Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Dynavix - releasy, rady, zkušenosti

Peta_ce4you (314)|27.7.2005 15:27
[QUOTE="petr22"]Skoda, uz to pripominalo rozumnou cenu

Zvlastni je, ze stejne mapy maji nase Audi a BMW navigace a cena je polovicni..... ze by si uctovali za podklady pro mapy pro PDA vic ?[/QUOTE]

kde je cena polovicni??

a co cena HW, kdyz budu prodavat hw za 60 - 120 tis?? tak muzu dat mapy levne...
kopacek (466)|27.7.2005 16:31
Otazka - neslo by nejak oddelit prispevky, ktere se toci kolem ceny (a ze jich je celkem vetsina a jsou navic neustale dokola) od vymeny zkusenosti uzivatelu, kteri jiz Dynavix pouzivaji??? (Asi nejlepe zavest nove tema Navigace -> Ceny)

Pokud je to mozne, prosim o nejake vyjadreni zastupcu Telematixu o nefunkcnosti programu pri kombinaci iPaq + BT GPS (viz moje prispevky vyse). Psal jsem v pondeli zpravu i na support, ale doposud zadna odpoved.

Telematix Software (289)|27.7.2005 17:24
[QUOTE="kopacek"]Otazka - neslo by nejak oddelit prispevky, ktere se toci kolem ceny (a ze jich je celkem vetsina a jsou navic neustale dokola) od vymeny zkusenosti uzivatelu, kteri jiz Dynavix pouzivaji??? (Asi nejlepe zavest nove tema Navigace -> Ceny)

Pokud je to mozne, prosim o nejake vyjadreni zastupcu Telematixu o nefunkcnosti programu pri kombinaci iPaq + BT GPS (viz moje prispevky vyse). Psal jsem v pondeli zpravu i na support, ale doposud zadna odpoved.
[/QUOTE]
Omlouvam se za pozdni reakci. Odpoved jiz mate v poste.
Na reseni problemu se intenzivne pracuje. Chyba neni zcela v Dynavixu, ale jde nejpravdepodobneji o problemy mezi ovadacem Bluetooth a operacnim systemem. Dynavix pouze nejakym mechanizmem na nekterych PDA tuto chybu nastartuje.

I pres mnohadeni intenzivni praci celeho tymu, se toto chovani nepodarilo uspesne identifkovat a tudiz se mu ani vyhnout. Bohuzel ani informace o tomto problemu Blueotoh nejsou dostupne.

Prosim ty z Vas, kteri tyto problemy mate, aby jste meli jste nekolik dni trpelivost. Budeme Vam vdecni za informace o dalsich kombinacich hardwaru, kde se problem objevil.

V chystanem updatu by se melo objevit (krome opravy tohot problemu) nekolik drobnych orpav a take dojde ke snizeni pametove narocnosti. Pribude nastaveni ovladani hlasitosti. Jakmile bude vyresen tento problem, prijdou na radu dalsi opravy a zlepseni.
Peta_ce4you (314)|28.7.2005 09:13
Rekl bych ze problemy u me jsou zpusobeny tim ze docerpa volnou pamet, potom vypne BT...

Pokud je vice volne pameti -> vypadne to pozdeji...
Telematix Software (289)|28.7.2005 09:29
[QUOTE="Peta"]Pokud je vice volne pameti -> vypadne to pozdeji...[/QUOTE]
Tak to puvodne skutecne vypadalo, ale k vypadkum dochazi i s 30MB volne pameti... :( Nicmene skutecne: cim vice pameti, tim mene/pozdeji k problemu dochazi.
RStein (2012)|28.7.2005 10:21
Vcera jsem mel moznost vyzkouset Dynavix a krome par musek jsem naprosto nadseny.Vim, ze na poradne otestovani by bylo potreba vice casu, ale i ta dvouhodinova jizda, kdy jsem vyvadel ruzne kejkle, abych ho nutil prepocitavat cestu, je pro me dostatecne vypovidajici a presvedcila me, ze Dynvavix je i ted skvely produkt. :yes:

Nadsena z nej byla i manzelka, ktera rekla, ze je to prvni navigace, podle ktere by si trioufla opravdu jet (mame Pocket Kima a zkouseli jsme SmartMaps) a ze bychom si Dynavix meli koupit, s cimz jsem vrele souhlasil :D

Nejaky delsi dojmy zverejnim brzy asi na blogu. Zatim za me potlesk pro Telematix (a to opravdu nerad chvalim).

BTW: Opravdu skoda, ze neexistuje demoverze - s ni by bylo rozhodovani pro vetsinu lidi asi snazsi. Ja jsem malem koupil SmartMaps...
beecher (9270)|28.7.2005 10:32
[QUOTE="Telematix Software"][QUOTE="Peta"]Pokud je vice volne pameti -> vypadne to pozdeji...[/QUOTE]
Tak to puvodne skutecne vypadalo, ale k vypadkum dochazi i s 30MB volne pameti... :( Nicmene skutecne: cim vice pameti, tim mene/pozdeji k problemu dochazi.[/QUOTE] Technicka... To spojeni spadne, kdyz tomu "dojde" pamet? Neni tam nejaky problem se "zahazovanim" veci, ktere uz nejsou potreba?
Telematix Software (289)|28.7.2005 10:44
[QUOTE="beecher"][QUOTE="Telematix Software"][QUOTE="Peta"]Pokud je vice volne pameti -> vypadne to pozdeji...[/QUOTE]
Tak to puvodne skutecne vypadalo, ale k vypadkum dochazi i s 30MB volne pameti... :( Nicmene skutecne: cim vice pameti, tim mene/pozdeji k problemu dochazi.[/QUOTE] Technicka... To spojeni spadne, kdyz tomu "dojde" pamet? Neni tam nejaky problem se "zahazovanim" veci, ktere uz nejsou potreba?[/QUOTE]
To prave ne. Volne pameti muze byt fura a presto k tomu dojde. V tom ovladaci BT se odhraje cosi, co pravdepodobne sice s pameti souvisi a on se vypne, ale proste "dojiti" pameti to neni. Problem je tedy nejspis v tom driveru - dovnitr se bohuzel nepodivame. Aktualni vyvojova verze je k pameti o poznani setrnejsi, ale problem nezmizel (puvodne jsme doufali, ze tim by se problem vyresil, ale nestalo se)
RStein (2012)|28.7.2005 11:28
Tezko radit bez znalosti kodu. ;)

Predpokladam ale ze vite, ze na mnozstvi celkove volne fyzicke pameti u driveru tolik nezalezi.

Today polozky a ovladace sdileji pametovy "pool" nazvany Device memory, ktery nema moc co do cineni s volnou fyzickou pameti. Jestlize mate problem s BT ovladacem (a zvlaste HP zarizeni jsou tim proslule), zkusil bych nejprve zrusit vsechny mozne blbinky na Today obrazovce, provest soft reset a zkusit pracovat s Dynavixem znovu.
HelaPC (130)|28.7.2005 11:32
Zajimalo by mě, jestli to umí knihu jízd?
Dík.
Telematix Software (289)|28.7.2005 11:33
[QUOTE="RStein"]Tezko radit bez znalosti kodu. ;)

Predpokladam ale ze vite, ze na mnozstvi celkove volne fyzicke pameti u driveru tolik nezalezi.

Today polozky a ovladace sdileji pametovy "pool" nazvany Device memory, ktery nema moc co do cineni s volnou fyzickou pameti. Jestlize mate problem s BT ovladacem (a zvlaste HP zarizeni jsou tim proslule), zkusil bych nejprve zrusit vsechny mozne blbinky na Today obrazovce, provest soft reset a zkusit pracovat s Dynavixem znovu.
[/QUOTE]
Bohuzel ani po hardresetu se to nezlepsuje. Ale diky za radu. Jakekoliv dalsi jsou vitany... :yes:
RStein (2012)|28.7.2005 11:49
Co vim, tak se problem objevuje hlavne na HP strojich + v ruzne mire na cemkoli od HTC.

Na jakem zarizeni Dynavixe testujete? jen pro jistotu - zkuste hned po resetu vyradit vsechny Today polozky timto programkem.

http://www.snapfiles.com/get/pocketpc/notoday.html

BTW: Dynavix zavadi nejake vlastni drivery do systemu?

A dalsi otazka ) Projizdeli jste kod nejakym profilerem? Vcera jsem z nekterych hlasek mel dojem, ze program "leakuje" pamet...
romanx (69)|28.7.2005 12:09
To RStein:

U produktu HP to chce vzdycky posledni verzi ROM :)

Telematix Software (289)|28.7.2005 12:11
[QUOTE="romanx"]To RStein:
U produktu HP to chce vzdycky posledni verzi ROM :)
[/QUOTE]
ani v tom to neni... neavic to po nejake dobe potkava i jina PDA nez hx4700 a nejsou to vsechny HP. Maji ale (zatim se zda) stejny BT driver...
RStein (2012)|28.7.2005 12:17
[QUOTE="Telematix Software"]ani v tom to neni... neavic to po nejake dobe potkava i jina PDA nez hx4700 a nejsou to vsechny HP. Maji ale (zatim se zda) stejny BT driver...[/QUOTE]

Myslim, ze ani posledni verze ROM neni perfektni - podle spekulaci bude chyba na strane HP kompletne odstranena az ve WM 2005...
Telematix Software (289)|28.7.2005 12:20
[QUOTE="RStein"]Co vim, tak se problem objevuje hlavne na HP strojich + v ruzne mire na cemkoli od HTC.[/QUOTE]
uz jsme to vyvolali i na i acer a fujitsu-sismens (ale za mnohem delsi dobu)

[QUOTE="RStein"]Na jakem zarizeni Dynavixe testujete? [/QUOTE]
bezne vyvyjime na MDA III, hp 3970, 21xx, 4150, 63xx, 4700, 3715, pocketloox: 420, 720 a testujeme pak na jeste na dalsich

[QUOTE="RStein"]BTW: Dynavix zavadi nejake vlastni drivery do systemu?[/QUOTE]
Ne.

[QUOTE="RStein"]A dalsi otazka ) Projizdeli jste kod nejakym profilerem? Vcera jsem z nekterych hlasek mel dojem, ze program "leakuje" pamet...[/QUOTE]
Pouzivame jich celou radu. Co jsme nasli, je odstraneno. Zadny vliv na problem to ale nemelo. (nic zasadniho - v radu kB za kazdou novou trasu).
RStein (2012)|28.7.2005 12:32
Takze jste problem objevili hlavne na zarizenich s Widcomm BT stackem. Jeste byt vami vyloucim, ze opravdu nejde o Device Memory error tim, ze zkusite nasimulovat stejnou chybu na MS BT Stacku (treba na MDA II).

Pak byste si alespon byli jisti, ze jde/nejde o problem jednoho driveru...

K tem memory leakum) Vcera na me vyskocila hlaska a bohuzel jsem ji odklepl, ze ktere jsem mel pocit, ze se snazite smazat opakovane nejaky jiz neplatny pointer.
Bohuzel ted uz to nemohu znova nasimulovat, protoze Dynavixe nemam :(

A dalsi bug) Dynavix obcas spadne, kdyz se snazite navigovat (vypocitat trasu) na misto ve stejne ulici, ve ktere prave jste. Nejprve se objevi hlaseni "Pouzijte mapu" a pak aplikace spadne.
kopacek (466)|28.7.2005 12:48
[QUOTE="RStein"]Takze jste problem objevili hlavne na zarizenich s Widcomm BT stackem...[/QUOTE]
Pritom ale na uplnem stejnem hx4700 bezi komunikace od Garminu iQue s BT GPS 10 naprosto korektne (za 3 mesice temer denniho pouzivani ani jedno spadnuti navigace, nedostatek pameti ale hlavne ZADNY problem s BT)... Musi se tedy lisit zpusob prace s BT v samotnem softwaru.
RStein (2012)|28.7.2005 13:00
Tezko rict, jedine Telematix vi, jak pracuje s porty.

Tipnul bych si, ze obe aplikace pouzivaji na otevreni portu kod podobny tomuto

hPort=CreateFile(BTComPortId, ...)

Samozrejme ze ale obe aplikace mohou vyuzivat u MS BT Stacku integraci se sokety nebo proprietarni Widcomm API.

Telematix Software (289)|28.7.2005 13:09
[QUOTE="RStein"]Tezko rict, jedine Telematix vi, jak pracuje s porty.

Tipnul bych si, ze obe aplikace pouzivaji na otevreni portu kod podobny tomuto

hPort=CreateFile(BTComPortId, ...)

Samozrejme ze ale obe aplikace mohou vyuzivat u MS BT Stacku integraci se sokety nebo proprietarni Widcomm API.
[/QUOTE]
presne tak - pouzviame CreateFile. Vime, ze nektere jine softy problem nemaji - musi jit pravdepodobne o nejaky druh (legalni) prace s pameti, ktery ovsem BT driveru vadi a ten se pote vypne.

Jedna z poslednich hypotez (cislo as 59) je, ze systemova funkce VirtualAlloc naalokuje pamet i skrz DriverMemory...
Telematix Software (289)|28.7.2005 13:17
Tady http://pocketnow.com/index.php?a=portal_detail&t=reviews&id=513 je napriklad zrejme, ze to az tak moc nezpusobi konkrenti program - tady dokonce ani neni GPS. Zajimave je, ze podle nekterych zprav je tu jeste nejaka spojitost s pametovou kartou.

Bohuzel i ruzna fora na Itrnetu pouze hledaji priciny a zpusoby reseni toho problemu, ale zatim nikdo neuspel (alespon jsme to nenasli).

Snazime se dal
RStein (2012)|28.7.2005 15:59
[QUOTE="Telematix Software"]
Jedna z poslednich hypotez (cislo as 59) je, ze systemova funkce VirtualAlloc naalokuje pamet i skrz DriverMemory... [/QUOTE]

Tomuhle opravdu neverim - to by byl obrovsky prusvih....

Telematix Software (289)|28.7.2005 16:13
[QUOTE="RStein"][QUOTE="Telematix Software"]
Jedna z poslednich hypotez (cislo as 59) je, ze systemova funkce VirtualAlloc naalokuje pamet i skrz DriverMemory... [/QUOTE]
Tomuhle opravdu neverim - to by byl obrovsky prusvih....
[/QUOTE]
Tonouci se stebla chyta. Uz jsme toho opravdu zkusili furu. Navic driver memory a prace v ni neni moc dokumentovana zalezitost :(
Kocir (836)|30.7.2005 17:00
[QUOTE="nevron"]Kde přesně se dá koupit - ve specialnim balicku LIMITED EDITION za super cenu plnou verzi DYNAVIX OEM CR + hlavni tahy Evropa
na internetu jsem našel jen verzi bez DYNAVIXU. :( [/QUOTE]

Tim je mysleno PDA YAKUMO (Alpha nebo Delta 300GPS nebo X GPS) prodavane spolu s DYNAVIX OEM.

AT computers, ALZASOFT, atd
nevron (5)|30.7.2005 17:27
To mě je jasné, ale zajímá mě kde nabízí ten balíček Yakumo delta X GPS + Dynavix OEM.:?:
Kocir (836)|30.7.2005 19:41
[QUOTE="nevron"]To mě je jasné, ale zajímá mě kde nabízí ten balíček Yakumo delta X GPS + Dynavix OEM.:?: [/QUOTE]


Prave tito by to meli nabizet.

A nebo primo TELEMATIX na svem webu to bude mit od 1.8.
pantata_ce4you (149)|31.7.2005 19:07
K padani BT:
nahral jsem do Acera WM 2003 SE a vyzkousel Dynavix. Chova se to trochu rozdilne. Nespadne ovladac BT rozhrani, ale po pomerne kratkem case (cca 3-5 minut) dynavix ztrati spojeni s GPSkou. Pokud vlezu do "Nastaveni PDA" v dynavixu a odklepnu OK, tak se vetsinou spojeni navaze znova. Ale BT ovladac bezi stale dal.

LS.
RStein (2012)|1.8.2005 21:21
Nejake sve postrehy k Pocket Kimovi, SmartMaps a Dynavixu jsem zverejnil zde

http://blog.renestein.net/PermaLink,guid,8f07367c-dec3-485c-8f7c-3c570f90de77.aspx
Peta_ce4you (314)|2.8.2005 09:04
Neco noveho s BT??
Telematix Software (289)|2.8.2005 09:37
[QUOTE="Peta"]Neco noveho s BT??[/QUOTE]
Problem se podarilo velmi silne omezenit, ale jeste ne zcela odstranit (je potreba dynavix hodne trapit aby BT umrel). Do konce tydne by mel byt vydan Release Candidate a pokud se neobjevi zadny velky problem, tak brzo pote bude verze 1.1.
petr22_ce4you (454)|2.8.2005 22:05
Mnojo - jenze pokud je hodnoticm kriteriem kvalita, zvitezi soft s nejlepsi mapou silnic - a tudiz nejdrazsi

jenze 8000 je 6000, SM stoji jen 2000

A jelikoz u nas navigacni sw a hw vyrabime, tak vim kolik chce teleatlas a navteq za mapy - a pokud jim u PDA verze nejak vyrazne nehrablo, tak ta licence map neni nijak draha v porovnani s cenou za kterou se sw prodava
petr22_ce4you (454)|2.8.2005 22:10
Ad polni cesty - nechte se nekdo navest na Krakovec od jihu

Nase navigace pro Audi s aktualni mapou (tou samou co ma Dynavix, tzn jaro 2005) najde perfektni cestu, ze ktere se vyklube lesni pesina (nicmene sjizdna autem). Ale bacha na srnky :-)
RStein (2012)|2.8.2005 22:15
[QUOTE="petr22"]Mnojo - jenze pokud je hodnoticm kriteriem kvalita, zvitezi soft s nejlepsi mapou silnic - a tudiz nejdrazsi

jenze 8000 je 6000, SM stoji jen 2000

A jelikoz u nas navigacni sw a hw vyrabime, tak vim kolik chce teleatlas a navteq za mapy - a pokud jim u PDA verze nejak vyrazne nehrablo, tak ta licence map neni nijak draha v porovnani s cenou za kterou se sw prodava[/QUOTE]
To je asi reakce na me, ze ;) Ja vim, hral jsem si SmartMaps a prisly mi dostacujici, ale nemel jsem zkouset Dynavix ;) - navic SM stoji 3900 a ve srovnani s Dynavixem mi koupe SmartMaps prisla jako vyhazovani penez;)
Jeste chci ale zkusit TomToma - podle screenshotu co mam, tak kvalita mapovych podkladu muze Dynavixu silne konkurovat. A za nizsi cenu mit i mapu Evropy by vubec nebylo spatne:)
nevron (5)|3.8.2005 19:33
[QUOTE="Kocir"][QUOTE="nevron"]To mě je jasné, ale zajímá mě kde nabízí ten balíček Yakumo delta X GPS + Dynavix OEM.:?: [/QUOTE]


Prave tito by to meli nabizet.

A nebo primo TELEMATIX na svem webu to bude mit od 1.8.[/QUOTE]
:?: :?: :?: :?:
lupo01 (2)|4.8.2005 15:22
Pro nevron
nebo
http://www.telefonky.cz/Yakumo_-_Delta_X_GPS_WM2003SE_SIRF3_96MB_PXA-270_312MHz_CZ_DYNAVIX-gid6270.htm :)


Admin: ... link opraven
landys_ce4you (119)|7.8.2005 20:07
Mel jsem prilezitost prubnout Dynavix...
Prvni dojmy byly nadherne, fura hezkych reseni, jako moznost zobrazit listu, moznost nastaveni informaci ve spodnim radku, ale pak uz spis zapory.
Naucit se jak se nekam navigovat, nebylo az tak jednoduche, ne vzdy to funguje tak intuitivne. Prace s GPS je docela mizerna, hlavne ten znamy pripad s hlasenim o ztrate spojeni. Ale i jinak je to docela site horkou jehlou a datove podklady jsou dost divoke. Pritomnost bodu zajmu je plus, ale dulezite tam nejsou a nesmyslne ano. Docela me zaujalo, ze v Jablonci nad Nisou je nad nejvyssi hrazi vstup do stanice metra :))
Kocir (836)|7.8.2005 21:15
V cem jsou datove podklady horsi?
Databaze (struktura) je stejna jako u TT nebot ji dodadava dodavatel map.
Ovsem zpusob popsani POI je 100x lepsi nez u TT5, stejne tak prace-vyhledavani je mnohokrat lepsi. Mapove podklady jsou uplnejsi a hlavne aktualnejsi. V TT5 schazi rok postavene silnice (napr. u Uher.Hradiste). Program si zaslouzi dalsi pozornost vyvoje, to je pravda, ale neni to posledni verze, ale naopak verze nesouci cislo "1" a TT5 ma cislo "5" byt vlastne v poradi treti.
landys_ce4you (119)|7.8.2005 23:14
Ano, zejmena hlasova navigace je jeste lepsi, ale Dynavix s tim jaksi neumi pracovat. Napriklad:
1) dam mu navigovat rychle a on me zene pres polni cesty, v nastavenich mu je vyjmu a naridim mu navigaci pouze po 3 "kvalitnejsich kategoriich silnic", opet me zene po te cyklostezce
2) nekolikrat jeci, ze "ztrata signalu", pak zase cestuje jinam nez jedu a to mi jine navigace nedelaji, uz jsem za krizovatkou a ozve se "nyni odbocte"
3) kdyz si s Dynavixem hraju doma nanecisto, furt mi hlasi, ze jsem nekde v Praze na krizovatce Legerova/Vinohradska, kdyz ho presunu domu, zase je za chvili v Praze
4) POI jsou divne, stara telefonni cisla, POI uplne na jine silnici nez je uvedeno, stanice metra na prehradni hrazi, soukroma pumpa je v POI a 2x maxi Shell ne, vlakova zastavka ano a nadrazi uz ne,...
Vlastnosti podsviceni nejak nereaguji, upozorneni taky nejde dal, u nekterych zatrhavacich voleb nesmyslne vyskakuje klavesnice, zatimco jinde si ji musim vyvolavat, nastaveni tlacitek taky nejak zlobi, nebo ho nechapu.
Jinak je to fakt skvela zalezitost, treba v porovnani s PocketKIM, ktery byl pro me donedavna spicka ;-). Vyhledavani podle casti nazvu je skvely napad. Mapa v TT5 je alespon v mem okoli aktualnejsi, uz tam mam i zdejsi nove kruhove krizovatky, v Dynavixu je jen jedina. Taky jsem k TT5 od nadsencu ziskal i databaze rozhleden, restauraci, policejnich radaru, atd., na ktere to ve zvolene vzdalenosti upozornuje :-)
Spis bych si predstavoval vypusteni nejake BETA verze mezi testery a rejpaly, kteri vyhledaji musky a pak teprve po cca 2 mesicich vypuseni ostre verze. Prehled release u Dynavixu ale naznacuje, ze se program taky vylepsuje!
[QUOTE="Kocir"]V cem jsou datove podklady horsi?
Databaze (struktura) je stejna jako u TT nebot ji dodadava dodavatel map.
Ovsem zpusob popsani POI je 100x lepsi nez u TT5, stejne tak prace-vyhledavani je mnohokrat lepsi. Mapove podklady jsou uplnejsi a hlavne aktualnejsi. V TT5 schazi rok postavene silnice (napr. u Uher.Hradiste). Program si zaslouzi dalsi pozornost vyvoje, to je pravda, ale neni to posledni verze, ale naopak verze nesouci cislo "1" a TT5 ma cislo "5" byt vlastne v poradi treti.[/QUOTE]
Telematix Software (289)|8.8.2005 00:33
[QUOTE="landys"]1) dam mu navigovat rychle a on me zene pres polni cesty, v nastavenich mu je vyjmu a naridim mu navigaci pouze po 3 "kvalitnejsich kategoriich silnic", opet me zene po te cyklostezce[/QUOTE]
Pokud program dovolite jet pouze po silnicich I. ci II. tridy(= 3), tak ve chvili, kdy takove spojeni dvou mist neexistuje - je program nucen pouzit i ostatni silncie - pak jiz temer nehledi na jejich stav, ale snazi se je pouzit co nejemne.
Rozumne omezeni je bud zadne (tedy 8, funguje temre vzdy) nebo minimalni - 7. Jakmile date 6 nebo jeste vyssi cislo, davate po programu casto tezko splnitelny ukol. Ucelem tohoto nastaveni bylo spise mit moznost vynechat dalnice nebo pozue mistni cesty. Pro cyklisty pak napr. vynechat frekventovane silnice. Pokud jsou omezeni vypnuta, rychla trasa by se mela cyklostezkam vyhnout (samozrejme krome pripadu, kdy je cyklostezka v mape ohodnocena chybne). Toto funguje bez problemu.
[QUOTE="landys"]2) nekolikrat jeci, ze "ztrata signalu", pak zase cestuje jinam nez jedu a to mi jine navigace nedelaji, uz jsem za krizovatkou a ozve se "nyni odbocte"[/QUOTE]
Problem ztraty signalu bude resen ve verzi 1.1 (mozna jiz tento tyden). Zbytku nerozumim - muzete to upresnit? Ve vetsine pripadu je Dynavix naopak nejpresnejsi. Jakou mate GPS a jak ji mate umistenou?
[QUOTE="landys"]3) kdyz si s Dynavixem hraju doma nanecisto, furt mi hlasi, ze jsem nekde v Praze na krizovatce Legerova/Vinohradska, kdyz ho presunu domu, zase je za chvili v Praze[/QUOTE]
Muzete mi poslat SZ s tim, jak presne se to stava? Diky
[QUOTE="landys"]4) POI jsou divne, stara telefonni cisla, POI uplne na jine silnici nez je uvedeno, stanice metra na prehradni hrazi, soukroma pumpa je v POI a 2x maxi Shell ne, vlakova zastavka ano a nadrazi uz ne,...[/QUOTE]
Databaze dostavame "jak jsou". S kazdym vydanim mapy se ale zlepsuji.
[QUOTE="landys"]Vlastnosti podsviceni nejak nereaguji, upozorneni taky nejde dal, u nekterych zatrhavacich voleb nesmyslne vyskakuje klavesnice, zatimco jinde si ji musim vyvolavat, nastaveni tlacitek taky nejak zlobi, nebo ho nechapu.[/QUOTE]
Jake mate PDA? Tyto funkce nejsou primo v systemu a nektera PDA je proste nemaji nebo je nemaji stejne jako vetsina. Nastaveni klaves bylo zatim naprosto bezproblemove vsude.
[QUOTE="landys"]Mapa v TT5 je alespon v mem okoli aktualnejsi, uz tam mam i zdejsi nove kruhove krizovatky, v Dynavixu je jen jedina. Taky jsem k TT5 od nadsencu ziskal i databaze rozhleden, restauraci, policejnich radaru, atd., na ktere to ve zvolene vzdalenosti upozornuje :-).[/QUOTE]
O jake okoli jde? Jak stare mate mapy (staci SZ). Muzete nam poslat nejakou z onech databazi?
landys_ce4you (119)|8.8.2005 00:51
Ad 1) pochopil jsem to obracene, myslel jsem, ze pro ucely rychle jizdy vnutim pouze silnice 0 az 3, ale stejne mi to do trasy hazi snad 8. Mensi oklika po silnici I. tridy byva rychlejsi.
Ad 2) mam vestavenou GPS v Yakumo Delta 300 GPS (drzak na prednim skle) a kdyz treba stojim na prejezdu a cekam na vlak, nejak se to splasi - pokracuje, vrati se, chvili nez se to zklidni, tvrdi to odbocte vpravo, pak zase vlevo, holt GPS v PDA je neco jineho nez Blaupunkt DX.
Databaze POI jsem objevil na http://cz-poi.wz.cz/download.php . S databazemi je to nadlidska prace, jeste ze funguje vzajemna spoluprace. Metro ale v Jablonci opravdu neni :-))
Ted koukam, ze pri cteni napovedy pak Dynavix zahadne kolabuje. Snad to dela jen me PDA, obcas se s Dynavixem uplne vypne.
Telematix Software (289)|8.8.2005 01:04
[QUOTE="landys"]Ad 1) pochopil jsem to obracene, myslel jsem, ze pro ucely rychle jizdy vnutim pouze silnice 0 az 3, ale stejne mi to do trasy hazi snad 8. Mensi oklika po silnici I. tridy byva rychlejsi.[/QUOTE]
Zkuste omezeni na tridu silnic vypnout (necjte 0-8) - trasy by pak meli byt vetsinou takove, jako je ocekavate. Samozrejme se najdou vyjimky - navigace je matematicka uloha, ktera nepostihne realitu (ohodnoceni silnic neni presne, program netusi, kde to byva ucpane atd.) - vzdy Vas dovede do cile tam, kde to neznate
[QUOTE="landys"]Ad 2) mam vestavenou GPS v Yakumo Delta 300 GPS (drzak na prednim skle) a kdyz treba stojim na prejezdu a cekam na vlak, nejak se to splasi - pokracuje, vrati se, chvili nez se to zklidni, tvrdi to odbocte vpravo, pak zase vlevo, holt GPS v PDA je neco jineho nez Blaupunkt DX.[/QUOTE]
s Yakumem nebyvaji potize. Velmi pomaha externi antena na strese. Kdyz se pogram chova takto "spatne", muzete se podivat, do vraci za polohu GPS - jsou to sede body v mape - cim vice jsou pruheldne, tim jsou starsi - pokud GPS "cestuje" hodne po okoli, navigace nema sanci s tim uz cokoliv udelat.
Kocir (836)|8.8.2005 15:56
Yakuma maji obecne dost kvalitni a citlive prijimace. DNVX ma zase dost dobre praprocavanou korekci nekvalitniho signalu GPS, takze pokud kurzor cestuje pri stojicim aute, tak je to spise projev "nedokonalosti" tegnologie GPS z jejiho technologickeho principu. Ono prece jenom vnitrek auta byt na jedne strane ohranicen sklem neni idealnim prostredim pro 100% a bezchybny prijem GPS.
KarelB_ce4you (50)|11.8.2005 22:04
Dynavix vs iPaq 4700 – první zkušenosti Poté co jsem se rozhodl opatřit si satelitní navigaci jsem se po přečtení spousty článků rozhodl k nákupu iPaqu 4700 a nového SW Dynavix (dále DV). K nákupu mne vedla zkušenost s tímto HW (kdysi jsem vlastnil iPeqa jiného typu se kterým nebyly žádné problémy) a o Dynavixu rozhodlo pár článků, které jsem četl a střet s jedním zcela neovladatelným SW (ten je ve vlastnictví známého, který mne požádal o pomoc s jeho uchozením a byl to ten klasický případ kdy došlo na známé RTFM). Po přečtení tohoto fóra mi bylo jasné že se s touto lehce vražednou kombinací (Dynavix x iPaq 4700) pouštím na tenký led, ale co bychom neudělali pro trochu zábavy? První instalace (mapa ČR vč. průjezdní mapy Evropy) proběhla celkem v pohodě až na závěrečnou hlášku „Chyba při spouštění autorun.exe“, nicméně vše se zdálo být na svém místě. Nalézám příslušný soubor, ťuk a je to tady. Dynavix nabíhá, celkem bez problémů se daří připojit GPS (ASUS BT-100 dodávaný v sadě se Dynavixem) a rozjet celý SW. Během chvilky vím kde jsem (doma) a přichází první pokus o vyhledání trasy. Bum. Na obrazovce je hláška o nedostatku paměti a tak hurá do nastavení. Zvedám paměť pro programy kam až to jde a další pokus. Daří se mi nastavit cílový bod (hledání až do úroveň popisných čísel je super a zdá se i přesné), spouštím výpočet trasy a s velkou radostí slyším „po sto metrech zahněte doleva“. Tato hláška je však během dvou vteřin následována zprávou „ztráta satelitního signálu“ a ledka indikující BT komunikaci zhasíná. Pokus o nastartování BT je následován zprávou o nedostatku paměti pro běh ovladače, tudíž následuje „teplý start“ a to co jiní majitelé této kombinace HW a SW asi znají. Bádám dál. Následuje HW reset (pojďme se zbavit všeho balastu) a jedeme dál. Stav je stejný, žádná změna. Při výletu do Prahy mne napadá Dynavix vyzkoušet jen jako ukazovátko pozice na mapě a závěr je takový, že vše jede tak jak má, za celých 140 km domů nic nepadá a přesnost je vynikající. Hlášku o ztrátě signálu slyším jen jednou někde ve ¾ tunelu za Jihlavou - to je ale v pořádku v tunelu to tak asi má být. Závěr: Zdá se mi, že problém není v komunikaci DV s GPS přes BT ale někde v kódu, který se zabývá výpočtem trasy a hlavně následnou navigací. Abych vyloučil nějaký problém během instalace, zkouším dneska všechno instalovat z gruntu na starou 128 MB CF Kingmax ve verzi „pouze mapa ČR“ opět na systém po HW resetu. Instalace končí stejnou hláškou jako po prvé (autorun), nicméně výsledkem je výrazně stabilnější stav, který však mohu ověřit pouze jako pěšák, neboť jsem si během instalace dal pivo. Nemám žádné hlášky o nedostatku paměti, při pokusu napočítat trasu na Severní Moravu ale dostávám chvilku po startu navigace opět echo o ztrátě signálu a mrtvý BT. Pokus o výlet do sousední vsi však končí dílčím úspěchem a DV v kapse mé bundy pouze neúspěšně protestuje proti změně trasy, když zahýbám pěšky do kopce k lesu. Výsledkem je zhruba hodinový chod aplikace bez jakýchkoliv problémů, ovšem moc se nenaviguje neboť se víceméně stojí. Po návratu domů ještě zkouším překopírovat celou aplikaci na původní novou 1GB kartu Kingston MMC+, která přišla s iPaqem. Žádná zásadní změna, vše jede jak předtím. Můj laický závěr: - komunikace DV s GPS přijímačem přes BT a funkčnost SW je bez aktivní navigace zcela bezproblémová - prokazuje se souvislost problémů s velikostí použité mapy - chování zřejmě nesouvisí s typem použité paměťové karty (aspoň při kombinaci CF MMC+) - potíže zřejmě souvisí s částí SW obsluhující výpočet trasy případně aktivní navigaci Moc nám všem přeji, aby problémy DV byly co nejdříve vyřešeny, SW jako takový je skvělý a až dojde k vychytání některých much nebude mít naprosto chybu. Karel PS: Pokud má někdo z Telematixu zájem o další troubleshooting, email je uveden. PS2: Nějaké zprávy o verzi 1.1? null
kopacek (466)|12.8.2005 08:38
[QUOTE="KarelB"]Dynavix vs iPaq 4700 1.1 ....

