www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

LG V30 je za rohem: shrnutí všech známých informací

LG V30 je za rohem: shrnutí všech známých informací
, , aktualita
LG na konci srpna představí další špičkově vybavený smartphone V30, který by měl přijít se zahnutým OLED displejem nebo procesorem Snapdragon 835. O tomto modelu toho však víme mnohem více.reklama
Letošní vlajková loď LG G6 ani přes své jisté kvality neoslnila zákazníky natolik, aby jihokorejský výrobce mohl slavit výrazné úspěchy. LG však nechce zůstat ve stínu Samsungu a plánuje další high-endový model, který by měl být představen na veletrhu IFA 2017 v Berlíně, konkrétně 31. srpna. U předchozích smartphonů LG V20 a V10 se výrobce nebál zaexperimentovat, a tak telefony osadil například sekundárním displejem. Ten budeme u připravovaného LG V30 hledat marné, přesto nejspíš půjde o telefon, u kterého by neměla být nouze o inovace. Většina informací níže unikla na internet dlouho před oficiálním představením, některé z nich však prozradilo v předstihu samotné LG. Jednou z posledních novinek o V30 je níže uvedený render, který nám ukazuje podobu předsní strany zařízení a navíc jej porovnává s LG G6 a Samsungem Galaxy S8+.
 
 

Vše, co zaím víme o LG V30

 
Design. LG V30 by měli po designové stránce částečně navazovat na loňské V20 a částečně si brát inspirovaci od G6. Ve srovnání s loňským předchůdcem můžeme očekávat znatelně tenčí rámečky (pod displejem o 50 %), z přední strany dokonce zmizelo logo výrobce. Zadní straně, která bude nejspíš ze skla, by měl dominovat duální fotoaparát. Celý přístroj by měl být odolný proti vodě, což údajně potvrdí certifikace IP68.
 
 
LG G6, LG V30 a Samsung Galaxy S8+
 
Displej. LG prozradilo, že u své budoucí vlajkové lodi použije 6" displej typu P-OLED, který se od jiných typů OLED panelů odlišuje použitím plastového substrátu, takže by měl být odolnější. Rozlišení by se mělo zastavit na 2560 x 1440 bodech (Quad HD), na okrajích by měla být obrazovka mírně zahnutá podobně jako u Galaxy S8. Dále víme, že půjde o FullVision Display, což je obchodní označení LG pro displeje s minimálními rámečky a širokým poměrem stran 18:9, neboli 2:1. Před poškozením bude chráněn sklíčkem Gorilla Glass 5.

Výkon. LG V30 by mělo být prvním telefonem této značky, který poběží na Snapdragonu 835 (LG G6 dostalo loňský Snapdragon 821). V útrobách zařízení bychom měli dále najít 4GB či 6GB RAM a 64GB, případně 128GB interní úložiště v závilosti na konkrétní variantě.
 
Fotoaparát. Jedním z lákadel nového modelu bude údajně duální zadní fotoaparát. Očekáváná světelnost objektivu f/1.6 je zatím nejnižší, jaká se objevila u smartphonu. Podle uniklých střípků to vypadá, že se výrobce při vývoji zaměřil na nahrávání videí. Kromě optického zoomu se můžeme těšit na řadu púrofesionálních režimů, které se mnohdy dosud objevovaly jen u profesionálních kamer. Rozlišení předního fotoaparátu se nejspíš zastaví na hodnotě 8 MPx.
 
Zvuk. LG se u svých špičkových telefonů vždy zaměřuje na kvalitu zvuku a ani nové V30 nebude výjimkou. Podle uniklých informací můžeme očekávat certifikaci Bang & Olufsen, i když není jasné, v čem konkrétně má probíhat spolupráce. A potom se zdorj zmiňuje o podpoře Hi-Fi streamingu s technologií MQA.
 
Ostatní výbava a dostupnost. LG V30 by mělo nabídnout Bluetooth 4.2 (nikoliv nejnovější Bluetooth 5.0) a operační systém Android Nougat. Předprodej na americkém trhu by měl začít 17. září, více však zatím o dostupnosti nevíme. Není tedy jasné, zda si telefon oficiálně koupíme v Evropě, potažmov České republice, neboť u předchozích modelů z řady V to byl problém.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alcatel přiveze na IFA 2017 minimálně čtyři nové smartphony Alcatel přiveze na IFA 2017 minimálně čtyři nové smartphony
Alcatel byl vždy jednou z nejaktivnějších značek na velkých veletrzích, v letošním roce jsme se však mnoha novinek nedočkali. Možná to napraví na blížícím se veletrhu IFA 2017, kde by mohy být představeny minimálně čtyři smartphonové novinky od Alcatelu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Android 8.0 Oreo je na světě, brzy zamíří do prvních telefonů Android 8.0 Oreo je na světě, brzy zamíří do prvních telefonů
Poslední verze operačního systému od Googlu, dosud známá jen jako Android O, nese název Android 8.0 Oreo. Google to oznámil dnes po zatmění slunce a dodal, že již brzy začne být šířena aktualizace pro Pixely a Nexusy.
21.8.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Redmi Note 5A oficiálně: větší displej, nižší cena Xiaomi Redmi Note 5A oficiálně: větší displej, nižší cena
Xiaomi dnes podle předpokladů představilo zatím nejlevnější smartphone z řady Redmi Note. Dostupný bude ve dvou variantách, přičemž vyšší se pochlubí 4GB RAM nebo 16MPx selfie fotoaparátem s LED bleskem.
21.8.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Tyto aplikace nejvíce zatěžují baterii a procesor ve smartphonech Tyto aplikace nejvíce zatěžují baterii a procesor ve smartphonech
Avast přinesl nejaktuálnější přehled aplikací, které mají negativní vliv na smartphony s Androidem. V žebříčkách nalezneme aplikace nejvíce vybíjející baterii, snižující výkon nebo zabírající místo.
21.8.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Huawei předběhl Apple ve střední Evropě, vpřed se dere také Xiaomi Huawei předběhl Apple ve střední Evropě, vpřed se dere také Xiaomi
Nejprodávanější značkou smartphonů ve střední a východní Evropě zůstává Samsung, na druhou příčku se ovšem probojoval Huawei. Překvapí, že se mězi pět nejlepších dostalo také Xiaomi, ačkoliv v tomto regionu nemá oficiální zastoupení.
21.8.2017,  aktualita, Jáchym Šlik