Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

BlackBerry s QWERTY klávesnicí bylo částečně představeno, zatím chybí název

5.1.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Už pár měsíců se spekuluje o telefonu BlackBerry, který kombinuje QWERTY klávesnici a systém Android. Nedávno na tuto novinku začal lákat i její výrobce, čínská společnost TCL. Design smartphonu si tak můžeme v předstihu prohlédnout na fotografiích a videu.
Ačkoliv BlackBerry už vlastní hardware nevyrábí, rozhodlo se licenci na známou značku poskytnout čínské společnost TCL. Pod jejím vedením už vznikla dvojice dotykových smartphonů BlackBerry DTEK50 a DTEK60, které ovšem byly spíše rebrandovanými modely než úplnými novinkami. U budoucího telefonu, který zatím známe pod interním označením Mercury, by tomu mělo být jinak. TCL přístroj navrhne tak, aby navazoval na tradice, které máme spojené s ostružinovou značkou, především tedy fyzickou QWERTY klávesnici. K tomu bude přidán dotykový displej, moderní hardware a operační systém Android s řadou úprav vylepšujících bezpečnost a produktivitu, který už dodá samotné BlackBerry.
(Zdroj obrázku: Engadget.com)


BlackBerry Mercury už několikrát uniklo na internet, ať už se jedná o fotografie či záznamy z benchmarků. Před nedávnem začala o telefonu mluvit i samotná společnost TCL, která nyní na veletrhu CES 2017 dokonce ukázala vybraným novinářům funkční prototyp zařízení. A aby toho nebylo málo, zveřejnila společnost také video, ve kterém novinku s QWERTY klávesnicí ukazuje. K oficiálnímu představení tak sice dojde až koncem února na MWC 2017, ale design telefonu známe už nyní. Bylo také potvrzeno, že Mercury je pouze interní označení, a na trh se přístroj dostane pod jiným názvem, který však zatím neznáme zcela jistě. Jako nejpravděpodobnější možnost se ovšem jeví jméno BlackBerry DTEK70.
(Zdroj obrázku: Engadget.com)


Pokud vás zajímají technické parametry smartphonu, musíme nahlédnout na dříve uniklé informace, proto je raději berte s určitou rezervou – vždy se totiž něco může změnit. BlackBerry Mercury by podle nich mělo disponovat 4,5“ dotykovým displejem s poměrem stran 3:2 a neznámým rozlišením. Uvnitř by měl tepat osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 625 doplněný o 3GB RAM a 32GB interní úložiště. Dále by měl být přítomen 18MPx zadní a 8MPx přední fotoaparát, baterie s kapacitou 3 400 mAh a operační systém Android 7.0 Nougat.


Zdroj: Engadget.com
reklama