www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Nokia 9 PureView s pěti fotoaparáty se znovu ukazuje

Nokia 9 PureView s pěti fotoaparáty se znovu ukazuje
, , aktualita
Už více než rok očekávaná Nokia 9 se ukázala na nových renderech, které nám ukazují design ze všech úhlů. Na zádech by měla mít celkem pět fotoaparátů a k představení nejspíš dojde začátkem příštího roku.
K oblíbeným
reklama
O Nokii 9, která by měla být novou vlajkovou lodí této legendární značky, se spekuluje už od loňského léta. Ačkoliv se o tomto smartphonu psalo už nespočetněkrát díky různým uniklým informacím, k oficiálnímu představení stále nedošlo. Nyní se zdá, že nás od uvedení dlouho očekávaného modelu dělí maximálně několik měsíců. Objevilo se několik zdrojů, které uvádí, že Nokia 9 spatří světlo světa v lednu či únoru 2019. Podle jiného zdroje se možná dočkáme ještě letos, ale to je spíše nepravděpodobné. Výrobci totiž většinou neukazují klíčové modely těsně před koncem roku, neboť by stejně nestihli důležitý předvánoční trh, a raději počkají na velké veletrhy, které se konají v prvním čtvrtletí následujícího roku.
 
 
Nokia 9 PureView, jak bude nejspíš znít celý název nové vlajkové lodi, se tento týden ukázala na CAD renderech. To sice nejsou obrázky, které potom výrobce používá k prezentaci telefonu, ale většinou bývají poměrně přesné a navíc nám mohou zařízení ukázat takřka z každého úhlu. Smartphone by měl mít skleněné tělo, jak se stalo zvykem u high-endových modelů. Rozměry by měly činit 155 x 75 x 7,9 mm a hmotnost zatím potvrzenou nemáme, ale vzhledem k většímu počtu footaparátů patrně nebude nejnižší. Na přední straně můžeme vidět 5,9" AMOLED displej s rozlišením Quad HD+ a poměrem stran 18:9 (2:1), který jde proti aktuálnímu trendu výřezů.
 
 
Vůbec nejočekávanější funkcí chystané Nokie 9 je ovšem kombinace pěti fotoaparátů na zadní straně, přičemž pro různé scénáře by měl být vhodný jiný snímač. Pokud jste „očí“ napočítali celkem sedm, tak se nemýlíte, neboť kromě pěti objektivů by měl jeden z otvorů sloužit pro duální LED blesk a další pro senzory odhadující vzdálenost. Kromě optiky Zeiss údajně HMD Global podle spekulací vrátí do hry známou značku PureView, která značila extrémně vysoké rozlišení pořízených záběrů. Marně byste na těle telefonu hledali 3,5mm audio jack, místo něj tedy poslouží port USB Type-C. Absence čtečky otisků prstů potom dává tušit, že by výrobce mohl tento senzor integrovat do displeje. V případě procesoru očekáváme minimálně Snapdragon 845, ale možná už Nokia 9 využije novější procesor od Qualcommu.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vylepšené MacBooky Air jsou i horší, mají pomalejší SSD Vylepšené MacBooky Air jsou i horší, mají pomalejší SSD
Apple před pár dny inovoval nabídku svých notebooků MacBook Air. Zjistilo se však, že nové verze mají i jednu nepříjemnou vlastnost. Jejich SSD disky jsou ve čtení znatelně pomalejší než v minulosti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Chystá se Sony Xperia 1R, údajně dostane 5K displej Chystá se Sony Xperia 1R, údajně dostane 5K displej
I když se společnosti Sony na trhu smartphonů poslední roky vůbec nedaří, stále se snaží přicházet s novinkami. Jednou z nich by mohla být připravovaná Xperia 1R s extrémním 5K rozlišením displeje.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm dostal pokutu 242 mil. EUR za dumpingové ceny Qualcomm dostal pokutu 242 mil. EUR za dumpingové ceny
Společnost Qualcomm si vysloužila další nemalou pokutu. Evropská komise na ní uvalila vysokou pokutu ve výši 242 milionů EUR za umělé podsazování cen za účelem eliminace konkurenčních výrobců 3G modemů pro smartphony.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy Watch Active 2 získají EKG, ale ne hned Samsung Galaxy Watch Active 2 získají EKG, ale ne hned
Internetem už kolují zprávy o připravované nové generaci chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch Active 2. Ty by měly dostat systém měření EKG jako Apple Watch 4. Bohužel si ale na tuto funkci ještě počkáme.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed
Chevrolet Corvette se po 66 letech výroby dočkal velké změny. Nový model C8 Stingray modelového ročníku 2020 totiž vyjede s motorem uprostřed. A půjde o pořádně velký atmosférický osmiválec.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala