www.svetmobilne.cz
>
>
>

Populární aplikace QuickPic se vrací, ale raději se jí vyhněte

Populární aplikace QuickPic se vrací, ale raději se jí vyhněte
, , aktualita
QuickPic byl svého času jednou z nejoblíbenějších aplikací pro prohlížení obrázků v telefonu, jenže později aplikace změnila majitele. Nyní se galerie QuickPic vrátila do Google Play Store v nové verzi, ale obsahuje plno chyb a otravných reklam.
K oblíbeným
reklama
V dobách, kdy ještě neexistovaly Fotky Google a výchozí galerie v Androidu za moc nestály, byl populární alternativou QuickPic. Aplikace, která se vyznačovala jednoduchostí, rychlostí a malou velikostí. Navíc byla k dispozici ke stažení zdarma a bez reklam. V roce 2015 ovšem aplikaci koupila společnost Cheetah Mobile, o které se začalo nejvýrazněji mluvit koncem loňského roku. Spolu se svou příbuznou firmou Kika Tech se měla podílet na podvodu, který zneužíval odměny za instalaci nových aplikací. Společnost tajně sledovala, jaké aplikace si uživatel instaluje do telefonu a pokud se jednalo o některý z titulů, za který by mohla společnost získat odměnu, tajně simulovala kliknutí na reklamu, bez které by tato provize nebyla možná. Na jedné instalaci tak mohl Cheetah Mobile vydělat až 3 dolary a samotný uživatel o ničem neměl ani ponětí.
 
 
Za závadné bylo označeno sedm aplikací včetně oblíbených nástrojů Clean Master, Security Master nebo CM File Manager. Celkem dané aplikace zaznamenaly 2 miliardy stažení a 700 milionů aktivních uživatelů. Google zareagoval poměrně tvrdě a z Obchodu Play odstranil v prosinci 2018 několik aplikací, mimo jiné také QuickPic. Nyní se galerie v tichosti vrátila zpět na tržiště Googlu, jak během víkendu upozornil web Android Police. Z uplynulých let, kdy šlo o jednu z nejoblíbenějších aplikací svého druhu pro Android, si sice QuickPic zachoval vysoké průměrné hodnocení 4,5 hvězdičky, ale v posledních recenzích uživatelé obvykle dávají pouze 1 hvězdičku. Po poslední aktualizaci se mělo objevit nespočet chyb, jako jsou pády aplikace, podivné barvy textu, nefunkční přehrávání videí nebo zmizení zálohovaných fotek. V jiných recenzích zase najdeme zmínku o příliš vysokém zatížení paměti nebo příliš vysokém počtu reklam.
 
QuickPic si tedy do svého telefonu raději neinstalujte, ať už kvůli současné verzi plné chyb nebo údajnému nekalému jednání společnosti Cheetah Mobile, kterým měla poškozovat své uživatele. Taktéž doporučujeme se vyhnout jiným aplikacím od stejného vývojářského studia. Uživatelům QuickPic můžeme doporučit přesun do poměrně povedené aplikace Fotky Google, případně zvolit některou z alternativ jako Piktures.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
USA minulý týden přidaly Huawei na černou listinu kvůli údajnému ohrožení amerických telekomunikačních sítí. Na tento krok bude muset zareagovat také Google, který patrně přestane čínskému výrobci poskytovat část svých služeb.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška
Lenovo ukázalo čínským novinářům video s konceptem připravovaného flexibilního smartphonu Motorola Razr. Toto video ovšem měla společnost ukrást od jednoho z fanoušků a opatřit jej vlastním logem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy
Čínská značka Realme, která patří stejnému vlastníkovi jako známější OnePlus, představila svůj zatím nejvybavenější telefon. Nabízí pěkný design, vysouvací přední kameru i čtečku otisků v displeji. A existuje reálná šance, že se dostane na evropské trhy.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu
Garmin představil satelitní navigaci Overlander určenou pro terénní vozidla. Vybavena je velkým displejem a odolným tělem, kromě jiných vychytávek má řidič k dispozici topografické mapy usnadňující cestu v terénu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry
Xiaomi připravuje cenově dostupnou novinku Redmi 7A, která by měla dostat ještě agresivnější cenovku než Redmi 7. Jaké ústupky si to vyžádá? Parametry smartphonu společně s jeho obrázky nyní unikly na internet.
18.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik