www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Jakou kapacitu baterie mají iPhony XR, Xs a Xs Max?

Jakou kapacitu baterie mají iPhony XR, Xs a Xs Max?
, , aktualita
Apple ani tentokrát nezveřejnil kapacitu baterie nových iPhonů, ale informaci se mu povedlo utajit jen necelý týden. Čínská databáze odhalila velikost baterií v modelech XR. XS i XS Max. Ani tentokrát se nejedná o zrovna vysoké hodnoty.
K oblíbeným
reklama
Na rozdíl od jiných výrobců nezveřejňuje Apple o svých smartphonech všechny technické parametry. Jednou z hodnot, kterou se z oficiálních stránek nedozvíme, je kapacita baterie. Údaj, který je přitom pro mnohé uživatele klíčový při výběru nového telefonu, může leccos prozradit o výdrži zařízení. Avšak mnohdy může kapacita klamat, takže telefon s menší baterií výdrží na jedno nabití déle než konkurent vybavený větší baterií. Záleží totiž také na „žravosti“ hardwarových komponentů či odladěnosti softwaru.
 
 
Kapacitu baterie jsme se nedozvěděli ani při představení nových iPhonů v minulém týdnu. Bylo však jen otázkou času, kdy se tyto údaje dostanou na světlo světa neoficiální cestou. A tentokrát pomohla čínská certifikační databáze TENAA, která nám většinou prozrazuje informace o nepředstavených telefon. Tentokrát ovšem posloužila k doplnění mozaiky o již představených jablečných zařízeních.
 

Kapacita baterie nových iPhonů

  • iPhone Xs: 2 942 mAh
  • iPhone Xs: 2 658 mAh
  • iPhone Xs Max: 3 174 mAh
Pokud jste tedy čekali nějakou revoluci v kapacitách baterie nových iPhonů, budete zklamáni. Apple se opět držel při zemi a nesnaží se následovat konkurenci s Androidem, kde u některých vlajkových lodí vzrostla kapacita na 4 000 mAh. iPhone Xs má dokonce nepatrně menší baterii než jeho přímý loňský předchůdce iPhone X (2 716 mAh). Přesto by mělo dojít k prodloužení výdrže až o 30 minut. iPhone Xs Max potom údajně vydrží bez nabíječky o 1,5 hodiny déle než loňský model. Vůbec nejdelší výdrž z trojice novinek by ovšem měl nabídnout nejlevnější iPhone XR. A ve srovnání s iPhonem 8 Plus údajně vydrží až o 1,5 hodiny déle.
 
Více o výdrži baterie prozradí tabulka níže, která porovnává všechny tři nové modely a využívá přitom oficiální údaje ze stránek Applu.
 

Výdrž baterie nových iPhonů (podle Applu)

 

iPhone Xs iPhone Xs Max iPhone XR
Volání až 20 hod až 25 hod až 25 hod
Používání internetu až 12 hod až 13 hod až 15 hod
Přehrávání videa až 14 hod až 15 hod až 16 hod
Přehrávání zvuku až 60 hod až 65 hod až 65 hod
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří
Operační systém Google Android není zrovna synonymem pro vysoké bezpečí. Dost často se i do oficiálního obchodu dostanou závadné aplikace, což chce Google změnit. Vývojářům se ale zvýšená kontrola nelíbí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát
Samsung si pro příští rok chystá aktualizaci velmi úspěšné řady Galaxy A. Vlajková loď by si tentokrát měla odnést dokonce snímač s neuvěřitelným rozlišením 108 MPx, který byl vyvinut původně pro Xiaomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní
Na oslavu 110 let existence automobilky Bugatti a připomenutí legendárního modelu EB110 vyrobí automobilka limitovanou sérií vozů Centodieci. Připravte se na výkon 1600 koní a cenu 8 milionů EUR.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz
Chybné aktualizace se nevyhýbají žádnému výrobci a tentokrát se to povedlo Microsoftu. Jeho mobilní zařízení Surface Book 2 a Surface Pro 6 totiž po aktualizaci velmi často padají do throttlingu CPU, které pak běží jen na frekvenci 400 MHz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou
Motorola představila nový smartphone One Action. Jak už název napovídá, je určen pro akční zákazníky. Důvodem je zde širokoúhlý fotoaparát se 117° záznamem s otočeným senzorem pro pohodlné natáčení.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala