Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC U12 se hlásí o slovo. Známe většinu výbavy

5.3.2018, Jáchym Šlik, aktualita
ned dva zdroje nás v uplynulých dnech informovaly o předpokládané výbavě vlajkové lodě HTC U12 (Imagine). Shodují se například na šestipalcovém displeji, Snapdragonu 845 nebo duálním fotoaparátu.
Během víkendu došlo prozatím k největšímu úniku informací týkajících se vlajkové lodi HTC U12 s interním označením Imagine. Hned dva zdroje totiž na Twitteru prezentovaly své zjištěné informace a dobrou zprávou je, že se ve většině otázek shodují. My bereme za směrodatné především informace, které přinesl vývojář @LlabTooFeR, v minulosti nás totiž už mnohokrát informoval o dosud nepředstavených telefonech od HTC. Pozornost si však zaslouží také údaje zveřejněné ruským novinářem a recenzentem Dimitrijem Kalininem (@ikadmy). Oba se shodují v tom, že model U12 bude vybaven 6” displejem s Quad HD+ a rozlišením a poměrem stran 18:9 neboli 2:1.
 
 
Takřka jistým parametrem je rovněž procesor Qualcomm Snapdragon 845. Dále je očekávána až 6GB RAM a až 256GB interní úložiště, takže na trhu nejspíš budou ještě varianty s menší pamětí. Pochybovat bychom neměli ani o tom, že telefon nabídne duální zadní fotoaparát. Není však jasné, v jaké konfiguraci. @LlabTooFeR uvádí 12MPx + 16MPx snímač (minimálně jeden z nich má být od Sony), naopak @ikadmy se zmiňuje o dvou 12MPx snímačích (vertikálně orientovaných). Shoda naopak panuje v případě předního fotoaparátu, který by měl být 8MPx. @LlabTooFeR dále tvrdí, že se kapacita baterie zastaví na 3 420 mAh, od uživatele @ikadmy se však dozvídáme o působivější hodnotě 3 980 mAh. Tento ruský zdroj se zmiňuje také o dvou slotech na microSIM karty a podpoře 5G sítí s rychlostí 1 Gb/s.
 
Operačním systémem má být podle obou Android 8.0 Oreo s uživatelskou nadstavbou Sense 10 a ovládáním Edge Sense 2.0, které využívá dotykové senzory na bocích smartphonu. Dobrou zprávou je plná podpora Project Treble, což by mělo pro uživatele znamenat rychlejší aktualizace systému. Co se týče designu, nepřekvapí použití skleněné přední i zadní strany v kombinaci s kovovým rámem a certifikací IP68, která potvrzuje odolnost proti vodě a prachu. Čtečka otisků prstů bude s největší pravděpodobností umístěna na zádech.
 
HTC U12 bude nejspíš oficiálně představeno v dubnu. Ruský zdroj uvádí rovněž očekávanou cenu okolo 880 dolarů, v přepočtu 18 200 Kč bez DPH.
 
Zdroj: Twitter.com (1, 2) via Neowin.net


reklama