Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vlajková loď HTC U zná své datum představení

20.4.2017, Jáchym Šlik, aktualita
HTC s představením své vlajkové lodi příliš nespěchá. Model HTC U bude informací zveřejněných na Twitteru představen až 16. května. Výrobce nám také částečně poodhalil design a jednu z funkcí očekávaného smartphonu.
Významní výrobci jako Samsung, LG, Sony i Xiaomi už představili své vlajkové lodě pro letošní rok, i když na pulty obchodů se zatím dostávají jen velmi pozvolna. Přesto už zákazníci vědí vše o designu, výbavě a většinou také ceně, mnohdy si navíc telefon mohou rovnou předobjednat. HTC, kterému se na mobilním trhu dlouhodobě nedaří a potřebovalo by úspěšný model jako sůl, zatím s představením své vlajkové lodi vyčkává. Začátkem letošního roku sice taiwanská společnost odhalila dvě solidně vybaveném novinky z nové řady HTC U, ale vrchol nabídky teprve přijde.


Nyní už alespoň známé datum představení, které HTC odhalilo na svém Twiiteru. Tisková konference se uskuteční 16. května, a to nejspíš paralelně v New Yorku, Londýně a Taipei. Zveřejněné video nám poodhalilo design smartphonu, i když kvalitnější pohled nám přece jen poskytla před pár dny uniklá fotografie. HTC také potvrdilo jednu z očekávaných funkcí svého nového top modelu, která by měla spočívat v dotykových senzorech umístěných na bocích telefonu. K ovládání tedy mnohdy ani nebude nutné používat displej. Zní to jako zajímavý nápad, ale důležitá bude kvalita jeho realizace.

Z dřívějška víme, že nová vlajková loď by měla nést prostý název HTC U, někdy se hovoří také o kódovém označení Ocean. Nástupce HTC 10 by měl nabídnout zcela rozdílný design. Hlavním materiálem už patrně nebude kov, ale sklo. Tento trend je patrný také u některých dalších výrobců, sklo se tak stává preferovaným materiálem u high-endových modelů, zatímco celokovové šasi je postupně vytlačováno do střední třídy. Z technických parametrů HTC U se hovoří o 5,5” displeji s Quad HD rozlišením nebo osmijádrovém procesoru Qualcomm Snapdragon 835, který by měl být v závislosti na konkrétní variantě doplněn o 64GB či 128GB vnitřní úložiště.

Chybět nejspíš nebude ani možnost rozšíření prostřednictvím micro SD karty. V případě fotoaparátů je očekáván 12MPx zadní a 16MPx přední snímač. Operačním systémem se pravděpodobně stane Android 7.1 Nougat s uživatelským rozhraním Sense. HTC U navíc podle spekulací nabídne voděodolnou konstrukci a naopak by mohlo postrádat 3,5mm audio jack.

Zdroj: Twitter.com
reklama