Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Google chystá Pixelbook, drahý konvertibilní chromebook

21.9.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Začátkem letošního roku se objevila spekulace, že Google končí s vlastními chromebooky. Ta se nejspíš nakonec nepotvrdí, neboť začátkem října by měl být představen Pixelbook, drahý konvertibilní notebook s Chrome OS.
Pod označením Google Pixel si dnes naprostá většina čtenářů představí high-endové smartphony s Androidem, ještě dříve však byly pod tímto názvem nabízeny chromebooky. Google stihl představit dvě generace, poslední spatřila světlo světa v roce 2015 a v současné době je už vyprodaná. Letos na přelomu února a března se objevila zpráva, že Google s vlastními chromebooky končí. Nyní se však ukazuje, že to není tak úplně pravda. Už 4. října by měl být po boku smartphonů Pixel 2 a Pixel 2 XL představen nový chromebook vzniklý přímo v Googlu, s novým designem by však měl přijít také nový název – Pixelbook.
 
 
O prvním Pixelbooku toho prozatím mnoho nevíme, z uniklých obrázků je však patrné, že půjde o zařízení s tenkým kovovým šasi a konvertibilní konstrukcí. Dotykový displej by mělo být možné otočit až o 360 stupňů a proměnit tak notebook v tablet, volitelně bude údajně dostupný také aktivní stylus s označením Pixelbook Pen schopný rozeznat více úrovní tlaku. Kromě systému Chrome OS se nový Pixelbook od přechozích chromebooků Pixel inspiroval také v ceně, která bude podle dostupných informací začínat na 1 199 dolarech (26 200 Kč bez DPH) za variantu se 128GB SSD.
 
 
Za model disponují 256GB SSD zájemci údajně zaplatí 1 399 dolarů (30 600 Kč bez DPH) a za 512GB variantu si výrobce naúčtuje dokonce 1 749 dolarů (38 300 Kč bez DPH). V tuto chvíli není jasné, zda se od sebe budou jednotlivé varianty odlišovat také dalším hardwarem, jako je například procesor či operační paměť.
 


reklama