Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 12 12311 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 173

Téma: GPS Nemerix Adapt BT

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

<code>Máte s ním někdo nějaké zkušenosti? Celkem mne zaujala jeho cena, "kamarádění se s MDA Compact", schopnost až 16ti satelitů, a možnost výměny baterie za běžnou Nokiáckou, takže bych hned dokoupil nějakou s mnohem vyšší kapacitou než je ta dodávaná, ale jinak nevím co si mam o tomto GPS přijímači myslet.. Chtělo by to nějaké praktické zkušenosti.. Máte je někdo? </code>
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2001

zde, zde

Nováček
    Registrace
    May 2004

Zkus kouknout zde forum. Mám ji také a jsem s ní velmi spokojen. Baterie opravdu drží a vydrží hodně. Měl jsem jí na dvouhodinovou cestu a po připojení napájení se dobíjela asi 10 minut a ukázalo mji to, že je plno...

Nováček
    Registrace
    May 2004

KOukám, že jsme ke compu zasedli úplně stjeně...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Díky za tip, hledal jsem tu všemožně ale tu diskusi jsem nenašel, takže sorry za zdvojení tématu.. Jestli hajekm nekecá, jdu si ji v blízké době koupit do AH..

Nováček
    Registrace
    May 2004

Nekecá... Já ji tam koupil taky

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jul 2003

Jo, skoro nekecá ) . Takže po dalších pár dnech testování musím říct, že jsem moc spokojený. Už si připadám jako dealer a měl bych od AH mobilu dostat nějakou dealerskou odměnu, protože si ji tam na moje doporučení už koupilo spouta lidí :-). Jen ještě malá poznámka k zaměnitelnosti nebíječek. Nejsou úplně 100% kompatibilní. Určitě jdou vzájemě prohodit baterie s N6230. Ty jsou stejné. Ale nabíjecí konektor má nepatrně jiný průměr a nejdou zaměnit. Nemám teď možnost to proměřit a otestovat, protože nemám u sebe žádnou nokii. Ale každopádně doporučuji. Moje první zkušenosti byly popsány v tomto fóru.

Milan

Nováček
    Registrace
    Jul 2005

Ahoj,
    pokud nekdo chcete Bluetooth GPS s chipsetem Nemerix (vydrz na baterie 23 hodin), tak ze ozvete. Popis je tady: http://www.xaiox.com/navone.htm. Je shodna s vyse diskutovanou GPS, ale ma vetsi kapacitu baterie...
    Vzal jsem jich z jednoho nemeckeho eshopu vic (uspora postovneho), takze mam jeste 3 kusy volne - cena vychazi celkem na 2700 CZK. Je to uplne nove, nerozbalene. Proste platit 30 EUR za postovne za 1 GPS by bylo fakt moc... :-) Pro informaci, vcera jsem podobnou s mensi kapacitou baterie zahledl na webu sunnysoftu za 3500, AHMobile dnes za 2650 + DPH.
    Pokud mate zajem, ozvete se na telefon 603 846 240 nebo na johny99@post.cz
    Zdravim,
    Johny99

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2003

Dobrý večer,
    dnes jsem si koupil také GPS Nemerix, ale mám dotaz. GPSku jsem normálně napároval s LOOXem 718 bez jakéhokoliv problému. Ale pokud chci obě zařízení připojit, tak mne modrá dioda cca po 2min. bliká 1x za 3s, což je v tom kratičkém manuálu popsáno jako chyba připojení. Dále červená dioda (indikace satelitů) má jeden stav, který nemám v návodu popsán a to takový, že mne v tom 2min. propojení než spadne spojení, určitý čas červeně bliká. Upozorňuji, že nemám v PDA nainstalovaný žádný mapy ani mapový prohlížeč, to si musím teprve koupit.
    Je toto chování standardní? Já myslím že bluetooth by mělo být připojené i bez map a jiného sw v PDA jak chci dlouho já a ne jen ty 2min. Poradí příp. odzkouší někdo?
    Předem dík

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jul 2003

Ahoj,
    dej si do PDA ten softik co je na CD nebo jeste lepe VisualGPS . Pokud bude komunikace aktivni, bude ti modra ledka blikat po 1s. Cervena ledka zacne pravidelne blikat, pokud GPS chytne kvalitne signal z alespon 3 druzic a vysila do BT platna, fixovana data o pozici.

Milan

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2003

Dík za typ, VisualGPS jsem stáhnul PDAčkem, rozbalil na SD kartu. Propojil jsem přes bluetooth Nemerixe a Looxe, otevřel VisualGPS. Neděje se vůbec nic i v tom sw. Spojení vydrží opět asi 2 min (blikání po 1s) a potom opět blikání 1x za 3s (spadlé spojení), mezitím začne blikat červená LED, takže asi nějaký ten satelit najde, ale to je vše. Ve VisualGPS musím něco nastavit? Nastavil jsem pouze metrické jednotky, ale Port 1 jsem nechal a Baud 4800 rovněž. Je toto v pořádku, nebo musím nastavi něco jiného? prosím nemějte ze mne srandu, ale s GPS mne v okolí nikdo neporadí a já jsem na IT techniku antitalent a neruzumím ji.
    Taže můžu mít třeba i banální školáckou chybu, kterou třeba ani nepředpokládáte. Jo, s noťasem ten samý problém, ale také tam nemám žadný sw.
    Díky za pomoc.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Na Portu 1 to urcite nebude, zkuste jine COM porty - COM4 a vyse...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2003

Díky, díky, mezi tím, co jste mne, psal odpověď, tak jsem testnul jiné porty, a na COM6 jsem se chytil. Teď uvidíme, jestli nespadne bluetooth spojení. zatím se zdá, že to bude dobré. Tak snad!!!!!

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2004

Ahoj,

chtel bych se zeptat na nasledujici.Stava se vam,ze by vam Adapt GPS ukazovala ve spojeni treba s mapu PocketKim,ze jedete mimo silnici?Vsude mi to ukazuje presne (Praha a okoli),ale cestou na dovolenou do zapadnich cech uz mi to i v Plzni a dal na zapad ukazovalo hodne nepresne.Byl jsem treba i v Klatovech na hlavni silinici mimo mesto. Muze to byt starsi verzi mapy nebo spise "nepresnosti" GPS? Dekuji za vase namety

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2005

to není problém toho Tvého gps ale systému. Z povahy věci je gps "přesná" při jízdě autem na cca 5m plus mínus, ale! Ale někdy je i přesnější a někdy zase méně. Vstupuje do toho strašně moc vlivů a faktorů. Obecně se dá říci, že čim více vidíš družic, tím je přesnost lepší. Ale svůj vliv má i počasí atd... "Chytřejší" software umí tyto chyby eliminovat minimálně tak, že předpokládá jízdu autem "hlavně" po cestě (jak chytré :-)) a do určité tolerance "umísťuje" auto v mapě na silnici. Pokud samozřejmně nějaká cesta v okolí je... Levnější SW toto nedělá a neumí, z povahy věci se jedná většinou o Tebou zmiňované aplikace zobrazující polohu do bitmapových podkladů... uff, chápeš?

Strana 1 z 12 12311 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. MSI Star Key v2.0, USB Bluetooth™v2.0/ClassI adapt
    Od 8310 v sekci Jaké si vybrat / koupit příslušenství?
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 08-12-2007, 14:12
  2. MDA II neběží s BT Nemerix!
    Od matous_ce4you v sekci Zbývající PPC
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 10-02-2006, 20:06
  3. MDA II + GPS Adapt + Bluetrek headset problem
    Od BTGPS v sekci Zbývající PPC
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 19-09-2005, 16:46