www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

LG zvažuje smartphone s 16 fotoaparáty

LG zvažuje smartphone s 16 fotoaparáty
, , aktualita
LG si patentovalo smartphone, který disponuje šestnácti zadními fotoaparáty a zrcátkem pro selfie. Tato nezvyklá konfigurace by společně s umělou inteligencí umožnila jedním stiskem spouště pořizovat snímky z více úhlů nebo využívat pokročilé efekty.
reklama
Výrobci si často patentují různé podivnosti, které snad ani nemohou mít v plánu uvést na trh. V případě LG se jedná o smartphone vybavený šestnácti zadními fotoaparáty. Jihokorejský výrobce o takový patent úspěšně zažádal u amerického patentového úřadu a obdržel jej minulý týden. Poprvé o něm informoval nizozemský web LetsGoDigital. Fotoaparáty by byly umístěny ve čtvercové matici (s uspořádáním 4 x 4), která může mít několik různých variant včetně vypouklých a vydutých. K čemu by ovšem taková konfigurace měla sloužit? V patentu můžeme najít hned několik příkladů.
 
 
Jedním stisknutím spouště zvládne smartphone pořídit šestnáct snímků, každý z jiného úhlu a případně s rozdílnými parametry (např. širokoúhlý, s různou světelností). Později si můžete v klidu vybrat, která z fotek se vám líbí nejvíce. Další zajímavý příklad ukazuje, jak lze otáčet hlavou vyfoceného plyšového medvěda. V případě portrétů by bylo možné snadno vyměnit obličej osoby za jiný, třeba z fotografie pořízené dříve. Nabízí se také možnost obdobným způsobem měnit jiné objekty na snímku. Z toho vyplývá i snadná zneužitelnost těchto funkcí – místo dlouhé práce v grafickém programu bude stačit i laikovi jen pár sekund k případné manipulaci se snímkem.
 
 
Telefon rovněž zvládne spojit více dříve pořízených fotek dohromady a vytvořit z nich panorama. Ve většině situací by se uplatnila umělá inteligence, která se velmi rychle stala pomocnou rukou fotoaparátů ve smartphonech. Šestnáct snímačů by také pomohlo zdokonalit snímky s rozšířeným pozadím, přičemž uživatel by mohl detailně upravovat hloubku ostrosti i po pořízení snímku. Vniveč by monstrózní fotoaparát nepřišel ani při focení selfie, protože by mohl nahradit i čelní kameru. V takových situacích by přišlo vhod malé zrcadlo, které by umožnilo správně zaměřit obličej. Fotoaparát by potom zachytil selfie z až šestnácti úhlů najednou, přičemž tato konfigurace otevírá cestu dalším úpravám a efektům.
 
 
Tento výstřední patent nejspíš skončí jen na papíře, ale počet fotoaparátů ve smartphonech nadále roste. Samsung nedávno uvedl na trh Galaxy A9 se čtyřmi zadními snímači, připravovaná Nokia 9 by potom podle spekulací měla mít na zádech pětici objektivů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
VW chystá 7místné elektrické SUV I.D. Lounge VW chystá 7místné elektrické SUV I.D. Lounge
Automobilka Volkswagen chystá spoustu nových elektrických modelů řady I.D. a mezi nimi by se mělo objevit i nové sedmimístné SUV I.D. Lounge. To by mělo být jedním ze tří nových elektrických SUV představených do roku 2022.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tesla ukázala reakce lidí na drtivou akceleraci Roadsteru Tesla ukázala reakce lidí na drtivou akceleraci Roadsteru
Uvedení nové Tesly Roadster se pomaličku blíží. Sice to ještě nějakou dobu potrvá, nicméně automobilka prezentovala video demonstrující drtivou akceleraci vozu, kdy je na 96 km/h za pouhých 1,9 sekundy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy A8s oficiálně: první smartphone s „průstřelem“ Samsung Galaxy A8s oficiálně: první smartphone s „průstřelem“
Samsung přestavil světově první smartphone, který místo výřezu využívá otvor v displeji pro čelní kameru. K tomu navíc přidává našlapanou výbavu včetně až 8GB RAM nebo trojitého zadního fotoaparátu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Google nejspíš nabídne i levnější Pixel 3 Lite XL Google nejspíš nabídne i levnější Pixel 3 Lite XL
Google připravuje telefon střední třídy, které by měly nabídnout některé výhody Pixelů širímu okruhu zákazníků. Nyní se objevily rendery, které kromě již známého Pixelu 3 Lite ukazují také větší Pixel 3 Lite XL.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Musk by zvládl bankrot Tesly a chce koupit továrny od GM Musk by zvládl bankrot Tesly a chce koupit továrny od GM
Elon Musk se nechal slyšet, že by lepší vozy konkurence a případný bankrot Tesly nebral za velký problém, pokud to posune elektromobilitu kupředu. Společnost však chce expandovat a koupit zavřené továrny od GM. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala