Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Kritici Tesly nesnesli pozitivní test Modelu 3, novináře vyštvali z Twitteru

28.7.2018, Milan Šurkala, aktualita
Tesla to má těžké. Je ve ztrátě a veřejnost dělí takřka na dva tábory. Šílené hatery a šílené zbožňovatele. Kritici Tesly tak nemohli rozdýchat pozitivní recenzi na Model 3 (a obdivovatelé trochu kritiky). Uznávaného novináře doslova zničili.
Před týdnem vyšla na The Wall Street Journal recenze nové dvoumotorové verze Tesly Model 3, kterou měl na svědomí uznávaný novinář Dan Neil, držitel prestižní Pulitzerovy ceny. Stejně jako mnoho jiných recenzí i na jiných webech, i tato byla dosti pochvalná (byť zmínila i negativa) a vypadá to, že Model 3 je opravdu velmi povedeným autem. Jenže to, co se pak semlelo v diskuzích a na Twitteru, to asi Dan Niel nečekal.
 
Tesla Model 3
 
Jak už to v této branži bývá, když se někomu "šlápne na kuří oko" (nepochválí se, co má rád nebo nezkritizuje, co rád nemá), následuje až hysterická reakce. Hateři Tesly se do Dana pořádně obuli, obviňovali ho ze zaujatosti, protože jistě vlastní akcie Tesly a chce si přilepšit. Ono to ale funguje i naopak. Ti, kteří shortovali akcie Tesly (vsadili si na pokles), vždy velmi nelibě nesou, když se Tesle něco podaří, případně dle Muska vytvářejí pomluvy, kterými chtějí snížit hodnotu akcií společnosti. Novinář byl také obviněn z toho, že se záměrně vyhýbá testu Jaguaru I-PACE, protože pak by Tesla už nevypadala tak dobře.
 
Dan Niel pak strávil dva dny vysvětlováním svých postojů v diskuzích na sociálních sítích, až si řekl dost a kvůli jedinému článku o Tesle zrušil svůj účet na Twitteru. Nebyli to však jen hateři, kdo se činili. Také fanatičtí zbožňovatelé mu v diskuzích vyčítali, že si vůbec dovolil přidat i to málo kritiky, které v recenzi bylo. Tesla opravdu polarizuje. Elon Musk nepřekvapivě na Twitteru vyjádřil novináři podporu a doufá, že se vrátí zpět.
 
Zajímavé bude také sledovat finanční výsledky za druhé čtvrtletí. Elon Musk slíbil konečně ziskovost (po stále se zvyšujících ztrátách) pro Q3/2018, tak uvidíme, zda tomu bude v druhém aspoň o něco blíž než v těch minulých. Hospodářské výsledky budou zveřejněny ve středu 1. srpna. 
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama