Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Dynavix - releasy, rady, zkušenosti

jedle_ce4you (98)|7.7.2005 15:02
opraveno ... díky za upozornění ;)
jedle_ce4you (98)|7.7.2005 15:05
[QUOTE="Prochaine"]Jak jsou objemově velké mapy? Děkuji.[/QUOTE]
Instalační program má necelých 90MB. Na PDA to zabírá myslím okolo 130 MB. Více najdeš v v popisu na stránkách Dynavixu.
Pavlucha (1496)|7.7.2005 15:19
[QUOTE="jedle"]... a dopadlo to tak, že jsem popisu mých zkušeností a postřehů věnoval samostatnou stránku .:).[/QUOTE]

Slušně zpracováno, vážně :yes:
Ivanm_ce4you (466)|7.7.2005 15:48
Trochu by me zajimalo, co znamena treba:

Polsko: 100% hlavní silniční síť
Slovensko: 9% hlavní silniční síť, 4% kompletní podrobná mapa (Bratislava)

To jsou pro mne nicnerikajici udaje.

Peta_ce4you (314)|7.7.2005 17:19
[QUOTE="jedle"][QUOTE="Prochaine"]Jak jsou objemově velké mapy? Děkuji.[/QUOTE]
Instalační program má necelých 90MB. Na PDA to zabírá myslím okolo 130 MB. Více najdeš v v popisu na stránkách Dynavixu.[/QUOTE]

nestava se ti ze po nejakem casovem useku ti vypadne BT??

Ten uvodni start by mohl byt rychlejsi mam hx4700 a trva to dost

jinak navigace je opravud super, jeste by se me libili kdybych si mohl ulozit naplanovanou trasu ale ne jen jako oblibene nebo minule body, kdyz udelam trasu po republikce a pda mi vytuhne je nesikovne to vse znovu klikat Navigon to ma pekne, jednoduse ulozim a otevru....
jedle_ce4you (98)|7.7.2005 17:53
BT mi nevypadává. Pouze v "minirecenzi" zmíněné nezvykle časté výpadky GPS signálu.

Souhlasím. Možnost uložení trasy by byla fajn.
Telematix Software (289)|7.7.2005 21:51
[QUOTE="Prochaine"]Jak jsou objemově velké mapy? Děkuji.[/QUOTE]program + podrobna mapa CR cca 120 MB, program + podrobna mapa CR + prujezdni mapa Evropy cca 350MB
Telematix Software (289)|7.7.2005 21:57
[QUOTE="Ivanm"]Trochu by me zajimalo, co znamena treba:

Polsko: 100% hlavní silniční síť
Slovensko: 9% hlavní silniční síť, 4% kompletní podrobná mapa (Bratislava)

To jsou pro mne nicnerikajici udaje.

[/QUOTE]
Mapu teprve zpracovavame a toto jsou prevzate statistiky dodavatele (Navteq) - jde o nejnovejsi vydani jeho map.

Procento znamena, ze v dane podrobnosti je zpracovano uzemi obydlene danym procentem obyvatel prislusne zeme
Hlavni silnicni sit = dalnice, silnice I. tridy a spojnice vetsich mest
silnicni sit = celkova silnicni a ulicni sit
podrobna mapa = mapa vcetne vsech atributu, (nektere se mohou vyskytovat i v predeslych verzich, ale zde jsou jiz povinne vsechny)
Telematix Software (289)|7.7.2005 22:02
[QUOTE="jedle"]BT mi nevypadává. Pouze v "minirecenzi" zmíněné nezvykle časté výpadky GPS signálu.

Souhlasím. Možnost uložení trasy by byla fajn. [/QUOTE]
Toto a podobna drobna vylepseni budeme prubezne zpracovavat a vydavat jako update. Jiz jich mame nashromadeno nekolik desitek, po skonceni dovolenych se do to nich postupne pustime. Vetsina z nich nebude vetsi problem, nektra uz jsou temer hotova, jen se dotestuji.
MLB (105)|7.7.2005 23:42
Už znám cenu, ale mohl bych požádat o náhled z mapy jedné vesnice? Pokud to uvidím, tak asi koupím. PK mi připadá tak pro děti.
Název vesnice jsou Žabonosy. A prosím v největším rozlišení.
jedle_ce4you (98)|8.7.2005 00:45
Tak tady máš ty Žabonosy :) ... snad z toho poznáš co potřebuješ :)
00074961_capture1_pWwc.jpg 00074961_capture2_LSNa.jpg 00074961_capture2b_Jajk.jpg 00074961_capture3_qJDl.jpg 00074961_capture4_BnvJ.jpg
Uncle Misha (3)|8.7.2005 11:39
Ahoj, jak to vidite (Vy kdo mate Dynavix k dispozici v aute) s kvalitou map? Narazili jste na nejake useky ktere by neodpovidaly skutecnosti? Mam tim na mysli napr. navigaci pres neprujezdne useky apod. Predpokladam, ze Praha bude zvladnuta dobre, ale co "venkov"? Dik M.
jedle_ce4you (98)|8.7.2005 12:30
Jediné na co jsem zatím narazil byla "špatná" navigace kolem budovy Rádia Svobodné Evropy v Praze. Při cestě z Vinohrad (po Vinohradské) na Václavské náměstí Dynavix naviguje rovně dolů. Tato komunikace je však již skoro 4 roky (od 11. září 2001) neprůjezdná (nyní už jen jednosměrná). Na Václavák se dostanete objížďkou z druhé strany budovy Rádia Svobodná Evropa. Vzhledem k "dočasnému" charakteru této uzávěrky se to dá asi prominout. Na druhou stranu je tato komunikace uzavřena už 4 roky :).
Uncle Misha (3)|8.7.2005 12:40
Ptam se proto, ze me zaujal screenshot:

