www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Co nás čeká v iOS 13? Tmavý režim, více oken aplikací či nová gesta

Co nás čeká v iOS 13? Tmavý režim, více oken aplikací či nová gesta
, , aktualita
Na cestě je nová verze iOS, která přinese dlouho očekávaný tmavý režim. Řada novinek se ovšem bude týkat hlavně iPadů. Jedná se třeba o možnost aplikací zobrazit více oken nebo vylepšené zobrazení stránek v Safari.
K oblíbeným
reklama
Vývojáři Applu v současné době nejspíš usilovně pracují na nové verzi svého mobilního operačního systému. iOS 13 nejspíš bude oficiálně oznámeno začátkem června na vývojářské konferenci WWDC 2019, jako aktualizace pro všechny kompatibilní iPhony a iPady potom nejspíš vyjde až začátkem podzimu. Neoficiální cestou se ovšem první detaily o iOS 13 dostaly už nyní. K dispozici by měl být dlouho očekávaný tmavý režim, který bude užitečný především na iPhonech s OLED displeji, kde pomůže prodloužit výdrž na baterie. Další výhodou tmavého režimu, který by se objevil napříč celým systém, bude pohodlnější používání telefonu v noci.
 
 
Řada novinek se bude týkat především iPhonů, kde budou mít aplikace možnost zobrazit více oken najednou. Práce s nimi se tedy přiblíží zážitku, který známe z desktopových systémů. Každé okno by mělo obsahovat listy připnuté k určitému místu na obrazovce, ale gestem přetažením může uživatel docílit jejich oddělení a volně s okny pohybovat. Karty také půjde seskupit na sebe a k jejich uzavření postačí gesto odsunutí. Na iPadech se také objeví nový způsob, jak vrátit akci zpět při psaní textu, a to jinak než fyzickým zatřesením zařízení jako doposud. Na klávesnici postačí přiložit tři prsty a jejich pohybem vlevo dojde k vrácení akce zpět, pohybem vpravo k opakování akce.
 
Nových funkcí a vylepšení by ovšem v iOS 13 mělo být ještě více:
  • Safari pro iPad automaticky požádá o desktopovou verzi stránky, pokud by jinak web zobrazil verzi pro iPhone. Odpadne tedy nutnost toho, aby uživatel na každé takové stránce musel zaškrtávat příslušné políčko.
  • Aplikace Pošta (Mail) se naučí příchozí poštu automaticky řadit do složek, jako je inzerce, nákupy nebo cestování. Uživatel také získá možnost označit zprávy příznakem „přečíst později“.
  • Nové gesto pro označení více položek v aplikacích, které by mělo být prováděno tažením více prstů po displeji.
  • Redesignovaný ovladač hlasitosti, upravená správa fontů, přepracovaná aplikace Připomínky, vylepšená práce s více jazyky v klávesnici aj.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung uvedl odolný tablet Galaxy Tab Active 3 Samsung uvedl odolný tablet Galaxy Tab Active 3
Samsung je jednou z mála společností, která nadále aktivně vyvíjí tablety. Novinkou v jejím výrobním programu je nyní Galaxy Tab Active 3. Jak už napovídá název, jde o vysoce odolnou variantu tabletu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes ukázal funkční prototyp eko elektromobilu Vision AVTR s AI Mercedes ukázal funkční prototyp eko elektromobilu Vision AVTR s AI
Mercedes-Benz vyvinul velmi zajímavý elektromobil Vision AVTR na motivy filmu Avatar. Nyní představil i jeho funkční prototyp. Uvidíte způsob jeho ovládání, schopnost krabího pohybu i další detaily.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Exynos 2100 by s 5nm technologií měl běžet na 2,91 GHz Samsung Exynos 2100 by s 5nm technologií měl běžet na 2,91 GHz
Samsung chystá nové procesory Exynos a nyní se začíná místo modelu 1000 mluvit o verzi 2100. Ta by měla mít 8 jader a to nejrychlejší má běžet až na frekvenci 2,91 GHz. I proto by neměl stačit na Snapdragon 875.
28.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala