www.svetmobilne.cz
>
>
>

Populární aplikace QuickPic se vrací, ale raději se jí vyhněte

Populární aplikace QuickPic se vrací, ale raději se jí vyhněte
, , aktualita
QuickPic byl svého času jednou z nejoblíbenějších aplikací pro prohlížení obrázků v telefonu, jenže později aplikace změnila majitele. Nyní se galerie QuickPic vrátila do Google Play Store v nové verzi, ale obsahuje plno chyb a otravných reklam.
K oblíbeným
reklama
V dobách, kdy ještě neexistovaly Fotky Google a výchozí galerie v Androidu za moc nestály, byl populární alternativou QuickPic. Aplikace, která se vyznačovala jednoduchostí, rychlostí a malou velikostí. Navíc byla k dispozici ke stažení zdarma a bez reklam. V roce 2015 ovšem aplikaci koupila společnost Cheetah Mobile, o které se začalo nejvýrazněji mluvit koncem loňského roku. Spolu se svou příbuznou firmou Kika Tech se měla podílet na podvodu, který zneužíval odměny za instalaci nových aplikací. Společnost tajně sledovala, jaké aplikace si uživatel instaluje do telefonu a pokud se jednalo o některý z titulů, za který by mohla společnost získat odměnu, tajně simulovala kliknutí na reklamu, bez které by tato provize nebyla možná. Na jedné instalaci tak mohl Cheetah Mobile vydělat až 3 dolary a samotný uživatel o ničem neměl ani ponětí.
 
 
Za závadné bylo označeno sedm aplikací včetně oblíbených nástrojů Clean Master, Security Master nebo CM File Manager. Celkem dané aplikace zaznamenaly 2 miliardy stažení a 700 milionů aktivních uživatelů. Google zareagoval poměrně tvrdě a z Obchodu Play odstranil v prosinci 2018 několik aplikací, mimo jiné také QuickPic. Nyní se galerie v tichosti vrátila zpět na tržiště Googlu, jak během víkendu upozornil web Android Police. Z uplynulých let, kdy šlo o jednu z nejoblíbenějších aplikací svého druhu pro Android, si sice QuickPic zachoval vysoké průměrné hodnocení 4,5 hvězdičky, ale v posledních recenzích uživatelé obvykle dávají pouze 1 hvězdičku. Po poslední aktualizaci se mělo objevit nespočet chyb, jako jsou pády aplikace, podivné barvy textu, nefunkční přehrávání videí nebo zmizení zálohovaných fotek. V jiných recenzích zase najdeme zmínku o příliš vysokém zatížení paměti nebo příliš vysokém počtu reklam.
 
QuickPic si tedy do svého telefonu raději neinstalujte, ať už kvůli současné verzi plné chyb nebo údajnému nekalému jednání společnosti Cheetah Mobile, kterým měla poškozovat své uživatele. Taktéž doporučujeme se vyhnout jiným aplikacím od stejného vývojářského studia. Uživatelům QuickPic můžeme doporučit přesun do poměrně povedené aplikace Fotky Google, případně zvolit některou z alternativ jako Piktures.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě

Nový high-endový telefon Vivo NEX 3 představuje zajímavý Waterfall FullView Display, který pokrývá neuvěřitelných 99,6 % plochy přední strany. Také bude nabízen ve verzi s podporou 5G mobilních sítí. 

Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen

Velkým vítězstvím pro AMD by mohl být další velký hráč, který by používal jeho procesory. Podle uniklých zpráv to vypadá, že by se nové mobilní Ryzeny měly objevit v noteboocích Microsoft Surface Laptop 3.

Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku
Zatímco většina elektromobilů používá 400V systémy, pro rychlejší nabíjení je mnohem vhodnější vyšší napětí 800V. To využívá např. Porsche Taycan a pro něj už v USA stojí první 800V nabíječka od Electrify America.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem
Čínská automobilka Byton chce dobýt nejen Evropu se svým novým elektrickým SUV M-Byte. To má být k mání za docela atraktivní cenu a zajímavostí bude např. i obrovský 48" displej místo přístrojové desky.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Moderní Land Rover Defender přijíždí Moderní Land Rover Defender přijíždí
Legendární Land Rover Defender se přestal vyrábět před několika lety a nyní se objevuje jeho moderní varianta. Opět bude k dispozici ve verzích 90 a 110, přičemž si budete moci vybrat i hybridní variantu.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala