www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Hodnocení aplikací v Google Play Store budou přesnější

Hodnocení aplikací v Google Play Store budou přesnější
, , aktualita
Google se rozhodl upravit výpočet průměrného hodnocení, který najdeme u aplikací v Obchodě Play. Větší váhu tak dostanou novější recenze, které se týkají aktuálních verzí aplikace, naopak méně bude přihlíženo ke starším recenzím.
K oblíbeným
reklama
Oficiální tržiště s aplikacemi pro Android funguje od roku 2008, kdy se jmenovalo ještě Android Market. A hodnocení pomocí hvězdiček zůstává jedním z hlavních vodítek, které nám pomůže rozhodnout, zda si daný titul stáhnout do smartphonu či nikoliv. Ne vždy ovšem funguje zcela bez chybičky. Jedním z problémů mohou být falešné recenze, které si vývojář zaplatí. A dobré hodnocení tak může získat i zcela nekvalitní nebo dokonce nebezpečná aplikace. S tímto nešvarem se Gogole snaží bojovat dlouhodobě, i když nikdy se jej nejspíš nepovede zcela vymýtit. Pak je tu ještě jeden problém, který by ovšem Google mohl vyřešit jednou provždy. Týká se výpočtu průměrného hodnocení.
 
 
V současné době funguje systém poměrně jednoduše. Průměr totiž vypočítá ze všech recenzí, které uživatelé k aplikaci přidali za celou její životnost bez ohledu na to, zda byly přidány dnes nebo před několika lety. Aplikace se přitom průběžné vyvíjí, ať už k lepšímu či k horšímu. Velká část starších recenzí tak může být neplatná. Třeba proto, že si uživatel stěžoval na chybějící funkci, kterou vývojáři později přidali. Nebo na chyby, které byly v pozdějších verzích opraveny. Na opačné straně potom mohou stát aplikace ES File Manager nebo QuickPic, které sice dříve byly vysoce hodnoceny, ale po změně majitele si vývojáři začaly stěžovat třeba na více otravných reklam.
 
Od srpna 2019 proto dojde k přepočítání všech hodnocení aplikací v Obchodě Play podle nové metodiky, která zohledňuje i stáří recenzí. Největší váhu tak pochopitelně budou mít nedávná hodnocení, která se týkají posledních verzí aplikace. Naopak menší vliv na průměr budou mít starší hodnocení. Náhled nového hodnocení svých aplikací si vývojáři mohou už nyní zobrazit, uživatelům se potom ukáže v létě. Pro vývojáře potom přidá vývojář ještě jednu drobnost. Začne zvýrazňovat recenze, které by si zasloužily odpověď. Podle statistik totiž mají uživatelé tendenci zvyšovat počet hvězdiček v průměru 0,7, pokud vývojář odpoví na negativní recenzi.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
USA minulý týden přidaly Huawei na černou listinu kvůli údajnému ohrožení amerických telekomunikačních sítí. Na tento krok bude muset zareagovat také Google, který patrně přestane čínskému výrobci poskytovat část svých služeb.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška
Lenovo ukázalo čínským novinářům video s konceptem připravovaného flexibilního smartphonu Motorola Razr. Toto video ovšem měla společnost ukrást od jednoho z fanoušků a opatřit jej vlastním logem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy
Čínská značka Realme, která patří stejnému vlastníkovi jako známější OnePlus, představila svůj zatím nejvybavenější telefon. Nabízí pěkný design, vysouvací přední kameru i čtečku otisků v displeji. A existuje reálná šance, že se dostane na evropské trhy.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu
Garmin představil satelitní navigaci Overlander určenou pro terénní vozidla. Vybavena je velkým displejem a odolným tělem, kromě jiných vychytávek má řidič k dispozici topografické mapy usnadňující cestu v terénu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry
Xiaomi připravuje cenově dostupnou novinku Redmi 7A, která by měla dostat ještě agresivnější cenovku než Redmi 7. Jaké ústupky si to vyžádá? Parametry smartphonu společně s jeho obrázky nyní unikly na internet.
18.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik