www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Komplikace pro Honor 20 Pro. Nezískal certifikovaný Android od Googlu

Komplikace pro Honor 20 Pro. Nezískal certifikovaný Android od Googlu
, , aktualita
Zdá se, že americké sankce proti Huawei odnesl první smartphone. Nový Honor 20 Pro prozatím nezískal licenci, která by výrobci umožnila používat Android se všemi službami od Googlu. Levnějšího modelu se tyto komplikace netýkají.
K oblíbeným
reklama
Tento týden byla s velkou pompou představena nová řada Honor 20, a to teprve pár dnů po vydání zákazu, který společnosti Huawei pořádně zkomplikoval podnikání. Připomeňme, že Huawei byl umístěn na černou listinu ministerstva obchodu USA, takže mu americké firmy nesmí dodávat softwarové ani hardwarové součástky. Po několika dnech sice došlo ke zmírnění vydáním licence, která se vztahuje na komponenty pro zařízení dostupná na trhu. Problém s novými modely to ovšem nijak neřeší. A možná vůbec první obětí této obchodní války bude Honor 20 Pro. Ačkoliv se Honor snaží dlouhodobě vystupovat jako samostatná značka, stále patří pod Huawei, a tak se na něj vztahuje i tento americký zákaz.
 
 
Huawei sice může nadále používat Android, ale pouze samotný operační systém (šířený pod licencí open source). Problém nastává v případě služeb přidávaných Googlem, ke kterým patří třeba Obchod Play. Aby totiž výrobce mohl telefony distribuovat s nepostradatelnými aplikacemi, musí nejprve získat patřičnou certifikaci pro konkrétní model. Honor 20 Pro ovšem na tuto certifikaci stále čeká a vzhledem k americkým sankcím se dost možná ani nedočká. Nepatří totiž k zařízením, která byla uvedena na trh, takže se na něj nevztahuje ani dočasná licence vydaná americkým ministerstvem kvůli podpoře existujících produktů. To by mohlo zkomplikovat uvedení telefonu na trh. Bez Obchodu Play a dalších služeb Googlu by neměl na trhu příliš šanci, tedy s výjimkou domovské Číny.
 
Huawei sice nabízí některé alternativy, mezi nimi obchod s aplikacemi AppGallery, ale mezinárodní zákazníci jsou zvyklí na služby Googlu. Potom se hovoří ještě o vlastním operačním systému od Huawei, ale ten podle spekulací nebude připraven dříve než v příštím roce. Největší nadějí pro Huawei je proto stále dohoda s USA, která by znamenala ukončení kontroverzního zákazu. Honor ovšem tvrdí, že svůj model Honor 20 Pro uvede na trh v červenci  2019 a brzy prý zveřejní další detaily o dostupnosti. Levnější telefon Honor 20 měl větší štěstí, potřebnou certifikaci totiž získal ještě před přidáním společnosti na černou listinu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala