www.svetmobilne.cz
>
>
>

GM a FCA platí Tesle stovky mil. USD za emisní kredity

GM a FCA platí Tesle stovky mil. USD za emisní kredity
, , aktualita
Jedním z nemalých zdrojů financí je pro Teslu prodej emisních kreditů jiným automobilkám. Přiznali se k tomu zástupci General Motors a Fiat Chrysler. Automobilky platí Tesle ročně stovky milionů dolarů.
K oblíbeným
reklama
Před dvěma měsíci jsme vás informovali, že automobilka Fiat Chrysler v EU platí společnosti Tesla nemalé peníze za převedení elektrovozů pod svá křídla, což jí umožní se vyhnout masivním pokutám za vysoké emise. Fiat Chrysler tak uvádí vozy Tesla, jako by byly jeho, a může se tak za stovky milionů EUR vyhnout pokutám EU za miliardy EUR. Podobné praktiky se ale zdaleka nedějí jen na starém kontinentu, neboť se k podobným prodejům "emisí" přiznaly automobilky i v USA. I zde jde opět o Fiat Chrysler a tentokrát se k tomu přiznala i automobilka General Motors.
 
Tesla Model S
 
Flotilové emise se pak díky emisním kreditům od Tesly sníží a automobilky tak papírově začnou vyhovovat emisním limitům. Hovoří se o tom, že si Tesla prodejem emisních kreditů od roku 2010 v USA vydělala okolo 2 miliard USD a jen za poslední rok to mělo být okolo 420 milionů USD. To jsou nemalé peníze, nicméně nejsou ani dostatečně velké na to, aby Teslu vytrhly z poslední ztráty, která byla téměř dvojnásobná než to, co prodala v emisních kreditech za celý rok. Výsledkem tak i přesto je, že Tesla může své elektrické vozy prodávat za o trochu atraktivnější ceny.
 
Tuto cenu pak plně neplatí jen kupující Tesly, ale přeneseně ji v ceně automobilů platí také všichni majitelé vozů od General Motors nebo aut z koncernu Fiat Chrysler (a jiných automobilek, které se k tomu zatím nepřiznaly). Pokud by však takto "nezaplatili" v ceně svého automobilu menší část i Tesle a nedotovali ji, zaplatili by mnohem více státní kase. Nejde ale o nějak dramatickou částku, která by vozy výrazně zlevnila, jde přibližně o $1200 na vůz.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala