www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

LG zvažuje smartphone s 16 fotoaparáty

LG zvažuje smartphone s 16 fotoaparáty
, , aktualita
LG si patentovalo smartphone, který disponuje šestnácti zadními fotoaparáty a zrcátkem pro selfie. Tato nezvyklá konfigurace by společně s umělou inteligencí umožnila jedním stiskem spouště pořizovat snímky z více úhlů nebo využívat pokročilé efekty.
K oblíbeným
reklama
Výrobci si často patentují různé podivnosti, které snad ani nemohou mít v plánu uvést na trh. V případě LG se jedná o smartphone vybavený šestnácti zadními fotoaparáty. Jihokorejský výrobce o takový patent úspěšně zažádal u amerického patentového úřadu a obdržel jej minulý týden. Poprvé o něm informoval nizozemský web LetsGoDigital. Fotoaparáty by byly umístěny ve čtvercové matici (s uspořádáním 4 x 4), která může mít několik různých variant včetně vypouklých a vydutých. K čemu by ovšem taková konfigurace měla sloužit? V patentu můžeme najít hned několik příkladů.
 
 
Jedním stisknutím spouště zvládne smartphone pořídit šestnáct snímků, každý z jiného úhlu a případně s rozdílnými parametry (např. širokoúhlý, s různou světelností). Později si můžete v klidu vybrat, která z fotek se vám líbí nejvíce. Další zajímavý příklad ukazuje, jak lze otáčet hlavou vyfoceného plyšového medvěda. V případě portrétů by bylo možné snadno vyměnit obličej osoby za jiný, třeba z fotografie pořízené dříve. Nabízí se také možnost obdobným způsobem měnit jiné objekty na snímku. Z toho vyplývá i snadná zneužitelnost těchto funkcí – místo dlouhé práce v grafickém programu bude stačit i laikovi jen pár sekund k případné manipulaci se snímkem.
 
 
Telefon rovněž zvládne spojit více dříve pořízených fotek dohromady a vytvořit z nich panorama. Ve většině situací by se uplatnila umělá inteligence, která se velmi rychle stala pomocnou rukou fotoaparátů ve smartphonech. Šestnáct snímačů by také pomohlo zdokonalit snímky s rozšířeným pozadím, přičemž uživatel by mohl detailně upravovat hloubku ostrosti i po pořízení snímku. Vniveč by monstrózní fotoaparát nepřišel ani při focení selfie, protože by mohl nahradit i čelní kameru. V takových situacích by přišlo vhod malé zrcadlo, které by umožnilo správně zaměřit obličej. Fotoaparát by potom zachytil selfie z až šestnácti úhlů najednou, přičemž tato konfigurace otevírá cestu dalším úpravám a efektům.
 
 
Tento výstřední patent nejspíš skončí jen na papíře, ale počet fotoaparátů ve smartphonech nadále roste. Samsung nedávno uvedl na trh Galaxy A9 se čtyřmi zadními snímači, připravovaná Nokia 9 by potom podle spekulací měla mít na zádech pětici objektivů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Redmi K20 a K20 Pro budou low-costové vlajkové lodě Redmi K20 a K20 Pro budou low-costové vlajkové lodě
Xiaomi, respektive jeho značka Redmi, se nás příští týden pokus přesvědčit, že vlajková loď se Snapdragonem 855 a kvalitním fotoaparátem může stát stejně jako telefon střední třídy. Pojďme si shrnou poslední uniklé informace o těchto novinkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Používáte aplikaci CM Launcher 3D? Data ponechává bez ochrany Používáte aplikaci CM Launcher 3D? Data ponechává bez ochrany
CM Launcher 3D patří se stovkami milionů stažení k nejoblíbenějším aplikacím svého druhu. Přesto bylo zjištěno, že s ochranou dat si vývojáři hlavu příliš nelámou. Jedná se o další pochybení společnosti Cheetah Mobile.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Prohlížeč Tor pro Android vyšel ve stabilní verzi Prohlížeč Tor pro Android vyšel ve stabilní verzi
Po měsících testování vyšlo první stabilní sestavení internetového prohlížeče Tor pro Android. Uživatelům poskytuje více soukromí než jiné mobilní prohlížeče. S verzí pro iOS se nepočítá a vývojáři vysvětlují, co je důvodem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Huawei byl vyloučen z Wi-Fi Alliance a SD Association. Přijde i o technologie ARM Huawei byl vyloučen z Wi-Fi Alliance a SD Association. Přijde i o technologie ARM
Huawei přišel o členství v několika asociacích, které se starají o významné standardy. Čínskému výrobci by to mohlo zkomplikovat třeba používání microSD karet. Nejistá je také budoucnost procesorů Kirin.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
iPhone 11 zbaven dalších tajemství. Známe detaily o foťácích či iOS 13 iPhone 11 zbaven dalších tajemství. Známe detaily o foťácích či iOS 13
Na internetu se objevily nové informace o připravovaných iPhonech. Týkají se designu, reproduktorů nebo fotoaparátů, které by měly představovat vůbec největší letošní změnu., A několik nových střípků máme také o softwaru.
25.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik