www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Co nás čeká v iOS 13? Tmavý režim, více oken aplikací či nová gesta

Co nás čeká v iOS 13? Tmavý režim, více oken aplikací či nová gesta
, , aktualita
Na cestě je nová verze iOS, která přinese dlouho očekávaný tmavý režim. Řada novinek se ovšem bude týkat hlavně iPadů. Jedná se třeba o možnost aplikací zobrazit více oken nebo vylepšené zobrazení stránek v Safari.
K oblíbeným
reklama
Vývojáři Applu v současné době nejspíš usilovně pracují na nové verzi svého mobilního operačního systému. iOS 13 nejspíš bude oficiálně oznámeno začátkem června na vývojářské konferenci WWDC 2019, jako aktualizace pro všechny kompatibilní iPhony a iPady potom nejspíš vyjde až začátkem podzimu. Neoficiální cestou se ovšem první detaily o iOS 13 dostaly už nyní. K dispozici by měl být dlouho očekávaný tmavý režim, který bude užitečný především na iPhonech s OLED displeji, kde pomůže prodloužit výdrž na baterie. Další výhodou tmavého režimu, který by se objevil napříč celým systém, bude pohodlnější používání telefonu v noci.
 
 
Řada novinek se bude týkat především iPhonů, kde budou mít aplikace možnost zobrazit více oken najednou. Práce s nimi se tedy přiblíží zážitku, který známe z desktopových systémů. Každé okno by mělo obsahovat listy připnuté k určitému místu na obrazovce, ale gestem přetažením může uživatel docílit jejich oddělení a volně s okny pohybovat. Karty také půjde seskupit na sebe a k jejich uzavření postačí gesto odsunutí. Na iPadech se také objeví nový způsob, jak vrátit akci zpět při psaní textu, a to jinak než fyzickým zatřesením zařízení jako doposud. Na klávesnici postačí přiložit tři prsty a jejich pohybem vlevo dojde k vrácení akce zpět, pohybem vpravo k opakování akce.
 
Nových funkcí a vylepšení by ovšem v iOS 13 mělo být ještě více:
  • Safari pro iPad automaticky požádá o desktopovou verzi stránky, pokud by jinak web zobrazil verzi pro iPhone. Odpadne tedy nutnost toho, aby uživatel na každé takové stránce musel zaškrtávat příslušné políčko.
  • Aplikace Pošta (Mail) se naučí příchozí poštu automaticky řadit do složek, jako je inzerce, nákupy nebo cestování. Uživatel také získá možnost označit zprávy příznakem „přečíst později“.
  • Nové gesto pro označení více položek v aplikacích, které by mělo být prováděno tažením více prstů po displeji.
  • Redesignovaný ovladač hlasitosti, upravená správa fontů, přepracovaná aplikace Připomínky, vylepšená práce s více jazyky v klávesnici aj.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta
Požáry elektromobilů jsou bedlivě sledovaným tématem. A pokud je to Tesla, tak ještě více. Poslední požár Modelu S se stal v Číně v Šanghaji, kde s sebou hořící auto vzalo ještě další tři blízko stojící.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech
Lenovo dnes představilo novou vlajkovou loď Z6 Pro, která je určena pro čínský trh. Jedná se o model, který nijak neztrácí na konkurenci. Do vínku dostal procesor Snapdragon 855, displej Super AMOLED s tenkými rámečky nebo velký počet fotoaparátů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům
Samsung musel odsunout prodej dlouho očekávaného ohebného smartphonu Galaxy Fold. Někteří recenzenti se totiž setkali s problémy, které se nejčastěji týkají hlavního displeje. Před uvedením na trh tedy bude muset výrobce ještě vychytat mouchy.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD
České dráhy spustily nový portál Vlakem na výlet, který zahrnuje i mobilní aplikaci pro Android a iOS. Obsahuje bohatou databázi výletů po ČR, které lze filtrovat podle regionu nebo cílové skupiny. Zajímavostí jsou interaktivní výlety nejen pro děti.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář