Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jelly: opravdu malý smartphone s Androidem a LTE

3.5.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Chtěli byste smartphone s malými rozměry? Dokonce tak malý, že jej skryjete v dlani? Jelly jde proti současným trendům zvětšování a nabídne jen 2,45“ displej. To ovšem neznamená, že telefon postrádal relativně aktuální verzi Androidu nebo podporu 4G sítí.
Nabídka malých smartphonů není zrovna bohatá, a dokonce i modely, které se chlubí přídomkem „Mini“, jsou pro mnohé uživatele příliš velké. Trpělivost došla také autorům projektu Jelly, který se tento týden objevil na Kickstarteru. Jedná se o smartphone se vskutku trpasličími rozměry – 92,3 x 43 x 13,3 mm, který se tak bez problému vejde do každé kapsy, dokonce i do malé kapsičky na mince, kterou je vybavena většina džínových kalhot. O to více překvapí, že se výrobci povedlo dovnitř vtěsnat veškerou výbavu, která je běžná u low-endových modelů. Nechybí dokonce ani dva sloty na nano SIM karty a k tomu třetí slot na micro SD.

Jelly lze tedy klidně využít jako primární telefon pro nenáročné uživatele, ale většina zájemců si jej nejspíš pořídí jako záložní přístroj, který si s sebou může vzít ve chvíli, kdy by mohl běžný smartphone překážet nebo by hrozilo riziko jeho ztráty či poškození. Může se jednat o běh či jinou sportovní aktivitu, hudební festival, bujarou oslavu apod. Ve výbavě nalezneme 2,45“ dotykový displej s rozlišením 432 x 240 pixelů, který může působit trochu úsměvně, ale právě díky jeho nízké úhlopříčce se podařilo udržet rozměry smartphonu na výše uvedených hodnotách. O pohon se stará blíže nespecifikovaný čtyřjádrový procesor taktovaný na 1,1 GHz.

Původně měla být v nabídce pouze varianta s 1GB RAM a 8GB interním úložištěm, na přání zákazníků ovšem autoři přidali také model Jelly Pro disponující 2GB RAM a 16GB úložištěm. U obou variant nalezneme 8MPx zadní a 2MPx přední fotoaparát, stejně jako běžnou výbavu v oblasti konektivity – Wi-Fi, Bluetooth 4.0, GPS a dokonce LTE, a to včetně „českého“ pásma B20/800 MHz (Xiaomi Mi 6 by se mělo stydět). Dále jsou přítomny všechny potřebné senzory a baterie o kapacitě 950 mAh, která by vzhledem k malé spotřebě měla zajistit až třídenní výdrž. Potěší operační systém Android 7.0 Nougat s přístupem do Google Play Store.

Jelly je v současné možné předobjednat přes Kickstarter za cenu od 69 dolarů, v přepočtu 1 700 Kč bez DPH. K prvním zákazníkům se telefon dostane v srpnu.

Zdroj: Kickstarter.com
reklama