Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Meizu Pro 7 a Pro 7 Plus: jeden AMOLED displej vpředu, druhý vzadu

4.8.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Meizu představilo svou vlajkovou loď, která se chlubí hned dvěma displeji. Sekundární umístěný na zadní straně slouží k zobrazování notifikací, ovládání hudebního přehrávače nebo pořizování selfie hlavním fotoaparátem.
Osadit telefon nejlepším procesorem nebo displejem není zase takový problém a není divu, že nějaký takový high-endový model má dnes v portfoliu skoro každá známější značka. Jak ovšem odlišit svou vlajkovou loď od konkurence? Čas od času se objeví nějaký zajímavý nápad, který se daný výrobce snaží prosadit, jako to udělalo Meizu se svou novou dvojici Meizu Pro 7 a Pro 7 Plus. Na první pohled jsou to velmi podobné modely, které se liší hlavně velikostí. A oba se mohou pochlubit docela unikátní vychytávkou – menším sekundárním displejem. Možná namítnete, že s něčím takovým experimentuje LG nebo HTC.
 
 
V tomto případě však druhý panel nenalezneme nad hlavním, nýbrž na zadní straně telefonu. Tady by se zase mohla nabízet podobnost s ruským YotaPhone, ale ani to není přesné. Meizu totiž použilo mnohem menší dotykový displej, a to barevný AMOLED s úhlopříčkou 1,9" a rozlišením 536 x 240 pixelů. Tento displej může zobrazovat informace o čase a počasí, notifikace, ale také sloužit například k ovládání hudebního přehrávače nebo jako hledáček při pořizování selfie pomocí zadního fotoaparátu, který samozřejmě kvalitnější než přední. Při všech takových činnostech může zůstat hlavní displej vypnutý. Sekundární displej se automaticky rozsvítí, pokud uživatel otočí smartphone zadní stranou nahoru.
 
Základní verze Meizu Pro 7 je vybavena 5,2" hlavním Super AMOLED displejem s rozlišením 1920 x 1080 pixelů a možností volby ze dvou procesorů od MediaTeku – desetijádra Helio X30 nebo osmijádra Helio P25, které by mělo být znatelně pomalejší. Telefon bude dodáván také se 4GB RAM, 64GB úložištěm a 3000mAh baterií. Meizu Pro 7 Plus nabízí 5,7" Super AMOLED displej s rozlišením 2560 x 1440 pixelů, desetijádrový procesor Helio X30, 6GB RAM, 128GB úložiště a 3500mAh baterii. Oba modely se mohou pochlubit duálním fotoaparátem sestávajícím ze 12MPx senzorů Sony IMX386 –  první snímá barevně, druhý monochromaticky. Telefony mají také 16MPx přední fotoaparát, čtečku otisků prstů (na přední straně), port USB Type-C, 3,5mm audio jack nebo Android 7.0 s uživatelským rozhraním Flyme OS.
 
 
Ceny se v závislosti na variantě pohybují od 2 880 do 4 080 čínských juanů, v přepočtu od 9 400 do 13 300 Kč bez DPH. Meizu plánuje své novinky uvést také na vybraných evropských trzích.
 


reklama