null[/QUOTE]

Bohužel to umí "odpálit" BT i bez aktivní navigace, musíme doufat, že vydání 1.1 je ve velmi blízkém horizontu ale především že tato verze bude FUNKČNÍ a že již nebudeme muset používat konkurenční navigační softy... ;-)
Telematix Software (289)|13.8.2005 19:09
Jiz byl vydan RC2 k verzi 1.1. Pokud betatesteri nenahalsi zadny zasadni problem, bude verze 1.1 vydana pocatkem nasledujiciho tydne (okolo 16.8).

Omlouvame se vsem, kteri byli timto problemem postiženi.
pantata_ce4you (149)|13.8.2005 19:14
[QUOTE="Telematix Software"]Jiz byl vydan RC2 k verzi 1.1. Pokud betatesteri nenahlsi zadny zasadni problem, bude verze 1.1 vydana pocatkem nasledujiciho tydne (okolo 16.8).
[/QUOTE]
Hmm a jak se říká těm, kteří si betaverzi koupili? :D :D ;)
Pavel Stejskal (155)|13.8.2005 19:37
Zdravím, rozhoduji se mezi TomTom a Dynavixem. Kluci v diskuzi TomTom mne už hodili dva obrázky vesničky Dvořisko (na trase Choceň - Vysoké Mýto) v měřítku 400m a 100m. Našel by se zde někdo kdo by mne sem dal také 2 obrázky z Dynavixu v nějakém podobném měřítku?

Předem díky za ochotu.
pantata_ce4you (149)|13.8.2005 19:47
[QUOTE="Pavel Stejskal"] Našel by se zde někdo kdo by mne sem dal také 2 obrázky z Dynavixu v nějakém podobném měřítku?.[/QUOTE]
00082752_img1_Jajk.png 00082752_img2_5WQ0.png
Pavel Stejskal (155)|13.8.2005 19:54
Pantato, děkuji Ti. Až budeš mít možnost testnout 1.1 napiš sem prosím Tvoje poznatky.

Dík měj se a přeji bezproblémový chod verze 1.1
libor_m (1026)|14.8.2005 14:11
[QUOTE="Telematix Software"][QUOTE="landys"]... Taky jsem k TT5 od nadsencu ziskal i databaze rozhleden, restauraci, policejnich radaru, atd., na ktere to ve zvolene vzdalenosti upozornuje :-).[/QUOTE]Muzete nam poslat nejakou z onech databazi?[/QUOTE]
Před nějakou dobou jsem přišel s nápadem tvorby POI, takových, které budou vyhovovat nám, českým uživatelům navigačního sw (viz [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]. Jednotlivé databáze POI jsou tvořeny postupně, příspěvky dodávají různí uživatelé, kteří chtějí přispívat. Některé POI jsou i kompletní, např. McDonald's, KFC, Agip, Shell, Tesco, eBanka apod. Některé mají např. i otevírací doby, WiFi spoty (KFC). Na nic z toho samozřejmě nemáme žádná autorská práva, každý, ať dané soubory v TomTom Navigator využívá, jak chce, nebráním se ani tomu, aby si je někdo zkonvertoval pro jiný navigační sw. Jen bych byl velice nerad, aby je jakákoliv firma použila oficiálně do svého placeného produktu bez jakékoli předchozí dohody.