Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Populární aplikace QuickPic se vrací, ale raději se jí vyhněte

27.4.2019, Jáchym Šlik, aktualita
QuickPic byl svého času jednou z nejoblíbenějších aplikací pro prohlížení obrázků v telefonu, jenže později aplikace změnila majitele. Nyní se galerie QuickPic vrátila do Google Play Store v nové verzi, ale obsahuje plno chyb a otravných reklam.
V dobách, kdy ještě neexistovaly Fotky Google a výchozí galerie v Androidu za moc nestály, byl populární alternativou QuickPic. Aplikace, která se vyznačovala jednoduchostí, rychlostí a malou velikostí. Navíc byla k dispozici ke stažení zdarma a bez reklam. V roce 2015 ovšem aplikaci koupila společnost Cheetah Mobile, o které se začalo nejvýrazněji mluvit koncem loňského roku. Spolu se svou příbuznou firmou Kika Tech se měla podílet na podvodu, který zneužíval odměny za instalaci nových aplikací. Společnost tajně sledovala, jaké aplikace si uživatel instaluje do telefonu a pokud se jednalo o některý z titulů, za který by mohla společnost získat odměnu, tajně simulovala kliknutí na reklamu, bez které by tato provize nebyla možná. Na jedné instalaci tak mohl Cheetah Mobile vydělat až 3 dolary a samotný uživatel o ničem neměl ani ponětí.
 
 
Za závadné bylo označeno sedm aplikací včetně oblíbených nástrojů Clean Master, Security Master nebo CM File Manager. Celkem dané aplikace zaznamenaly 2 miliardy stažení a 700 milionů aktivních uživatelů. Google zareagoval poměrně tvrdě a z Obchodu Play odstranil v prosinci 2018 několik aplikací, mimo jiné také QuickPic. Nyní se galerie v tichosti vrátila zpět na tržiště Googlu, jak během víkendu upozornil web Android Police. Z uplynulých let, kdy šlo o jednu z nejoblíbenějších aplikací svého druhu pro Android, si sice QuickPic zachoval vysoké průměrné hodnocení 4,5 hvězdičky, ale v posledních recenzích uživatelé obvykle dávají pouze 1 hvězdičku. Po poslední aktualizaci se mělo objevit nespočet chyb, jako jsou pády aplikace, podivné barvy textu, nefunkční přehrávání videí nebo zmizení zálohovaných fotek. V jiných recenzích zase najdeme zmínku o příliš vysokém zatížení paměti nebo příliš vysokém počtu reklam.
 
QuickPic si tedy do svého telefonu raději neinstalujte, ať už kvůli současné verzi plné chyb nebo údajnému nekalému jednání společnosti Cheetah Mobile, kterým měla poškozovat své uživatele. Taktéž doporučujeme se vyhnout jiným aplikacím od stejného vývojářského studia. Uživatelům QuickPic můžeme doporučit přesun do poměrně povedené aplikace Fotky Google, případně zvolit některou z alternativ jako Piktures.
 


reklama