www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Hodnocení aplikací v Google Play Store budou přesnější

Hodnocení aplikací v Google Play Store budou přesnější
, , aktualita
Google se rozhodl upravit výpočet průměrného hodnocení, který najdeme u aplikací v Obchodě Play. Větší váhu tak dostanou novější recenze, které se týkají aktuálních verzí aplikace, naopak méně bude přihlíženo ke starším recenzím.
K oblíbeným
reklama
Oficiální tržiště s aplikacemi pro Android funguje od roku 2008, kdy se jmenovalo ještě Android Market. A hodnocení pomocí hvězdiček zůstává jedním z hlavních vodítek, které nám pomůže rozhodnout, zda si daný titul stáhnout do smartphonu či nikoliv. Ne vždy ovšem funguje zcela bez chybičky. Jedním z problémů mohou být falešné recenze, které si vývojář zaplatí. A dobré hodnocení tak může získat i zcela nekvalitní nebo dokonce nebezpečná aplikace. S tímto nešvarem se Gogole snaží bojovat dlouhodobě, i když nikdy se jej nejspíš nepovede zcela vymýtit. Pak je tu ještě jeden problém, který by ovšem Google mohl vyřešit jednou provždy. Týká se výpočtu průměrného hodnocení.
 
 
V současné době funguje systém poměrně jednoduše. Průměr totiž vypočítá ze všech recenzí, které uživatelé k aplikaci přidali za celou její životnost bez ohledu na to, zda byly přidány dnes nebo před několika lety. Aplikace se přitom průběžné vyvíjí, ať už k lepšímu či k horšímu. Velká část starších recenzí tak může být neplatná. Třeba proto, že si uživatel stěžoval na chybějící funkci, kterou vývojáři později přidali. Nebo na chyby, které byly v pozdějších verzích opraveny. Na opačné straně potom mohou stát aplikace ES File Manager nebo QuickPic, které sice dříve byly vysoce hodnoceny, ale po změně majitele si vývojáři začaly stěžovat třeba na více otravných reklam.
 
Od srpna 2019 proto dojde k přepočítání všech hodnocení aplikací v Obchodě Play podle nové metodiky, která zohledňuje i stáří recenzí. Největší váhu tak pochopitelně budou mít nedávná hodnocení, která se týkají posledních verzí aplikace. Naopak menší vliv na průměr budou mít starší hodnocení. Náhled nového hodnocení svých aplikací si vývojáři mohou už nyní zobrazit, uživatelům se potom ukáže v létě. Pro vývojáře potom přidá vývojář ještě jednu drobnost. Začne zvýrazňovat recenze, které by si zasloužily odpověď. Podle statistik totiž mají uživatelé tendenci zvyšovat počet hvězdiček v průměru 0,7, pokud vývojář odpoví na negativní recenzi.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě

Nový high-endový telefon Vivo NEX 3 představuje zajímavý Waterfall FullView Display, který pokrývá neuvěřitelných 99,6 % plochy přední strany. Také bude nabízen ve verzi s podporou 5G mobilních sítí. 

Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen

Velkým vítězstvím pro AMD by mohl být další velký hráč, který by používal jeho procesory. Podle uniklých zpráv to vypadá, že by se nové mobilní Ryzeny měly objevit v noteboocích Microsoft Surface Laptop 3.

Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku
Zatímco většina elektromobilů používá 400V systémy, pro rychlejší nabíjení je mnohem vhodnější vyšší napětí 800V. To využívá např. Porsche Taycan a pro něj už v USA stojí první 800V nabíječka od Electrify America.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem
Čínská automobilka Byton chce dobýt nejen Evropu se svým novým elektrickým SUV M-Byte. To má být k mání za docela atraktivní cenu a zajímavostí bude např. i obrovský 48" displej místo přístrojové desky.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Moderní Land Rover Defender přijíždí Moderní Land Rover Defender přijíždí
Legendární Land Rover Defender se přestal vyrábět před několika lety a nyní se objevuje jeho moderní varianta. Opět bude k dispozici ve verzích 90 a 110, přičemž si budete moci vybrat i hybridní variantu.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala