Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Google opraví problémy s Pixely 2 softwarovou aktualizací

27.10.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Problémy s displejem Pixelu 2 XL by měly být odstraněny pomocí updatu, stejnou cestou se chce Google zbavit také pískání a tikání v menším Pixelu 2. U obou modelů navíc dojde k prodloužení záruky
Druhá generace Pixelů se potýká s problémy, které patrně nejsou jen okrajovou záležitostí. V případě většího Pixelu 2 XL směřuje většina stížností na OLED displej, u kterého bylo zaznamenáno velmi rychlé vypálení. Pokud byste čekali, že se Google rozhodne problém řešit výměnou displejů, budete nejspíš překvapeni. Závadu by totiž měla.odstranit softwarová aktualizace, která sníží jas panelu o 50 nitů, aby nedocházelo k takovému zatížení. Zároveň aktualizace zavede automatické ztmavování navigační lišty s tlačítky ve spodní displeje, právě tam totiž nejčastěji dochází k vypálení. Google přitom odmítá, že by použité panely od LG měly sníženou životnost, v interních testech údajně dosáhly stejných výsledků jako jiné OLED displeje.
 
 
Někteří uživatelé údajně nebyli spokojeni ani s barvami na obrazovce Pixelu 2 XL, které jim nepřipadají dostatečně syté. Připravovaná aktualizace by tedy měla přinést také nový volitelný režim, který zvýší barevnost za cenu méně přesných odstínů. Displej podle některých názorů trpí také dalšími problémy, které však Google prozatím neřeší. U menšího Pixelu 2 podle internetových diskuzí řada uživatelů zaznamenala vysokofrekvenční pískání nebo opakující se zvuk, který je připodobňován k tikání hodinových ručiček či klikání myší. Zvuk údajně vychází z telefonního reproduktoru a objevuje se jen ve chvíli, kdy je zařízení odemčeno a má aktivní displej. I tuto závadu by měla vyřešit softwarová aktualizace, na které už Google pracuje. Jako dočasné řešení je uživatelům doporučováno vypnout bezdrátovou technologii NFC.
Prozatím nebylo zveřejněno, kdy má být aktualizace pro druhou generaci Pixelů vydána, ale můžeme očekávat, že se uživatelé dočkají v následující týdnech. Google by mohl.opravy chyb spojit s updatem na nový Android 8.1 Oreo, který už je dostupný v beta verzi a některými svými novinkami, jako je automatické vyblednutí navigačních tlačítek nebo odstranění barevného módu sRGB, reaguje na problémy nových Pixelů. Google se také vzhledem k těmto problémům rozhodl prodloužit záruční dobu nových Pixelů na dva roky, v USA je přitom běžná jen jednoletá záruka.
 


reklama