www.svetmobilne.cz
>
>
>

Lime stahuje část koloběžek, dochází k jejich prasknutí

Lime stahuje část koloběžek, dochází k jejich prasknutí
, , aktualita
Lime řeší další závažný problém se svými elektrokoloběžkami. Část z nich se rozhodl odstranit z ulic, neboť u nich často dochází k prasknutí konstrukce. Tato závada už možná způsobila i smrtelnou nehodu.
K oblíbeným
reklama
Kalifornský startup Lime vznikl teprve v lednu 2017, ale už provozuje své služby ve více než stovce měst po světě. Rychlá expanze s sebou ovšem přináší i řadu problémů, některé z nich souvisí s bezpečností používaných elektrokoloběžek. Lime totiž ve své síti využívá několik modelů od různých výrobců. Ani ne před dvěma týdny jsme psali o koloběžkách, které mohou mít vadnou baterii způsobující požár. Ačkoliv se problém údajně týkal méně než 0,01 % zelenobílých vozítek, potenciálně nebezpečné kusy byly dočasně staženy z ulic. A nyní zmizí z měst další část koloběžek, tentokrát všechny modely od čínského výrobce Okai.
 
 
(Autor fotografie: Ted_Z, Reddit.com)
 
Důvodem je vadná konstrukce u některých kusů, která by mohla způsobit prasknutí koloběžky. Lime tvrdí, že určení problémových kusů je problematické, proto raději stahuje z flotily všechny koloběžky od Okai a odmítá odhadovat, kolik z nich může mít uvedenou vadu. Lime koloběžky dodávané tímto výrobcem údajně používá v městech po celém světě, ale funkčnost služeb podle zástupce společnosti není ohrožena. Odstraněné kusy totiž jsou nahrazovány nejnovějšími modely LIme-S Gen 3, které jsou údajně nejbezpečnější ve své třídě. A právě vyšší odolnost konstrukce je jednou z výhod, kterou přináší nová generace zelených koloběžek.
 
Po internetu už delší dobu kolují fotografie z ulic zachycující elektrokoloběžky prasklé „vejpůl“, některé z nich pocházejí i z Prahy. Tzv. juiceři, kteří ve městech sbírají a dobíjejí koloběžky, si problému údajně všimli už dříve. Jeden z nich uvedl, že si všiml prasklin přibližně u pětiny kusů, se kterými přišel do styku. V září proto informoval podporu společnosti Lime prostřednictvím e-mailu, ve kterém problém popsal a doplnil o fotografie i identifikační čísla dotčených koloběžek, ale nedočkal se relevantní odpovědi. Od svého spuštění už byly na koloběžkách Lime zaznamenány minimálně dvě smrtelné nehody. Při jedné z nich zemřel 24letý Jacoby Stoneking z Dallasu při cestě domů a koloběžka, na které jel, byla policí nalezena rozpadlá na dvě části.
 
Podle americké Komise pro bezpečnost spotřebitelských výrobků vše nasvědčuje tomu, že produkty neodporují bezpečnostním standardům. K nehodám údajně dochází z důvodu neznalosti pravidel používání a absenci ochranných pomůcek.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Škoda uvádí plug-in hybrid Superb iV s 1.4 TSI Škoda uvádí plug-in hybrid Superb iV s 1.4 TSI
Automobilka Škoda začíná pracovat na elektrifikaci svého portfoila a jedním z prvních počinů je nový plug-in hybrid Superb iV. Novinka má umět jezdit i v čistě elektrickém režimu a ujet vzdálenost až 55 kilometrů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Smartphony Sony: zaměří se jen na vybrané země Smartphony Sony: zaměří se jen na vybrané země
Smartphony Sony to mají dnes hodně nahnuté. Divize je hodně ztrátová, prodeje padají neustále níž a Sony se tak rozhodlo, že se bude soustředit už jen na čtyři světové oblasti. Evropa je stále mezi nimi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Renault Mégane RS Trophy-R: rekordní předokolka na Nürburgringu Renault Mégane RS Trophy-R: rekordní předokolka na Nürburgringu
Závody o nejrychlejší předokolku na okruhu Nürburgring pokračují a dosavadní titul musí Honda chtě nechtě předat Renaultu. Jeho nový Mégane RS Trophy-R totiž japonský hot hatch překonal o téměř 4 sekundy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple
Další projekt autonomních vozidel má na starosti společnost TuSimple. Ta provede další test na reálných silnicích ve spolupráci s americkou poštou USPS, pro kterou bude vozit balíky mezi dvěma logistickými centry.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě
Mobilní operátor Vodafone ohlásil, že od léta zhoršuje své služby, což se ale tradičně snaží zastřít marketingovými texty o zpřehledňování a zjednodušování služeb. Vrací se totiž k účtování po minutě, tedy 60+60.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala