www.svetmobilne.cz
>
>
>

Naděje pro Huawei. USA vydaly dočasnou licenci pro dodavatele

Naděje pro Huawei. USA vydaly dočasnou licenci pro dodavatele
, , aktualita
Ještě včera vypadala situace okolo Huawei velmi bledě, ale nakonec přece jen svitla naděje. Americké ministerstvo obchodu vydalo tříměsíční licenci, která umožní pokračovat v podpoře existujících smartphonů a telekomunikačních sítí.
K oblíbeným
reklama
V neděli večer umístilo americké ministerstvo obchodu Huawei na černou listinu, čímž společnost odstřihlo od hardwaru i softwaru amerických dodavatelů. Netrvalo ovšem dlouho a zákaz navazující na předchozí kroky prezidenta Donalda Trumpa byl zmírněn. Ministerstvo obchodu vydalo firmě Huawei licenci s platností 90 dnů, která umožňuje obchodovat s americkými společnostmi. Ovšem pouze v případech, kdy se jedná o komponenty pro existující telekomunikační sítě nebo softwarové aktualizace pro smartphony, které už jsou dostupné na trhu. Společnost tedy nadále nemůže objednávat třeba procesory od Qualcommu, které by použila v nově vyráběných zařízeních.
 
 
Tento ústupek dává čínské firmě čas do 19. srpna, aby našla náhradu za americké dodavatele. Do té doby ovšem mohou strany dospět k vzájemné dohodě, která by zákaz úplně zrušila nebo vydala novou licenci s širší platností. Ren Zhengfei, zakladatel firmy Huawei, měl v čínské státní televizi CCTV prohlásit, že na podobný scénář se společnost dlouho připravovala, proto pro ni americké embargo neznamená závažnější problém. To ovšem musíme brát se značnou nadsázkou. Ačkoliv si firma vyvíjí třeba vlastní procesory Kirin nebo operační systém, kterým by mohla nahradit Android, závislost na americkém hardwaru i softwaru je nesporná. Skoro 16 % výdajů na komponenty v roce 2018 mělo jít firmám z USA, mezi které patří Qualcomm, Intel nebo Micron Technology.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny
Huawei má čím dál tím těžší pozici. I když je největším producentem telefonů na světě, brzy nebude mít k dispozici nové procesory. Zásoby se tenčí a TSMC pro něj ani nebude vyrábět nové, takže hrozí konec i jeho vlastním procesorům Kirin.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala