Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

iPhone 11 zbaven dalších tajemství. Známe detaily o foťácích či iOS 13

25.5.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Na internetu se objevily nové informace o připravovaných iPhonech. Týkají se designu, reproduktorů nebo fotoaparátů, které by měly představovat vůbec největší letošní změnu., A několik nových střípků máme také o softwaru.
Před měsíce se na internet dostaly počítačové rendery, které ukazují připravovaný iPhone 11 (iPhone XI). Mezi fanoušky vzbudily dost rozporuplné reakce, a to hlavně kvůli designu zadních fotoaparátů. S dalšími detaily nyní přichází YouTube kanál EverythingApplePro, který měl informace získat od relativně důvěryhodného „leakstera“ Maxe Weinbacha. Potvrzuje, že nové modely by si měly zachovat stejné úhlopříčky AMOLED displejů jako předchůdci, to znamená 5,8" v případě iPhonu 11 a 6,5" u iPhonu 11 Max. Masivní výřez by měl opět ukrývat senzory potřebné pro technologii Face ID, která projde vylepšeními. Rozpoznání obličeje údajně zvládne z více úhlů, podle předchozích spekulací se také prodlouží vzdálenost, na kterou rozpoznání funguje.
 
 
Apple by měl u nových iPhonů 11 použít matnější povrch skla, barevná varianta Space Gray (Vesmírně šedá) potom bude používat také méně lesklý kovový rámeček. Vylepšené stereo reproduktory údajně nabídnou hlasitější a čistší zvuk. Hlavní vylepšení letošních telefonů s logem nakousnutého jablka ovšem bude spočívat na fotoaparátech. Kromě hlavního a telefoto senzoru (oba s rozlišením 12 MPx), které známe z iPhonu Xs a Xs Max, můžeme očekávat ještě třetí snímač. Ten bude určen pro ultraširokoúhlé fotky se záběrem 120 stupňů. Ačkoliv měl Apple zvažovat, že použije optickou stabilizaci obrazu u všech tří kamer, nakonec zůstane vyhrazena pouze hlavní a telefoto senzoru – stejně jako u iPhonu Xs.
 
Některé další změny ovšem nezůstaly jen na papíře. Připravované smartphony tak údajně nabídnou vylepšený LED blesk, který by měl mít vyšší svítivost při zachování stejných rozměrů. Upgrade podle uniklých informací čeká také obrazový procesor (ISP) a technologii Smart HDR, se kterou by měl Apple překonat Google, Samsung i Huawei. Nepřekvapí, že nové iPhony budou používat iOS 13. Některé detaily o této verzi systému se objevily už dříve, pojďme se proto podívat hlavně na novinky, o kterých jsme dosud neslyšeli. Apple by měl použít inteligentní správu operační paměti (RAM), která vylepší výkon sledováním zvyků uživatele, takže zvládne odhadnout třeba to, jakou aplikaci nejspíš uživatel bude používat.
 
Další provedené změny by měly komunitním vývojářům výrazně zkomplikovat jailbreak. Opět se hovoří o tmavém režimu, který by měl nahradit černou odstíny tmavě šedé. Vylepšená Siri by potom měla lépe chápat více příkazů najednou.
 
 


reklama