www.svetmobilne.cz
>
>
>

GM a FCA platí Tesle stovky mil. USD za emisní kredity

GM a FCA platí Tesle stovky mil. USD za emisní kredity
, , aktualita
Jedním z nemalých zdrojů financí je pro Teslu prodej emisních kreditů jiným automobilkám. Přiznali se k tomu zástupci General Motors a Fiat Chrysler. Automobilky platí Tesle ročně stovky milionů dolarů.
K oblíbeným
reklama
Před dvěma měsíci jsme vás informovali, že automobilka Fiat Chrysler v EU platí společnosti Tesla nemalé peníze za převedení elektrovozů pod svá křídla, což jí umožní se vyhnout masivním pokutám za vysoké emise. Fiat Chrysler tak uvádí vozy Tesla, jako by byly jeho, a může se tak za stovky milionů EUR vyhnout pokutám EU za miliardy EUR. Podobné praktiky se ale zdaleka nedějí jen na starém kontinentu, neboť se k podobným prodejům "emisí" přiznaly automobilky i v USA. I zde jde opět o Fiat Chrysler a tentokrát se k tomu přiznala i automobilka General Motors.
 
Tesla Model S
 
Flotilové emise se pak díky emisním kreditům od Tesly sníží a automobilky tak papírově začnou vyhovovat emisním limitům. Hovoří se o tom, že si Tesla prodejem emisních kreditů od roku 2010 v USA vydělala okolo 2 miliard USD a jen za poslední rok to mělo být okolo 420 milionů USD. To jsou nemalé peníze, nicméně nejsou ani dostatečně velké na to, aby Teslu vytrhly z poslední ztráty, která byla téměř dvojnásobná než to, co prodala v emisních kreditech za celý rok. Výsledkem tak i přesto je, že Tesla může své elektrické vozy prodávat za o trochu atraktivnější ceny.
 
Tuto cenu pak plně neplatí jen kupující Tesly, ale přeneseně ji v ceně automobilů platí také všichni majitelé vozů od General Motors nebo aut z koncernu Fiat Chrysler (a jiných automobilek, které se k tomu zatím nepřiznaly). Pokud by však takto "nezaplatili" v ceně svého automobilu menší část i Tesle a nedotovali ji, zaplatili by mnohem více státní kase. Nejde ale o nějak dramatickou částku, která by vozy výrazně zlevnila, jde přibližně o $1200 na vůz.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Harry Potter: Wizards Unite vyjde už 21. června Harry Potter: Wizards Unite vyjde už 21. června
Dlouho očekávaná nová hra od společnosti Niantic, Harry Potter: Wizards Unite, se už blíží. Vývojáři ji po testech v Austrálii a na Novém Zálandu hodlají představit světu už v tento pátek, 21. června.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD
Ban Spojených států na čínskou společnost Huawei je už i vidět. Prodeje smartphonů této společnosti padají o desítky procent a firma také předpokládá snížení příjmů o hrozivých 30 miliard dolarů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Hummer se možná vrátí jako elektromobil Hummer se možná vrátí jako elektromobil
Velká terénní auta Hummer se už nějaký ten pátek nevyrábí, společnost GM nicméně zvažuje, že značku vrátí na světlo tohoto světa. Mohla by totiž vyrábět velké terénní elektromobily a zatopit např. Rivianu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Bez turba a s manuálem: nové Porsche 718 GT4 a Spyder Bez turba a s manuálem: nové Porsche 718 GT4 a Spyder
I v dnešní době se najdou auta, která ctí staré hodnoty. I když i Porsche ve velkém přechází na přeplňované motory a automatické převodovky, 718 GT4 a Spyder budou výjimkou. Mají atmosférický šestiválec a manuál.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Niantic žaluje hackery vyvíjející upravený Pokémon GO Niantic žaluje hackery vyvíjející upravený Pokémon GO
Nianticu se nikdy nelíbilo, že se lidé snažili podvédět v jeho úspěšné hře Pokémon GO. Nyní to zašlo dokonce tak daleko, že skupinu hackerů Global++ chce hnát před soud za upravené verze oblíbené hry.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala