www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

LG zvažuje smartphone s 16 fotoaparáty

LG zvažuje smartphone s 16 fotoaparáty
, , aktualita
LG si patentovalo smartphone, který disponuje šestnácti zadními fotoaparáty a zrcátkem pro selfie. Tato nezvyklá konfigurace by společně s umělou inteligencí umožnila jedním stiskem spouště pořizovat snímky z více úhlů nebo využívat pokročilé efekty.
reklama
Výrobci si často patentují různé podivnosti, které snad ani nemohou mít v plánu uvést na trh. V případě LG se jedná o smartphone vybavený šestnácti zadními fotoaparáty. Jihokorejský výrobce o takový patent úspěšně zažádal u amerického patentového úřadu a obdržel jej minulý týden. Poprvé o něm informoval nizozemský web LetsGoDigital. Fotoaparáty by byly umístěny ve čtvercové matici (s uspořádáním 4 x 4), která může mít několik různých variant včetně vypouklých a vydutých. K čemu by ovšem taková konfigurace měla sloužit? V patentu můžeme najít hned několik příkladů.
 
 
Jedním stisknutím spouště zvládne smartphone pořídit šestnáct snímků, každý z jiného úhlu a případně s rozdílnými parametry (např. širokoúhlý, s různou světelností). Později si můžete v klidu vybrat, která z fotek se vám líbí nejvíce. Další zajímavý příklad ukazuje, jak lze otáčet hlavou vyfoceného plyšového medvěda. V případě portrétů by bylo možné snadno vyměnit obličej osoby za jiný, třeba z fotografie pořízené dříve. Nabízí se také možnost obdobným způsobem měnit jiné objekty na snímku. Z toho vyplývá i snadná zneužitelnost těchto funkcí – místo dlouhé práce v grafickém programu bude stačit i laikovi jen pár sekund k případné manipulaci se snímkem.
 
 
Telefon rovněž zvládne spojit více dříve pořízených fotek dohromady a vytvořit z nich panorama. Ve většině situací by se uplatnila umělá inteligence, která se velmi rychle stala pomocnou rukou fotoaparátů ve smartphonech. Šestnáct snímačů by také pomohlo zdokonalit snímky s rozšířeným pozadím, přičemž uživatel by mohl detailně upravovat hloubku ostrosti i po pořízení snímku. Vniveč by monstrózní fotoaparát nepřišel ani při focení selfie, protože by mohl nahradit i čelní kameru. V takových situacích by přišlo vhod malé zrcadlo, které by umožnilo správně zaměřit obličej. Fotoaparát by potom zachytil selfie z až šestnácti úhlů najednou, přičemž tato konfigurace otevírá cestu dalším úpravám a efektům.
 
 
Tento výstřední patent nejspíš skončí jen na papíře, ale počet fotoaparátů ve smartphonech nadále roste. Samsung nedávno uvedl na trh Galaxy A9 se čtyřmi zadními snímači, připravovaná Nokia 9 by potom podle spekulací měla mít na zádech pětici objektivů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
YouTube Kids přichází do ČR YouTube Kids přichází do ČR
Google konečně spustil svou aplikaci YouTube Kids také pro české zákazníky. Obsahuje zábavná a vzdělávací videa určená dětem, zatímco rodiče mají možnost kontrolovat, jaký obsah jejich potomci sledují.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung Galaxy S10: 4 velikosti displeje i 5G verze Samsung Galaxy S10: 4 velikosti displeje i 5G verze
Samsung včera večer představil novou generaci high-endových telefonů Galaxy S10. Ta bude tentokrát zahrnovat rovnou 4 modely. Základní S10e, střední S10, velkou S10+ a dokonce obří Galaxy S10 5G.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung odhalil skládací Galaxy Fold se 7,3" displejem Samsung odhalil skládací Galaxy Fold se 7,3" displejem
Dlouho očekávaný skládací telefon Galaxy Fold se konečně oficiálně představil. Společnost Samsung jej ukázala na své akci Unfolded. Novinka má první 7,3" Dynamic AMOLED displej a až 12 GB RAM.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Plně autonomní Tesla bude už v roce 2020, tvrdí Musk Plně autonomní Tesla bude už v roce 2020, tvrdí Musk
Elon Musk se opět rozpovídal o tom, co chystá jeho automobilka Tesla. Podle něj by se už brzy měl objevit autopilot v takové podobě, že půjde o plně autonomní vozy. Dočkat se máme prý už v příštím roce.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
LG představilo mainstreamové modely Q60, K50 a K40 LG představilo mainstreamové modely Q60, K50 a K40
Společnost LG uvedla na trh trojici nových smartphonů mainstreamové třídy. Všechny se soustředí na systémy umělé inteligence a mají i speciální tlačítko pro Google Assistant. AI se montuje i do focení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala