www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Nokia 9 PureView s pěti fotoaparáty se znovu ukazuje

Nokia 9 PureView s pěti fotoaparáty se znovu ukazuje
, , aktualita
Už více než rok očekávaná Nokia 9 se ukázala na nových renderech, které nám ukazují design ze všech úhlů. Na zádech by měla mít celkem pět fotoaparátů a k představení nejspíš dojde začátkem příštího roku.
K oblíbeným
reklama
O Nokii 9, která by měla být novou vlajkovou lodí této legendární značky, se spekuluje už od loňského léta. Ačkoliv se o tomto smartphonu psalo už nespočetněkrát díky různým uniklým informacím, k oficiálnímu představení stále nedošlo. Nyní se zdá, že nás od uvedení dlouho očekávaného modelu dělí maximálně několik měsíců. Objevilo se několik zdrojů, které uvádí, že Nokia 9 spatří světlo světa v lednu či únoru 2019. Podle jiného zdroje se možná dočkáme ještě letos, ale to je spíše nepravděpodobné. Výrobci totiž většinou neukazují klíčové modely těsně před koncem roku, neboť by stejně nestihli důležitý předvánoční trh, a raději počkají na velké veletrhy, které se konají v prvním čtvrtletí následujícího roku.
 
 
Nokia 9 PureView, jak bude nejspíš znít celý název nové vlajkové lodi, se tento týden ukázala na CAD renderech. To sice nejsou obrázky, které potom výrobce používá k prezentaci telefonu, ale většinou bývají poměrně přesné a navíc nám mohou zařízení ukázat takřka z každého úhlu. Smartphone by měl mít skleněné tělo, jak se stalo zvykem u high-endových modelů. Rozměry by měly činit 155 x 75 x 7,9 mm a hmotnost zatím potvrzenou nemáme, ale vzhledem k většímu počtu footaparátů patrně nebude nejnižší. Na přední straně můžeme vidět 5,9" AMOLED displej s rozlišením Quad HD+ a poměrem stran 18:9 (2:1), který jde proti aktuálnímu trendu výřezů.
 
 
Vůbec nejočekávanější funkcí chystané Nokie 9 je ovšem kombinace pěti fotoaparátů na zadní straně, přičemž pro různé scénáře by měl být vhodný jiný snímač. Pokud jste „očí“ napočítali celkem sedm, tak se nemýlíte, neboť kromě pěti objektivů by měl jeden z otvorů sloužit pro duální LED blesk a další pro senzory odhadující vzdálenost. Kromě optiky Zeiss údajně HMD Global podle spekulací vrátí do hry známou značku PureView, která značila extrémně vysoké rozlišení pořízených záběrů. Marně byste na těle telefonu hledali 3,5mm audio jack, místo něj tedy poslouží port USB Type-C. Absence čtečky otisků prstů potom dává tušit, že by výrobce mohl tento senzor integrovat do displeje. V případě procesoru očekáváme minimálně Snapdragon 845, ale možná už Nokia 9 využije novější procesor od Qualcommu.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Příchod Samsungu Galaxy Fold nejistý, Best Buy ruší objednávky Příchod Samsungu Galaxy Fold nejistý, Best Buy ruší objednávky
Skládací smartphone Samsung Galaxy Fold byl sice představen už před pár měsíci, ale stále ještě není na trhu. Navíc to nevypadá, že by se tak mělo stát v dohledné době. Řetězce začínají rušit předobjednávky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Redmi K20 a K20 Pro budou low-costové vlajkové lodě Redmi K20 a K20 Pro budou low-costové vlajkové lodě
Xiaomi, respektive jeho značka Redmi, se nás příští týden pokus přesvědčit, že vlajková loď se Snapdragonem 855 a kvalitním fotoaparátem může stát stejně jako telefon střední třídy. Pojďme si shrnou poslední uniklé informace o těchto novinkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Používáte aplikaci CM Launcher 3D? Data ponechává bez ochrany Používáte aplikaci CM Launcher 3D? Data ponechává bez ochrany
CM Launcher 3D patří se stovkami milionů stažení k nejoblíbenějším aplikacím svého druhu. Přesto bylo zjištěno, že s ochranou dat si vývojáři hlavu příliš nelámou. Jedná se o další pochybení společnosti Cheetah Mobile.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Prohlížeč Tor pro Android vyšel ve stabilní verzi Prohlížeč Tor pro Android vyšel ve stabilní verzi
Po měsících testování vyšlo první stabilní sestavení internetového prohlížeče Tor pro Android. Uživatelům poskytuje více soukromí než jiné mobilní prohlížeče. S verzí pro iOS se nepočítá a vývojáři vysvětlují, co je důvodem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Huawei byl vyloučen z Wi-Fi Alliance a SD Association. Přijde i o technologie ARM Huawei byl vyloučen z Wi-Fi Alliance a SD Association. Přijde i o technologie ARM
Huawei přišel o členství v několika asociacích, které se starají o významné standardy. Čínskému výrobci by to mohlo zkomplikovat třeba používání microSD karet. Nejistá je také budoucnost procesorů Kirin.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik