Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Lucid Air EV: na jedno nabití až 832 km dle normy EPA

11.8.2020, Milan Šurkala, aktualita
Lucid Motors chce už za pár týdnů představit svůj elektromobil Air EV. Ten má být doslova rekordmanem v dojezdu, který má překonat i Teslu Model S. Hovoří se totiž o 517 mílích, tedy 832 kilometrech.
O novém elektromobilu Lucid Air EV se mluví už nějaký ten pátek a 9. září by měl být oficiálně představen. Jeho tvůrce Peter Rawlinson se v minulosti podílel na vývoji Tesly Model S a právě toto auto chce pokořit. Zatímco Model S nedávno překonal zakletou hranici 400 mil s hodnotou 402 mil (647 km), Lucid netroškaří a rovnou si vytyčil za cíl překonat 500 mil (804 km). A podle normy EPA, která je asi nejpřísnější a zároveň nejpřesnější (nejméně optimistickou) normou používanou k měření dojezdu, má nový vůz zvládnout 517 mil (832 km) na jedno nabití. To už je velmi slušný dojezd překonávající i nejedno benzínové nebo naftové auto. Navíc se dá předpokládat, že reálný dojezd nebude o mnoho kratší.
 
Lucid Air EV
 
Za tak obrovský dojezd vděčí auto obrovskému akumulátoru, který pojme 130 kWh elektrické energie. Ten pracuje s 900V napětím, které usnadňuje dosažení 350kW nabíjení. Díky tomu by celý akumulátor mělo být možné nabít v poměrně krátkém čase. Vynikající má být i aerodynamika s koeficientem odporu Cd=0,21. Prodej novinky by měl být zahájen počátkem příštího roku, cena má přesahovat 100 tisíc USD.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama