Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Meizu M5c: konečně s „českými“ LTE pásmy

28.5.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Meizu představilo nového zástupce nižší třídy. Model M5c není tak přerostlé jako jiné dnešní smartphony a vyznačuje se vyváženou výbavou, která bude řadě uživatelů stačit. Potěšující zprávou je podpora klíčového LTE pásma 20, které je využíváno v Evropě.
Xiaomi není jediným čínským výrobcem, který u svých modelů přehlíží podporu LTE pásem využívaných (nejen) evropskými mobilními operátory. Podobného prohřešku se dosud dopouštělo také Meizu, které navíc ani nenabízelo „globální“ verze svých telefonů. Nedávno představené Meizu M5c ovšem dokazuje, že výrobce v tomto ohledu chystá změnu. Na první pohled spíše tuctový zástupce nižší třídy totiž podporuje LTE pásmo 20, neboli frekvenci 800 MHz, která je klíčová ve většině evropských zemích. Také čeští operátoři ji používají k pokrytí mimoměstských oblastí. To znamená, že se s tímto telefonem lze využít rychlé internetové připojení přes LTE (4G) sítě na většině území republiky.

Meizu M5c se jinak vyznačuje osvědčeným designem, který výrobce používá u většiny svých cenově dostupnějších modelů. V tomto ohledu asi není co vytknout, jednoduchý vzhled působí stále poměrně líbivě. Ač se na obrázcích může telefon tvářit jako kovový, ve skutečnosti je jeho tělo z plastu. Na výběr bude z několika barevných variant včetně modré, červené, zlaté a růžově zlaté. Přístroj měří v pase 8,3 mm a váží 135 g. Díky pětipalcovému displeji si smartphone zachoval přijatelné rozměry, potěší tedy také uživatele, kteří hledají (na dnešní poměry) menší smartphone. Rozlišení se zastavilo na hodnotě 1280 x 720 pixelů, což je vzhledem k úhlopříčce i ceně naprosto dostačující, vzhledem k výdrži baterii jde dokonce o výhodu.

Novinka je poháněna čtyřjádrovým procesorem taktovaným na 1,3 GHz, který pochází s největší pravděpodobností od MediaTeku. Společnost mu dělá 2GB RAM a 16GB interní úložiště, které lze rozšířit pomocí micro SD karty. Slot je hybridní, takže jej lze alternativně využít také pro druhou SIM kartu. Na zadní stranu byl umístěn 8MPx fotoaparát s autofokusem a duálním LED bleskem, vpředu se pak nachází ještě 5MPx kamerka na selfie. Baterie má kapacitu 3 000 mAh a operačním systémem je Android Nougat překrytý rozhraním Flyme OS 8. Meizu M5c se bude oficiálně prodávat také na některých evropských trzích, cena prozatím nebyla oznámena.

Zdroj: Phonearena.com
reklama