Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak
Komentáře od Jáchym Šlik
Díky za upozornění, opraveno.
Odpovědět0  0
Ano, ale uživatel neměl na výběr.
Odpovědět0  0
Díky za upozornění, teď už odkaz funguje.

Co se týče těch barev, tak dřív sice měl Android tmavé UI, ale rozdíl byl v tom, že si uživatel dosud nemohl vybrat. Od Androidu Q bude na výběr mezi světlým a tmavým motivem, přičemž tato změna nebude funkční jen v rozhraní systému, ale také ve všech aplikacích ­(pokud je na to připraví jejich vývojáři­).

Ohledně Bixby ­- to je otázka na Samsung, je to jeho aplikace. Google má také svého Asistenta, ale ani ten není v češtině.
Odpovědět0  0
Hotovo, díky za trpělivost. :)
Odpovědět1  0
Díky za upozornění, byly to informace převzaté od českého Asusu.
Odpovědět0  0
Sony posílá aktualizace na své telefony postupně a většinou je to ovlivněno regionem ­(v tomto případě ČR­) a kde byl telefon zakoupen ­(volný prodej, O2, T­-Mobile, Vodafone­). Nejrozumnější je v tuto chvíli čekat, bohužel to někdy může trvat dny, týdny nebo j měsíce. Na internetu jsou sice návody, jak stáhnout a instalovat firmware hned, ale já bych raději počkal.
Odpovědět1  0
Tahle funkce má podle mě význam hlavně z hlediska statistik ­(krátkodobých i dlouhodobých­). Je to vidět i na jedné přiložené fotce, kde je graf toho, jak byl uživatel v daný den ve stresu.
Odpovědět0  0
Opraveno, šlo samozřejmě o CAT S30.
Odpovědět0  0
Nokia slíbila Oreo pro všechny své nové smartphony, takže i pro původní Nokii 6. Dokonce už probíhá beta testování, takže snad aktualizaci dostane co nevidět. :­)


Jinak novinky o aktualizacích na Oreo můžete sledovat tady: https:­/­/www.svetmobilne.cz­/aktualizace­-na­-android­-oreo­-kdy­-se­-docka­-vas­-telefon­/5727­-3
Odpovědět0  0
To je však otázka, zda takové problémy u levnějších modelů opravdu neexistují, nebo jen nejsou medializovány.
Odpovědět0  0
Díky za upozornění. V článku jsem vytvořil tabulku, která ukazuje plánované ukončení podpory WhatsAppu pro jednotlivé starší platformy. O WP8.1 tam prozatím není zmínka, takže ukončení podpory v blízké době snad nehrozí.
Odpovědět0  0
Většinou se snažím podobným teoriím vyhýbat, ale v tomto případě to byla jedna z prvních věcí, co mne napadla.

Každopádně by všichni uživatelé měli dát okamžitě ruce pryč od klávesnice, která sbírá takové podezřelé množství dat, a ještě naprosto podceňuje jejich zabezpečení.
Odpovědět0  0
Vždyť je Německo zmiňováno přímo v článku. Ke zbytku vašeho sdělení je asi zbytečné se vyjadřovat.
Odpovědět0  0
Pokud si uživatel pohraje s konfiguraci, tak Cerberus ustane i tovární nastavení.
Odpovědět0  0
Nebojte, článek na toto téma za pár minut vyjde. :­)

Jinak jedna věc je kvalita zobrazení, druhá potom poruchovost či chybovost, kterou DisplayMate při hodnocení neřeší.

A Apple není zdaleka první ani poslední, kdo má problémy s OLED displejem ­- stačí vzpomenout na Pixel ­(LG­), Motorolu i samotný Samsung. Otázkou také zůstává, jakou vinu nese na problémech iPhonu X samotný Apple a jakou výrobce panelu ­(Samsung­).
Odpovědět1  0
No Pubtran ­(dnes Jízdní řády­) tu sice byl dřív, ale po převzetí Seznamem přišla radikální změna. Já v současné době využívám v pražské MHD obě aplikace ­(i když preferuji IDOS­) a rozdíl je opravdu znát. A samozřejmě čím delší a složitější spojení, tím víc se výsledky liší. Možná zauvažuji nad nějakým srovnáním ve formě článku, mohlo by to být zajímavé. (
Odpovědět0  0
Díky, opraveno.
Odpovědět0  0
Něco takového WhatsApp naštěstí opravdu neumí, díky za upozornění. :)
Odpovědět0  0
Dobrý večer, právě jsem kontroloval aktualizace na Android 7.0 a 18. 10. 2017 proběhnout také pro Galaxy A3 2016 od Vodafonu. :)
Odpovědět0  0
Nechci slečnu obhajovat, ale to video natáčela v jeho přítomnosti a on sám se v něm objevuje, takže v tomto případě je to hlavně nezodpovědnost otce­/zaměstnance. ­(Dohledal jsem reupload původního videa a přidal jsem jej do článku­).
Odpovědět0  0
Tak z běžně dostupných smartphonů asi vaše požadavky nesplňuje žádný. Úhlopříčku do 4­" mají snad jenom iPhony SE a 5s, ale tam asi bude velmi těžké dosáhnout týdenní výdrže a odolnost ­(bez dobrého krytu­) taky nebude úplně nejlepší.

Možná snad jenom nová Nokia 3310 nebo jiný ­"hloupý­" mobil by mohl nabídnout dostatečnou výdrž, odolnost i malé rozměry, navíc v případě nouze se s nimi dá pořídit i nějaká ta fotka.
Odpovědět0  0
Souhlasím, také jsem Xiaomi postupně doporučil řadě lidí okolo a co jsem nějaký čas zkoušel Redmi Note 4, opravdu jsem se divil, jaký telefon lze dnes pořídit jen za 4 tisíce.


A také mne překvapila životnost těchto telefonů, v okolí mám stařičké Mi 2, které brzy oslaví čtvrté narozeniny a zatím ­(s výjimkou výměny baterie, ale to je po těch letech pochopitelné­) bez problémů šlape. :)
Odpovědět0  0
Spekulace o absenci slotu na běžné SIM se naštěstí nevyplnily. Telefony mají slot na nano SIM, zatímco eSIM je jen jako alternativa. Děkuji za podnět, doplnil jsem informaci přímo do článku.
Odpovědět2  0
Operátoři mnohdy aktualizaci pozdrží, někdy i dost výrazně. Někdy naopak aktualizaci vydají dříve než pro modely z volného prodeje. V případě vašeho Samsungu Galaxy A3 ­(2016­) je situace na českém trhu následující:

T­-Mobile ­- aktualizováno 23.7.2017
volný prodej ­- aktualizováno 9.8.2017
O2 ­- zatím neaktualizováno
Vodafone ­- zatím neaktualizováno
Odpovědět0  0
Dobrý den,

v případě Galaxy A3 ­(2016­) se mi podařilo dohledat Android 7.0 u verzí pro volný trh a operátora T­-Mobile. Nemáte telefon náhodou zakoupený u O2 nebo Vodafonu?
Odpovědět0  0
Do článku už byla doplněna česká cena.
Odpovědět0  0
Bohužel máte pravdu, informace hned po představení nebyly přesné. V článku to bylo opraveno.
Odpovědět1  0
Samozřejmě máte pravdu, děkuji za upozornění. :)
Odpovědět0  0
Když už tedy tak rád slovíčkaříte, já v článku pouze tvrdím, že ­"možná se vyplatí ještě nějaký čas počkat, než budeme mít k dispozici nějaké oficiální vyjádření Microsoftu o budoucnosti mobilního systému­" ­- to jen k začátku celé diskuze.

Jinak své výše uvedené tvrzení jsem podložil argumentem a snažím se jej prezentovat tak, aby nepůsobilo jako jediná pravda. Věřím, že každý čtenář se rozhodne především podle svého vlastního uvážení a případně si k tématu vyhledá více informací.

Tou poslední větou jste mne docela pobavil. Představil jsem si právníky Microsoftu, jak kontrolují všechny články na internetu, zda o jejich produktech náhodou někdo nenapsal něco špatného. :)
Odpovědět0  0
S tím musím souhlasit, mozek je v tomto ohledu zrádný a chyby ve vlastním textu člověk často prostě ­"nevidí­", dokud ho na ně neupozorní někdo jiný.
Odpovědět0  0
Já vám rozumím a ještě jednou se omlouvám, pokusím se dávat si větší pozor. :­)

Jen vás chci ujistit, že překlepy nebo jiné drobnější chyby způsobené především nepozorností ­(např. chybějící slovo­), nemají nic společného s inteligencí nebo úrovní vzdělání – to k těm poznámkám o českém jazyce, větné skladbě nebo škole. Tím však své chyby rozhodně nechci zlehčovat. :)
Odpovědět0  0
Omlouvám se, vypadlo jedno slovo, už je to opraveno.
Odpovědět0  0
Rozumím vám a nepochybuji o mnoha výhodách W10M, ale nemohu nikomu doporučit koupit telefon s OS, který má nejistou budoucnost
Odpovědět0  0
Hezký den, jaká věta je prosím „zmršená“?
Odpovědět0  0
Díky, opraveno. :)
Odpovědět0  0
Ajaj, díky za upozornění, opraveno. :)
Odpovědět0  0
Díky za potvrzení, že se problém týká i verze prodávané u nás.

Pokud vím, tak Samsung se zatím nějak nevyjádřil, a tak se můžeme jenom dohadovat, zda vydá nějaký opravný update. Osobně bych vyzkoušel obnovit tovární nastavení a pokud by to nepomohlo, tak telefon reklamoval a doufal, že nový kus už bude bezproblémový.
Odpovědět0  0
Dobrý den,

informace vychází z tiskové zprávy vydané českým zastoupením, rozhodně jsme nechtěli mást naše čtenáře.
Odpovědět0  0
V tom případě se omlouvám, ukončení podpory Skypu na WP 8.1 se zatím nejspíš nekoná, nebo se týká jen některých uživatelů. Informaci jsem z článku raději odstranil, aby případně nemátla další čtenáře.
Odpovědět0  0
Už vloni v létě Microsoft oznámil, že skončí s podporou Skypu na Windows Phone 8.1. Mělo se tak stát začátkem roku 2017, ale náznaky se objevily už na podzim. A Windows Store už ukazuje kompatibilitu jen s Windows 10 ­(Mobile­). Bohužel nemám možnost vyzkoušet Skype na Windows Phone, ale děkuji za informaci, článek podle toho upravím.
Odpovědět0  0
Díky za názor. :­-­)

Jen to zase nejspíš kazí známý problém s ­"českými­" LTE pásmy...
Odpovědět0  0
To je bohužel dlouhodobý problém Androidu. Nové verze jsou vydávány poměrně rychle, ale na zařízení se dostávají jen velmi pomalu, a to navíc jen na některé modely. Občas se ze strany Googlu objeví náznak snahy tento problém řešit, ale nějakého znatelného zlepšení jsme se zatím nedočkali. Otázkou je možná to, zda jde vůbec problém nějak efektivně vyřešit vzhledem k počtu výrobců, modelů a používaných komponentů.
Odpovědět0  0
Ano, vždy to bude jenom válka mezi tvůrci captchy a tvůrci botů, ale snaha Googlu, aby byl uživatel tímto systémem ověření co možná nejméně obtěžován, je určitě chvályhodná. Ono přepisovat ty různé krkolomné kódy dá občas člověku pořádně zabrat a pro robota to možná bude snadnější úkol.
Odpovědět0  0
Zelená by měla být dostupná až později, samotný český Huawei zatím údajně nezná termín.
Odpovědět0  0
Děkuji, ty tisíce se tam dostaly nedopatřením. :­-)
Odpovědět0  0
Článek jsme doplnili o české ceny. Souhlasím, že jsou docela přemrštěné, především vzhledem k relativně rozumným cenám předchůdců.
Odpovědět0  0
HD je naprosto běžně využívané označení pro rozlišení 1280 x 720, stejně jako je Full HD užíváno pro 1920 x 1080.

Pokud berete zkratku HD v obecnějším smyslu, tzn. jako ­"vysoké rozlišení­" ­(oproti standardnímu rozlišení­), můžete tak teoreticky označovat cokoliv se 720p a více. Máte pravdu, že především dříve byla jako HD někdy označována rozlišení se 720p i 1080p.

Ale nějak nemůžu přijít na důvod, proč by 1280 x 720 nemohlo být nazýváno HD. Mohu vás tedy požádat o nějaký zdroj vaší informace nebo vysvětlení?
Odpovědět1  0
Obě jsou to zkrátka velké varianty. :­-­)

Děkuji za upozornění, opraveno.
Odpovědět0  0
S tím souhlasím. Je určitě škoda, že Sony v tomto ohledu zanedbává modely střední třídy. Ale ještě není všem dnům konec, Xperia M5 ještě nedosáhla stáří 2 let ­(hranice, podle které se někdy posuzuje, zda daný telefon aktualizovat či nikoliv­), takže šance na aktualizaci pořád žije.
Odpovědět0  0
Je to spíše taková ukázka možností a svým způsobem zábava. Navíc systém ani není v příliš použitelném stavu.


K druhé části komentáře nejprve pár faktů: HMD Global je společným podnikem Nokie a Foxconnu. Sídlí v Espoo ­(hned naproti Nokii­) a jejím šéfem je Arto Nummela, který byl VP jak v Nokii, tak v Microsoftu. Nokie poskytla HMD nejen značku, ale také patenty a navíc by podle veřejně dostupných informací měla činit něco jako dohled. Vývoj a výrobu potom bude mít na starosti Foxconn, respektive jeho divize FIH Mobile.

Tím vším samozřejmě nechci říct, že budoucí Nokie budou ty pravé Nokie, jaké si pamatujeme, ale samotný Foxconn bude mít logicky zájem na tom, aby navázal na tradici. Ano, mohou to být obyčejné, ničím nezajímavé čínské placky, na které HMD přidá slavné logo, ale svým způsobem by tím byl sám proti sobě. A navíc doufám, že se Nokia už jednou poučila u Microsoftu.

Zatím jsme žádný nový smartphone Nokie pořádně neviděli, takže bych byl s tím automatickým odsuzováním opatrný. Ale samozřejmě se mohu mýlit. Takovým náznakem může být pár dnů stará Nokia 150, která už pochází od HMD: https:­/­/www.svetmobilne.cz­/nokia­-150­-tlacitkove­-mobily­-jsou­-zpatky­-ve­-finsku­/4801 Samozřejmě nevím, jak je to s kvalitou hardwaru a softwaru, ale ta snaha navázat je tam naprosto viditelná. Kdyby mi tenhle model někdo před pár lety položil na stůl se zakrytým logem, tak nebudu na pochybách, že je to Nokia.
Odpovědět0  0
Bohužel netuším, jakým způsobem je ta aktualizace vyřešena. Pokud totiž neprobíhá na pozadí a instaluje se jako jakákoliv jiná aktualizace, tak zatvrzelé uživatele asi nepřesvědčí. Jasně, pokud někdo bude chtít aktualizaci zabránit, tak si vždy najde způsob, ale stejně.
Odpovědět0  0
Samozřejmě, díky za upozornění.
Odpovědět0  0
Ano, s tím musím souhlasit, MIUI je svým způsobem jiný operační systém. :­) Proto je pravda, že verze Androidu není u Xiaomi zase tak podstatná, jako u jiných výrobců.
Odpovědět0  0
Ano, HTC svou cenovou politikou bohužel ani tentokrát ­"nezklamalo­".
Odpovědět0  0
Odhalil jste nás, byla to linka na zpracování drůbežího masa. :­-)
Odpovědět0  0
Díky za upozornění, doplněno.
Odpovědět0  0
Telefon už vypadá vyspěleji, nebo chcete­-li dospěleji než loňská verze. Zkrátka a dobře vypadá jako o několik tisíc korun dražší telefon, pokud porovnáme oba modely. Rozdíl by navíc mohl spočívat také v použitém materiálu.
Odpovědět0  0
Samozřejmě, díky za upozornění. :)
Odpovědět0  0
Díky za upozornění, formulace byla zpřesněna.
Odpovědět0  0
Díky za upozornění na překlep, už byl opraven.
Odpovědět0  0
Uvidíme, jestli to je jen rozšíření modelové řady nebo Xperie Compact opravdu ztratí nálepku ­"malých vlajkových lodí­".


