www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Co nás čeká v iOS 13? Tmavý režim, více oken aplikací či nová gesta

Co nás čeká v iOS 13? Tmavý režim, více oken aplikací či nová gesta
, , aktualita
Na cestě je nová verze iOS, která přinese dlouho očekávaný tmavý režim. Řada novinek se ovšem bude týkat hlavně iPadů. Jedná se třeba o možnost aplikací zobrazit více oken nebo vylepšené zobrazení stránek v Safari.
K oblíbeným
reklama
Vývojáři Applu v současné době nejspíš usilovně pracují na nové verzi svého mobilního operačního systému. iOS 13 nejspíš bude oficiálně oznámeno začátkem června na vývojářské konferenci WWDC 2019, jako aktualizace pro všechny kompatibilní iPhony a iPady potom nejspíš vyjde až začátkem podzimu. Neoficiální cestou se ovšem první detaily o iOS 13 dostaly už nyní. K dispozici by měl být dlouho očekávaný tmavý režim, který bude užitečný především na iPhonech s OLED displeji, kde pomůže prodloužit výdrž na baterie. Další výhodou tmavého režimu, který by se objevil napříč celým systém, bude pohodlnější používání telefonu v noci.
 
 
Řada novinek se bude týkat především iPhonů, kde budou mít aplikace možnost zobrazit více oken najednou. Práce s nimi se tedy přiblíží zážitku, který známe z desktopových systémů. Každé okno by mělo obsahovat listy připnuté k určitému místu na obrazovce, ale gestem přetažením může uživatel docílit jejich oddělení a volně s okny pohybovat. Karty také půjde seskupit na sebe a k jejich uzavření postačí gesto odsunutí. Na iPadech se také objeví nový způsob, jak vrátit akci zpět při psaní textu, a to jinak než fyzickým zatřesením zařízení jako doposud. Na klávesnici postačí přiložit tři prsty a jejich pohybem vlevo dojde k vrácení akce zpět, pohybem vpravo k opakování akce.
 
Nových funkcí a vylepšení by ovšem v iOS 13 mělo být ještě více:
  • Safari pro iPad automaticky požádá o desktopovou verzi stránky, pokud by jinak web zobrazil verzi pro iPhone. Odpadne tedy nutnost toho, aby uživatel na každé takové stránce musel zaškrtávat příslušné políčko.
  • Aplikace Pošta (Mail) se naučí příchozí poštu automaticky řadit do složek, jako je inzerce, nákupy nebo cestování. Uživatel také získá možnost označit zprávy příznakem „přečíst později“.
  • Nové gesto pro označení více položek v aplikacích, které by mělo být prováděno tažením více prstů po displeji.
  • Redesignovaný ovladač hlasitosti, upravená správa fontů, přepracovaná aplikace Připomínky, vylepšená práce s více jazyky v klávesnici aj.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Harry Potter: Wizards Unite přichází i do ČR Harry Potter: Wizards Unite přichází i do ČR
Netrvalo to vůbec dlouho a dlouho očekávaná mobilní hra Harry Potter: Wizards Unite se dostává do dalších zemí včetně té naší. Kdo chce, může si už hru zdarma stáhnout na oficiálních obchodech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Starší MacBooky Pro mohou mít vadnou baterii, Apple je svolává Starší MacBooky Pro mohou mít vadnou baterii, Apple je svolává
Pokud máte starší Apple MacBook pro (zejména ty koupené v letech 2015 a 2016), může mít váš přístroj vadnou baterii, která se může přehřát a vznítit. Společnost Apple je tak svolává k dobrovolné opravě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vivo láká na 120W nabíjení, 100 % kapacity za 13 minut Vivo láká na 120W nabíjení, 100 % kapacity za 13 minut
Čínský výrobce telefonů Vivo u nás sice nepatří mezi nejznámější, ale možná se trochu více zviditelní konceptem extrémně rychlého 120W nabíjení Super FlashCharge. Akumulátor má nabít za pouhých 13 minut.
21.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Irsko chce zakázat prodej spalovacích aut od roku 2030 Irsko chce zakázat prodej spalovacích aut od roku 2030
Irsko se přidává ke státům, které by chtěly co nejrychleji odklidil auta se spalovacími motory ze silnic. Od roku 2030 by se dle nového návrhu neměla prodávat a o pár let později jim nechtějí ani potvrdit technickou.
21.6.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Autonomní auta Volvo využijí HW od Nvidie Autonomní auta Volvo využijí HW od Nvidie
Pro fungování autonomních aut je potřeba mít spoustu senzorů a výkonný hardware, který tyto vstupy dokáže rychle zpracovat. Automobilka Volvo nyní oznamuje, že k tomu bude využívat platformu Nvidia Drive.
20.6.2019, aktualita, Milan Šurkala