Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak
Komentáře od Jan Pánek
Děkuju, chystáme další podobné články. Jen je škoda, že někteří výrobci jako Huawei neuveřejňují o svých procesorech mnoho podrobností.
Odpovědět0  0
Mně se líbí telefony, které to netlačí do nejlepšího možného vybavení a tento je přesně takový. Jen mě leží v hlavě ten procesor :D Pochybuju, že by dali 4 GB RAM a k tomu málo výkonný procesor, jenže 4jádra dělá v high­-endu snad jen Qualcomm, ale rozhodně ne na tak nízkém taktu. Jediné, co mě napadá, je, že by podtaktovali Snapdragon 820, případně SD823, což by ale byla vcelku blbost, protože to má být vesměs přetaktovaný SD820. Jako nonsens mi přijde, kdyby do toho dali něco z čtyřstovkové řady, SD6XX jsou tuším všechno osmijádra. Špičkové MediaTeky jsou minimálně 8jádra, Samsung se o nejlepší procesory nepodělí a také to jsou 8jádra a Kiriny si Huawei nepustí a také to jsou snad vše 8jádra.
Řekl bych, že to bude procák od Qualcommu, ale spíš bych si vsadil na to, že je podtaktovaný teď, než že bude podtaktovaný i při prodeji. Každopádně by to bylo příjemné překvapení, protože Full HD displej tolik výkonu nepotřebuje a mohlo by se to projevit na baterce, která je spíše na hraně. Možná ale bude dostatečná, pokud s Androidem N­(uttelou­) přijdou nějaká vylepšení výdrže :D
Odpovědět0  0
Máte pravdu, děkuju, opraveno :­-)
Odpovědět0  0
Rozhodně to jsou zajímavé kousky, lehce se snaží nakouknout do vyšší třídy. Doufejme, že Huawei nepřestřelí evropskou, potažmo českou cenu, to ale nemá ve zvyku.
Momentálně nevidím smysl v tom, že by Huawei mělo představit i P9 Lite, možná snad kdyby P9 Lite měl mnohem menší úhlopříčku ­(třeba 4,6­" jako Compacty od Sony­). Tablet naopak nabídne velmi dobrý poměr cena­/výkon a s největší pravděpodobností se objeví v Doporučených tabletech, pokud svůj dobrý dojem potvrdí i při reálném používání.
Odpovědět0  0
Taky si myslím, že to je o přístupu. Před tím, než jsem udělal experiment popisovaný v článku, jsem si taky nedokázal představit, že u sebe nebudu mít chytrý telefon. Každou myšlenku jsem si mohl zapsat do Evernotu a otevřít si na PC, vždy jsem měl po ruce mobilní internet a našel jsem si vše potřebné.
Teď u sebe mám poznámkový blok a tužku, pokud potřebuju nějaké informace třeba na cestách, natáhnu si je ještě před cestou do NTB. Ani mi nepřijde, že chytrý telefon nemám.
Jak píšete, nemít u sebe chytrý telefon je dobrý lék na dnešní neosobní dobu. Jen když jdete po ulici, téměř všichni mají v ruce telefon a něco na něm dělají. Nebo různé výzkumy ukázaly, že škodí, pokud má člověk na rande telefon viditelně položený ­- třeba na stole. Nemluvě o ztrátách pozornosti. Slyšel jsem, že jedno podívání na telefon znamená, že se mozek nebude asi 30 vteřin soustředit. Je to velmi zajímavá tematika.
Odpovědět2  0
Informace o přesném panelu není ani na oficiálních stránkách Samsungu, kde se píše TFT, což nic neříká. Každopádně se IPS a PLS liší jen opravdu minimálně, jde hlavně o to, jestli displej vyrobil, nebo nevyrobil Samsung.