Díky za upozornění, opravdu nejspíš nahrává jen ve Full HD, i když podpora ze strany procesoru i snímače by tu byla.
Odpovědět0  0
Pokud vím, tak tam vždy byla napsána jen velikost samotné aplikace ­(tj. APK balíčku­), zatímco teď by tam měla být skutečná velikost stažených dat. A pokud už je aplikace nainstalována a je pro ní dostupná aktualizace, tak se ukazuje velikost samotné aktualizace, kterou předtím uživatel zjistil až po zahájení stahování.
Odpovědět0  0
Díky za doplnění, tuhle funkci jsem nějak nepostřehl. :)
Odpovědět0  0
S tím souhlasím, také jsem už několik let uživatelem čínských telefonů. Ale bohužel právě čínští výrobci jsou mnohdy první, kdo s takovými inovacemi přicházejí ­- vždyť USB Type­-C nasadili v telefonech ve velkém právě oni, stejně tak absenci 3,5mm jacku zkusil jako první čínský LeEco, po něm Lenovo s modelem Moto.
Odpovědět0  0
Na jednu stranu máte pravdu, ale na stranu druhou, pokud se nového trendu chytne větší množštví výrobců, kteří ho začnou ho aplikovat u všech svých modelů, mohl by to být problém. Ale už při samotné implementaci USB Type­-C s ukazuje, že větší výrobci jsou při takových změnách opatrní, takže snad se ještě s 3,5mm jackem budeme alespoň pár let setkávat.
Odpovědět0  0
Procesor mě taky zarazil. Těžko říct, možná je to jen chyba, nebo jak říkáš, je to jen podivná testovací verze telefonu. Nebo by teoreticky mohlo jít o nějakou ­"ořezanou­" verzi Snapdragonu 820, o které zatím nevíme.

Každopádně to zase trochu pohřbili baterií, jak bývá u Nexusů zvykem.
Odpovědět0  0
Dobrý den, u článků naleznete datum hned pod nadpisem ­(u nejnovějších článků je místo data uváděno ­"Včera­" nebo ­"Dnes­").
Odpovědět0  0
Pod soutěžním příspěvkem jsem napočítal 7 komentářů, takže dalších 193 power bank je nejspíš ještě k mání: https:­/­/www.facebook.com­/Honorczsk­/posts­/1727497247464752
Odpovědět0  0
Dobrý den, omlouvám se za chybu a děkuji za upozornění. Původně byla na začátku článku zmíněna tloušťka i hmotnost, ale při odstraňování jednoho z údajů jsem se přehlédl.

PS: Jsem vděčný za jakoukoliv zpětnou vazbu, ale bez urážek je to vždycky příjemnější pro obě strany. Hezký den.
Odpovědět0  0
Dobrý den, čerpal jsem z tiskové zprávy, která opravdu píše:
"Dostatečný výkon a rychlou odezvu zajistí telefonu čtyřjádrový procesor Qualcom Snapdragon se 64bitovou architekturou a frekvencí 1.2 GHz spolu s nejnovější verzí operačního systému Android a 1 GB RAM. ­(...­) Dostatek místa pro fotky, hudbu, hry a další data poskytne vnitřní 8GB úložiště, které je možné rozšířit až o dalších 32 GB pomocí microSD karty.­"

