www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

LG V30 je za rohem: shrnutí všech známých informací

LG V30 je za rohem: shrnutí všech známých informací
, , aktualita
LG na konci srpna představí další špičkově vybavený smartphone V30, který by měl přijít se zahnutým OLED displejem nebo procesorem Snapdragon 835. O tomto modelu toho však víme mnohem více.reklama
Letošní vlajková loď LG G6 ani přes své jisté kvality neoslnila zákazníky natolik, aby jihokorejský výrobce mohl slavit výrazné úspěchy. LG však nechce zůstat ve stínu Samsungu a plánuje další high-endový model, který by měl být představen na veletrhu IFA 2017 v Berlíně, konkrétně 31. srpna. U předchozích smartphonů LG V20 a V10 se výrobce nebál zaexperimentovat, a tak telefony osadil například sekundárním displejem. Ten budeme u připravovaného LG V30 hledat marné, přesto nejspíš půjde o telefon, u kterého by neměla být nouze o inovace. Většina informací níže unikla na internet dlouho před oficiálním představením, některé z nich však prozradilo v předstihu samotné LG. Jednou z posledních novinek o V30 je níže uvedený render, který nám ukazuje podobu předsní strany zařízení a navíc jej porovnává s LG G6 a Samsungem Galaxy S8+.
 
 

Vše, co zaím víme o LG V30

 
Design. LG V30 by měli po designové stránce částečně navazovat na loňské V20 a částečně si brát inspirovaci od G6. Ve srovnání s loňským předchůdcem můžeme očekávat znatelně tenčí rámečky (pod displejem o 50 %), z přední strany dokonce zmizelo logo výrobce. Zadní straně, která bude nejspíš ze skla, by měl dominovat duální fotoaparát. Celý přístroj by měl být odolný proti vodě, což údajně potvrdí certifikace IP68.
 
 
LG G6, LG V30 a Samsung Galaxy S8+
 
Displej. LG prozradilo, že u své budoucí vlajkové lodi použije 6" displej typu P-OLED, který se od jiných typů OLED panelů odlišuje použitím plastového substrátu, takže by měl být odolnější. Rozlišení by se mělo zastavit na 2560 x 1440 bodech (Quad HD), na okrajích by měla být obrazovka mírně zahnutá podobně jako u Galaxy S8. Dále víme, že půjde o FullVision Display, což je obchodní označení LG pro displeje s minimálními rámečky a širokým poměrem stran 18:9, neboli 2:1. Před poškozením bude chráněn sklíčkem Gorilla Glass 5.

Výkon. LG V30 by mělo být prvním telefonem této značky, který poběží na Snapdragonu 835 (LG G6 dostalo loňský Snapdragon 821). V útrobách zařízení bychom měli dále najít 4GB či 6GB RAM a 64GB, případně 128GB interní úložiště v závilosti na konkrétní variantě.
 
Fotoaparát. Jedním z lákadel nového modelu bude údajně duální zadní fotoaparát. Očekáváná světelnost objektivu f/1.6 je zatím nejnižší, jaká se objevila u smartphonu. Podle uniklých střípků to vypadá, že se výrobce při vývoji zaměřil na nahrávání videí. Kromě optického zoomu se můžeme těšit na řadu púrofesionálních režimů, které se mnohdy dosud objevovaly jen u profesionálních kamer. Rozlišení předního fotoaparátu se nejspíš zastaví na hodnotě 8 MPx.
 
Zvuk. LG se u svých špičkových telefonů vždy zaměřuje na kvalitu zvuku a ani nové V30 nebude výjimkou. Podle uniklých informací můžeme očekávat certifikaci Bang & Olufsen, i když není jasné, v čem konkrétně má probíhat spolupráce. A potom se zdorj zmiňuje o podpoře Hi-Fi streamingu s technologií MQA.
 
Ostatní výbava a dostupnost. LG V30 by mělo nabídnout Bluetooth 4.2 (nikoliv nejnovější Bluetooth 5.0) a operační systém Android Nougat. Předprodej na americkém trhu by měl začít 17. září, více však zatím o dostupnosti nevíme. Není tedy jasné, zda si telefon oficiálně koupíme v Evropě, potažmov České republice, neboť u předchozích modelů z řady V to byl problém.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skládacího smartphone od Huawei? Už existuje funkční prototyp Skládacího smartphone od Huawei? Už existuje funkční prototyp
Huawei je dalším výrobcem, který chce v blízké budoucnosti přinést na trh skládací smartphone. Šéf společnosti Richard Yu dokonce potvrdil, že takové zařízení už existuje, ale před uvedením na trh potřebuje vylepšit.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nejekologičtější telefony dělá Apple, čínští výrobci propadli Nejekologičtější telefony dělá Apple, čínští výrobci propadli
Nejšetrnější k životnímu prostředí jsou při výrobě spotřební elektroniky společnosti Fairphone a Apple, naopak příliš dobře nedopadl Google, Samsung ani Huawei. Vůbec nejhorší známku potom získalo několik čínských výrobců včetně Xiaomi.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
HTC U11 Plus bude mít větší displej, tenčí rámečky a IP67 HTC U11 Plus bude mít větší displej, tenčí rámečky a IP67
HTC letos příliš mnoho nových modelů nepředstavilo, ale vše se bude společnost snažit dohnat koncem roku. Jednou z z očekávaných novinek je HTC U11 Plus, o kterém toho víme už dost a znovu se objevují také spekulace o HTC U11 Life.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG postaví ve Vratislavi největší evropskou továrnu na baterie pro elektromobily LG postaví ve Vratislavi největší evropskou továrnu na baterie pro elektromobily
Jen pár desítek kilometrů od českých hranic vyroste v příštím největší továrna na lithium-iontové články v Evropě. Postará se o ni divize LG Chem a vyrobené baterie zamíří do elektromobilů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Google spouští bug bounty, za nalezení chyby až $1000 Google spouští bug bounty, za nalezení chyby až $1000
Mnoho společností má své bug bounty programy, kdy hackeři, kteří naleznou závažnou bezpečnostní chybu v jejich produktech, dostanou peněžitou odměnu. Google Play nyní spouští pro vybrané aplikace program, kdy můžete dostat až $1000.
Včera, aktualita, Milan Šurkala