www.svetmobilne.cz
>
>
>

Používáte aplikaci ES File Manager? Raději ji odinstalujte z Androidu

Používáte aplikaci ES File Manager? Raději ji odinstalujte z Androidu
, , aktualita
Před pár lety velmi populární správce souborů ES File Manager před pár dny zmizel z Obchodu Google Play. Patrně byl odstraněn z bezpečnostních důvodů, stejně jako dříve jiné aplikace od stejného vývojáře.
K oblíbeným
reklama
O víkendu jsme vás informovali o tom, že se do Google Play Store vrátila aplikace pro prohlížení obrázků QuickPic. Mezitím ovšem z obchodu zmizela jiná aplikace, která byla rovněž dříve velmi populární, ale po změně vlastníka začala její kvalita klesat. Řeč je o správci souborů ES File Manager, který v současné době patří společnosti Du Global. Aby toho nebylo málo, jedná se o dceřinou firmu DO Global, ačkoliv v Obchodě Play byl jako vydavatel uvedena společnost ES Global. A byla to právě čínská firma DO Global, která měla být zapojena do nedávno objeveného podvodu s reklamami. Aplikace na pozadí tajně klikala na reklamy, aby vývojářům přinesla peníze navíc, ale tím samozřejmě podváděla jak uživatele aplikace, tak inzerenty, kteří z falešných kliknutí neměli žádný prospěch.
 
 
Není jasné, zda byl do podvodu zapojen také ES File Manager. Vzhledem ke spojení se společností DO Global ovšem byla aplikace odstraněna z Google Play Store. Pokud jste si tohoto správce souborů stihli nainstalovat dříve, doporučujeme její odinstalování z telefonu. Stejný krok raději učiňte i v případě dalších aplikací od stejného vývojáře, mezi které patří třeba nástrojeTotal Cleaner, Smart Cooler, RAM Master, AIO Flashlight nebo Omni Cleaner. ES File Manager patřil svého času k nejoblíbenějším mobilním aplikacím pro správu souborů. Později začala popularita klesat, neboť výrobci začali do telefonů předinstalovávat obdobné aplikace. Zároveň začal ES File Manager často měnit vlastníka a plnil se stále větším počtem reklam.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů
Světem aplikací pro Android se začal šířit pokročilý adware nazvaný Agent Smith nazvaný podle záporáka z Matrixu. Ten dokázal měnit legitimní aplikace a strkat do nich reklamy, z čehož hackeři pochopitelně profitovali.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem
Bentley ukázal koncept svého elektrického superluxusního vozu budoucnosti, modelu EXP 100GT. Má 4 elektromotory, exotické a netradiční materiály, skleněný strop pak vytváří neobvyklou hru světel.
14.7.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem
Společnost OPPO představuje nový high-endový smartphone Reno Z, který chce být velmi slušným fotomobilem s vysokou výdrží. Přináší 48MPx snímač vzadu, 32MPx čip vepředu a velký 6,4" AMOLED displej.
13.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Update pro Nokia 9 Pureview přináší "live bokeh" Update pro Nokia 9 Pureview přináší "live bokeh"
Telefon Nokia 9 PureView je velmi zajímavý svými fotoaparáty, kdy má na zádi hned pět fotomodulů. Aby byl jejich výkon lepší, přináší aktualizaci. Ta např. umožňuje funkci "live bokehu", tedy náhledu rozmazaného pozadí už před vyfocením.
13.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Odlehčené Spotify Lite přichází do 36 zemí Odlehčené Spotify Lite přichází do 36 zemí
Spotify přichází s odlehčenou verzí své aplikace Spotify Lite. Ta má zabírat méně místa na telefonu, také má uživatele informovat o tom, že mu streamování "sežralo" mnoho dat a blíží se svému měsíčnímu limitu.
11.7.2019, aktualita, Milan Šurkala