Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Řada LG X je bohatší o čtyři nové modely

17.6.2016, Jáchym Šlik, aktualita
LG dnes oznámilo čtyři nové smartphony nižší až střední třídy, které nesou názvy X Power, X Mach, X Style a X Max. Výrobce byl ovšem dost skoupý na detaily, proto toho o nových modelech zatím moc nevíme.
Letos v únoru odhalilo LG zcela novou řadu smartphonů X Series, která zahrnuje cenově dostupné modely střední třídy doplněné o zajímavé funkce z mnohem dražších telefonů. LG X Cam se může pochlubit duálním zadním fotoaparátem, X Screen zase sekundárním displejem zobrazujícím čas nebo notifikace. Koncem tohoto pracovního týdne vydal jihokorejský výrobce tiskovou zprávu, ve které oznamuje další čtyř modely X Series.

LG X Power se zaměřuje na dlouhou výdrž baterie a proto byl osazen baterií se solidní kapacitou 4 100 mAh a podporou rychlého nabíjení. I přesto se podařilo tloušťku smartphonu udržet na velmi příjemné hodnotě 7,9 mm. Více nám toho LG ve vydané zprávě neprozradilo, z jiných zdrojů ovšem víme o přítomnosti 5,3“ displeje o rozlišení 1280 x 720 pixelů (HD), čtyřjádrového procesoru MediaTek, 2GB RAM, 16GB vnitřního úložiště nebo kombinace 13MPx zadního a 8MPx předního fotoaparátu.

LG X Style, jak už ostatně napovídá název, se zaměřuje na stylový design. V pohledném těle, za který by se nemusel stydět ani o třídu lepší model, se ovšem ukrývá low-endová výbava. Technické parametry ani tentokrát nemáme z tiskové zprávy, ale z nedávného představení smartphonů na ukrajinském trhu. X Style nabídne 5“ displej s rozlišením 1280 x 720 pixelů, čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 410, 1,5 GB RAM nebo 16GB interní paměť. Rozlišení fotoaparátů činí 8 MPx v případě zadního, respektive 5 MPx v případě předního.

LG X Mach má naopak ambice konkurovat i vlajkovým lodím, do vínku totiž dostal Quantum IPS displej s Quad HD rozlišením, tedy 2560 x 1440 pixelů. Kvalitní by měl být také zadní fotoaparát, který se chlubí pixely o velikosti 1,55 μm, což je stejně jako u HTC 10. O pohon se postará blíže neupřesněný procesor taktovaný na 1,8 GHz, rychlé internetové připojení potom zajistí podpora technologie LTE Cat. 9 3CA. Nejtajemnější novinkou zůstává LG X Max, o kterém víme pouze o použití velkého displeje, který by mohl svou úhlopříčkou zasahovat i do kategorie phabletů.

Všechny představené smartphony pochopitelně nabídnou operační systém Android, který bude nejspíš doplněn o uživatelskou nadstavbu LG UX. V nejbližší době snad výrobce prozradí detailnější informace o nových modelech včetně cen a dostupnosti.

Zdroj: Lgnewsroom.com
reklama