Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HP zdokonalilo tenké notebooky Spectre 13 a Spectre 13 x360

5.10.2017, Jáchym Šlik, aktualita
HP tento týden představilo novou generaci nejtenčího notebooku světa Spectre 13, která přichází s přepracovaným designem a 8. generací procesorů Intel Core. Vylepšený konvertibl Spectre 13 x360 je potom tenčí, lehčí a rychlejší než předchůdce.

HP Spectre 13

 
HP Spectre 13 byl v loňském roce představen jako vůbec nejtenčí notebook na světě. A nyní je čas na nástupce, který nedosal jen výkonnější vnitřnosti, ale také prošel designovými změnami. Novou generaci už výrobce označuje jen jako nejteční dotykový notebook na světě, přesto tloušťka jen 10,8 mm nenechá nikoho chladným. Výborné mobilitě přispívá také nízká hmotnost 1,1 kg. Tělo zařízení je z hliníku a uhlíkových vláken. Všimnoout si můžete tenkých rámečků okolo 13,3" displeje s rozlišením 1920 x 1080 nebo 3840 x 2160 pixelů, který je chráněn odolným sklem Gorilla Glass.
 
 
O pohon se stará osmá generace procesorů Intel Core i5 a Core i7 a až 16GB RAM, nechybí ani možnost osazení až 1TB SSD. Podsvícená klávesnice zasahuje od okraje k okraji a touchpad se proti loňskému modelu dočkal zvětšení o 15 %. Nad klávesnicí potom nalezneme reproduktory s certifikací Bang & Olufsen. O vyšší zabezpečení se stará infračervená kamera pro rozpoznání obličeje, která sepolupracuje se službou WIndows Hello. 43Wh baterie má nabídnout výdrž až 11,6 hodiny u konfigurace s Full HD, respektive 7,9 hodiny u 4K varianty. Díky podpoře rychlého nabíjení lze až 50 % kapacity doplnit za půl hodiny.
 
Nový HP Spectre 13 se začne na českém trhu prodávat v listopadu za cenu od 34 990 Kč.

 

HP Spectre 13 x360

 
HP Spectre 13 x360 byl oznámen už ve třetí generaci, která je nepatrně tenčí (13,6 mm) a lehčí (1,26 kg) než předchůdce. Výrobce opět zvlil hliníkové šasi a konvertibilní konstrukci, která umožňuje zařízení používat jako notebook či tablet. 13,3" dotykový displej s tenkými rámečky nese Full HD rozlišení a je chráněn sklem Gorilla Glass. Komponety jsou podobné jako u základního modelu Spectre 13, to znamená osmá generace procesorů Intel Core i5 a Core i7, až 16GB RAM a 1TB SSD.
 
 
Notebook se chlubí čtečkou otisků prstů i infračervenou kamerou pro rozpoznávání obličeje. Volitelně je k dispozici obrazovka HP Sure View, která stisknutím jednoho tlačítka zabrání nechtěným pohledům okolí na prohlížené informace. Ovládání je možné také pomocí aktivního stylusu, který je citlivý na změny tlaku. Pero nabízí snadný způsob dobíjení baterie, za pouhých 15 skeund nabíjení lze získat až 198 minut práce. Nový HP Spectre x360 dorazí na český trh v listopadu a prodávat se bude za cenu začínající na 29 990 Kč.
 
Zdroj: Tisková zpráva


reklama