Podle kteryho by bylo potreba u Podebrad Fantomasovo auto na cestu z Prahy do Hradce Kralove - zda se, ze tam dalnice pokracuje a pritom mam pocit, ze jeste neni zprovoznena. Nebo se pletu? M.
anicka.balounova (165)|8.7.2005 14:47
Mohu taktez poprosit o detail mapy.

Znojmo - Dobšice?
Telematix Software (289)|8.7.2005 15:35
Zde...
00075112_znojmo1_CLdA.jpg 00075112_znojmo2_3LC.jpg
Kocir (836)|8.7.2005 15:39
[QUOTE="anicka.balounova"]Mohu taktez poprosit o detail mapy.

Znojmo - Dobšice?[/QUOTE]

Panove a damy, prominte, ale nechapu neustale dotazy a prosby na tema "Poslete me screenshot me rodne vesnicky".

Dynavix ma opravdu pokryti CR odhaduji na 99 procent a to jedno procento tam je spise jako "zadni vratka".
Takze tam opravdu najdete uplne vsechno a daleko vice jak v TT5.
Takze nema cenu neustale si vyzadovat detajly dalsi a dalsi vesnicky. Neberte to ve zlem, ale pripada me to trochu detinske.

Co se tyce zpracovani bodu zajmu tak je tisickrat lepsi nez to odflakava Tomtom (bohuzel pro TT).

To mi muzete verit nebot jsem to mel moznost mit pujcene na par dni a TomTom povazuji za etalon navigacnich sw.

Co se tyce hlasovky, tak je opravdu na vysoke urovni a protoze pouzite barvy v Beta verzi nebyly zrovna vhodne pro jizdu kdy na PDA sviti slunicko, tak jsem jezdil hodne podle sluchu z 95 procent. Uplne v pohode jako s TT ci R66.
jedle_ce4you (98)|8.7.2005 16:14
[QUOTE="anicka.balounova"]Mohu taktez poprosit o detail mapy.

Znojmo - Dobšice?[/QUOTE]
Pro lepší přehlednost jsem umístil screenshoty sem. Přidal jsem tam také ty Žabonosy.
Pracoval jsem na tom "offline" a nevšiml jsem si, že Telematix už jsem nějaké screeny hodil.
j@m (44)|8.7.2005 16:18
Zajímalo by mě kolik už je spokojených uživatelů? 8k není zrovna málo, ale určitě se našli i takoví. Jaké jsou vaše první dojmy? :?:
MLB (105)|8.7.2005 18:10
[QUOTE="jedle"]Tak tady máš ty Žabonosy :) ... snad z toho poznáš co potřebuješ :)[/QUOTE]

Dík zdá se to být dost podrobné. Zatím jsem to lepší neviděl. Začínám být nalomený.:yes:
Peta_ce4you (314)|8.7.2005 20:13
[QUOTE="j@m"]Zajímalo by mě kolik už je spokojených uživatelů? 8k není zrovna málo, ale určitě se našli i takoví. Jaké jsou vaše první dojmy? :?: [/QUOTE]

Je tam každá vesnička i nás na Valašsku i dále ke sloveským hranicím.

Neměl jsem problémy typu, ze by to chtelo jet cestou, kterou to nejde...

Opravdu uzasna je rychlost prepocitavani trasy..
japo_ce4you (57)|11.7.2005 15:16
sice som to posielal uz na mail z ich webu, ale kedze dodnes neprisla odpoved tak to skusim tu :
je v plane verzia DYNAVIXU pre smartfony s wm2003SE ako SDA, SPV, HTC8010/20 ???


Peta_ce4you (314)|11.7.2005 17:13
[QUOTE="japo"]sice som to posielal uz na mail z ich webu, ale kedze dodnes neprisla odpoved tak to skusim tu :
je v plane verzia DYNAVIXU pre smartfony s wm2003SE ako SDA, SPV, HTC8010/20 ???


[/QUOTE]

cituji s webu "Dynavix® Mobile 2005
s podrobnou mapou ČR a průjezdní mapou Evropy je navigační systém pro kapesní počítače PDA a Smartphony s operačním systémem MS Windows Mobile 2003 a vyšším."
japo_ce4you (57)|11.7.2005 19:54
to som si precital aj ja ale vo vseobecnosti sa u SW firiem za smartfony s WM2003 povazuju PPC s wm2003SE.....
u SW pre fony s WM2003 byva vacsinou uvedene - ze to chodi s SPV/SDA/HTC
....
kedze nemaju 320*200 a dotykovu obrazovku....


takze by som to rad mal potvrdene od nich.....
Telematix Software (289)|11.7.2005 23:06
[QUOTE="japo"]to som si precital aj ja ale vo vseobecnosti sa u SW firiem za smartfony s WM2003 povazuju PPC s wm2003SE.....
u SW pre fony s WM2003 byva vacsinou uvedene - ze to chodi s SPV/SDA/HTC
....
kedze nemaju 320*200 a dotykovu obrazovku....


takze by som to rad mal potvrdene od nich.....[/QUOTE]

Omlouvam se za pozdni reakci (dovolene). Mame zatim verzi pro MDA II/III a Compact (=Dataphone II/III). Verzi pro Eurotel Smartphone I/II (a pribuzne) jeste nemame (uprava vzhledu + ovladani). Planujeme casem...
jedle_ce4you (98)|12.7.2005 00:38
Docela by mne zajímalo jakou mají ostatní uživatelé Dynavixu zkušenosti s výpočtem a plánováním delší tras po ČR? Upřímně řečeno jsem z navigace mimo Prahu (zejména po měste Cvikov) trošku zklamán. Kromě obrácené jednosměrky (to se dá tolerovat), 2x program navigoval prokazatelně delší a složitější trasou.

Vzhledem k tomu, že jsem se opět trošku "rozjel" :) v popisu zkušeností, jsem celé "vyprávění" umístl raději na samostatnou stránku :cool:
rk_ce4you (33)|12.7.2005 08:27
[QUOTE="jedle"]Docela by mne zajímalo jakou mají ostatní uživatelé Dynavixu zkušenosti s výpočtem a plánováním delší tras po ČR? Upřímně řečeno jsem z navigace mimo Prahu (zejména po měste Cvikov) trošku zklamán. Kromě obrácené jednosměrky (to se dá tolerovat), 2x program navigoval prokazatelně delší a složitější trasou.[/QUOTE]

U mě není s plánováním delších tras problém, co jsem zkoušel, našel dobře. Co se týče konkrétně cesty do Cvikova, pak protažení Novým Borem bych považoval za hrubku (ten obchvat - byť ne dálniční, jak píšeš - tam možná už 10 let je).

Jednosměrky nejsou silnou stránkou programu, bere-li je vůbec v potaz (zkušenosti z Kladna). Už mě několika chtěl drsně protáhnout (Release Candidate verze). Stejně tak přeplánování naposledy včera zkončilo vymazáním trasy. Po třetím vymazání jsem to vzdal (opět RC).

A k cestě přes Boleslav versus Mělník - záleží na aktuálním provozu v Praze a výchozí pozici v Praze. Díky rychlostní komunikaci R10 z Čerňáku do Boleslavi (a dále do Turnova) je cesta oproti Dubským zatáčkám (mezi Liběchovem a Dubou) opravdu časově rychlejší (pravda, když to znáš a je sucho, i v Dubskejch nemusíš jet až na tři zatáčky pomaleji než cca 100 tachometrově - nenavádím!). Jenže poslední dobou R10 opravují, tak si nevybereš. Chybou plánovače tras je pouze to, že (pokud je pravda co píšeš a někde ses neuťápnul) cestu ze stejných bodů plánuje jinak.
jedle_ce4you (98)|12.7.2005 09:56
[QUOTE="rk"]
Jednosměrky nejsou silnou stránkou programu, bere-li je vůbec v potaz (zkušenosti z Kladna). Už mě několika chtěl drsně protáhnout (Release Candidate verze). Stejně tak přeplánování naposledy včera zkončilo vymazáním trasy. Po třetím vymazání jsem to vzdal (opět RC).[/QUOTE]
Podle informací od výrobce se podobné problémy mohou v RC vyskytovat. Nyní mám k dispozici verzi 1.0. Otestuji a dám vědět.
jedle_ce4you (98)|12.7.2005 10:20
[QUOTE="rk"]
Jednosměrky nejsou silnou stránkou programu, bere-li je vůbec v potaz (zkušenosti z Kladna). Už mě několika chtěl drsně protáhnout (Release Candidate verze). Stejně tak přeplánování naposledy včera zkončilo vymazáním trasy. Po třetím vymazání jsem to vzdal (opět RC).[/QUOTE]
Obávám se, že značení jednosměrek nesouvisí s verzí programu (RC vs. final). To je přeci otázka mapových podkladů, které by měly být cca 2 měsíce staré. Chápal bych, že za rok od vydání této verze už to může být jinak, ale teď mi to přijde trošku zvláštní.
[QUOTE="rk"]A k cestě přes Boleslav versus Mělník - záleží na aktuálním provozu v Praze a výchozí pozici v Praze. Díky rychlostní komunikaci R10 z Čerňáku do Boleslavi (a dále do Turnova) je cesta oproti Dubským zatáčkám (mezi Liběchovem a Dubou) opravdu časově rychlejší .......[/QUOTE]
Souhlasím, že tato cesta může být rychlejší. V první chvíli jsem to také tak chápal. Mate mne však skutečnost, že Dynavix předpokládal přes 2 hodiny jízdy. Po mém zásahu do itineráře pak naplánoval trasu o 20 km a cca půl hodiny kratší.
Telematix Software (289)|12.7.2005 10:30
[QUOTE="rk"]
Jednosměrky nejsou silnou stránkou programu, bere-li je vůbec v potaz (zkušenosti z Kladna). Už mě několika chtěl drsně protáhnout (Release Candidate verze). Stejně tak přeplánování naposledy včera zkončilo vymazáním trasy. Po třetím vymazání jsem to vzdal (opět RC).[/QUOTE]

Relase Candidate1 obsahoval chybu pri hledani tras. Verze 1.0 jiz tyto potize nema. Jednosmerky se samozrejme berou v potaz - pokud jsou v mape jinak nez v realu, program si s tim jiz poradit neumi (zde k zadnym zmenam mezi RC1 a 1.0 nedoslo). Pripravujeme system na opravy map.

[QUOTE="rk"]A k cestě přes Boleslav versus Mělník - záleží na aktuálním provozu v Praze a výchozí pozici v Praze. Díky rychlostní komunikaci R10 z Čerňáku do Boleslavi (a dále do Turnova) je cesta oproti Dubským zatáčkám (mezi Liběchovem a Dubou) opravdu časově rychlejší .......[/QUOTE]
Dokud nejsou dynamicka data o doprave, nelze brat prazsky promenny provoz jako velicinu.
[QUOTE="jedle"]Souhlasím, že tato cesta může být rychlejší. V první chvíli jsem to také tak chápal. Mate mne však skutečnost, že Dynavix předpokládal přes 2 hodiny jízdy. Po mém zásahu do itineráře pak naplánoval trasu o 20 km a cca půl hodiny kratší. [/QUOTE]

To byla prave chyba RC1 - spatne pocital trasy pres dalnice a dlouhe useky. V prodavane verzi tato chyba neni.
rk_ce4you (33)|12.7.2005 10:42
[QUOTE="jedle"]Souhlasím, že tato cesta může být rychlejší. V první chvíli jsem to také tak chápal. Mate mne však skutečnost, že Dynavix předpokládal přes 2 hodiny jízdy. Po mém zásahu do itineráře pak naplánoval trasu o 20 km a cca půl hodiny kratší. [/QUOTE]

Jen pro informaci jiné plánovače uvádějí:

  • Škoda auto - přes MB, 2:00
  • SmartMaps - přes Mělník, 1:32
  • PocketKiM - přes Mělník, 1:42

Problém je v tom, že se hledají tři druhy tras:
  • Nejkratší - je nutné najet co nejméně km
  • Nejrychlejší - je nutné dojet co nejdříve
  • Provozně výhodná - je nutné mít co nejmenší spotřebu

Co vím, tak softwary hledají jednak nejkratší a pak buď nejrychlejší nebo provozně nejvýhodnější cestu. Ne však (dle žádosti uživatele) libovonou z uvedených tří.
jedle_ce4you (98)|12.7.2005 10:57
Většinou (nebo snad vždy) si uživatel může vybrat, kterou trasu chce spočítat ne? Co máš na mysli tou "libovolnou z uvedených 3"?
rk_ce4you (33)|12.7.2005 11:44
[QUOTE="jedle"]Většinou (nebo snad vždy) si uživatel může vybrat, kterou trasu chce spočítat ne? Co máš na mysli tou "libovolnou z uvedených 3"?[/QUOTE]

Uživatel si může vybrat ze dvou možností. Tou první je Nejkratší vzdálenost a tou druhou jedna z výše uvedených. Teď ale koukám, že jsem se trochu sekl - Smart maps nabízí všechny tři typy. PocketKiM a Routeplanner od Škodovky pouze nejkratší a provozně výhodnou, Dinavix nejkratší a nejrychlejší.
Uncle Misha (3)|12.7.2005 11:49
Kudy Vas to navede z Prahy do Hradce Kralove? Pokud po D11, tak ok, jen me zajima, kam az ta dalnice podle map vede? Podle drive zverejnenych screenshotu je znacena dal nez za Podebrady (kde fyzicky konci), jakoby mapy uvazovaly jeji zprovozneni, nebo se pletu?
Dik M.
kopacek (466)|12.7.2005 13:03
Nedá mně to, protože zatím tu asi opravdu nebyl žádný regulérní "platící" zákazník. Takže včera jsem obdržel řádně objednanou zásilku a mám za sebou instalaci a dnes již první navigaci cca 100 km.
Co se týče instalace, tak proběhla naprosto bez problémů (mám hx4700 s ještě první verzí ROMky, byl to jeden z prvních prodaných kousků a zatím ještě nebyl nutný žádný HR). Velmi oceňuji, že celá instalace se odehraje pouze do místa, které určíte (tedy na paměťovu kartu), z vlastní paměti to pouze ukrojí pár stovek bajtů s protokolem o chodu programu. Při instalaci dokonce nemusí být paměťová karta v PDA a použitý ActiveSync, vše lze nahrát přímo na vlastní kartu (t.j. přes čtečku).
Pro vlastní provoz programu jsem však musel značně "zkulturnit" paměť mého iPaqu. - Program potřebuje pro start volných minimálně 25 MB... Po aplikaci rad načtených v diskuzích (tisíckrát díky!!!) se mi podařilo "vyšetřit" po SR 38 MB volných a to již je úplně v pohodě. Start programu včetně navázání spojení s BT GPS (u mně s Adapt Nemerix) je 15 s (mám nainstalovanou pouze mapu ČR). Během mé první dvouhodinové jízdy ani jednou nevypadl signál a ani jednou nedošlo k přerušení komunikace s GPS, bylo stále "přítomno" 9-12 satelitů.
A co samotná navigace? - Po 100 km je rozhodně velmi předčasné psát o "zkušenostech", ale přece. - Doposud jsem používal navigaci zabudovanou přímo v autě (VDO Dayton + mapy Navteq i Teleatlas) a Garminí PDA navigaci Que. - Přesnost map v Dynavixu mně opravdu vzala dech - bydlím tam, kde dávají lišky dobrou noc (Severní Morava, Bruntálsko), ale mapy jsou neuvěřitelně podrobné i v našich končinách. Styl navigace i ovládání porgramu je dost odlišný od obou zmíněných navigací, které jsem zatím používal, ale již teď můžu říct, že odlišná v dobrém - ovládání je jednoduché a při navigaci opravdu stačí poslouchat.
První doporučení pro autory je ode mně za práci s uživatelskými body zájmu POI, zde "Oblíbené". - Program nijak neumožňuje importovat tyto body zájmu a tak nezbývá, než všechny uživatelské body znovu vytvořit (takže první noc po instalaci nespat, jako v mém případě...;) .
jedle_ce4you (98)|13.7.2005 00:11
[QUOTE="kopacek"]Velmi oceňuji, že celá instalace se odehraje pouze do místa, které určíte (tedy na paměťovu kartu), z vlastní paměti to pouze ukrojí pár stovek bajtů s protokolem o chodu programu. [/QUOTE]
Pravda, tento fakt mi ušetřil spoustu starostí po nenadálém HR mého PDA na cestách. Backup systému jsem dělal naposledy ještě před instalací Dynavixu. Jaké bylo moje překvapení, když po Restore systému z CF stačilo se ikonka Dynavixu automaticky objevila v Programs a aplikce bez problémů najela.
jedle_ce4you (98)|15.7.2005 13:45
Systém vyhledávání měst / ulic je implementován poměrně pěkně. Dnes mne však dost zmátl fakt, že při pokusu o vyhledání města Kolín to našlo 35 různých cílů (to je samozřejmě v pořádku) avšak samotný Kolín mezi nimi není :(. Je to obecná chyba nebo se to projevilo pouze u mne?

Možná jsem se špatně díval, ale projížděl jsem seznam asi 3x a Kolín tam prostě nevidím :(
jedle_ce4you (98)|15.7.2005 14:01
[QUOTE="kopacek"]Pro vlastní provoz programu jsem však musel značně "zkulturnit" paměť mého iPaqu. - Program potřebuje pro start volných minimálně 25 MB... Po aplikaci rad načtených v diskuzích (tisíckrát díky!!!) se mi podařilo "vyšetřit" po SR 38 MB volných a to již je úplně v pohodě. Start programu včetně navázání spojení s BT GPS (u mně s Adapt Nemerix) je 15 s (mám nainstalovanou pouze mapu ČR). Během mé první dvouhodinové jízdy ani jednou nevypadl signál a ani jednou nedošlo k přerušení komunikace s GPS, bylo stále "přítomno" 9-12 satelitů.
[/QUOTE]
Já mám volných 70 MB RAM. Spuštění programu trvá 21 vteřin respektive 28 vteřin s navázáním spojení s BT GPS (Asus BT100). Program mám nainstalovaný na Compact Flash (1GB Kingston ElitePro 50x).

Při cestách mimo město vidím 9-10 satelitů, po Praze to kolísá mezi 2-7. Poměrně často se tedy stává, že Dynavix hlásí "výpadek satelitního signálu". Není to již tak časté jak v RC verzi, ale přesto se mi zdá, že to program hlásí častěji než by musel (při viditelnosti 3 nebo 4 satelitů). Docela by se mi líbila možnost vypnout tuto hlášku.
Peta_ce4you (314)|15.7.2005 17:16
[QUOTE="jedle"] Docela by se mi líbila možnost vypnout tuto hlášku. [/QUOTE]

me to teda hlasku rika jen kdyz to vypadne... 3 ani 4 satelity to nerika nic, alespon bych rekl...

tedy lepe receno rekne to jen kdyz jedu tunelem nebo pod mostem
jedle_ce4you (98)|15.7.2005 17:27
No mě to hlásí výpadek satelitního signálu i při jízdě po městě (např. v užší ulicích). Ne vždy se samozřejmě stačím podívat na počet viditelných satelitů. Někdy jsou tam pouze 2, ale většinou je jich tam více.
Telematix Software (289)|15.7.2005 23:50
[QUOTE="jedle"]Systém vyhledávání měst / ulic je implementován poměrně pěkně. Dnes mne však dost zmátl fakt, že při pokusu o vyhledání města Kolín to našlo 35 různých cílů (to je samozřejmě v pořádku) avšak samotný Kolín mezi nimi není :(. Je to obecná chyba nebo se to projevilo pouze u mne?

Možná jsem se špatně díval, ale projížděl jsem seznam asi 3x a Kolín tam prostě nevidím :([/QUOTE]

Obce je lepší hledat přes zájmové body - POI, zde se objeví spolehlivě na 1. místě - stačí zadat "Kolin" do políčka Libovolná část názvu. Hledání adres slouží spíše k hledání konrkténí ulice. V dalších verzích dojde k mírným změnám v tomto chování.
Telematix Software (289)|16.7.2005 00:11
[QUOTE="jedle"]Při cestách mimo město vidím 9-10 satelitů, po Praze to kolísá mezi 2-7. Poměrně často se tedy stává, že Dynavix hlásí "výpadek satelitního signálu". Není to již tak časté jak v RC verzi, ale přesto se mi zdá, že to program hlásí častěji než by musel (při viditelnosti 3 nebo 4 satelitů). Docela by se mi líbila možnost vypnout tuto hlášku. [/QUOTE]

Skutečně došlo k nějakým úpravám, ale v dalším updatu bude více možností jak tuto hlášku nastavit (kdy má zaznít a nejspíš i v jaké podobě).

Jako rychlou pomoc nabízím tuto radu (pouze pro zdatné):
na paměťové kartě najděte soubory ztrata_satelitniho_signalu.wav a satelitni_signal_obnoven.wav v adresáři /dynavix/lang/cs/voice_3.
Buď si je přejmenujte na cokoliv jiného nebo smažte (v tom případě již hlášku neuslyšíte vůbec) nebo nahraďte libovolným wavem - např. s pípnutím
jedle_ce4you (98)|16.7.2005 00:34
[QUOTE="Telematix Software"]
Jako rychlou pomoc nabízím tuto radu (pouze pro zdatné):
na paměťové kartě najděte soubory ztrata_satelitniho_signalu.wav a satelitni_signal_obnoven.wav v adresáři /dynavix/lang/cs/voice_3.
Buď si je přejmenujte na cokoliv jiného nebo smažte (v tom případě již hlášku neuslyšíte vůbec) nebo nahraďte libovolným wavem - např. s pípnutím[/QUOTE]
No to mne už také napadlo :), ale přijde mi to dost "drastické" řešení :cool:
karlic (707)|16.7.2005 06:36
 Pro Telematix Software
Mohl by se někdo od vás dnes zastavit na Pražském PDA srazu na Palmovce a předvést tento produkt? viz. Pražský sraz
hasa (9)|16.7.2005 08:42
Tak jsem se vcera konecne dockal a obdrzel Acer n50 a navigaci Dynavix.
Instalace rozhodne neprobehla v pohode, dvakrat mi napsal, ze aplikace nebyla v poradku nainstalovana, at to zkusim znovu. Nakonec jsem zjistil, ze snad v poradku nainstalovana je.

Dalsi problem byl s rozchozenim GPS. I presto, ze jsem v GPS info videl min 6 satelitu, navigace stale hlasila, ze hleda. Po peti hodinach zapoleni se znicehonic chytla. No aspon tak.

V navigaci se vyskytuji mensi odchylky od skutecneho stavu, ale s tim jsem vicemene pocital. Tak pokud se napriklad nachazim v ulici ve ktere bydlim, ukazuje mi, ze se nachazim v ulici vedlejsi :(

Co ale vidim jako velky problem je nastaveni hlasitosti hlasove navigace. Mozna je to pristrojem (s jinym nemam zkusenosti), ale i pokud mam hlasitost na maximum, mam problemy rozumet tomu co mi Ilona rika. Mozna by stalo za to, uvazovat o ovladani hlasitosti primo v navigaci nezavisle na PDA. Pri maximalnim nastaveni opravdu neni moc prijemne klikat na ikony.

Tak to je za prvni den zatim vse, krome vyse uvedenych problemu slape navigace pekne. O hlaskach s vypadkem signalu tu uz byla rec, tak snad to v pristi verzi bude lepsi.
beecher (9270)|16.7.2005 09:32
[QUOTE="karlic"]Mohl by se někdo od vás dnes zastavit na Pražském PDA srazu na Palmovce a předvést tento produkt?[/QUOTE] Urcite ale prijde Pavel...
Telematix Software (289)|16.7.2005 10:24
[QUOTE="jedle"][QUOTE="Telematix Software"]
Jako rychlou pomoc nabízím tuto radu (pouze pro zdatné):
na paměťové kartě najděte soubory ztrata_satelitniho_signalu.wav a satelitni_signal_obnoven.wav v adresáři /dynavix/lang/cs/voice_3.
Buď si je přejmenujte na cokoliv jiného nebo smažte (v tom případě již hlášku neuslyšíte vůbec) nebo nahraďte libovolným wavem - např. s pípnutím[/QUOTE]
No to mne už také napadlo :), ale přijde mi to dost "drastické" řešení :cool: [/QUOTE]
V další verzi na to bude nastavovací dialog. (Stejně tak i na zmiňované nastavení hlasitosti nezávsilé na systému).

Ještě tu existuje jeden způsob nastavení: do souboru v PDA /Program Files/Dynavix/user_new_items.txt přidejte na konec tyto řádky:

[CODE][voice.config]
gpsSentencesBadWaitEA=3
gpsSentencesBadWait=10

Za voice.config ma být pouze obrácená hranatá závorka - bohužel na stránce se to zobrazuje špatně.
[/CODE]

První nastavuje dobu výpadku v sekundách, po které teprve zazní upozornění v blízkosti manévru a druhá dobu výpadku pro zaznění upozornění jinde na trase. Pokud někdo dojde k uspokojivým hodnotám, budu rád, když nám je pošle.
Nezávisle na tomto vznikají další úpravy této funkce.

K častým výpadkům: mě osobně je program hlásí zřídka i v centru Prahy - používám externí magnetickou anténu na střeše vozidla. Toto řešení (obyčejná GPS s ext. anténou) má podstatně lepší výsledky než sebelepší GPS uvnitř vozidla. Kvalita signálu má naprosto zásadní vliv na kvalitu navigace a její systém správného určení polohy.
Telematix Software (289)|16.7.2005 10:25
[QUOTE="karlic"] Pro Telematix Software
Mohl by se někdo od vás dnes zastavit na Pražském PDA srazu na Palmovce a předvést tento produkt? viz. Pražský sraz[/QUOTE]

Bohužel tato informace přichází pozdě. Doufám, že se tam nicméně Dynavix objeví.
karlic (707)|16.7.2005 10:43
[QUOTE="Telematix Software"][QUOTE="karlic"] Pro Telematix Software
Mohl by se někdo od vás dnes zastavit na Pražském PDA srazu na Palmovce a předvést tento produkt? viz. Pražský sraz[/QUOTE]

