www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Hodnocení aplikací v Google Play Store budou přesnější

Hodnocení aplikací v Google Play Store budou přesnější
, , aktualita
Google se rozhodl upravit výpočet průměrného hodnocení, který najdeme u aplikací v Obchodě Play. Větší váhu tak dostanou novější recenze, které se týkají aktuálních verzí aplikace, naopak méně bude přihlíženo ke starším recenzím.
K oblíbeným
reklama
Oficiální tržiště s aplikacemi pro Android funguje od roku 2008, kdy se jmenovalo ještě Android Market. A hodnocení pomocí hvězdiček zůstává jedním z hlavních vodítek, které nám pomůže rozhodnout, zda si daný titul stáhnout do smartphonu či nikoliv. Ne vždy ovšem funguje zcela bez chybičky. Jedním z problémů mohou být falešné recenze, které si vývojář zaplatí. A dobré hodnocení tak může získat i zcela nekvalitní nebo dokonce nebezpečná aplikace. S tímto nešvarem se Gogole snaží bojovat dlouhodobě, i když nikdy se jej nejspíš nepovede zcela vymýtit. Pak je tu ještě jeden problém, který by ovšem Google mohl vyřešit jednou provždy. Týká se výpočtu průměrného hodnocení.
 
 
V současné době funguje systém poměrně jednoduše. Průměr totiž vypočítá ze všech recenzí, které uživatelé k aplikaci přidali za celou její životnost bez ohledu na to, zda byly přidány dnes nebo před několika lety. Aplikace se přitom průběžné vyvíjí, ať už k lepšímu či k horšímu. Velká část starších recenzí tak může být neplatná. Třeba proto, že si uživatel stěžoval na chybějící funkci, kterou vývojáři později přidali. Nebo na chyby, které byly v pozdějších verzích opraveny. Na opačné straně potom mohou stát aplikace ES File Manager nebo QuickPic, které sice dříve byly vysoce hodnoceny, ale po změně majitele si vývojáři začaly stěžovat třeba na více otravných reklam.
 
Od srpna 2019 proto dojde k přepočítání všech hodnocení aplikací v Obchodě Play podle nové metodiky, která zohledňuje i stáří recenzí. Největší váhu tak pochopitelně budou mít nedávná hodnocení, která se týkají posledních verzí aplikace. Naopak menší vliv na průměr budou mít starší hodnocení. Náhled nového hodnocení svých aplikací si vývojáři mohou už nyní zobrazit, uživatelům se potom ukáže v létě. Pro vývojáře potom přidá vývojář ještě jednu drobnost. Začne zvýrazňovat recenze, které by si zasloužily odpověď. Podle statistik totiž mají uživatelé tendenci zvyšovat počet hvězdiček v průměru 0,7, pokud vývojář odpoví na negativní recenzi.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů
Světem aplikací pro Android se začal šířit pokročilý adware nazvaný Agent Smith nazvaný podle záporáka z Matrixu. Ten dokázal měnit legitimní aplikace a strkat do nich reklamy, z čehož hackeři pochopitelně profitovali.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem
Bentley ukázal koncept svého elektrického superluxusního vozu budoucnosti, modelu EXP 100GT. Má 4 elektromotory, exotické a netradiční materiály, skleněný strop pak vytváří neobvyklou hru světel.
14.7.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem
Společnost OPPO představuje nový high-endový smartphone Reno Z, který chce být velmi slušným fotomobilem s vysokou výdrží. Přináší 48MPx snímač vzadu, 32MPx čip vepředu a velký 6,4" AMOLED displej.
13.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Update pro Nokia 9 Pureview přináší "live bokeh" Update pro Nokia 9 Pureview přináší "live bokeh"
Telefon Nokia 9 PureView je velmi zajímavý svými fotoaparáty, kdy má na zádi hned pět fotomodulů. Aby byl jejich výkon lepší, přináší aktualizaci. Ta např. umožňuje funkci "live bokehu", tedy náhledu rozmazaného pozadí už před vyfocením.
13.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Odlehčené Spotify Lite přichází do 36 zemí Odlehčené Spotify Lite přichází do 36 zemí
Spotify přichází s odlehčenou verzí své aplikace Spotify Lite. Ta má zabírat méně místa na telefonu, také má uživatele informovat o tom, že mu streamování "sežralo" mnoho dat a blíží se svému měsíčnímu limitu.
11.7.2019, aktualita, Milan Šurkala