Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HP Sure View: aby na obrazovku neviděl nikdo jiný

28.8.2016, Jáchym Šlik, aktualita
U displejů notebooků obvykle oceňujeme široké pozorovací úhly, jsou ovšem situace, kdy se kvůli ochraně soukromí stává z výhody nevýhoda. Tento problém řeší nová funkce od HP, která se objevila v některých firemních noteboocích.
Při práci v kavárně či prostředcích veřejné dopravy mohou lidé okolo poměrně snadno vidět, co se odehrává na displeji vašeho notebooku. To je nejen nepříjemné, ale v některých případech také nebezpečné – tímto způsobem totiž mohou uniknout citlivé osobní nebo firemní informace. Riziko samozřejmě narůstá s tím, jak se postupně zdokonalují displeje v noteboocích. Široké pozorovací úhly IPS panelů tedy nemusejí být vždy výhodou, což si uvědomuje také HP.

Místo speciálních fólií na displej se společnost rozhodla ve spolupráci s 3M nabídnout Sure View, která omezuje úhel, ze kterého je viditelný obsah zobrazený displeji. Místo lepení fólie přitom stačí pro zapnutí funkce použít klávesovou zkratku Fn+F2. To znamená, že tuto vychytávku lze používat jen ve chvílích, kdy hrozí únik informací, zatímco při domácím použití není nijak omezován komfort zobrazení. HP slibuje, že při pozorování displeje z úhlu 35 stupňů nebo nižšího omezuje funkce Sure View až 95 % světla, takže se obsah na displeji stává prakticky nečitelný, pokud tedy uživatel nesedí přímo před displejem.

Funkce vyžaduje nejen softwarovou, ale především hardwarovou podporu, proto je zatím dostupná jen na omezeném množství notebooků. V tuto chvíli je HP Sure View nabízeno jako volitelná funkce na dvou modelech určených pro firemní sféru, a to HP Elitebook 1040 a EliteBook 840.Zdroj: Liliputing.com
reklama