Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

LG X Power 2: low-end s pořádnou baterií a velkým displejem

24.2.2017, Jáchym Šlik, aktualita
LG oznámilo na první pohled nepříliš zajímavý smartphone nižší třídy, který má ovšem v rukávu jeden nesporný trumf. Baterie o kapacitě 4 500 mAh by měla zajistit bezproblémovou dvoudenní výdrž.
Veletrh MWC 2017 ještě oficiálně nezačal, ale LG už se postaralo o jednu z prvních novinek. Zatím byla představena pouze formou tiskové zprávy, ale zájemci si ji budou moci prohlédnout později přímo na barcelonském veletrhu. Jedná se o LG X Power 2, jeden z očekávaných smartphonů od jihokorejského výrobce. Navazuje na loňský model LG X Power, opět se tedy jedná o telefon s low-endovou výbavou, který exceluje ve výdrži baterie – její kapacita dokonce vzrostla ze 4 100 mAh na 4 500 mAh.

Podle oficiálních údajů by to mělo běžnému uživateli stačit na bezproblémovou celovíkendovou výdrž, to znamená minimálně dva dny bez potřeby hledat zásuvku. Alternativně by měla baterie na jedno nabití vydržet 14 hodin navigace přes GPS, 15 hodin přehrávání videí nebo 18 hodin surfování na internetu. A podporována je technologie rychlého nabíjení, takže k plnému dobití budou stačit dvě hodiny, což je vzhledem k vysoké kapacitě baterie slušná hodnota.

U výdrže baterie ovšem zajímavé vlastnosti telefonu začínají i končí zároveň. Jinak je totiž LG X Power 2 obyčejný zástupce nižší třídy s plastovou zadní stranou. Displej sice nabídne velikou úhlopříčku 5,5“, ale v kombinace s rozlišením jen 1280 x 720 pixelů (HD). Výrobce slibuje znatelně lepší viditelnost displeje na slunečním světle, než tomu bylo u předchozích modelů. O pohon se stará blíže nespecifikovaný osmijádrový procesor taktovaný na 1,5 GHz, který spolupracuje s 1,5GB či 2GB RAM. K dostání tedy budou dvě paměťové varianty, pravděpodobně v závislosti na regionu. 16GB vnitřní úložiště je možné rozšířit pomocí micro SD karty.

Na zadní straně nalezneme 13MPx fotoaparát, který by se měl pochlubit prakticky nulovou prodlevou mezi stisknutím spouště a samotným pořízením snímku. 5MPx přední kamera se vyznačuje LED bleskem a širokoúhlým záběrem, takže by neměl být problém zachytit skupinovou selfie s až osmi lidmi za zhoršených světelných světelných podmínek. Z další výbavy je přítomná podpora LTE, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.2, micro USB nebo Android 7.0 Nougat.

LG X Power 2 zamíří mimo jiné na evropské trhy za dosud nezveřejněnou cenu.

Zdroj: Lgnewsroom.com
reklama