Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC U 11: vše, co zatím víme o nové vlajkové lodi

15.5.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Fanoušci HTC musejí na novou vlajkovou loď čekat skoro nejdéle, ale vyplatí se to? To se dozvíme už za pár dnů, kdy bude smartphone U 11 představen. Pro nedočkavé tu máme přehled všech dosud uniklých informací o výbavě, designu i dostupnosti.
16. května 2017 bude představena další letošní vlajková loď. Prozatím se však o tomto datu ani samotném smartphonu zase tolik nemluví, především při srovnání se Samsungem Galaxy S8, o němž se na internetu objevovalo minimálně několik „uniklých“ informací týdně. Očekávanou novinkou je HTC U 11, tedy nástupce loňského HTC 10. Taiwanský výrobce už termín představení oficiálně potvrdil, a dokonce nám několikrát naznačil pár prvků výbavy. Většinu informací však opět máme z neoficiálních zdrojů, ale obvykle velmi důvěryhodných. Přesto není vyloučeno, že se některé detaily změní.

Přehled známých informací o HTC U 11


Design. HTC po několika letech pravděpodobně upustí od tradice vlajkových modelů s kovovou unibody konstrukcí. HTC U 11 bude po designové stránce nejspíš připomínat dosud představené modely z řady U. To znamená, že můžeme očekávat skleněná záda v kombinaci s kovovým rámem. Novinkou má být také voděodolnost. Údajnou podobu smartphonu v červené barvě nám ukazují uniklé rendery. Můžeme na nich vidět, že novinka bude s největší pravděpodobností postrádat 3,5mm audio jack, takže sluchátka bude nutné připojit bezdrátově nebo přes port USB Type-C.


Displej a ovládání. Už z několika zdrojů máme potvrzeno, že HTC U 11 bude disponovat 5,5“ displejem s rozlišením 2560 x 1440 pixelů (Quad HD). Rámečky okolo nejspíš nebudou tak tenké, jako jsme to viděli u Samsungu Galaxy S8 či LG G6. HTC by však mělo mít v rukávu jinou vychytávku, a to systém ovládání Edge Sense využívající dotykové senzory na bocích smartphonu.

Procesor. Jelikož HTC s představením své vlajkové lodi dlouho vyčkávalo, vyhnulo se problémům s nedostatkem procesorů Qualcomm Snapdragon 835. Společnost mu podle benchmarku bude dělat 4GB RAM a 64GB interní úložiště, ale vyloučena není ani další varianta se 6GB RAM a 128GB úložištěm.

Fotoaparáty. HTC U 11 nejspíš přinese 12MPx a 16MPx přední snímač. I přes nižší rozlišení by měl zadní fotoaparát nabídnout kvalitnější snímky, a to díky pokročilejším technologiím. Asi nepřekvapí, že zvládne také pořizovat sekvence ve 4K UHD. Jeden z posledních teaserů, kterými výrobce láká na představení telefonu naznačuje možnost nahrávání 360stupňových videí.

Další výbava. HTC U 11 bude patrně disponovat operačním systémem Android 7.1.1 Nougat. Kapacita baterie je odhadována na 3 000 mAh, ale doufejme, že ve skutečnosti bud značně vyšší.

Cena a dostupnost. Podle posledních spekulací bude HTC U 11 k dispozici v předprodeji od 19. května, a to minimálně na domácím taiwanském trhu. Ceny by měla být nižší než u již prodávaného HTC U Ultra.
reklama