Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Huawei P10 o sobě nejspíš dává poprvé vědět. Jakou máme očekávat výbavu?

13.11.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Aktuální model Huawei P9 je povedený telefon, který se prodává velmi dobře. Velké věci jsou tedy očekávány i od jeho nástupce, modelu Huawei P10. Ten byl možná poprvé zachycen v benchmarku, k dispozici tak máme řadu informací o výbavě.
Huawei P9 byl představen letos v dubnu a na nedostatečný odbyt si výrobce rozhodně nemůže stěžovat. Do září se jej prodalo 6 milionů, tento týden bylo oznámeno dokonce dosažení milníku 9 milionu kusů. Smartphone byl vesměs velmi pozitivně přijat laickou i odbornou veřejnosti, Huawei navíc prodeje podporoval masivní reklamou (v českém trhu spojenou s hokejistou Jaromírem Jágrem). Počet prodaných kusů je obdivuhodný i z toho důvodu, že se model P9 oficiálně neprodává v USA, tedy na jednom z největších světových trhů.

Pomalu, ale jistě se ovšem blíží chvíle, kdy bude Huawei P9 nahrazen svým nástupcem. A právě po něm nejspíš zůstala stopa v benchmarku GFXBench, kde se objevil pod označením LON-L29. A jelikož je Huawei P9 značen jako LON-L19, mohli bychom mít tu čest s budoucím Huawei P10. Smartphone bude podle dostupných informací disponovat 5,5“ displejem o rozlišení 2560 x 1440 pixelů, který by mohl být ideální pro virtuální realitu. Není ovšem jasné, zda se jedná opět o LCD panel, nebo už mnohými žádaný AMOLED. Pohon by měl zajišťovat osmijádrový procesor Kirin 960 taktovaný na 2,3 GHz s vysokým výkonem především v oblasti grafiky. Společnost mu má dělat 6GB RAM a 256GB interní úložiště, takže paměťové karty nebudou snad ani potřeba.
Huawei P9


Na zadní straně bychom měli najít 12MPx fotoaparát a ačkoliv to benchmark neuvádí, nejspíš půjde opět o duální snímač vyladěný společností Leica. K další předpokládané výbavě patří 8MPx přední fotoaparát na selfie, podpora NFC a operační systém Android 7.0 Nougat. Téměř jistě bude přítomna také čtečka otisků prstů a reversibilní port USB Type-C, neboť těmito funkcemi disponuje také aktuální Huawei P9 a mezi high-endovými smartphony jsou už samozřejmostí. Huawei P10 bude s největší pravděpodobností představen až příští rok na jaře, podle spekulací nejdříve v březnu. Nedočkavci tak mohou sáhnout po nedávno odhaleném phabletu Huawei Mate 9.

Na závěr musíme dodat, že výbava se ještě může výrazně změnit, jelikož do představení zbývá mnoho měsíců. Výrobce může testovat řadu prototypů s rozdílnými parametry, nebo klidně na poslední chvíli vyměnit některé komponenty.

Zdroj: Phonearena.com
reklama