www.svetmobilne.cz
>
>
>

Lime stahuje část koloběžek, dochází k jejich prasknutí

Lime stahuje část koloběžek, dochází k jejich prasknutí
, , aktualita
Lime řeší další závažný problém se svými elektrokoloběžkami. Část z nich se rozhodl odstranit z ulic, neboť u nich často dochází k prasknutí konstrukce. Tato závada už možná způsobila i smrtelnou nehodu.
K oblíbeným
reklama
Kalifornský startup Lime vznikl teprve v lednu 2017, ale už provozuje své služby ve více než stovce měst po světě. Rychlá expanze s sebou ovšem přináší i řadu problémů, některé z nich souvisí s bezpečností používaných elektrokoloběžek. Lime totiž ve své síti využívá několik modelů od různých výrobců. Ani ne před dvěma týdny jsme psali o koloběžkách, které mohou mít vadnou baterii způsobující požár. Ačkoliv se problém údajně týkal méně než 0,01 % zelenobílých vozítek, potenciálně nebezpečné kusy byly dočasně staženy z ulic. A nyní zmizí z měst další část koloběžek, tentokrát všechny modely od čínského výrobce Okai.
 
 
(Autor fotografie: Ted_Z, Reddit.com)
 
Důvodem je vadná konstrukce u některých kusů, která by mohla způsobit prasknutí koloběžky. Lime tvrdí, že určení problémových kusů je problematické, proto raději stahuje z flotily všechny koloběžky od Okai a odmítá odhadovat, kolik z nich může mít uvedenou vadu. Lime koloběžky dodávané tímto výrobcem údajně používá v městech po celém světě, ale funkčnost služeb podle zástupce společnosti není ohrožena. Odstraněné kusy totiž jsou nahrazovány nejnovějšími modely LIme-S Gen 3, které jsou údajně nejbezpečnější ve své třídě. A právě vyšší odolnost konstrukce je jednou z výhod, kterou přináší nová generace zelených koloběžek.
 
Po internetu už delší dobu kolují fotografie z ulic zachycující elektrokoloběžky prasklé „vejpůl“, některé z nich pocházejí i z Prahy. Tzv. juiceři, kteří ve městech sbírají a dobíjejí koloběžky, si problému údajně všimli už dříve. Jeden z nich uvedl, že si všiml prasklin přibližně u pětiny kusů, se kterými přišel do styku. V září proto informoval podporu společnosti Lime prostřednictvím e-mailu, ve kterém problém popsal a doplnil o fotografie i identifikační čísla dotčených koloběžek, ale nedočkal se relevantní odpovědi. Od svého spuštění už byly na koloběžkách Lime zaznamenány minimálně dvě smrtelné nehody. Při jedné z nich zemřel 24letý Jacoby Stoneking z Dallasu při cestě domů a koloběžka, na které jel, byla policí nalezena rozpadlá na dvě části.
 
Podle americké Komise pro bezpečnost spotřebitelských výrobků vše nasvědčuje tomu, že produkty neodporují bezpečnostním standardům. K nehodám údajně dochází z důvodu neznalosti pravidel používání a absenci ochranných pomůcek.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung uvedl odolný tablet Galaxy Tab Active 3 Samsung uvedl odolný tablet Galaxy Tab Active 3
Samsung je jednou z mála společností, která nadále aktivně vyvíjí tablety. Novinkou v jejím výrobním programu je nyní Galaxy Tab Active 3. Jak už napovídá název, jde o vysoce odolnou variantu tabletu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes ukázal funkční prototyp eko elektromobilu Vision AVTR s AI Mercedes ukázal funkční prototyp eko elektromobilu Vision AVTR s AI
Mercedes-Benz vyvinul velmi zajímavý elektromobil Vision AVTR na motivy filmu Avatar. Nyní představil i jeho funkční prototyp. Uvidíte způsob jeho ovládání, schopnost krabího pohybu i další detaily.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Exynos 2100 by s 5nm technologií měl běžet na 2,91 GHz Samsung Exynos 2100 by s 5nm technologií měl běžet na 2,91 GHz
Samsung chystá nové procesory Exynos a nyní se začíná místo modelu 1000 mluvit o verzi 2100. Ta by měla mít 8 jader a to nejrychlejší má běžet až na frekvenci 2,91 GHz. I proto by neměl stačit na Snapdragon 875.
28.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala