Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Bolt bude dalším telefonem bez 3,5mm jacku, sluchátka se připojí přes USB-C

15.10.2016, Jáchym Šlik, aktualita
HTC připravuje nového zástupce střední třídy, kterého známe pod interním označením Bolt. Měl by nabídnout celokovovou konstrukci à la HTC 10 a poměrně atraktivní výbavu, vadou na kráse ovšem nejspíš bude chybějící 3,5mm jack pro připojení sluchátek.
Po dvojici modelů Desire 10 plánuje HTC další smartphone střední třídy, který zatím známe jen pod interním označením Bolt a kódovým názvem Acadia. Podle dřívějších informací mělo jít o exkluzivitu pro amerického operátora Sprint, ale nakonec se objevila dobrá zpráva, že telefon zamíří i na mezinárodní trhy. HTC Bolt se patrně zařadí to té kategorie smartphonů, které se v mnohém vyrovnají vlajkovým lodím, ale přitom druhou nohou zůstávají ve střední třídě. Design vychází z top modelu HTC 10, jen zadní strana není tak oblá. Hlavním použitým materiálem je samozřejmě kov.

Většinu přední strany zabírá 5,5“ displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD), který je tedy znatelně větší než 5,2“ panel z HTC 10. Pod displejem už je známé domovské tlačítko, do kterého je nejspíš integrována čtečka otisků prstů. Z další výbavy známe spíše už jen střípky. Zdroj se zmiňuje o 3GB RAM a 64GB interním úložišti, ale třeba požitý procesor zatím zůstává neznámý. Operačním systémem by měl být Android Nougat doplněný o uživatelskou nadstavbu Sense 8.0. A podporována má být také technologie vylepšení zvuku HTC BoomSound, která ale bude fungovat jen po připojení sluchátek.

A právě tady se dostáváme k jedné nevýhodě, která by mohla odradit část zájemců o tento smartphone. HTC Bolt totiž bude patrně postrádat 3,5mm audio jack, místo toho by se měla sluchátka připojovat přes port USB Type-C, který zároveň poslouží k nabíjení telefonu nebo k přenosu dat z počítače.

Půjde o vůbec první smartphone od HTC, který bude postrádat samostatný sluchátkový jack. Jiní výrobci, třeba LeEco či Motorola (Lenovo) už ovšem takové modely v minulosti představili. HTC Bolt má být oficiálně představen ještě tento měsíc. Taiwanský výrobce by telefon mohl představit rovnou s očekávanými chytrými hodinkami, ale na ty si nejspíš počkáme až do příštího roku.

Zdroj: Androidpolice.com
reklama