www.svetmobilne.cz
>
>
>

Populární aplikace QuickPic se vrací, ale raději se jí vyhněte

Populární aplikace QuickPic se vrací, ale raději se jí vyhněte
, , aktualita
QuickPic byl svého času jednou z nejoblíbenějších aplikací pro prohlížení obrázků v telefonu, jenže později aplikace změnila majitele. Nyní se galerie QuickPic vrátila do Google Play Store v nové verzi, ale obsahuje plno chyb a otravných reklam.
K oblíbeným
reklama
V dobách, kdy ještě neexistovaly Fotky Google a výchozí galerie v Androidu za moc nestály, byl populární alternativou QuickPic. Aplikace, která se vyznačovala jednoduchostí, rychlostí a malou velikostí. Navíc byla k dispozici ke stažení zdarma a bez reklam. V roce 2015 ovšem aplikaci koupila společnost Cheetah Mobile, o které se začalo nejvýrazněji mluvit koncem loňského roku. Spolu se svou příbuznou firmou Kika Tech se měla podílet na podvodu, který zneužíval odměny za instalaci nových aplikací. Společnost tajně sledovala, jaké aplikace si uživatel instaluje do telefonu a pokud se jednalo o některý z titulů, za který by mohla společnost získat odměnu, tajně simulovala kliknutí na reklamu, bez které by tato provize nebyla možná. Na jedné instalaci tak mohl Cheetah Mobile vydělat až 3 dolary a samotný uživatel o ničem neměl ani ponětí.
 
 
Za závadné bylo označeno sedm aplikací včetně oblíbených nástrojů Clean Master, Security Master nebo CM File Manager. Celkem dané aplikace zaznamenaly 2 miliardy stažení a 700 milionů aktivních uživatelů. Google zareagoval poměrně tvrdě a z Obchodu Play odstranil v prosinci 2018 několik aplikací, mimo jiné také QuickPic. Nyní se galerie v tichosti vrátila zpět na tržiště Googlu, jak během víkendu upozornil web Android Police. Z uplynulých let, kdy šlo o jednu z nejoblíbenějších aplikací svého druhu pro Android, si sice QuickPic zachoval vysoké průměrné hodnocení 4,5 hvězdičky, ale v posledních recenzích uživatelé obvykle dávají pouze 1 hvězdičku. Po poslední aktualizaci se mělo objevit nespočet chyb, jako jsou pády aplikace, podivné barvy textu, nefunkční přehrávání videí nebo zmizení zálohovaných fotek. V jiných recenzích zase najdeme zmínku o příliš vysokém zatížení paměti nebo příliš vysokém počtu reklam.
 
QuickPic si tedy do svého telefonu raději neinstalujte, ať už kvůli současné verzi plné chyb nebo údajnému nekalému jednání společnosti Cheetah Mobile, kterým měla poškozovat své uživatele. Taktéž doporučujeme se vyhnout jiným aplikacím od stejného vývojářského studia. Uživatelům QuickPic můžeme doporučit přesun do poměrně povedené aplikace Fotky Google, případně zvolit některou z alternativ jako Piktures.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem
Automobilka Mercedes-Benz to zkouší nejen s akumulátorovými elektromobily, ale zkouší i ty vodíkové. Nyní představuje koncept vodíkového trucku GenH2, který bude vodík ukládat netradičně v kapalné formě.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+ Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+
Apple představil už 6. generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Nová varianta přináší především systém pro měření kyslíku v krvi a do některých zemí přijde i nové předplatné, služba Fitness+.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine
Další novinkou z dílen společnosti Apple je tablet iPad 8. generace. Ten dostává výkonnější hardware v podobě procesoru A12 Bionic. Ten obsahuje i Neural Engine. Zůstává 10,2" displej Retina a podpora pera Pencil 1. generace.
17.9.2020, aktualita, Milan Šurkala