Tablet doporučujeme proto, že se někteří uživatelé nezaobírají tím, jaké má tablet parametry a jestli se mu seká uživatelské prostředí. Naopak je pro ně důležité, že to má propracovanou nadstavbu TouchWiz, která umí zobrazit dvě okna najednou, což je u takto velkého tabletu výhoda ­(zatím ­- v Androidu N by to měla být standardní funkce­).
Cena se týká WiFi verze, s dostupností 3G verze to je špatné ­- kdyby byla dostupná, byl by i graf vývoje cen.
Odpovědět0  0
Minimálně dokázali, že je lidem jedno, že jsou veřejné WiFi potenciálně nebezpečné...
Odpovědět0  0
Jo, je to zajímavá volba, kromě líbivého designu má i dobré parametry. Navíc si myslím, že by to Huawei nemusel přestřelit s cenou. Za chvíli startuje tiskovka Huawei, kde by měl tento tablet být oficiálně odhalen, tak se nejspíše dozvíme více.
Odpovědět0  0
Souhlas, osobně si myslím, že hodinky chytré dostávají pořádný smysl, když je v nich SIM karta a když zvládají pokročilejší funkce. Někdy mi připadá, že klasické chytré hodinky představují malé nevýkonné telefony, které jsou dostatečně malé, abychom je měli pořád při ruce, když svůj obrovský telefon nemůžeme mít třeba ani v kapse...
Odpovědět0  0
Jak se to vezme. Procesory může dávat třeba do televizí, RAMky může prodávat zvlášť, fotočipy dává do svých vlastních fotoaparátů. GPU jsou vesměs jen pro použití k vlastním procesorům, a to hlavně v telefonech, má zde proto omezenější pole působnosti. Navíc Exynosy nejsou téměř použity i konkurence a sám Samsung používá i jiné procesory. Takže jejich použitelnost je omezenější, ale taky si myslím, že výroba vlastních GPU je logickým krokem, zvlášť když na to má dobré zázemí.
Odpovědět0  0
Díky za pobavení :D Vážně by mě zajímalo, kdo na tuhle ­'chybu­' přišel :D
Odpovědět0  0
Myslel jsem si to, ale raději jsem chtěl ujištění.
Pipo je vcelku rozumná volba, jejich nabídkou jsem se několikrát procházel a mají velmi dobrou drátovou konektivitu. Pipo má v ČR i něco ve smyslu oficiálního zastoupení, ale nemám s tím zkušenosti.
SW by neměl být problémem, maximálně nebudou důkladně přeloženy všechny funkce. Záruka je v tomto případě tak trošku loterie.
Mám ale pár tipů: sice to u tabletů není běžné, ale třeba Nexus 7 měl bezdrátové nabíjení, což oddělí napájení a USB. Dále podobný problém řeší docky, díval jsem se po nějakém Asusu, ale teď už nic s Androidem a dockem nejspíše nedělají. Nevím, jaké je přesné použití, ale klidně můžete využít Remix OS, návod je na pozici hlavního článku, takže Android nainstalujete na Windows.
Podívám se dál, ale mám obavu, že žádný renomovaný výrobce takto dobrou konektivitu nenabízí. Trošku méně známé čínské tablety ale ano. Spíše než po renomovaném tabletu bych se díval po solidním prodejci klidně méně známé čínské značky.
Odpovědět0  0
Android, nebo Windows? U Windows jsem řešil velmi podobný problém, protože konektivita mnohých tabletů je naprosto mizerná. U Androidu je to možná neřešitelný problém... Zkusím popřemýšlet :­-)
Odpovědět0  0
Díky :­-­)

To video nabízí základní informace, ale třeba zapomíná na to, že i Qualcomm vloni hodně používal starší 28nm proces jako MediaTek ­- samozřejmě u nižších řad. Problém MediaTeku je i v příjmu signálu, osobně jsem se s tím taky trošku potýkal, kdežto u Snapdragonů jsem takové problémy neměl. Osobně mám rád i Intely, sice se může objevit drobný problém s kompatibilitou třeba u aplikací ­(ale v 99,99 % případů se tak nestane ­- to z osobní zkušenosti­).

Podobné články mám v plánu i do budoucna, ale bohužel výrobci o svých procesorech odhalují jen minimum informací, výjimkou je Qualcomm, který své procesory popisuje velmi pečlivě, a MediaTek, který o nich dodává taky celkem dost informací :­-)
Odpovědět0  0
Máte pravdu, TW spotřebuje cca o 1 GB RAM více než konkurence a často se seká i na velmi výkonných zařízeních. Zde ani dobrý výsledek v AnTuTu často nepomůže. Na druhou stranu má nějaké zajímavé funkce jako rozdělení obrazovky na více oken, což konkurence postrádá. Maximálně se objevují plovoucí aplikace u Sony a dříve i Asusu ­- minimálně u tabletů.

Jestli jste si všiml, Samsung pravidelně zdražuje svůj špičkový Galaxy o cca 2 000 Kč. To by znamenalo, že základní model bude stát okolo 21 000 Kč s daní, LeTV bude stát asi 16 000 i s daní. Těch 5 tisíc bude hlavně cena za značku, ForceTouch, AMOLED displej a zřejmě nové čipy fotoaparátu. To, jestli si vyšší cenu Samsung ospravedlní, už je věc každého...
Odpovědět0  0
Já jsem neuvedl telefony, které se u nás neprodávají, a uvedl jsem i Lumie 950 ­(XL­), protože dostanou update na finálovou verzi, takže by de facto měly update dostat. V podstatě jsou oba seznamy správné, záleží, na jaké informace se chcete zaměřit.
Odpovědět0  0
Souhlasím, že TW už je příliš náročný. I konkurence v podobě HTC si vystačí s o 1 GB menší RAM na displej se stejným rozlišením...

O voděodolnosti se zatím nemluvilo, ale tuším, že S5 nějakou základní ochranu proti stříkající vodě měla.

Procesor bude i celkem úsporný, kombinuje jak výkonná jádra Mongoose, tak jádra Cortex­-A53, která by měla zaručit rozumnou spotřebu, když není potřeba vysokého výkonu.

Ale je to sranda s microSD kartou, chvíli je dobrá, chvíli ne... Uvidíme, jak to nakonec dopadne :D
Odpovědět0  0
Myslím, že změna výroby by nebyla problém. Kdo by si nekoupil telefon s několikanásobně větší kapacitou baterie? To by se jim nezastavily výrobní linky, takže pokud by cena byla aspoň trošku únosná, určitě by se to vyplatilo. Osobně si myslím, že v tom můžou mít prsty ropní magnáti, kteří brzdí vývoj baterií, aby se nedostaly do aut, takže by ropa ještě více ztrácela na ceně. To se potom odráží i v mobilním průmyslu ­- ale uznávám, že to je trošku trhlá myšlenka :D
Odpovědět0  0
Ono to bohužel není tak jednoduché, výrobce má určité výrobní náklady a ještě náklady na vývoj, marketing a podobně. Potom musí při stanovování ceny brát v potaz jak tyto náklady, tak i cenu, za jakou to je schopen prodat. Kdyby totiž nastavil cenu tak, aby na tabletu vydělával, mohlo by se stát, že by si jej ve vysoké konkurenci nikdo nekoupil, takže by v důsledku ztratil mnohem více ­- všechny vedlejší výdaje na vývoj, marketing... Není to tak jednoduché, jak se může zdát. Navíc obecně platí, že na levných zařízeních mají výrobci nejméně peněz.
Odpovědět0  0
Vypadají stejně, ale myslím, že by do tohoto telefonu mohlo HTC dát 8jádrový MediaTek, jeden model má 8×1,5 a telefon by mohl být o dost levnější... Každopádně je možné, se jedná o stejný model nebo o velmi podobný určený pro jiné trhy.
Odpovědět0  0
Tak to je škoda, že jste se té ankety neúčastnil :­-­) Zřejmě to bude zcela ojedinělý případ... Já si zase rozbil displej, když jsem měl volné kraťasy a telefon bez obalu v kapse, potom jsem zřejmě o něco zavadil nebo do něčeho narazil jen tím telefonem, ale přesnou příčinu se nikdy nedozvím :D :­-)
Odpovědět0  0
Ten článek o konci dovozu NTB Samsungu jsem četl, každopádně Samsung nevydal oficiální stanovisko k těmto kouskům, možná se jich v Evropě dočkáme, i když to je nepravděpodobné.
Odpovědět0  0
Jako odpověď by mohly posloužit informace z tohoto článku: ­(1. odstavec­)
https:­/­/www.svetmobilne.cz­/jak­-si­-vedou­-jednotlive­-verze­-androidu­/3351
Navíc v tomto článku je ještě pod obrázkem napsáno, kdy probíhal sběr informací ­- bylo to 7 dní, podobou dobu bych očekával i při tomto měření, takže nepředpokládám, že by se váš telefon objevil ve statistice.
Odpovědět0  0
Dobrý den,
v článku jsem psal, že Sony do telefony dalo upravenou verzi procesoru a dále jsem to upřesnil, že byl vylepšen o heatpipe, stejnou úpravou by se měl chlubit i OnePlus Two.
Pokud mi nevěříte, že byla do telefonu přidána heatpipe, doufám, že vás přesvědčí obrázky například v následujícím odkazu, kde jsou vidět dvě heatpipe namísto jedné, jak bylo zvykem u starších Xperií.
http:­/­/www.ubergizmo.com­/2015­/09­/xperia­-z5­-teardown­-dual­-heat­-pipes/
Odpovědět0  0
Nemluvil jsem o celém designu, ale o drobných nuancích jako plošší záda či mírně vystouplý fotoaparát. Ten se zde přesunul úplně nahoru, zatímco u všech modelů ­"One M­" byl v prostřední části, pokud mluvím o hlavním fotoaparátu. A zde je ta podobnost, iPhony přišly s fotoaparátem úplně nahoře, proto se spíše říká, že je One A9 podobná iPhonu, než aby se říkalo, že je iPhone podobný One A9 :­-)
Odpovědět0  0
Myslím, že by se u nás telefon objevit měl. Cena pravděpodobně bude vyšší, očekávám tak 6 500 Kč, ale když se podíváte na podobné telefony jako HTC Desire 820, které má stejný procesor, tak je to pořád dobrá cena ­- asi o 1 500 Kč nižší. A to ještě nezapomínejme na vyšší rozlišení a větší kapacitu baterie. Mi 4i se rozhodně v nabídce neztratí.
Odpovědět0  0
Díky moc, opraveno :­-)
Odpovědět0  0
Je to škoda, ty notebooky od nich budou kvalitní, hádám. Mně bohužel žádný noťas od nich rukama neprošel, ale se Sony jsem měl obecně vždy dobrou zkušenost. Třeba jejich mobily mi přijdou dobré. Mají zajímavou konstrukci, slušné vnitřnosti, ale zase si je Sony trošku přeceňuje, takže když nabízí qHD displeje v cenové hladině, kde jsou normální HD displeje a obdobně to je i s jinými parametry, nevím, kolik lidí si ty telefony kupuje. Navíc ta jejich strategie, kdy uváděli vlajkové lodě dvakrát do roka, byla celkem zvláštní, naštěstí se zdá, že od ní upustili.
Ale je fakt, že je mobilní divize v zisku, takže aspoň něco jim to vynáší. Moc bych nedal za to, kdyby za to mohla Z1 Compact a Z3 Compact, moc nechápu ostatní výrobce, že nemají podobné telefony. Pořád tu je skupina konzervativnějších uživatelů, kteří nechtějí velký telefon.
Odpovědět1  0