www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Co nás čeká v iOS 13? Tmavý režim, více oken aplikací či nová gesta

Co nás čeká v iOS 13? Tmavý režim, více oken aplikací či nová gesta
, , aktualita
Na cestě je nová verze iOS, která přinese dlouho očekávaný tmavý režim. Řada novinek se ovšem bude týkat hlavně iPadů. Jedná se třeba o možnost aplikací zobrazit více oken nebo vylepšené zobrazení stránek v Safari.
K oblíbeným
reklama
Vývojáři Applu v současné době nejspíš usilovně pracují na nové verzi svého mobilního operačního systému. iOS 13 nejspíš bude oficiálně oznámeno začátkem června na vývojářské konferenci WWDC 2019, jako aktualizace pro všechny kompatibilní iPhony a iPady potom nejspíš vyjde až začátkem podzimu. Neoficiální cestou se ovšem první detaily o iOS 13 dostaly už nyní. K dispozici by měl být dlouho očekávaný tmavý režim, který bude užitečný především na iPhonech s OLED displeji, kde pomůže prodloužit výdrž na baterie. Další výhodou tmavého režimu, který by se objevil napříč celým systém, bude pohodlnější používání telefonu v noci.
 
 
Řada novinek se bude týkat především iPhonů, kde budou mít aplikace možnost zobrazit více oken najednou. Práce s nimi se tedy přiblíží zážitku, který známe z desktopových systémů. Každé okno by mělo obsahovat listy připnuté k určitému místu na obrazovce, ale gestem přetažením může uživatel docílit jejich oddělení a volně s okny pohybovat. Karty také půjde seskupit na sebe a k jejich uzavření postačí gesto odsunutí. Na iPadech se také objeví nový způsob, jak vrátit akci zpět při psaní textu, a to jinak než fyzickým zatřesením zařízení jako doposud. Na klávesnici postačí přiložit tři prsty a jejich pohybem vlevo dojde k vrácení akce zpět, pohybem vpravo k opakování akce.
 
Nových funkcí a vylepšení by ovšem v iOS 13 mělo být ještě více:
  • Safari pro iPad automaticky požádá o desktopovou verzi stránky, pokud by jinak web zobrazil verzi pro iPhone. Odpadne tedy nutnost toho, aby uživatel na každé takové stránce musel zaškrtávat příslušné políčko.
  • Aplikace Pošta (Mail) se naučí příchozí poštu automaticky řadit do složek, jako je inzerce, nákupy nebo cestování. Uživatel také získá možnost označit zprávy příznakem „přečíst později“.
  • Nové gesto pro označení více položek v aplikacích, které by mělo být prováděno tažením více prstů po displeji.
  • Redesignovaný ovladač hlasitosti, upravená správa fontů, přepracovaná aplikace Připomínky, vylepšená práce s více jazyky v klávesnici aj.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát
Samsung si pro příští rok chystá aktualizaci velmi úspěšné řady Galaxy A. Vlajková loď by si tentokrát měla odnést dokonce snímač s neuvěřitelným rozlišením 108 MPx, který byl vyvinut původně pro Xiaomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní
Na oslavu 110 let existence automobilky Bugatti a připomenutí legendárního modelu EB110 vyrobí automobilka limitovanou sérií vozů Centodieci. Připravte se na výkon 1600 koní a cenu 8 milionů EUR.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz
Chybné aktualizace se nevyhýbají žádnému výrobci a tentokrát se to povedlo Microsoftu. Jeho mobilní zařízení Surface Book 2 a Surface Pro 6 totiž po aktualizaci velmi často padají do throttlingu CPU, které pak běží jen na frekvenci 400 MHz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou
Motorola představila nový smartphone One Action. Jak už název napovídá, je určen pro akční zákazníky. Důvodem je zde širokoúhlý fotoaparát se 117° záznamem s otočeným senzorem pro pohodlné natáčení.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Evolveo přichází s chytrým náramkem FitBand B5 Evolveo přichází s chytrým náramkem FitBand B5
Evolveo si přichystalo nový chytrý náramek FitBand B5, který vstupuje na český trh. Tento model má barevný OLED displej, aktivní GPS modul a překvapivě slušnou výdrž 120mAh Li-Pol akumulátoru.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala