www.svetmobilne.cz
>
>
>

Používáte aplikaci ES File Manager? Raději ji odinstalujte z Androidu

Používáte aplikaci ES File Manager? Raději ji odinstalujte z Androidu
, , aktualita
Před pár lety velmi populární správce souborů ES File Manager před pár dny zmizel z Obchodu Google Play. Patrně byl odstraněn z bezpečnostních důvodů, stejně jako dříve jiné aplikace od stejného vývojáře.
K oblíbeným
reklama
O víkendu jsme vás informovali o tom, že se do Google Play Store vrátila aplikace pro prohlížení obrázků QuickPic. Mezitím ovšem z obchodu zmizela jiná aplikace, která byla rovněž dříve velmi populární, ale po změně vlastníka začala její kvalita klesat. Řeč je o správci souborů ES File Manager, který v současné době patří společnosti Du Global. Aby toho nebylo málo, jedná se o dceřinou firmu DO Global, ačkoliv v Obchodě Play byl jako vydavatel uvedena společnost ES Global. A byla to právě čínská firma DO Global, která měla být zapojena do nedávno objeveného podvodu s reklamami. Aplikace na pozadí tajně klikala na reklamy, aby vývojářům přinesla peníze navíc, ale tím samozřejmě podváděla jak uživatele aplikace, tak inzerenty, kteří z falešných kliknutí neměli žádný prospěch.
 
 
Není jasné, zda byl do podvodu zapojen také ES File Manager. Vzhledem ke spojení se společností DO Global ovšem byla aplikace odstraněna z Google Play Store. Pokud jste si tohoto správce souborů stihli nainstalovat dříve, doporučujeme její odinstalování z telefonu. Stejný krok raději učiňte i v případě dalších aplikací od stejného vývojáře, mezi které patří třeba nástrojeTotal Cleaner, Smart Cooler, RAM Master, AIO Flashlight nebo Omni Cleaner. ES File Manager patřil svého času k nejoblíbenějším mobilním aplikacím pro správu souborů. Později začala popularita klesat, neboť výrobci začali do telefonů předinstalovávat obdobné aplikace. Zároveň začal ES File Manager často měnit vlastníka a plnil se stále větším počtem reklam.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
USA minulý týden přidaly Huawei na černou listinu kvůli údajnému ohrožení amerických telekomunikačních sítí. Na tento krok bude muset zareagovat také Google, který patrně přestane čínskému výrobci poskytovat část svých služeb.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška
Lenovo ukázalo čínským novinářům video s konceptem připravovaného flexibilního smartphonu Motorola Razr. Toto video ovšem měla společnost ukrást od jednoho z fanoušků a opatřit jej vlastním logem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy
Čínská značka Realme, která patří stejnému vlastníkovi jako známější OnePlus, představila svůj zatím nejvybavenější telefon. Nabízí pěkný design, vysouvací přední kameru i čtečku otisků v displeji. A existuje reálná šance, že se dostane na evropské trhy.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu
Garmin představil satelitní navigaci Overlander určenou pro terénní vozidla. Vybavena je velkým displejem a odolným tělem, kromě jiných vychytávek má řidič k dispozici topografické mapy usnadňující cestu v terénu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry
Xiaomi připravuje cenově dostupnou novinku Redmi 7A, která by měla dostat ještě agresivnější cenovku než Redmi 7. Jaké ústupky si to vyžádá? Parametry smartphonu společně s jeho obrázky nyní unikly na internet.
18.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik