Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jakou kapacitu baterie mají iPhony XR, Xs a Xs Max?

19.9.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Apple ani tentokrát nezveřejnil kapacitu baterie nových iPhonů, ale informaci se mu povedlo utajit jen necelý týden. Čínská databáze odhalila velikost baterií v modelech XR. XS i XS Max. Ani tentokrát se nejedná o zrovna vysoké hodnoty.
Na rozdíl od jiných výrobců nezveřejňuje Apple o svých smartphonech všechny technické parametry. Jednou z hodnot, kterou se z oficiálních stránek nedozvíme, je kapacita baterie. Údaj, který je přitom pro mnohé uživatele klíčový při výběru nového telefonu, může leccos prozradit o výdrži zařízení. Avšak mnohdy může kapacita klamat, takže telefon s menší baterií výdrží na jedno nabití déle než konkurent vybavený větší baterií. Záleží totiž také na „žravosti“ hardwarových komponentů či odladěnosti softwaru.
 
 
Kapacitu baterie jsme se nedozvěděli ani při představení nových iPhonů v minulém týdnu. Bylo však jen otázkou času, kdy se tyto údaje dostanou na světlo světa neoficiální cestou. A tentokrát pomohla čínská certifikační databáze TENAA, která nám většinou prozrazuje informace o nepředstavených telefon. Tentokrát ovšem posloužila k doplnění mozaiky o již představených jablečných zařízeních.
 

Kapacita baterie nových iPhonů

  • iPhone Xs: 2 942 mAh
  • iPhone Xs: 2 658 mAh
  • iPhone Xs Max: 3 174 mAh
Pokud jste tedy čekali nějakou revoluci v kapacitách baterie nových iPhonů, budete zklamáni. Apple se opět držel při zemi a nesnaží se následovat konkurenci s Androidem, kde u některých vlajkových lodí vzrostla kapacita na 4 000 mAh. iPhone Xs má dokonce nepatrně menší baterii než jeho přímý loňský předchůdce iPhone X (2 716 mAh). Přesto by mělo dojít k prodloužení výdrže až o 30 minut. iPhone Xs Max potom údajně vydrží bez nabíječky o 1,5 hodiny déle než loňský model. Vůbec nejdelší výdrž z trojice novinek by ovšem měl nabídnout nejlevnější iPhone XR. A ve srovnání s iPhonem 8 Plus údajně vydrží až o 1,5 hodiny déle.
 
Více o výdrži baterie prozradí tabulka níže, která porovnává všechny tři nové modely a využívá přitom oficiální údaje ze stránek Applu.
 

Výdrž baterie nových iPhonů (podle Applu)

 

iPhone Xs iPhone Xs Max iPhone XR
Volání až 20 hod až 25 hod až 25 hod
Používání internetu až 12 hod až 13 hod až 15 hod
Přehrávání videa až 14 hod až 15 hod až 16 hod
Přehrávání zvuku až 60 hod až 65 hod až 65 hod
 


reklama