www.svetmobilne.cz
>
>
>

Lime stahuje část koloběžek, dochází k jejich prasknutí

Lime stahuje část koloběžek, dochází k jejich prasknutí
, , aktualita
Lime řeší další závažný problém se svými elektrokoloběžkami. Část z nich se rozhodl odstranit z ulic, neboť u nich často dochází k prasknutí konstrukce. Tato závada už možná způsobila i smrtelnou nehodu.
K oblíbeným
reklama
Kalifornský startup Lime vznikl teprve v lednu 2017, ale už provozuje své služby ve více než stovce měst po světě. Rychlá expanze s sebou ovšem přináší i řadu problémů, některé z nich souvisí s bezpečností používaných elektrokoloběžek. Lime totiž ve své síti využívá několik modelů od různých výrobců. Ani ne před dvěma týdny jsme psali o koloběžkách, které mohou mít vadnou baterii způsobující požár. Ačkoliv se problém údajně týkal méně než 0,01 % zelenobílých vozítek, potenciálně nebezpečné kusy byly dočasně staženy z ulic. A nyní zmizí z měst další část koloběžek, tentokrát všechny modely od čínského výrobce Okai.
 
 
(Autor fotografie: Ted_Z, Reddit.com)
 
Důvodem je vadná konstrukce u některých kusů, která by mohla způsobit prasknutí koloběžky. Lime tvrdí, že určení problémových kusů je problematické, proto raději stahuje z flotily všechny koloběžky od Okai a odmítá odhadovat, kolik z nich může mít uvedenou vadu. Lime koloběžky dodávané tímto výrobcem údajně používá v městech po celém světě, ale funkčnost služeb podle zástupce společnosti není ohrožena. Odstraněné kusy totiž jsou nahrazovány nejnovějšími modely LIme-S Gen 3, které jsou údajně nejbezpečnější ve své třídě. A právě vyšší odolnost konstrukce je jednou z výhod, kterou přináší nová generace zelených koloběžek.
 
Po internetu už delší dobu kolují fotografie z ulic zachycující elektrokoloběžky prasklé „vejpůl“, některé z nich pocházejí i z Prahy. Tzv. juiceři, kteří ve městech sbírají a dobíjejí koloběžky, si problému údajně všimli už dříve. Jeden z nich uvedl, že si všiml prasklin přibližně u pětiny kusů, se kterými přišel do styku. V září proto informoval podporu společnosti Lime prostřednictvím e-mailu, ve kterém problém popsal a doplnil o fotografie i identifikační čísla dotčených koloběžek, ale nedočkal se relevantní odpovědi. Od svého spuštění už byly na koloběžkách Lime zaznamenány minimálně dvě smrtelné nehody. Při jedné z nich zemřel 24letý Jacoby Stoneking z Dallasu při cestě domů a koloběžka, na které jel, byla policí nalezena rozpadlá na dvě části.
 
Podle americké Komise pro bezpečnost spotřebitelských výrobků vše nasvědčuje tomu, že produkty neodporují bezpečnostním standardům. K nehodám údajně dochází z důvodu neznalosti pravidel používání a absenci ochranných pomůcek.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut
Xiaomi se rozhodlo posunout laťku v rychlosti rychlého nabíjení o pořádný kus nahoru. Nová technologie Super Charge Turbo by měla dobít 4000mAh baterii ve smartphonu za pouhých 17 minut. Má to jen jeden háček.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji
Jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own byla letos i Tesla. Ta slíbila, že komu se podaří prolomit jeden ze systémů vozu, může jej získat. Týmu Fluoroacetate se to povedlo a celkem si i z dalších soutěží odnesl 375 tisíc USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie
Někteří majitelé Galaxy S10 si stěžují na nezvykle rychlé vybíjení baterie. Týká se pouze verze s procesorem Exynos a příčinou problému by mělo být internetové volání. Před nedávnem zase uživatelé objevili, že se obrazovka telefonu rozsvěcí při nošení v kapse.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů
Xiaomi představilo velmi levný smartphone Redmi 7, který přichází s elegantním designem a nadprůměrnou baterií. Zamrzí snad jen rozlišení displeje. Objevila se také bezdrátová sluchátka, která konkurují AirPods hlavně svou cenou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky
Norsko je známo jako země elektromobilů, každé třetí auto zde prodané jezdí na elektřinu. Aby se vyřešil problém s nabíjením, chystá instalaci bezdrátových indukčních nabíječek, zatím jen pro taxíky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala