Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nová vlajková loď od LG má přijít nejpozději v květnu

13.3.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Ať se bude jmenovat LG G7 nebo úplně jinak, měla by být novinka podle korejského zdroje představena letos na jaře. Také jsme se dozvěděli pár detailů o výbavě zahrnující například displej s výřezem.
Jihokorejský web ET News přináší čerstvé informace o připravované vlajkové lodi od LG. Velmi překvapí už skutečnost, že o novince referuje jako o LG G7, přitom začátkem letošního roku se spekulovalo o přejmenování celé řady. Ať už to s názvem dopadne jakkoliv, nás zajímá spíše „obsah“ a dostupnost. Smartphone by měl být podle zdroje představen koncem dubna nebo začátkem května. Prozatím však nemělo být rozhodnuto, zda se slavnostní představení bude konat v Koreji, USA či Evropě.
 
Rendery LG G7 založené na dříve uniklých informacích (zdroj obrázku: Technobufallo.com)
 
Už od příštího týdne by trojice domácích mobilních operátorů mohla začít lákat na některé zajímavé funkce. Cena je očekávána na 900 tisíc wonů (17 400 Kč bez DPH) za běžný model G7, náročnější uživatele potom budou moct sáhnout po vylepšené variantě G7+. V každém případě mají být ceny vyšší než u loňského LG G6. Hlavními rozdíly nejspíš budou velikosti operační a vnitřní paměti. Konkrétní hodnoty v tuto chvíli neznámé, ale můžeme spekulovat o kombinaci 6 + 64 GB a 6 + 128 GB. Žádným velkým překvapením nebude procesor Qualcomm Snapdragon 845. Přední stranu by měl zabírat OLED displej s výřezem, který je typický hlavně pro konkurenční iPhone X. V tomto výřezu nejspíš najdeme přední fotoaparát a také některé senzory či telefonní reproduktor, zatímco okraje okolo displeje by měly být zcela minimální.
 
Na zadní straně by měl své místo najít 16MPx duální fotoaparát vylepšený o funkce založené na umělé inteligenci, které se poprvé objevily v LG V30s ThinQ a nyní se prostřednictvím aktualizace dostávají také do původního modelů V30. Chybět by neměl ani audio převodník Quad DAC nebo baterie s kapacitou okolo 3 000 mAh. LG G7, které bylo tajně ukázáno před pár týdny na MWC 2018, tedy možné nebude zrušeným modelem, jak jsme se původně domnívali. Po designové stránce by se mohlo jednat o jakéhosi křížence LG V30 a iPhonu X.
 
Zdroj: Etnews.com


reklama