Bohužel tato informace přichází pozdě. Doufám, že se tam nicméně Dynavix objeví.[/QUOTE]
Informace o srazu byla od 20.6.05 a nikdo se nebrání, aby nějaká firma dobrovolně přišla a pokusila se zaujmout. Sponzoring konzumentů určitě vítán :D.
Co tak Oficiální sraz číslo V? Mohli byste přivést nějaké video, jak to má např. na předváděčkách Smartmaps? Pokud se vám ani tohle nehodí, tak pak další Pražský sraz, sobota 13. 8. 2005 14 - 23 h. Tak jak?
pantata_ce4you (149)|16.7.2005 22:57
Taky přidám své poznatky s čerstvě zakoupeným Dynavixem. 1. Instalace - je sice pěkné, že lze instalovat přes čtečku na kartu, ale bylo by ještě lepší, kdyby se aktivace tehle instalace dala provést po spuštění Dynavixu z PDA přes Internet. Opisovat 20ti místné číslo do a z mobilu fakt není zrovna uživatelské ... Nainstaloval jsem verzi s průjezdní mapou Evropy. Proč nelze jednoduše naistalovat jen software a pak zkopírovat mapy na kartu podle toho, kterou potřebuji? Proč musím pro každou verzi map odinstalovat předchozí verzi a naistalovat druhou???? !!!! 2. Tak vypadá to pěkně, mapy jsou podrobné, uživatelské rozhraní je částečně pěkné, částečně vypadá jako dodělané "narychlo". (autoři, když se tak oháníte těmi studiemi, koukněte na Navigon 5 nebo TomTom ...) 3. Simulační režim funguje,hlasová navigace vypadá výborně. 4. Tak to spustíme. Nejdříve bez navigace. Nastavíme tomu port, tak a ted .. A ejhle ono se to z nejakeho důvodu ptá, na jake BT zarizení se chci připojit. No mobil místo GPS použiju dosti těžko, že ... No budiž, vybereme GPS. Hmm, tam kde Navigon i Alturion jede bez problemů, tak tam to ukazuje žlutý bod a tvrdí, že to nemá dost družic. Podivné. Navíc mě výpadky pod mostem vůbec nezajímají, ty jsou snad samozřejmé ... 5. Projíždím, mapy překvapují detailností. Ale co to?? Proč se jedna vesnice jmenuje Finanční ředitelství Ostravy 1 a jiná vesnice se jmenuje Finanční úřad Ostravy 1 a další ještě jinak? Že by změny názvů na počest úspěšného výběru daní? 6. No chybičky se vloudí. Zkusíme navigaci. Tak vybereme start a cíl a necháme si spočítat trasu. Aha, nenecháme. Tohle tenhle softík za pouhých 8000,- neumí. No dobrá. Tak vybereme Něco kousek od nás, ať to nepočítá dlouho ... Ok, vybrano, dám navigovat. Heh - hodí mě to do dalšího okna, asi co kdybych si to rozmyslel. No, odborníci na ergonomii to asi ví líp, fajn, aspoň se poučím. Tak stiskneme Nejkratší trasu. Error 1: dialogs.cpp:398 Internal error .. caused by (15) userprofile.cpp:333 target.cpp:331 Some error in SQL statement: Error vhen opening SELECT B.*, T.FeatureClass, ... Uff, no občas se chybička vloudí. Třeba to má málo paměti. Ok, vypnuto,softreset, kontrola obsazene pameti (volno 36MB), znovu návrat do tohoto bodu. Chyba se opakuje. Hmm ... No tak zkusíme Nejrychlejší trasu. A opravdu počítá. A vypočítá, zahlásí první odbočku a .... přestane navigovat a ukazovat polohu. Co to? BT dioda zhasla, spojení s GPS ztraceno. Přepínám se do BT manažera. Nejde spustit, hlásí něco o nedostatku paměti ovladače. No nebudu napínat, postupně jsem se dostal až k hardresetu a nainstaloval Dynavix na uplně čistý systém. Stále se stejným výsledkem, pokus o navigaci vždy shodí ovladače BT. Takže verdikt: začínám zkoušet verzi bez průjezdní mapy Evropy, jestli to náhodou nebude mít vliv, ale vzhledem k tomu, že jsem legálním majitelem jak Alturionu, tak Navigonu 5, tak než se to nainstaluje (zkusím to pro změnu přes activesysnc), mám zatím s čím srovnávat. Pokud se jedná o mapové podklady, tak jsou jednoznačně v Dynavixu o mnoho tříd napřed. Bohužel software nedosahuje po funkční stránce ani na Alturion (což je pořád nedodělek, ale alespoň funguje), o Navigonu nemluvě, ten je z uživatelského a funkčního hlediska úplně někde jinde. EDIT: Tak vypadá to, že verze pouze s mapou ČR funguje výborně, pro změnu ovšem instalace přes activesync na konci zahlásí chybu (nepovedlo se spuštění autorun.exe). Přesto software funguje. No snad to jsou vše dětské chyby, přece jen to jen verze 1.něco ;) Autorům držím palce, ať to vychytají, když už jsem to zaplatil, tak bych měl rád fungující systém. Ale těch 5 let vývoje bylo doufám míněno jako vtip (a nebo snad 5 člověkolet?), jinak to je fakt ostuda.