Máte ovšem pravdu, že některé weby uvádějí 2+16 GB, stejně tak i oficiální slovenské stránky Lenova ­(na českých jsem zatím telefon nenašel­). Pokusím se situaci zjistit a článek podle toho upravím. Každopádně děkuji za upozornění, občas zkrátka mají ve svých modelech zmatek i sami výrobci.
Odpovědět0  0
Kde je zdroj informace, že LG na telefonu vydělává? Samotného by mě zajímalo, jak tohle celé funguje.
Odpovědět0  0
Telefony nejsou podobné, ale stejné ­- žádný rozdíl jsem tedy alespoň nenašel. Nejspíš jen nějaká verze pro čínský trh. Pokud se nepletu, tak plno telefonů HTC, co se objeví v TENAA, má v názvu to písmenko ­"w­", jinak se většinou jedná o shodné modely.
Odpovědět0  0
Máte pravdu, ale podle tiskové zprávy i informací z českých e­-shopů bude tablet opravdu dodáván s Windows 10. Možná se jedná o starší obrázek, tablet byl totiž představen už v březnu, v té době ještě s Windows 8.1.
Odpovědět0  0
K nám se určitě nepodívají, jelikož Samsung v Evropě už dávno ukončil prodej notebooků.
Odpovědět0  0
Tak to je dechberoucí informace pro všechny naše japonské čtenáře! :)
Odpovědět0  0
TENAA dělá chyby poměrně často ­(a shodou okolností si pamatuji chybu, která se rovněž týkala velikosti RAM­), takže v tomhle případě je myslím jesné, že jde o nějaký překlep.


Navíc podle všeho není nejspíš výrobcem tohoto telefonu Xiaomi, ale nějaký neznámý čínský výrobce, který se rovněž jmenuje po rýži.

"According to another source, the clamshell certified by TENAA is actually produced by a new manufacturer called Rice, which has one previous handset certified by the agency. We thank Navdeep from Mobipicker for bringing this to our attention.­"
Zdroj: http:­/­/www.phonearena.com­/news­/Clamshell­-Android­-powered­-phone­-by­-Xiaomi­-gets­-certified­-by­-TENAA­-listing­-shows­-8GB­-of­-RAM­-inside­-UPDATE_id74114
Odpovědět0  0
Rozhodně nejde jen o design, ale také o rozměry. Když si vezmete, že třeba 5,2­" telefon může být díky tenčím rámečkům stejné rozměry jako 5­", tak je to určitě významné plus.
Odpovědět0  0
Nakopal zadek? To jako vážně? :­-O
Odpovědět0  0
Jako autor článku ­(a nikoliv snad ­"bulvární štětka­") si k tomu dovolím napsat pár vět.

Zaprvé netuším, v čem byl nadpis článku podvod. Při tvorbě jsem se snažil, aby byl nadpis poutavý a zároveň odpovídal skutečnosti. Možná máte pravdu, že mohl působit trochu jako reklama, což rozhodně nebylo účelem. Abych se vyhnul záměně, tak jsem v reakci na váš komentář upravil nadpis a odstranil z článku jeden odstavec.

Pokud vaše výhrada míří ke zdroji, kterým je tisková zpráva, tak bych rád upozornil, že využívat tiskovou zprávu jako zdroj není nic neobvyklého. Promo akce mě osobně připadá docela zajímavá a přišla mi škoda o ni na našem webu neinformovat.

A nakonec: jestli to chápu správně, tak web je podle vás ­"neskutočný hnoj­" kvůli jednomu článku?

Díky za přečtení a přeji hezký zbytek dne. Snad si své rozhodnutí ještě rozmyslíte. :)
Odpovědět1  0
Dobrý den,
máte pravdu, překlepů bylo v článku dost. Díky za upozornění, budu si dávat větší pozor. :­)

Přeji hezký zbytek dne.
Odpovědět0  0
Samozřejmě se jednalo o chybu. Díky za upozornění.
Odpovědět0  0
Samozřejmě máte pravdu. Díky za upozornění.
Odpovědět0  0
Myslím, že chybu určitě neuděláte. Jsem nyní vlastníkem Xiaomi Mi3 a nemohu si na nic vážnějšího stěžovat. :)
Odpovědět2  1