www.svetmobilne.cz
>
>
>

Naděje pro Huawei. USA vydaly dočasnou licenci pro dodavatele

Naděje pro Huawei. USA vydaly dočasnou licenci pro dodavatele
, , aktualita
Ještě včera vypadala situace okolo Huawei velmi bledě, ale nakonec přece jen svitla naděje. Americké ministerstvo obchodu vydalo tříměsíční licenci, která umožní pokračovat v podpoře existujících smartphonů a telekomunikačních sítí.
K oblíbeným
reklama
V neděli večer umístilo americké ministerstvo obchodu Huawei na černou listinu, čímž společnost odstřihlo od hardwaru i softwaru amerických dodavatelů. Netrvalo ovšem dlouho a zákaz navazující na předchozí kroky prezidenta Donalda Trumpa byl zmírněn. Ministerstvo obchodu vydalo firmě Huawei licenci s platností 90 dnů, která umožňuje obchodovat s americkými společnostmi. Ovšem pouze v případech, kdy se jedná o komponenty pro existující telekomunikační sítě nebo softwarové aktualizace pro smartphony, které už jsou dostupné na trhu. Společnost tedy nadále nemůže objednávat třeba procesory od Qualcommu, které by použila v nově vyráběných zařízeních.
 
 
Tento ústupek dává čínské firmě čas do 19. srpna, aby našla náhradu za americké dodavatele. Do té doby ovšem mohou strany dospět k vzájemné dohodě, která by zákaz úplně zrušila nebo vydala novou licenci s širší platností. Ren Zhengfei, zakladatel firmy Huawei, měl v čínské státní televizi CCTV prohlásit, že na podobný scénář se společnost dlouho připravovala, proto pro ni americké embargo neznamená závažnější problém. To ovšem musíme brát se značnou nadsázkou. Ačkoliv si firma vyvíjí třeba vlastní procesory Kirin nebo operační systém, kterým by mohla nahradit Android, závislost na americkém hardwaru i softwaru je nesporná. Skoro 16 % výdajů na komponenty v roce 2018 mělo jít firmám z USA, mezi které patří Qualcomm, Intel nebo Micron Technology.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát
Samsung si pro příští rok chystá aktualizaci velmi úspěšné řady Galaxy A. Vlajková loď by si tentokrát měla odnést dokonce snímač s neuvěřitelným rozlišením 108 MPx, který byl vyvinut původně pro Xiaomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní
Na oslavu 110 let existence automobilky Bugatti a připomenutí legendárního modelu EB110 vyrobí automobilka limitovanou sérií vozů Centodieci. Připravte se na výkon 1600 koní a cenu 8 milionů EUR.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz
Chybné aktualizace se nevyhýbají žádnému výrobci a tentokrát se to povedlo Microsoftu. Jeho mobilní zařízení Surface Book 2 a Surface Pro 6 totiž po aktualizaci velmi často padají do throttlingu CPU, které pak běží jen na frekvenci 400 MHz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou
Motorola představila nový smartphone One Action. Jak už název napovídá, je určen pro akční zákazníky. Důvodem je zde širokoúhlý fotoaparát se 117° záznamem s otočeným senzorem pro pohodlné natáčení.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Evolveo přichází s chytrým náramkem FitBand B5 Evolveo přichází s chytrým náramkem FitBand B5
Evolveo si přichystalo nový chytrý náramek FitBand B5, který vstupuje na český trh. Tento model má barevný OLED displej, aktivní GPS modul a překvapivě slušnou výdrž 120mAh Li-Pol akumulátoru.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala