Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

BlackBerry s QWERTY klávesnicí bylo částečně představeno, zatím chybí název

, , aktualita
BlackBerry s QWERTY klávesnicí bylo částečně představeno, zatím chybí název
Už pár měsíců se spekuluje o telefonu BlackBerry, který kombinuje QWERTY klávesnici a systém Android. Nedávno na tuto novinku začal lákat i její výrobce, čínská společnost TCL. Design smartphonu si tak můžeme v předstihu prohlédnout na fotografiích a videu.
BlackBerry s QWERTY klávesnicí bylo částečně představeno, zatím chybí název
Ačkoliv BlackBerry už vlastní hardware nevyrábí, rozhodlo se licenci na známou značku poskytnout čínské společnost TCL. Pod jejím vedením už vznikla dvojice dotykových smartphonů BlackBerry DTEK50 a DTEK60, které ovšem byly spíše rebrandovanými modely než úplnými novinkami. U budoucího telefonu, který zatím známe pod interním označením Mercury, by tomu mělo být jinak. TCL přístroj navrhne tak, aby navazoval na tradice, které máme spojené s ostružinovou značkou, především tedy fyzickou QWERTY klávesnici. K tomu bude přidán dotykový displej, moderní hardware a operační systém Android s řadou úprav vylepšujících bezpečnost a produktivitu, který už dodá samotné BlackBerry.
(Zdroj obrázku: Engadget.com)


BlackBerry Mercury už několikrát uniklo na internet, ať už se jedná o fotografie či záznamy z benchmarků. Před nedávnem začala o telefonu mluvit i samotná společnost TCL, která nyní na veletrhu CES 2017 dokonce ukázala vybraným novinářům funkční prototyp zařízení. A aby toho nebylo málo, zveřejnila společnost také video, ve kterém novinku s QWERTY klávesnicí ukazuje. K oficiálnímu představení tak sice dojde až koncem února na MWC 2017, ale design telefonu známe už nyní. Bylo také potvrzeno, že Mercury je pouze interní označení, a na trh se přístroj dostane pod jiným názvem, který však zatím neznáme zcela jistě. Jako nejpravděpodobnější možnost se ovšem jeví jméno BlackBerry DTEK70.
(Zdroj obrázku: Engadget.com)


Pokud vás zajímají technické parametry smartphonu, musíme nahlédnout na dříve uniklé informace, proto je raději berte s určitou rezervou – vždy se totiž něco může změnit. BlackBerry Mercury by podle nich mělo disponovat 4,5“ dotykovým displejem s poměrem stran 3:2 a neznámým rozlišením. Uvnitř by měl tepat osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 625 doplněný o 3GB RAM a 32GB interní úložiště. Dále by měl být přítomen 18MPx zadní a 8MPx přední fotoaparát, baterie s kapacitou 3 400 mAh a operační systém Android 7.0 Nougat.


Zdroj: Engadget.com
reklama