www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Nokia 9 PureView s pěti fotoaparáty se znovu ukazuje

Nokia 9 PureView s pěti fotoaparáty se znovu ukazuje
, , aktualita
Už více než rok očekávaná Nokia 9 se ukázala na nových renderech, které nám ukazují design ze všech úhlů. Na zádech by měla mít celkem pět fotoaparátů a k představení nejspíš dojde začátkem příštího roku.
reklama
O Nokii 9, která by měla být novou vlajkovou lodí této legendární značky, se spekuluje už od loňského léta. Ačkoliv se o tomto smartphonu psalo už nespočetněkrát díky různým uniklým informacím, k oficiálnímu představení stále nedošlo. Nyní se zdá, že nás od uvedení dlouho očekávaného modelu dělí maximálně několik měsíců. Objevilo se několik zdrojů, které uvádí, že Nokia 9 spatří světlo světa v lednu či únoru 2019. Podle jiného zdroje se možná dočkáme ještě letos, ale to je spíše nepravděpodobné. Výrobci totiž většinou neukazují klíčové modely těsně před koncem roku, neboť by stejně nestihli důležitý předvánoční trh, a raději počkají na velké veletrhy, které se konají v prvním čtvrtletí následujícího roku.
 
 
Nokia 9 PureView, jak bude nejspíš znít celý název nové vlajkové lodi, se tento týden ukázala na CAD renderech. To sice nejsou obrázky, které potom výrobce používá k prezentaci telefonu, ale většinou bývají poměrně přesné a navíc nám mohou zařízení ukázat takřka z každého úhlu. Smartphone by měl mít skleněné tělo, jak se stalo zvykem u high-endových modelů. Rozměry by měly činit 155 x 75 x 7,9 mm a hmotnost zatím potvrzenou nemáme, ale vzhledem k většímu počtu footaparátů patrně nebude nejnižší. Na přední straně můžeme vidět 5,9" AMOLED displej s rozlišením Quad HD+ a poměrem stran 18:9 (2:1), který jde proti aktuálnímu trendu výřezů.
 
 
Vůbec nejočekávanější funkcí chystané Nokie 9 je ovšem kombinace pěti fotoaparátů na zadní straně, přičemž pro různé scénáře by měl být vhodný jiný snímač. Pokud jste „očí“ napočítali celkem sedm, tak se nemýlíte, neboť kromě pěti objektivů by měl jeden z otvorů sloužit pro duální LED blesk a další pro senzory odhadující vzdálenost. Kromě optiky Zeiss údajně HMD Global podle spekulací vrátí do hry známou značku PureView, která značila extrémně vysoké rozlišení pořízených záběrů. Marně byste na těle telefonu hledali 3,5mm audio jack, místo něj tedy poslouží port USB Type-C. Absence čtečky otisků prstů potom dává tušit, že by výrobce mohl tento senzor integrovat do displeje. V případě procesoru očekáváme minimálně Snapdragon 845, ale možná už Nokia 9 využije novější procesor od Qualcommu.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
VW chystá 7místné elektrické SUV I.D. Lounge VW chystá 7místné elektrické SUV I.D. Lounge
Automobilka Volkswagen chystá spoustu nových elektrických modelů řady I.D. a mezi nimi by se mělo objevit i nové sedmimístné SUV I.D. Lounge. To by mělo být jedním ze tří nových elektrických SUV představených do roku 2022.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tesla ukázala reakce lidí na drtivou akceleraci Roadsteru Tesla ukázala reakce lidí na drtivou akceleraci Roadsteru
Uvedení nové Tesly Roadster se pomaličku blíží. Sice to ještě nějakou dobu potrvá, nicméně automobilka prezentovala video demonstrující drtivou akceleraci vozu, kdy je na 96 km/h za pouhých 1,9 sekundy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy A8s oficiálně: první smartphone s „průstřelem“ Samsung Galaxy A8s oficiálně: první smartphone s „průstřelem“
Samsung přestavil světově první smartphone, který místo výřezu využívá otvor v displeji pro čelní kameru. K tomu navíc přidává našlapanou výbavu včetně až 8GB RAM nebo trojitého zadního fotoaparátu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Google nejspíš nabídne i levnější Pixel 3 Lite XL Google nejspíš nabídne i levnější Pixel 3 Lite XL
Google připravuje telefon střední třídy, které by měly nabídnout některé výhody Pixelů širímu okruhu zákazníků. Nyní se objevily rendery, které kromě již známého Pixelu 3 Lite ukazují také větší Pixel 3 Lite XL.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Musk by zvládl bankrot Tesly a chce koupit továrny od GM Musk by zvládl bankrot Tesly a chce koupit továrny od GM
Elon Musk se nechal slyšet, že by lepší vozy konkurence a případný bankrot Tesly nebral za velký problém, pokud to posune elektromobilitu kupředu. Společnost však chce expandovat a koupit zavřené továrny od GM. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala