Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC U12+ bude bestie se čtyřmi fotoaparáty

15.3.2018, Jáchym Šlik, aktualita
HTC čeká na zázrak, kterým by mohla být nová vlajková loď U12+. Dnes zveřejnil @Evleaks obrázek této očekávané novinky spolu s potvrzením výbavy. Nově jsme se však dozvěděli o přítomnosti duálních fotoaparátů vpředu i vzadu.
Evan Blass opět úřaduje a tentokrát vypustil do světa detaily o budoucí vlajkové lodi HTC U12+ (Imagine). O smartphonu s tímto interním označením jsme v minulosti už psali, ale to jsme se domnívali, že půjde o „běžný“ model HTC U12. Můžeme zatím jen spekulovat, zda taiwanský výrobce opět nabídne obě varianty, protože v loňském roce byly představeny telefony U11 a U11+, i když druhý jmenovaný se dostal jen na vybrané trhy. HTC U12+ by mělo být životně důležitou vzpruhou pro dlouhodobě skomírající značku. A zatím to vypadá, že bude mít minimálně slušné ambice uspět proti silné konkurenci.
 
 
HTC U12+ má podle obrázku skleněné tělo a ve výbavě 6" LCD displej s rozlišením WQHD+, který by měl mít „nudlovitý“ poměr stran 18:9 a tenké rámečky okolo. HTC se tímto modelem podle očekávání vrátí k duálním fotoaparátům, a to vskutku ve velkém stylu. Nová vlajková loď by měla být vybavena hned čtyřmi fotoaparáty – vzadu kombinací 16MPx a 12MPx snímače, vpředu potom dvou 8MPx snímačů. Taiwanský výrobce patřil k jedním z průkopníků duálních fotoaparátů ve smartphonech, stačí vzpomenout na HTC One M8 z roku 2014.
 
Nejvyšší dostupný výkon údajně zajistí procesor Qualcomm Snapdragon 845 v kombinaci s 6GB operační pamětí. V případě interního úložiště by měly existovat 64GB i 128GB varianty, obě navíc disponující slotem na micro SD karty. Baterie svou kapacitou 3 420 mAh příliš nenadchne, samozřejmostí je potom operační systém Android Oreo. Žádnou revoluci nečekejme v případě čtečky otisků prstů, nalezneme ji totiž klasicky na zadní straně. Výrobce implementuje druhou generaci funkce Edge Sense, která umožňuje ovládání stlačením boků telefonu v dlani.
 
Vývoj HTC U12+ měl být v nedávné době pozdržen, takže k představení nejspíš dojde později, patrně koncem dubna nebo začátkem května  –  přibližně ve stejnou dobu jako LG G7.
 


reklama