Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

HTC U 11: vše, co zatím víme o nové vlajkové lodi

, , aktualita
HTC U 11: vše, co zatím víme o nové vlajkové lodi
Fanoušci HTC musejí na novou vlajkovou loď čekat skoro nejdéle, ale vyplatí se to? To se dozvíme už za pár dnů, kdy bude smartphone U 11 představen. Pro nedočkavé tu máme přehled všech dosud uniklých informací o výbavě, designu i dostupnosti.
HTC U 11: vše, co zatím víme o nové vlajkové lodi
16. května 2017 bude představena další letošní vlajková loď. Prozatím se však o tomto datu ani samotném smartphonu zase tolik nemluví, především při srovnání se Samsungem Galaxy S8, o němž se na internetu objevovalo minimálně několik „uniklých“ informací týdně. Očekávanou novinkou je HTC U 11, tedy nástupce loňského HTC 10. Taiwanský výrobce už termín představení oficiálně potvrdil, a dokonce nám několikrát naznačil pár prvků výbavy. Většinu informací však opět máme z neoficiálních zdrojů, ale obvykle velmi důvěryhodných. Přesto není vyloučeno, že se některé detaily změní.

Přehled známých informací o HTC U 11


Design. HTC po několika letech pravděpodobně upustí od tradice vlajkových modelů s kovovou unibody konstrukcí. HTC U 11 bude po designové stránce nejspíš připomínat dosud představené modely z řady U. To znamená, že můžeme očekávat skleněná záda v kombinaci s kovovým rámem. Novinkou má být také voděodolnost. Údajnou podobu smartphonu v červené barvě nám ukazují uniklé rendery. Můžeme na nich vidět, že novinka bude s největší pravděpodobností postrádat 3,5mm audio jack, takže sluchátka bude nutné připojit bezdrátově nebo přes port USB Type-C.


Displej a ovládání. Už z několika zdrojů máme potvrzeno, že HTC U 11 bude disponovat 5,5“ displejem s rozlišením 2560 x 1440 pixelů (Quad HD). Rámečky okolo nejspíš nebudou tak tenké, jako jsme to viděli u Samsungu Galaxy S8 či LG G6. HTC by však mělo mít v rukávu jinou vychytávku, a to systém ovládání Edge Sense využívající dotykové senzory na bocích smartphonu.

Procesor. Jelikož HTC s představením své vlajkové lodi dlouho vyčkávalo, vyhnulo se problémům s nedostatkem procesorů Qualcomm Snapdragon 835. Společnost mu podle benchmarku bude dělat 4GB RAM a 64GB interní úložiště, ale vyloučena není ani další varianta se 6GB RAM a 128GB úložištěm.

Fotoaparáty. HTC U 11 nejspíš přinese 12MPx a 16MPx přední snímač. I přes nižší rozlišení by měl zadní fotoaparát nabídnout kvalitnější snímky, a to díky pokročilejším technologiím. Asi nepřekvapí, že zvládne také pořizovat sekvence ve 4K UHD. Jeden z posledních teaserů, kterými výrobce láká na představení telefonu naznačuje možnost nahrávání 360stupňových videí.

Další výbava. HTC U 11 bude patrně disponovat operačním systémem Android 7.1.1 Nougat. Kapacita baterie je odhadována na 3 000 mAh, ale doufejme, že ve skutečnosti bud značně vyšší.

Cena a dostupnost. Podle posledních spekulací bude HTC U 11 k dispozici v předprodeji od 19. května, a to minimálně na domácím taiwanském trhu. Ceny by měla být nižší než u již prodávaného HTC U Ultra.
reklama