www.svetmobilne.cz
>
>

Lucid Air EV: na jedno nabití až 832 km dle normy EPA

Lucid Air EV: na jedno nabití až 832 km dle normy EPA
, , aktualita
Lucid Motors chce už za pár týdnů představit svůj elektromobil Air EV. Ten má být doslova rekordmanem v dojezdu, který má překonat i Teslu Model S. Hovoří se totiž o 517 mílích, tedy 832 kilometrech.
K oblíbeným
reklama
O novém elektromobilu Lucid Air EV se mluví už nějaký ten pátek a 9. září by měl být oficiálně představen. Jeho tvůrce Peter Rawlinson se v minulosti podílel na vývoji Tesly Model S a právě toto auto chce pokořit. Zatímco Model S nedávno překonal zakletou hranici 400 mil s hodnotou 402 mil (647 km), Lucid netroškaří a rovnou si vytyčil za cíl překonat 500 mil (804 km). A podle normy EPA, která je asi nejpřísnější a zároveň nejpřesnější (nejméně optimistickou) normou používanou k měření dojezdu, má nový vůz zvládnout 517 mil (832 km) na jedno nabití. To už je velmi slušný dojezd překonávající i nejedno benzínové nebo naftové auto. Navíc se dá předpokládat, že reálný dojezd nebude o mnoho kratší.
 
Lucid Air EV
 
Za tak obrovský dojezd vděčí auto obrovskému akumulátoru, který pojme 130 kWh elektrické energie. Ten pracuje s 900V napětím, které usnadňuje dosažení 350kW nabíjení. Díky tomu by celý akumulátor mělo být možné nabít v poměrně krátkém čase. Vynikající má být i aerodynamika s koeficientem odporu Cd=0,21. Prodej novinky by měl být zahájen počátkem příštího roku, cena má přesahovat 100 tisíc USD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový Apple iPad Pro dostává procesor M1, až 2TB úložiště a mini-LED Nový Apple iPad Pro dostává procesor M1, až 2TB úložiště a mini-LED
Apple představil novou generaci tabletů iPad Pro. Z již tak hodně svižných tabletů se staly ještě větší rychlíci díky procesoru Apple M1. Máme zde minimálně 8 GB RAM, USB 4 s podporou Thunderboltu a větší verze má i displej s mini-LED.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech
Ve Spojených státech se stala kuriózní nehoda vozu Tesla. Automobil neměl nikoho na sedadle řidiče a ve vysoké rychlosti to napálil do stromu. Tam se po nárazu vznítil a dva pasažéři vozu to nepřežili.
19.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD
Výrobní vada nemusí být vždy jen ke škodě. V případě telefonu Apple iPhone 11 Pro totiž paradoxně výrazně zvýšila cenu telefonu. Ten měl na zadní straně špatně umístěné logo nakousnutého jablka.
14.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko
Přemíra elektroniky a softwaru dokáže potrápit nejednoho majitele takového produktu. Elektromobily Ford Mustang Mach-E se tak mohou stát velkými těžítky kvůli softwarové chybě. Přestože je hlavní akumulátor nabitý, auto "nemá šťávu".
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře