Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Aston Martin chce v budoucnu vyrábět jen hybridy a elektromobily

4.9.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Agent 007 se v příštích bondovkách bude možná vozit v hybridech či elektromobilech. Britský Aston Martin oznámil, že do roku 2025 chce vyrábět jen vozidla s hybridním pohonem, která budou později nahrazena elektricky poháněnými modely.
Aston Martin se stal další automobilkou, která se chce v blízké budoucnosti zaměřit výhradně na hybridní a elektrická vozidla. Teprve před pár měsíci něco podobného oznámilo Volvo, další známé značky budou nejspíš brzy následovat. Andy Palmer, šéf britského Astonu Martin, potvrdil deníku Financial Times, že do roku 2025 chce vyrábět výhradně vozidla s hybridním pohonem. Dále se chce automobilka zaměřit na plně elektrický pohon, který by měl mít do roku 2030 alespoň čtvrtinový podíl mezi všemi prodanými auty.
 
Prvním elektromobilem od Aston Martin se stane supersportovní sedan RapidE, jehož koncept byl představen už v roce 2015, ale letos se znovu vrátil do hry. V roce 2019 by měla být zahájena výroba tohoto vozidla, i když jen v limitovaném počtu 155 kusů a astronomickou cenou přes 200 tisíc britských liber. V plánuje je také hybridní supersport Valkyrie, kteý byl navržen společně se závodním týmem Red Bull Racing. V plánu jsou však také mainstreamovější modely hybridů a elektromobilů, pokud takové slovo lze použít ve spojeí se značkou Aston Martin.
 
 
Supersportovní Aston Martin Valkyrie s hybridním pohonem
 
Andy Palmer také prohlásil, že Aston Martin si chce vyvíjet vlastní elektromotory namísto toho, aby si je nechal dodávat od svého technologického partnera Daimleru, který mu v současné době poskytuje například některou elektroniku nebo motory V8. Podle Palmera jsou elektromotory klíčovou technologií, kterou je potřeba držet uvnitř společnosti. Naproti tomu bateriové články si automobilka bude objednávat od jiného výrobce. Dodejme, že Aston Martin byl v prvním polletí letošního roku po bezmála deseti letech v zisku, a to konkrétně 21,1 milionů liber.
 
V někteérm z příštích dílů se bude agent James Bond dost možná prohánět v hybrdním, nebo dokonce elektrickém automobilu Aston Martin.
 
reklama