www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla Model S: první EV s oficiálním dojezdem přes 400 mil (644 km)

Tesla Model S: první EV s oficiálním dojezdem přes 400 mil (644 km)
, , aktualita
Elon Musk dnes na Twitteru informoval, že Tesla Model S Long Range Plus se stává prvním elektromobilem, který podle americké normy EPA oficiálně ujede více než 400 mil (644 km). To už je velmi slušný dojezd.
K oblíbeným
reklama
Krátký dojezd elektromobilů je jednou z hlavních překážek jejich rozšiřování. Elon Musk a jeho Tesla ale pracují na vylepšování svých vozů a Tesla Model S Long Range Plus se stává prvním vozem, jehož papírové údaje o dojezdu dle poměrně přesné metodiky EPA činí více než 400 mil. Konkrétně jde o 402 mil, což odpovídá 647 km na jedno nabití. Přitom má stále 100kWh akumulátor jako Model S P100D, proti kterému se povedlo prodloužit dojezd o 20 %. Tento dojezd mají sice všechny vozy vyrobené od letošního ledna, nicméně až nyní EPA oficiálně potvrdila výše uvedenou hodnotu.
 
Tesla Model S Long Range Plus
 
Musk připomíná, že první Modely S z roku 2012 měly dojezd 265 mil (426 km). To však není špatné číslo ani na dnešní dobu. Aby se nová verze dostala přes 400 mil se standardním 100kWh akumulátorem, bylo potřeba udělat několik změn. Vůz byl značně odlehčen a má např. lehčí sedadla, akumulátor i pohonnou soustavu. Objevila se také nová kola Tempest s vylepšenou aerodynamikou a optimalizované pneumatiky dále pomohly zvýšit dojezd o 2 % (tedy cca 8 mil / 12 km). U zadního AC motoru nahradili mechanickou olejovou pumpu elektrickou, která lépe optimalizuje mazání v závislosti na rychlosti a snižuje tak tření. Z Modelu 3 a Y byly převzaty některé další úpravy převodovky u předního motoru, a toto vše přidalo další 2 % k dobru. Nový režim HOLD dovoluje lepší brzdění motorem až do zastavení. Rekuperace nyní funguje i v nižších rychlostech a při nižším zpomalení pro častější využití.
 
 
Vůz se může rozjet na maximální rychlost 155 mph (téměř 250 km/h) a na 60 mph (96 km/h) se ocitne za 3,7 sekundy. Jeho cena v USA zůstává na snížené hodnotě $74.990, tedy o 5.000 levněji než před pár týdny. V ČR se tato verze zatím nenabízí, tady je základem Long Range (bez přídomku Plus) se standardními koly a papírovým dojezdem 610 km dle WLTP (250 km/h, 3,8 sekundy na 100 km/h) za 2.271.200 Kč.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
McDonald's už u svých restaurací postavil 20 nabíječek pro elektromobily McDonald's už u svých restaurací postavil 20 nabíječek pro elektromobily
Řetězec fastfoodových restaurací McDonald's myslí na elektromobilitu a v ČR ve spolupráci s ČEZem postavil už 20 nabíjecích stojanů. Díky tomu si zákazníci mohou během jídla dobít akumulátor svého vozu a prodloužit dojezd.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Garmin uvádí solární chytré hodinky, některé mají nekonečnou výdrž Garmin uvádí solární chytré hodinky, některé mají nekonečnou výdrž
V nabídce Garminu se objevily troje nové chytré hodinky se solárním nabíjením, které může prodloužit jejich výdrž. Jde o fenix 6/6S Pro Solar, tactix Delta Solar a Instinct Solar. V případě těch posledních lze dosáhnout na nekonečnou výdrž.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm Snapdragon 865 Plus: nový procesor běží na 3,1 GHz Qualcomm Snapdragon 865 Plus: nový procesor běží na 3,1 GHz
V posledních týdnech se začalo mluvit o tom, že se má přeci jen objevit výše taktovaná verze procesoru Qualcomm Snapdragon 865 Plus. Tak se i skutečně stalo a tento procesor běží na nebývale vysokém taktu 3,1 GHz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Audi ukázala elektrické SUV Q4 Sportback Audi ukázala elektrické SUV Q4 Sportback
Automobilka Audi chce dále rozšiřovat nabídku svých elektromobilů a představila koncept nového elektrického SUV. Jde o Q4 Sportback e-tron, které bude sportovnější variantou modelu Q4 e-tron.
8.7.2020, aktualita, Milan Šurkala
BMW začíná s příplatkovými funkcemi za předplatné BMW začíná s příplatkovými funkcemi za předplatné
Auta se čím dál tím více stávají službou a vidět je to především u výrobců prémiových vozů. Automobilka BMW tak je jednou z těch, která začíná s nabízením funkcí za příplatek ve formě pravidelného předplatného.
7.7.2020, aktualita, Milan Šurkala