www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Nokia 9 PureView s pěti fotoaparáty se znovu ukazuje

Nokia 9 PureView s pěti fotoaparáty se znovu ukazuje
, , aktualita
Už více než rok očekávaná Nokia 9 se ukázala na nových renderech, které nám ukazují design ze všech úhlů. Na zádech by měla mít celkem pět fotoaparátů a k představení nejspíš dojde začátkem příštího roku.
reklama
O Nokii 9, která by měla být novou vlajkovou lodí této legendární značky, se spekuluje už od loňského léta. Ačkoliv se o tomto smartphonu psalo už nespočetněkrát díky různým uniklým informacím, k oficiálnímu představení stále nedošlo. Nyní se zdá, že nás od uvedení dlouho očekávaného modelu dělí maximálně několik měsíců. Objevilo se několik zdrojů, které uvádí, že Nokia 9 spatří světlo světa v lednu či únoru 2019. Podle jiného zdroje se možná dočkáme ještě letos, ale to je spíše nepravděpodobné. Výrobci totiž většinou neukazují klíčové modely těsně před koncem roku, neboť by stejně nestihli důležitý předvánoční trh, a raději počkají na velké veletrhy, které se konají v prvním čtvrtletí následujícího roku.
 
 
Nokia 9 PureView, jak bude nejspíš znít celý název nové vlajkové lodi, se tento týden ukázala na CAD renderech. To sice nejsou obrázky, které potom výrobce používá k prezentaci telefonu, ale většinou bývají poměrně přesné a navíc nám mohou zařízení ukázat takřka z každého úhlu. Smartphone by měl mít skleněné tělo, jak se stalo zvykem u high-endových modelů. Rozměry by měly činit 155 x 75 x 7,9 mm a hmotnost zatím potvrzenou nemáme, ale vzhledem k většímu počtu footaparátů patrně nebude nejnižší. Na přední straně můžeme vidět 5,9" AMOLED displej s rozlišením Quad HD+ a poměrem stran 18:9 (2:1), který jde proti aktuálnímu trendu výřezů.
 
 
Vůbec nejočekávanější funkcí chystané Nokie 9 je ovšem kombinace pěti fotoaparátů na zadní straně, přičemž pro různé scénáře by měl být vhodný jiný snímač. Pokud jste „očí“ napočítali celkem sedm, tak se nemýlíte, neboť kromě pěti objektivů by měl jeden z otvorů sloužit pro duální LED blesk a další pro senzory odhadující vzdálenost. Kromě optiky Zeiss údajně HMD Global podle spekulací vrátí do hry známou značku PureView, která značila extrémně vysoké rozlišení pořízených záběrů. Marně byste na těle telefonu hledali 3,5mm audio jack, místo něj tedy poslouží port USB Type-C. Absence čtečky otisků prstů potom dává tušit, že by výrobce mohl tento senzor integrovat do displeje. V případě procesoru očekáváme minimálně Snapdragon 845, ale možná už Nokia 9 využije novější procesor od Qualcommu.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
YouTube Kids přichází do ČR YouTube Kids přichází do ČR
Google konečně spustil svou aplikaci YouTube Kids také pro české zákazníky. Obsahuje zábavná a vzdělávací videa určená dětem, zatímco rodiče mají možnost kontrolovat, jaký obsah jejich potomci sledují.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung Galaxy S10: 4 velikosti displeje i 5G verze Samsung Galaxy S10: 4 velikosti displeje i 5G verze
Samsung včera večer představil novou generaci high-endových telefonů Galaxy S10. Ta bude tentokrát zahrnovat rovnou 4 modely. Základní S10e, střední S10, velkou S10+ a dokonce obří Galaxy S10 5G.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung odhalil skládací Galaxy Fold se 7,3" displejem Samsung odhalil skládací Galaxy Fold se 7,3" displejem
Dlouho očekávaný skládací telefon Galaxy Fold se konečně oficiálně představil. Společnost Samsung jej ukázala na své akci Unfolded. Novinka má první 7,3" Dynamic AMOLED displej a až 12 GB RAM.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Plně autonomní Tesla bude už v roce 2020, tvrdí Musk Plně autonomní Tesla bude už v roce 2020, tvrdí Musk
Elon Musk se opět rozpovídal o tom, co chystá jeho automobilka Tesla. Podle něj by se už brzy měl objevit autopilot v takové podobě, že půjde o plně autonomní vozy. Dočkat se máme prý už v příštím roce.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
LG představilo mainstreamové modely Q60, K50 a K40 LG představilo mainstreamové modely Q60, K50 a K40
Společnost LG uvedla na trh trojici nových smartphonů mainstreamové třídy. Všechny se soustředí na systémy umělé inteligence a mají i speciální tlačítko pro Google Assistant. AI se montuje i do focení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala