Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Huawei rozdával powerbanky fanouškům Applu

22.9.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Fanoušci, kteří čekali na nové iPhony před singapurskou pobočkou Apple Store, dostali nečekaný dárek od Huawei. Zaměstnanci konkurence rozdávali lidem ve frontě powerbanky se vzkazem „budete je potřebovat“.
Když Huawei letos na jaře představoval vlajkovou loď P20, rozhodl se před londýnský Apple Store zaparkovat nákladní automobily s nepřehlédnutelnými billboardy lákajícími na nový model. Neméně zajímavou reklamní kampaň použil čínský výrobce tento týden v Singapuru. Před pobočkou Apple Store v ulici Orchard Road čekali celou noc netrpěliví fanoušci značky s nakousnutým jablkem v logu, aby mohli mít nové iPhony mezi prvními.
 
 
Toho využil Huawei a lidem ve frontě rozdal na dvě stovky kusů powerbanek. Jedná se o model s kapacitou 10 000 mAh, portem USB Type-C a podporou rychlého nabíjení SuperCharge. Na krabičce se nacházel nápis „Here's a power bank. You will need it.“, přeložitelný jako „Tady máte power banku. Budete ji potřebovat.“ Huawei to možná myslel tak, že před fanoušky čeká mnoho hodin čekání, takže možná budou potřebovat dobít svůj telefon. Klidně by ovšem mohlo jít o narážku na slabé kapacity baterií iPhonů XR, Xs a Xs Max ve srovnání s androidovými modely.
 
 
Některé fanoušky Huawei ovšem dle reakce na sociálních sítích naštvalo, že společnost rozdává powerbanky v hodnotě 70 dolarů zákazníkům konkurenční značky, zatímco oni při nákupu telefonu Huawei nic navíc nedostali. Zahanbit se nenechala ani nizozemská pobočka Huawei, která před Apple Store v Amsterdamu přistavila velkou sedačku, kam si mohli čekající „applisté“ pohodlně sednout a dobít si svůj telefon – fungovala totiž také jako velká powerbanka. Na ceduli za sedačkou se potom nacházel nápis „Pokud je čekání delší než výdrž vaší baterie... dobijte si ji zde.“
 


reklama