Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Hodinky Android Wear zmizely z Google Store, ale konec platformy to snad neznamená

6.10.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Z oficiálního internetového obchodu Googlu byly tento týden odstraněny všechny chytré hodinky, které přitom běží na jeho vlastní platformě Android Wear. Co je důvodem tohoto překvapivého kroku?
Tento týden měl Google velkou tiskovou konferencí, takže do svého oficiálního internetového obchodu přidal celou řadu produktů včetně smartphonů Pixel 2 a 2 XL, Pixelbooku nebo chytrého fotoaparátu Clips. Pozorní fanoušci si ale všimli, že z Google Store naopak jedná kategorie zcela zmizela, a to chytré hodinky. Americký gigant nabízel ve svém obchodě několik modelů hodinek se svým operačním systémem Android Wear, ale to už je nyní minulostí. Dvojice modelů LG Watch Sport a Watch Style je nyní uváděna jako nedostupná.
 
Jelikož před odstraněním této kategorie nebylo zveřejněno žádné prohlášení, začalo se okamžitě spekulovat, zda není důvodem upozadění, nebo dokonce ukončení vývoje této platformy pro nositelná zařízení. Přece jen na úterní akci Made by Google nepadlo o Android Wear skoro ani slovo a prodejní výsledky hodinek na této platformě údajně nejsou nikterak oslnivé, ani přes poměrně širokou nabídku modelů od různých výrobců včetně módních značek. Chytrým hodinkám zkrátka dominuje Apple, který ovládá přibližně polovinu trhu. Bylo by ovšem překvapivé, kdyby Google nyní vzdal vývoj své vlastní platformy pro nositelná zařízení. Naštěstí tomu opravdu tak není a důvod odstranění hodinek z Google Store je zcela jiný.
 
 
Google se rozhodl, že bude ve svém internetovém obchodě prodávat výhradně vlastní zařízení, což v současné době nesplňují žádné chytré hodinky. V minulosti se sice spekulovalo o Pixel Watch, ale prozatím představeny nebyly, namísto toho se Google rozhodl pro úzkou spolupráci s LG na již zmiňovaných Watch Sport a Watch Style. Jedinou výjimku z tohoto nového pravidla má příslušenství a také produkty pro chytrou domácnost od společnosti Nest, kterou však Google v minulosti koupil. Připomeňme, že Google Store stále není oficiálně dostupný v České republice, jeho stránky si však mohou nějaký čas zobrazit také čeští uživatelé, prozatím však chybí možnost nákupu (pokud nemají například německou adresu). Google Store se však postupně rozšiřuje do dalších regionů, nedávno přibylo mimo jiné několik zemí v jižní Americe.
 


reklama