www.svetmobilne.cz
>
>
>

Naděje pro Huawei. USA vydaly dočasnou licenci pro dodavatele

Naděje pro Huawei. USA vydaly dočasnou licenci pro dodavatele
, , aktualita
Ještě včera vypadala situace okolo Huawei velmi bledě, ale nakonec přece jen svitla naděje. Americké ministerstvo obchodu vydalo tříměsíční licenci, která umožní pokračovat v podpoře existujících smartphonů a telekomunikačních sítí.
K oblíbeným
reklama
V neděli večer umístilo americké ministerstvo obchodu Huawei na černou listinu, čímž společnost odstřihlo od hardwaru i softwaru amerických dodavatelů. Netrvalo ovšem dlouho a zákaz navazující na předchozí kroky prezidenta Donalda Trumpa byl zmírněn. Ministerstvo obchodu vydalo firmě Huawei licenci s platností 90 dnů, která umožňuje obchodovat s americkými společnostmi. Ovšem pouze v případech, kdy se jedná o komponenty pro existující telekomunikační sítě nebo softwarové aktualizace pro smartphony, které už jsou dostupné na trhu. Společnost tedy nadále nemůže objednávat třeba procesory od Qualcommu, které by použila v nově vyráběných zařízeních.
 
 
Tento ústupek dává čínské firmě čas do 19. srpna, aby našla náhradu za americké dodavatele. Do té doby ovšem mohou strany dospět k vzájemné dohodě, která by zákaz úplně zrušila nebo vydala novou licenci s širší platností. Ren Zhengfei, zakladatel firmy Huawei, měl v čínské státní televizi CCTV prohlásit, že na podobný scénář se společnost dlouho připravovala, proto pro ni americké embargo neznamená závažnější problém. To ovšem musíme brát se značnou nadsázkou. Ačkoliv si firma vyvíjí třeba vlastní procesory Kirin nebo operační systém, kterým by mohla nahradit Android, závislost na americkém hardwaru i softwaru je nesporná. Skoro 16 % výdajů na komponenty v roce 2018 mělo jít firmám z USA, mezi které patří Qualcomm, Intel nebo Micron Technology.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Niantic žaluje hackery vyvíjející upravený Pokémon GO Niantic žaluje hackery vyvíjející upravený Pokémon GO
Nianticu se nikdy nelíbilo, že se lidé snažili podvédět v jeho úspěšné hře Pokémon GO. Nyní to zašlo dokonce tak daleko, že skupinu hackerů Global++ chce hnát před soud za upravené verze oblíbené hry.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Facelift Renaultu Zoe: větší akumulátor a 100kW motor Facelift Renaultu Zoe: větší akumulátor a 100kW motor
Prodeje malého elektromobilu rok od roku rostou a Renault se tak rozhodl k faceliftu, který by měl atraktivitu vozu alespoň udržet, ne-li zvýšit. Zejména technika posilnila, akumulátor pojme více energie a bude k mání i silnější motor.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Cellebrite: UFED Premium odšifruje cokoli s iOSem Cellebrite: UFED Premium odšifruje cokoli s iOSem
Společnost Cellebrite je jednou ze dvou velkých společností, s jejichž pomocí se bezpečnostní složky prolamují do zašifrovaných telefonů Apple. Nový UFED Premium si má poradit dokonce i s nejnovějším iOSem 12.3.
16.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Huawei odkládá skládací smartphone Mate X Huawei odkládá skládací smartphone Mate X
Vypadá to, že po Samsungu odloží svůj skládací smartphone také společnost Huawei. Její Mate X měl přijít na trh už v těchto dnech, ale budeme si na něj muset ještě pár měsíců určitě počkat.
16.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice
Automobilka Volvo nedávno představila pozoruhodná autonomní nákladní vozidla Volvo Vera. Ty jsou nejen elektrická, ale především zaujmou tím, že jsou autonomní a dokonce ani nemají kabinu pro řidiče.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář