www.svetmobilne.cz
>
>
>

Huawei se chlubí 139 miliony prodanými telefony v loňském roce

Huawei se chlubí 139 miliony prodanými telefony v loňském roce
, , aktualita
Huawei sice v roce 2016 nesplnil stanovený cíl počtu prodaných smartphonů, přesto může výrobce slavit. Za minulý rok jich prodal rekrodní počet a o čtvrtinu více než v roce předchozím. Dobře jde na odbyt vlajková loď P9, stejně jako nový phablet Mate 9.reklama
Huawei se světu pochlubil dalším impozantním číslem. Za celý rok 2016 se čínské společnosti podařilo prodat 139 milionů smartphonů. Přesto nebyl o chlup splněn cíl 140 milionů, který si Huawei stanovili na začátku loňského roku. Ani přesto nemusí zástupci společnosti truchlit, ve srovnání s rokem 2015 se jedná o 29% nárůst. Číslo se stane ještě zajímavějším, pokud dodáme, že podle analytické společnost IDC zažil globální trh se smartphony meziroční nárůst jen 0,6 %. Prodejní výsledky čínského výrobce tedy velmi rychle rostou i v době, kdy celý trh spíše stagnuje. Tržby skupiny Huawei Consumer Business Group vzrostly za poslední rok o 42 % na 178 miliard juanů, v přepočtu více než 650 miliard korun.
Huawei P9 (na obrázku) dostane v následujících měsích nástupce v podobě modelu Huawei P10


Huawei se v poslední době snaží prezentovat jako prémiová značka, a tomu odpovídají i zvyšující se ceny produktů. O high-endové modely Huawei P9 a P9 Plus je přesto zájem, nedávno bylo oznámeno dosažení milníku 10 milionů prodaných kusů, jde tedy o nejprodávanější vlajkové lodě této značky. A daří se také teprve nedávno představenému phabletu Mate 9, o který je údajně zatím o 50 % vyšší zájem než o předchůdce Mate 8. Huawei dodává, že na 33 trzích po celém světě drží alespoň 15% procentní podíl, v osmi evropských zemích se dokonce může pochlubit pětinovým podílem v segmentu smartphonů.

Zdroj: Areamobile.de
reklama
Nejnovější články
Alcatel přiveze na IFA 2017 minimálně čtyři nové smartphony Alcatel přiveze na IFA 2017 minimálně čtyři nové smartphony
Alcatel byl vždy jednou z nejaktivnějších značek na velkých veletrzích, v letošním roce jsme se však mnoha novinek nedočkali. Možná to napraví na blížícím se veletrhu IFA 2017, kde by mohy být představeny minimálně čtyři smartphonové novinky od Alcatelu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Android 8.0 Oreo je na světě, brzy zamíří do prvních telefonů Android 8.0 Oreo je na světě, brzy zamíří do prvních telefonů
Poslední verze operačního systému od Googlu, dosud známá jen jako Android O, nese název Android 8.0 Oreo. Google to oznámil dnes po zatmění slunce a dodal, že již brzy začne být šířena aktualizace pro Pixely a Nexusy.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Redmi Note 5A oficiálně: větší displej, nižší cena Xiaomi Redmi Note 5A oficiálně: větší displej, nižší cena
Xiaomi dnes podle předpokladů představilo zatím nejlevnější smartphone z řady Redmi Note. Dostupný bude ve dvou variantách, přičemž vyšší se pochlubí 4GB RAM nebo 16MPx selfie fotoaparátem s LED bleskem.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Tyto aplikace nejvíce zatěžují baterii a procesor ve smartphonech Tyto aplikace nejvíce zatěžují baterii a procesor ve smartphonech
Avast přinesl nejaktuálnější přehled aplikací, které mají negativní vliv na smartphony s Androidem. V žebříčkách nalezneme aplikace nejvíce vybíjející baterii, snižující výkon nebo zabírající místo.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Huawei předběhl Apple ve střední Evropě, vpřed se dere také Xiaomi Huawei předběhl Apple ve střední Evropě, vpřed se dere také Xiaomi
Nejprodávanější značkou smartphonů ve střední a východní Evropě zůstává Samsung, na druhou příčku se ovšem probojoval Huawei. Překvapí, že se mězi pět nejlepších dostalo také Xiaomi, ačkoliv v tomto regionu nemá oficiální zastoupení.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik