Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Další novinky od Googlu: sluchátka Pixel Buds, fotoaparát Clips a reproduktory Home

5.10.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Google spolu se smartphony Pixel představil také dva nové modely chytrých reproduktorů: Home Mini a Home Max. Pixel Buds jsou zase bezdrátová sluchátka s integrovaným Google Assistant a Clips je miniaturní fotoaparát, která sám pořizuje snímky.

Google Home Mini a Home Max


 
V loňském roce byl představen chytrý reproduktor Google Home s integrovaným hlasovým asistentem Google Assistant a nyní přichází dva nové modely, kterých se opět můžete ptát, ovládat jejich prostřednictvím chytrou domácnost nebo je využívat pro poslech hudby. Google Home Mini cílí na uživatele, kteří chtějí malý a levný reproduktor, cena se proto zastavila na 49 dolarech (1 100 Kč bez DPH). Stejně tak je možné zařízení použít pro různé místnosti v domácnosti. Na výběr je ze tří barevných variant, přičemž povrch reproduktoru je pokrytý speciální textilií.
 
 
Google Home Max je potom určen pro milovníky kvalitního zvuku a je dvacetkrát hlasitější než původní reproduktor Home. Zajímavá je jeho schopnost přizpůsobit se automaticky okolnímu prostředí, jako jsou rozměry místnosti, okolní hluk nebo denní doba. Za tento model zájemci zaplatí 399 dolarů (8 800 Kč bez DPH).
 
 

Google Pixel Buds

 
 
Google v loňském roce odstranil ze svých smartphonů Pixel 3,5mm audio jack, ale až nyní představil bezdrátová sluchátka. Pixel Buds jsou sluchátka do ucha, tzv. špunty, přičemž obě ásti jsou na rozdíl od Apple Airpods propojeny, aby se snížilo riziko ztráty. V základním balení se nachází speciální krabička, která neslouží jen k přenášení sluchátek, ale také k jejich bezdrátovému nabíjení. Sluchátkům zvládne doplnit energii až dvakrát a sama se nabíjí přes USB Type-C. A nechybí ani integrovaný Google Assistant s možností rychlé aktivace jedním stisknutím. Pixel Buds budou v prodeji za 159 dolarů (3 500 Kč bez DPH).


Google Clips


 
Na úplný konec své keynote si Google nechal asi nejunikátnější ze všech představených novinek. Clips je malý fotoaparát, který na první pohled může připomínat akční kameru, toto označení by však nebylo zcela přesné. Zařízení lze připnout na oblečení, oblíbenou hračku dítěte nebo třeba psí obojek. Snímky je možné pořizovat manuálně stisknutím spouště, mnohem zajímavější je však režim automatického pořizování fotografií a krátkých videí. Za celou magií stojí umělá inteligence, která má odhadnout, kdy je nejlepší čas stisknout spoušť. Uživateli by díky tomu neměl uniknout žádný podstatný moment.
 
Clips se synchronizuje se stejnojemnnou aplikací pro Android a iOS, pořízené snímky se potom mohou ukládat do služby Google Photos. Co se týče technickcýh parametrů, nabízí fotoaparát 130stupňový úhel záběru, až tříhodinovou výdrž baterie a 16GB vnitřní úložiště. Cena byla stanovena na 249 dolarů (5 500 Kč bez DPH).
reklama