Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

LG V30 je za rohem: shrnutí všech známých informací

7.8.2017, Jáchym Šlik, aktualita
LG na konci srpna představí další špičkově vybavený smartphone V30, který by měl přijít se zahnutým OLED displejem nebo procesorem Snapdragon 835. O tomto modelu toho však víme mnohem více.
Letošní vlajková loď LG G6 ani přes své jisté kvality neoslnila zákazníky natolik, aby jihokorejský výrobce mohl slavit výrazné úspěchy. LG však nechce zůstat ve stínu Samsungu a plánuje další high-endový model, který by měl být představen na veletrhu IFA 2017 v Berlíně, konkrétně 31. srpna. U předchozích smartphonů LG V20 a V10 se výrobce nebál zaexperimentovat, a tak telefony osadil například sekundárním displejem. Ten budeme u připravovaného LG V30 hledat marné, přesto nejspíš půjde o telefon, u kterého by neměla být nouze o inovace. Většina informací níže unikla na internet dlouho před oficiálním představením, některé z nich však prozradilo v předstihu samotné LG. Jednou z posledních novinek o V30 je níže uvedený render, který nám ukazuje podobu předsní strany zařízení a navíc jej porovnává s LG G6 a Samsungem Galaxy S8+.
 
 

Vše, co zaím víme o LG V30

 
Design. LG V30 by měli po designové stránce částečně navazovat na loňské V20 a částečně si brát inspirovaci od G6. Ve srovnání s loňským předchůdcem můžeme očekávat znatelně tenčí rámečky (pod displejem o 50 %), z přední strany dokonce zmizelo logo výrobce. Zadní straně, která bude nejspíš ze skla, by měl dominovat duální fotoaparát. Celý přístroj by měl být odolný proti vodě, což údajně potvrdí certifikace IP68.
 
 
LG G6, LG V30 a Samsung Galaxy S8+
 
Displej. LG prozradilo, že u své budoucí vlajkové lodi použije 6" displej typu P-OLED, který se od jiných typů OLED panelů odlišuje použitím plastového substrátu, takže by měl být odolnější. Rozlišení by se mělo zastavit na 2560 x 1440 bodech (Quad HD), na okrajích by měla být obrazovka mírně zahnutá podobně jako u Galaxy S8. Dále víme, že půjde o FullVision Display, což je obchodní označení LG pro displeje s minimálními rámečky a širokým poměrem stran 18:9, neboli 2:1. Před poškozením bude chráněn sklíčkem Gorilla Glass 5.

Výkon. LG V30 by mělo být prvním telefonem této značky, který poběží na Snapdragonu 835 (LG G6 dostalo loňský Snapdragon 821). V útrobách zařízení bychom měli dále najít 4GB či 6GB RAM a 64GB, případně 128GB interní úložiště v závilosti na konkrétní variantě.
 
Fotoaparát. Jedním z lákadel nového modelu bude údajně duální zadní fotoaparát. Očekáváná světelnost objektivu f/1.6 je zatím nejnižší, jaká se objevila u smartphonu. Podle uniklých střípků to vypadá, že se výrobce při vývoji zaměřil na nahrávání videí. Kromě optického zoomu se můžeme těšit na řadu púrofesionálních režimů, které se mnohdy dosud objevovaly jen u profesionálních kamer. Rozlišení předního fotoaparátu se nejspíš zastaví na hodnotě 8 MPx.
 
Zvuk. LG se u svých špičkových telefonů vždy zaměřuje na kvalitu zvuku a ani nové V30 nebude výjimkou. Podle uniklých informací můžeme očekávat certifikaci Bang & Olufsen, i když není jasné, v čem konkrétně má probíhat spolupráce. A potom se zdorj zmiňuje o podpoře Hi-Fi streamingu s technologií MQA.
 
Ostatní výbava a dostupnost. LG V30 by mělo nabídnout Bluetooth 4.2 (nikoliv nejnovější Bluetooth 5.0) a operační systém Android Nougat. Předprodej na americkém trhu by měl začít 17. září, více však zatím o dostupnosti nevíme. Není tedy jasné, zda si telefon oficiálně koupíme v Evropě, potažmov České republice, neboť u předchozích modelů z řady V to byl problém.


reklama