www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Jakou kapacitu baterie mají iPhony XR, Xs a Xs Max?

Jakou kapacitu baterie mají iPhony XR, Xs a Xs Max?
, , aktualita
Apple ani tentokrát nezveřejnil kapacitu baterie nových iPhonů, ale informaci se mu povedlo utajit jen necelý týden. Čínská databáze odhalila velikost baterií v modelech XR. XS i XS Max. Ani tentokrát se nejedná o zrovna vysoké hodnoty.
K oblíbeným
reklama
Na rozdíl od jiných výrobců nezveřejňuje Apple o svých smartphonech všechny technické parametry. Jednou z hodnot, kterou se z oficiálních stránek nedozvíme, je kapacita baterie. Údaj, který je přitom pro mnohé uživatele klíčový při výběru nového telefonu, může leccos prozradit o výdrži zařízení. Avšak mnohdy může kapacita klamat, takže telefon s menší baterií výdrží na jedno nabití déle než konkurent vybavený větší baterií. Záleží totiž také na „žravosti“ hardwarových komponentů či odladěnosti softwaru.
 
 
Kapacitu baterie jsme se nedozvěděli ani při představení nových iPhonů v minulém týdnu. Bylo však jen otázkou času, kdy se tyto údaje dostanou na světlo světa neoficiální cestou. A tentokrát pomohla čínská certifikační databáze TENAA, která nám většinou prozrazuje informace o nepředstavených telefon. Tentokrát ovšem posloužila k doplnění mozaiky o již představených jablečných zařízeních.
 

Kapacita baterie nových iPhonů

  • iPhone Xs: 2 942 mAh
  • iPhone Xs: 2 658 mAh
  • iPhone Xs Max: 3 174 mAh
Pokud jste tedy čekali nějakou revoluci v kapacitách baterie nových iPhonů, budete zklamáni. Apple se opět držel při zemi a nesnaží se následovat konkurenci s Androidem, kde u některých vlajkových lodí vzrostla kapacita na 4 000 mAh. iPhone Xs má dokonce nepatrně menší baterii než jeho přímý loňský předchůdce iPhone X (2 716 mAh). Přesto by mělo dojít k prodloužení výdrže až o 30 minut. iPhone Xs Max potom údajně vydrží bez nabíječky o 1,5 hodiny déle než loňský model. Vůbec nejdelší výdrž z trojice novinek by ovšem měl nabídnout nejlevnější iPhone XR. A ve srovnání s iPhonem 8 Plus údajně vydrží až o 1,5 hodiny déle.
 
Více o výdrži baterie prozradí tabulka níže, která porovnává všechny tři nové modely a využívá přitom oficiální údaje ze stránek Applu.
 

Výdrž baterie nových iPhonů (podle Applu)

 

iPhone Xs iPhone Xs Max iPhone XR
Volání až 20 hod až 25 hod až 25 hod
Používání internetu až 12 hod až 13 hod až 15 hod
Přehrávání videa až 14 hod až 15 hod až 16 hod
Přehrávání zvuku až 60 hod až 65 hod až 65 hod
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Redmi K20 a K20 Pro budou low-costové vlajkové lodě Redmi K20 a K20 Pro budou low-costové vlajkové lodě
Xiaomi, respektive jeho značka Redmi, se nás příští týden pokus přesvědčit, že vlajková loď se Snapdragonem 855 a kvalitním fotoaparátem může stát stejně jako telefon střední třídy. Pojďme si shrnou poslední uniklé informace o těchto novinkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Používáte aplikaci CM Launcher 3D? Data ponechává bez ochrany Používáte aplikaci CM Launcher 3D? Data ponechává bez ochrany
CM Launcher 3D patří se stovkami milionů stažení k nejoblíbenějším aplikacím svého druhu. Přesto bylo zjištěno, že s ochranou dat si vývojáři hlavu příliš nelámou. Jedná se o další pochybení společnosti Cheetah Mobile.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Prohlížeč Tor pro Android vyšel ve stabilní verzi Prohlížeč Tor pro Android vyšel ve stabilní verzi
Po měsících testování vyšlo první stabilní sestavení internetového prohlížeče Tor pro Android. Uživatelům poskytuje více soukromí než jiné mobilní prohlížeče. S verzí pro iOS se nepočítá a vývojáři vysvětlují, co je důvodem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Huawei byl vyloučen z Wi-Fi Alliance a SD Association. Přijde i o technologie ARM Huawei byl vyloučen z Wi-Fi Alliance a SD Association. Přijde i o technologie ARM
Huawei přišel o členství v několika asociacích, které se starají o významné standardy. Čínskému výrobci by to mohlo zkomplikovat třeba používání microSD karet. Nejistá je také budoucnost procesorů Kirin.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
iPhone 11 zbaven dalších tajemství. Známe detaily o foťácích či iOS 13 iPhone 11 zbaven dalších tajemství. Známe detaily o foťácích či iOS 13
Na internetu se objevily nové informace o připravovaných iPhonech. Týkají se designu, reproduktorů nebo fotoaparátů, které by měly představovat vůbec největší letošní změnu., A několik nových střípků máme také o softwaru.
25.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik