Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Leagoo S9 kopíruje iPhone X. Včetně výřezu displeje a za zlomek ceny

13.12.2017, Jáchym Šlik, aktualita
iPhone X nedá mnohým čínským výrobcům spát a snaží se jej co možná nejpřesněji napodobit. To je i případ chystaného smartphonu Leagoo S9, který si můžeme prohlédnout na fotografiích. Nechybí mu výřez displeje, navíc dostal čtečku otisků prstů.
Líbí se vám nový iPhone X, ale jeho cena vám připadá příliš vysoká? Můžete se poohlédnout po některé z čínských kopií, které se pomalu objevují. Není se čemu divit, že tentokrát vše trvá o něco déle, neboť výrobci musejí překonat několik složitějších technických řešení souvisejících s atypickým tvarem displeje, které podle všeho daly zabrat i samotnému Applu. Po Umidigi Z2 se dere na povrch další model, který iPhone X kopíruje snad ještě přesněji. Smartphone Leagoo S9 se objevil na dvojici fotografií, které patrně pocházejí z nějaké uzavřené akce. Můžeme na nich vidět, že novinka svým designem opravdu pečlivě imituje prodejní trhák Applu.
 
 
Na přední straně upoutá displej s tenkými okraji okolo, i když ne až tolik tenkými, jako jsme mohli vidět u iPhonu X – patrné je to především ve spodní části. Nahoře potom můžeme vidět známý lichoběžníkový výřez, kde se patrně nachází fotoaparát na selfie, reproduktor a různé senzory. Ačkoliv kvalita snímku není dostatečně vysoká, můžeme předpokládat, že zde nenalezneme pokročilejší technologii pro rozpoznání obličeje, jako je Face ID. iPhone X je však napodobován alespoň tapetou na odemykací obrazovce, i když s jiným barevným nádechem, než můžeme znát z propagačních obrázků Applu.
 
 
Zadní strana Leagoo S9 má podobný lesklý povrch jako vlajková loď s logem nakousnutého jablka a dodržena byla dokonce také vertikální orientace modulu fotoaparátu i jeho umístění v levém horním rohu. Všimnout si můžeme použití dvou snímačů, mezi které byl umístěn LED blesk. Co iPhone X oproti kopii od Leagoo postrádá je čtečka otisků prstů. O výbavě čínského telefonu bohužel prozatím nic nevíme, můžeme však předpokládat použití spíše nezajímavých komponentů, které nejspíš pomohou dosáhnout příznivé ceny smartphonu. Můžeme očekávat, že parametry, jako je rozlišení displeje, procesor, operační paměť nebo fotoaparáty, se Leagoo S9 zařadí někam do střední třídy. Cena by se potom mohla pohybovat v přepočtu okolo pěti až šesti tisíc korun, ale to je opravdu jen hrubý odhad.
Jisté je to, že smartphone bude běžet na operačním systému Android. Další podrobnosti se snad na světlo světa dostanou později.
 


reklama