Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HP Spectre x360 13 v novém: tenčí design a Intel Kaby Lake

12.10.2016, Jáchym Šlik, aktualita
HP dnes oznámilo novou generaci svého oblíbeného konvertibilního notebooku Spectre x360 13. Designové změny zahrnují tenčí a lehčí tělo s menšími rámečky okolo displeje, v případě hardwaru je novinkou sedmá generace procesorů Intel Core či delší výdrž baterie.
HP Spectre x360 13 si ponechává svou konvertibilní konstrukci, která spočívá v otočitelném displeji. Zdokonalené panty umožňují pevněji nastavit požadovaný úhel. S tloušťkou 13,8 mm je o 2 mm tenčí než předchozí generace, mírně byla snížena také hmotnost na přibližně 1,3 kg. Nejvýraznější zmenšení ovšem proběhlo v případě rámečků okolo displeje, který tak nyní zasahuje skoro až k bočním okrajům. I přes celkové zmenšení se výrobci povedlo do notebooku vtěsnat větší 57,8 Wh, u které je uváděna výdrž až 15 hodin. Podpora technologie rychlého nabíjení umožňuje dobít 90 % kapacity za pouhých 90 minut.

Naopak na nabídce portů se snížení tloušťky projevilo už spíše negativně. Pryč je HDMI či mini DisplayPort, na těle zařízení teď nalezneme dvojici portů USB Type-C (s Thunderbolt 3) a jeden tradiční USB Type-A. Ke změně došlo i v případě reproduktorů, které teď notebook obsahuje čtyři. Přibyla rovněž infračervená kamera umožňující odemknutí systému rozpoznáním obličeje (díky službě Windows Hello), klasická webkamera zase získala o 12 % širší úhel záběru.

Pokud nepočítáme designový facelift, je nejvýraznější změnou použití procesorů Intel Core i5 a Core i7 sedmé generace (Kaby Lake). Kombinován může být s až 16GB RAM a SSD o kapacitě 256 GB, 512 GB nebo 1 TB. Na 13,3“ dotykovém displeji ani operačním systému Windows 10 se nic nezměnilo. Prodej na americkém trhu už odstartoval, ceny začínají na 1 049 dolarech, v přepočtu bezmála 26 000 Kč bez DPH.

Zdroj: Liliputing.com
reklama