www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Komplikace pro Honor 20 Pro. Nezískal certifikovaný Android od Googlu

Komplikace pro Honor 20 Pro. Nezískal certifikovaný Android od Googlu
, , aktualita
Zdá se, že americké sankce proti Huawei odnesl první smartphone. Nový Honor 20 Pro prozatím nezískal licenci, která by výrobci umožnila používat Android se všemi službami od Googlu. Levnějšího modelu se tyto komplikace netýkají.
K oblíbeným
reklama
Tento týden byla s velkou pompou představena nová řada Honor 20, a to teprve pár dnů po vydání zákazu, který společnosti Huawei pořádně zkomplikoval podnikání. Připomeňme, že Huawei byl umístěn na černou listinu ministerstva obchodu USA, takže mu americké firmy nesmí dodávat softwarové ani hardwarové součástky. Po několika dnech sice došlo ke zmírnění vydáním licence, která se vztahuje na komponenty pro zařízení dostupná na trhu. Problém s novými modely to ovšem nijak neřeší. A možná vůbec první obětí této obchodní války bude Honor 20 Pro. Ačkoliv se Honor snaží dlouhodobě vystupovat jako samostatná značka, stále patří pod Huawei, a tak se na něj vztahuje i tento americký zákaz.
 
 
Huawei sice může nadále používat Android, ale pouze samotný operační systém (šířený pod licencí open source). Problém nastává v případě služeb přidávaných Googlem, ke kterým patří třeba Obchod Play. Aby totiž výrobce mohl telefony distribuovat s nepostradatelnými aplikacemi, musí nejprve získat patřičnou certifikaci pro konkrétní model. Honor 20 Pro ovšem na tuto certifikaci stále čeká a vzhledem k americkým sankcím se dost možná ani nedočká. Nepatří totiž k zařízením, která byla uvedena na trh, takže se na něj nevztahuje ani dočasná licence vydaná americkým ministerstvem kvůli podpoře existujících produktů. To by mohlo zkomplikovat uvedení telefonu na trh. Bez Obchodu Play a dalších služeb Googlu by neměl na trhu příliš šanci, tedy s výjimkou domovské Číny.
 
Huawei sice nabízí některé alternativy, mezi nimi obchod s aplikacemi AppGallery, ale mezinárodní zákazníci jsou zvyklí na služby Googlu. Potom se hovoří ještě o vlastním operačním systému od Huawei, ale ten podle spekulací nebude připraven dříve než v příštím roce. Největší nadějí pro Huawei je proto stále dohoda s USA, která by znamenala ukončení kontroverzního zákazu. Honor ovšem tvrdí, že svůj model Honor 20 Pro uvede na trh v červenci  2019 a brzy prý zveřejní další detaily o dostupnosti. Levnější telefon Honor 20 měl větší štěstí, potřebnou certifikaci totiž získal ještě před přidáním společnosti na černou listinu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Harry Potter: Wizards Unite vyjde už 21. června Harry Potter: Wizards Unite vyjde už 21. června
Dlouho očekávaná nová hra od společnosti Niantic, Harry Potter: Wizards Unite, se už blíží. Vývojáři ji po testech v Austrálii a na Novém Zálandu hodlají představit světu už v tento pátek, 21. června.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD
Ban Spojených států na čínskou společnost Huawei je už i vidět. Prodeje smartphonů této společnosti padají o desítky procent a firma také předpokládá snížení příjmů o hrozivých 30 miliard dolarů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Hummer se možná vrátí jako elektromobil Hummer se možná vrátí jako elektromobil
Velká terénní auta Hummer se už nějaký ten pátek nevyrábí, společnost GM nicméně zvažuje, že značku vrátí na světlo tohoto světa. Mohla by totiž vyrábět velké terénní elektromobily a zatopit např. Rivianu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bez turba a s manuálem: nové Porsche 718 GT4 a Spyder Bez turba a s manuálem: nové Porsche 718 GT4 a Spyder
I v dnešní době se najdou auta, která ctí staré hodnoty. I když i Porsche ve velkém přechází na přeplňované motory a automatické převodovky, 718 GT4 a Spyder budou výjimkou. Mají atmosférický šestiválec a manuál.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Niantic žaluje hackery vyvíjející upravený Pokémon GO Niantic žaluje hackery vyvíjející upravený Pokémon GO
Nianticu se nikdy nelíbilo, že se lidé snažili podvédět v jeho úspěšné hře Pokémon GO. Nyní to zašlo dokonce tak daleko, že skupinu hackerů Global++ chce hnát před soud za upravené verze oblíbené hry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala