www.svetmobilne.cz
>
>
>

Naděje pro Huawei. USA vydaly dočasnou licenci pro dodavatele

Naděje pro Huawei. USA vydaly dočasnou licenci pro dodavatele
, , aktualita
Ještě včera vypadala situace okolo Huawei velmi bledě, ale nakonec přece jen svitla naděje. Americké ministerstvo obchodu vydalo tříměsíční licenci, která umožní pokračovat v podpoře existujících smartphonů a telekomunikačních sítí.
K oblíbeným
reklama
V neděli večer umístilo americké ministerstvo obchodu Huawei na černou listinu, čímž společnost odstřihlo od hardwaru i softwaru amerických dodavatelů. Netrvalo ovšem dlouho a zákaz navazující na předchozí kroky prezidenta Donalda Trumpa byl zmírněn. Ministerstvo obchodu vydalo firmě Huawei licenci s platností 90 dnů, která umožňuje obchodovat s americkými společnostmi. Ovšem pouze v případech, kdy se jedná o komponenty pro existující telekomunikační sítě nebo softwarové aktualizace pro smartphony, které už jsou dostupné na trhu. Společnost tedy nadále nemůže objednávat třeba procesory od Qualcommu, které by použila v nově vyráběných zařízeních.
 
 
Tento ústupek dává čínské firmě čas do 19. srpna, aby našla náhradu za americké dodavatele. Do té doby ovšem mohou strany dospět k vzájemné dohodě, která by zákaz úplně zrušila nebo vydala novou licenci s širší platností. Ren Zhengfei, zakladatel firmy Huawei, měl v čínské státní televizi CCTV prohlásit, že na podobný scénář se společnost dlouho připravovala, proto pro ni americké embargo neznamená závažnější problém. To ovšem musíme brát se značnou nadsázkou. Ačkoliv si firma vyvíjí třeba vlastní procesory Kirin nebo operační systém, kterým by mohla nahradit Android, závislost na americkém hardwaru i softwaru je nesporná. Skoro 16 % výdajů na komponenty v roce 2018 mělo jít firmám z USA, mezi které patří Qualcomm, Intel nebo Micron Technology.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Omdia: roku 2020 kraloval iPhone 11, na 10. místě překvapivě iPhone 12 mini Omdia: roku 2020 kraloval iPhone 11, na 10. místě překvapivě iPhone 12 mini
Omdia zveřejnila statistiky prodejů smartphonů za minulý rok a drtivě to měl vyhrát iPhone 11. Hodně se dařilo i levnému iPhonu SE a překvapivá je 10. pozice iPhonu 12 mini, který je jinde považován za nepříliš úspěšný.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Apple se vrací na pozici jedničky poprvé od roku 2016 díky iPhonu 12 Apple se vrací na pozici jedničky poprvé od roku 2016 díky iPhonu 12
Apple mívá sice často nejprodávanější model telefonu na světě, ale jako výrobce nebyl na pozici čtvrtletní jedničky už od roku 2016. To se nyní mění díky obrovskému úspěchu iPhonu 12. Za poslední čtvrtletí tak předběhl i Samsung.
25.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Huawei uvedlo 8" skládací telefon Mate X2 s fotoaparáty Leica Huawei uvedlo 8" skládací telefon Mate X2 s fotoaparáty Leica
Společnost Huawei uvedla nový skládací telefon, který má po rozložení 8" displej typu OLED. Zaujmout chce také čtveřicí fotoaparátů Leica a výkonným procesorem Kirin 9000. Ten už v dalších telefonech neuvidíme.
24.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 5: superstar na trhu wearables? Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 5: superstar na trhu wearables?
Xiaomi se svými chytrými náramky Mi Band opravdu boduje. Máme tu už pátou generaci Mi Band 5, která dostává větší barevný displej AMOLED a především konečně pohodlný způsob nabíjení díky magnetické nabíječce.
24.2.2021, recenze, Milan Šurkala8 komentářů
Hyundai uvádí Ioniq 5, velmi prostorný elektromobil s 800V akumulátorem Hyundai uvádí Ioniq 5, velmi prostorný elektromobil s 800V akumulátorem
Automobilka Hyundai uvedla nový elektromobil Ioniq, který významně překonává laťku nastavenou svým předchůdcem. Je velmi prostorný, má 3metrový rozvor, 800V akumulátor a retro design odkazující na původní Pony.
23.2.2021, aktualita, Milan Šurkala