Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Honor 9 bude nejspíš představen příští měsíc, změn přinese pomálu

16.5.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Prodejně velmi úspěšný Honor 8 dostane svého nástupce patrně dříve, než bychom čekali. Telefon se nám již několikrát ukázal na obrázcích a nyní se objevila informace, že k jeho představení dojde už ve druhé polovině června. Jaká by měla být jeho výbava?
Honor 8 byl představen v červenci loňského roku v Číně, o měsíc později došlo k odhalení evropské varianty a začátkem září se telefon dostal na český trh. O tento model je v obchodech zájem, kladné jsou také odborné i uživatelské recenze. Líbí se prémiový design, stejně jako zajímavý poměr ceny a výbavy. Není divu, že je na cestě nástupce, který se bude snažit úspěchy Honoru 8 minimálně zopakovat. Honor 9 by měl mít podle uniklých renderů velmi podobný design jako předchůdce, opět tedy očekáváme elegantní kombinaci skleněných zad s kovovým rámem, a také širokou nabídku barevných variant včetně nové světle fialové. Poměrně výraznou změnou by ovšem mělo být odstranění 3,5mm audio jacku, takže uživatelé budou muset připojovat sluchátka bezdrátově či přes port USB Type-C.

Na internet se už dříve dostala také předpokládaná výbava telefonu. Pokud vám budou parametry povědomé, nemýlíte se, neboť výbava by měla být velmi podobná jako u Honoru 8. Není divu, že podle některých spekulací by nemělo jít o plnohodnotného nástupce, ale jen vylepšenou variantu s názvem Honor 8s. Očekávaná novinka bude údajně opět disponovat 5,2“ displejem s rozlišením 1920 x 1080 obrazových bodů (Full HD). Uvnitř by mohl tepat výkonnější procesor Kirin 960, který už se objevil v modelech Huawei Mate 9, Huawei P10 a také nedávno uvedeném Honoru 8 Pro. Velikost operační paměti se patrně vyšplhá až na 6 GB, ale v nabídce pravděpodobně bude také varianta se 4GB RAM. V případě interního úložiště bude prý na výběr ze 32 a 64 GB, a to snad s možností rozšíření pomocí micro SD karty.

Chloubou Honoru 9 má být opět duální fotoaparát, který by mohl projít upgradem – očekávána je kombinace 22MPx monochromatického a 12MPx barevného snímače. Kapacita baterie nejspíš zůstane na hodnotě 3 000 mAh, což je rozhodně škoda. Operačním systémem bude Android Nougat s uživatelským rozhraním EMUI. Honor 9 bude nejspíš představen ve druhé polovině června. Jeden ze zdrojů spekuluje o 20. či 21. červnu, uniklá pozvánky ovšem odkazuje spíše na 27. června. Cena na domácím čínském trhu by mohla podle odhadů začínat v přepočtu 8 800 Kč bez DPH.

Zdroj: Gsmarena.com
reklama