Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Podívejte se, jak by měl vypadat iPhone XI se třemi zadními foťáky

27.4.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Jedno z největších letošních tajemství Applu bylo nejspíš tento týden prozrazeno. Řeč je o designu nového iPhonu XI, který by měl být představen na podzim. Zatímco přední strana vypadá dost povědomě, vzadu došlo k nepřehlédnutelné změně.
Do představení nových iPhonů sice zbývá skoro půl roku, ale podoba hlavního modelu byla údajně odhalena už nyní. Záleží na tom, zda budeme věřit známému „leaksterovi“ s přezdívkou @OnLeaks, který v minulosti přinesl nespočet pravdivých a přesných informací o dosud nepředstavených smartphonech. Na druhou stranu, i on se už párkrát spletl. Navíc není snadné určit, zda se jedná o finální design nebo ještě projde nějakou proměnou.
 
 
iPhone XI (nebo snad iPhone 11?) by si měl ponechat 5,8" OLED displej, který známe z aktuálního iPhonu Xs. Ke změně úhlopříčky údajně nedojde ani u většího iPhonu XI Max, který by měl dostat do vínku 6,5" OLED displej. Menší model by měl mít rozměry 143,9 x 71,4 x 7,8 mm, zatímco jeho větší sourozenec bude prý měřit 157,6 x 77,5 x 8,1 mm (tloušťka bez modulu fotoaparátu).
 
 
Přední strana smartphonu by neměla projít výraznější proměnou. Hovoří se pouze o nepatrném ztenčení rámečků a zmenšení výřezu displeje, ale na pouhý pohled jsou to skoro nerozpoznatelné změny. Naopak na zádech byl použit nový panel z jednoho kusu skla a především nepřehlédnutelný modul trojitého fotoaparátu. Tento modul čtvercového tvaru se nachází v levém horním rohu a jednotlivé objektivy uvnitř něj jsou umístěny do tvaru trojúhelníku, navíc ještě doplněného o LED blesk. Není divu, že si Apple za takové řešení vysloužil posměch i kritiku, ale s rozsudky vyčkejme na finální verzi smartphonu.
 
 
Na kovovém rámu iPhonu si můžeme všimnout také nového přepínače pro ztišení, který připomíná řešení ze starších iPadů. Jediným viditelným konektorem je port Lightning, k nasazení očekávaného USB Type-C tedy nejspíš opět nedojde.
 
 
 


reklama