Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

GPS Nemerix Adapt BT

hybo (3107)|4.9.2005 11:55
0,9A by bylo fajn, ale...provozni a teplotni ztraty, taky je potreba hledet na nabijeci krivku, dale pak na samotny provoz PDAcka...a kdyz k tomu pripojis dalsi zarizeni....
Saman_ce4you (1451)|5.9.2005 16:19
Baterka se pri nabijeni zahriva, ale to je dany tim rychlo-nabijecim procesem (kdyby se to melo dobijet normalnim procesm, tak by to trvalo mnohem dele, a asi by to nikdo nekoupil, kdyz by to vydrzelo 4h na baterii pak jsi to musel dalsich 8h dobijet) a je to zahrute v nabijecim proudu. Jaky dalsi ztraty myslis? Svody kondenzatoru? Ztraty ve vedeni na tistenim spoji?
2A to muze brat spickove, ale mluvit o tom, ze pri nabijeni to zere porad 2A je nesmysl. Jak jsem, psal to by asi ten auto-adapter nevydrzel..
Ivanm_ce4you (466)|6.9.2005 00:23
Ucinnost pri nabijeni neni 100%, musi se dodavat zhruba 140%- velke ztraty /teplo.../. Mozna baterie typu Li-x jsou na tom lepe. Pri zacatku nabijeni dost vybite baterie a podsviceni na MAX ten proud bude velky. Ty 2A jsem myslel jako MAX, navic to velmi brzo klesne. Ale asi to opravdu neni nic, co by autobaterii ve slusnem stavu melo nejak ohrozit.
Nabijecka tezko da o hodne vetsi proud, nez na jaky je navrzena. Bude se prehrivat a ochranny obvod bude ten proud omezovat. Nebo nebude a taky neco treba vyhori -pojistka, nabijecka, auto... :-)
duffioso (537)|7.9.2005 18:22
Tak lidicky vyzkouseno!Dnes mi to prislo z AH Mobile!Slape krasne,ale co je hlavni,nabiji mi to MDA Compact!Jen jsem pouzil originalni kabel,ktery byl v baleni MDAc a krasne to nabiji! Oprava....uz to zase nenabiji....skoda....slo to jn chvilku
HudsonStan_ce4you (0)|8.9.2005 13:08
Pravda. 2A si klidne ze zacatku ve spicce PDA veme, ale nezapominejte ze to je na tech 5V. V autoadapteru je vetsinou spinany zdroj, takze na tech 12V si to veme umerne min. Pocital bych max. 1A/12V.
kopec_ce4you (236)|13.9.2005 18:38
[QUOTE="yasmeene2"]Mě to mda 2 nabíjí dobře, i přes samonavíjecí kábl. Problém v autě by byl tehdy, kdyby nabíječka po zapojení do zapalovače nesvítila. A ještě mám dotaz. Ono to nabíjí, i když mám vypnutý motor, nemůže se stát, že bych si tím vybyl celou autobaterii? Popřípadě jak dlouho bych to tam musel nechat, aby se vybila?[/QUOTE]

jakej kaabl, samonavijeci jsem nasel jenom jeden a o tom tvrdili ze to pres nej nende ... please!?
yasmeene2 (794)|13.9.2005 19:02
Kupoval jsem ho tady ten můj je teda od firmy jeyo, ten už jaksi v nabídce není, ale tenhle je to samé.
kopec_ce4you (236)|13.9.2005 19:31
no nevim, ten konektor na obrazku vypada jinak nez ten do mda2 :(
Update: kabel> oni maj ten obrazek u vsech, takze to nerozhoduje

Jinak, uz mam Nemerixe taky, ale nemuzu to vubec rozchodit, postup je asi takovy, tak kdybyste nekdo moh pomoct...:

1. zmacknu tlacitko na GPS, chvilku ho podrzim, zacne to blikat vlevo cervenozelene a vpravo rychle modre
2. sparuju (mam normalni ovladac od M$, ale s tim od Widcommu mi to taky nefachcilo)
3. vypnu bluetooth, protoze mi aplikace hlasi ze comm port je nepristupny, ze ho vyuziva jina aplikace kdyz to mam zapnuty.
4. Zapnu VisualGPS, nastavim port COM6, protoze je u nej napsany cosi o BT
5. Dam OK, tzn. pripojeni a nic se nedeje. VisualGPS neukazuje zadny data, BT LEDka blika jako ze BT je zapnuty. GPSka sviti cervene vlevo a modre blika vpravo (jednou za 3 sekundy)

so? anybody knows?
Saman_ce4you (1451)|13.9.2005 20:07
Modra blik. dioda s intervalem 3s, znamena, ze nema navazany BT spojeni. Podivej se do nastaveni BT manageru, jakej ma odchozi port, ten pak dej na vyber do visualGPS
kopec_ce4you (236)|13.9.2005 20:12
a to najdu kde, ten odchozi port?
kopec_ce4you (236)|13.9.2005 20:12
a to najdu kde, ten odchozi port?
00089101_Screen001_Cexo.png
yasmeene2 (794)|13.9.2005 20:32
No předně bt musíš mít zaplý ať ti to píše co to píše, pak ve visualgpsce postupně zkoušej všechny porty. Mě to běhá na pětce, někomu na šestce...
Josef57 (35)|13.9.2005 21:04
Externí anténa k GPS Adapt Nemerix

Tato GPS BT má konektor na externí anténu. Máte někdo zkušenosti, připadně odkaz na obchod, kde je možno tuto anténu sehnat ?
kopec_ce4you (236)|13.9.2005 21:08
tak jsem prosel vsechny porty co tam sou a spojeni jsem se nedockal, ani 5 ani sestka nejdou, protoze: Unable to open port. Please close the application accesing the communication port

Mohli by ste mi nekdo udelat strucnej navod?
S474N (660)|13.9.2005 21:25
Pri parovani nezapomente zakliknout "Encryption". Kouknete na navod na prilozenem CD.
kopec_ce4you (236)|13.9.2005 21:32
Jenze ja tam zadny encryption nemam!
S474N (660)|13.9.2005 21:49
Tak vytahni CD, vloz do mechaniky a projdi si navod bod po bodu :!: :!: :!:
kopec_ce4you (236)|13.9.2005 21:54
navod jsem prosel nekolikrat a nemel jsem ho vzuru nohama! ale ty obrazky co sou v tom navodu, konkretne vsechny kolem BT Managera mam ja v mym MDAII proste jiny. Proste oni tam maj na ten BT jinej program. Ja mam tady v tom jedinou moznost si zarizeni pridat do "bonded", pojmenuvat si ho podle sebe a tim koncim, zadny dalsi nastaveni tady nemam. Nejaky encryption a porty tady nejsou.

--> viz priloha obrazek asi o sest prispevku vyse
yasmeene2 (794)|13.9.2005 21:57
Já tam taky enkrypci nemám. Skus odebrat zařízení a zpárovat ho znovu. Párovací mód je když držíš tlačítko na gpsce cca 5 vteřin - začne zběsile modře blikat. Používáš nějaké jiné bt zařízení? Taky kolik máš nastavený baud?
yasmeene2 (794)|13.9.2005 21:58
Taky je důležitý až se tě to po párování zeptá jestli to chceš použít pro seriový port tak dát ano!
kopec_ce4you (236)|13.9.2005 22:00
Jo to jsem zkousel, zbesile blikala, sparoval jsem to a dal nevim. spustim VisualGPS a zase nic. nic jinyho nepouzivam, baud jsem zkousel jak 4800, tak 9600...
kopec_ce4you (236)|13.9.2005 22:04
[QUOTE="yasmeene2"]Taky je důležitý až se tě to po párování zeptá jestli to chceš použít pro seriový port tak dát ano![/QUOTE]

Na nic takovyho se me to nepta
yasmeene2 (794)|13.9.2005 22:46
Aha ty máš starší romku. Máš nainstalovány bhtools?
Saman_ce4you (1451)|13.9.2005 23:58
Vy chlapici s MDA II asi nemate widcomm BT managera, ze? To bych pak chapal, ze jasne nevidite ten port a nesouhlasi screenshoty to co jsou v navodu..
kopec_ce4you (236)|14.9.2005 06:20
No nemamme no... ale tay sem vcera na ICQ vyresil ze potrerbuju ty BTTools a uz to funguje :-D Teda zatim jenom komunikace ModryZub, satelity mi svitej porad cervene jako ze nemuze nic najit... we will see through the day
S474N (660)|14.9.2005 09:29
Pokud sviti cervene, tak nenasel satelit, takze ho zkus dat nekde, kde je viditelnost na oblohu - treba na okeni parapet. V mistnosti ti nic nechyti.
Saman_ce4you (1451)|14.9.2005 10:18
Hodne zalezi kam smeruje okno, me Nemerix na parapetu 2 hodiny jen cervene svitil, musel jsem ho dat na balkon, tam uz mel 7 satelitu...
Latexman (28)|14.9.2005 10:33
Taky mám zkušenost že někdy to chytne satelity skoro hned a někdy to šíleně trvá. A nemůžu přijít na nějakou závislost proč se to tak děje. Jinak když už signál je, tak je to OK. Jde to dokonce když mám GPS v tašce nebo v kufru u motorky.
kopec_ce4you (236)|14.9.2005 15:35
jj, funguje, jenom mu teda to prvni nabehnuti (pocitam od zapnuti do te doby nez zacne ukazovat, pod skoro sirym nebem trvalo asi 20 minut :? VisualGPS hlasil "Satellites in view" 10 a in use 0" pak nabehl a normalne ukazuje, v dome mam 7 satelitu, ale blbej signal. Jinak super vecicka !!!
yasmeene2 (794)|14.9.2005 19:23
Mám takový pocit, že to nabíhá úměrně tomu jak moc si pod širou oblohou. Když nabíhá z parapetu tak třeba deset minut, když v autě tak někdy třeba třicet sekund. Počet satelitů "in view" je podle mě zcela zavádějící informace, důležitý je jejich signál.
Saman_ce4you (1451)|14.9.2005 22:20
Hodne zalezi, kde GPSka ztratila signal/byla vypnuta predtim, nez byla opetovne zapnuta. Kdyz ty mista byly od sebe daleko, tak se to pak temer rovna cold startu. Kdyz uz ty casy jsou neunosny a trva dlouho dostat fix i pod otevrenou oblohou, nekdy pomuze "vyresetovat" receiver tim, ze se vynda nejmin na 5min baterka, pripadne, pokud to je mozny, factory reset - aby se vymazala RAMka s natahanymy udaji almanachu a efemeridu, ve kterych ma bordel - laicky receno - a chte to vymazat a zacit znova (klasicke vyspoupit-nastoupit)..
Pavel Stejskal (155)|14.9.2005 22:54
Přiznám se, že stále tak trochu nerozumím o čem píšete. S Nemerixem chytám signál i doma na stole (3-4 satelity) a to mám hned vedle baráku ohromnou lípu, která dost stíní. Nepamatuji si, že bych měl start delší než cca. 2min, kromě uplně prvního startu, když jsem ho doma vybalil. Nikdy jsem nepotřeboval vytáhnout baterii na 5min, abych vyresetoval receiver, kvůli neůnosným časům. Ze začátku jsem testoval všelijaké možné kombinace funkce Nemerixe, Dynavixu a PDA, abych věděl co mne může potkat. Takže jsem testoval i vypnout Nemerixe, ale PDA s Dynavixem jsem nechal běžet, po asi 100 km jsem Nemerixe zapnul, a opravdu bleskem jsem měl signál i aktuální pozici. Ještě drobná zajímavost. Občas někdo uvádí že baterie je shodná s baterií Nokia. Pravda je jenom na 50% aspoň u Nokie 6230, baterie z ní jde do Nemerixe OK. Pak jsem vzal baterii z Nemerixe (pochopitelně vybitou:D ) a dal ji do N6230 s myšlenkou, že se mne baterie v HF nabije. Ale ouha, baterie do telefonu nandat jde, jenže už nejde nasadit zadní kryt telefonu, protože baterie je o malinko vyšší a tím pádem mne telefon neržel ani v HF.
Saman_ce4you (1451)|14.9.2005 23:23
No, velmi zalezi na okolnostech. Pokud s tim nedostanes zkusenost na tom samym miste co nekdo jinej, kdo treba ma potize, tezko se to porovnava.
S474N (660)|15.9.2005 07:58
Baterii pouzivam teda z druheho mobilu - N3100 a je shodna. Je sice trosicku z Nemerixe vetsi, ale to vubec nebrani nabiti v mobilu.
JanHavlicek (635)|18.9.2005 11:01
zdar, nedávno jsem koupil nemerixe, ale mmám problém po zapnuti svítí jedna dioda červeně a druhá modře. Spojení s DPII je asi v pohodě, ale v programu visualgpsce nevidím jediný satelit. spojení funguje na com5. potřdbuju snad speciální ovladač ?
Saman_ce4you (1451)|18.9.2005 11:16
Hmm.
1) Kde jsi to zapinal, byla sance, ze bude signal?
2) Jak dlouhu jsi to mel zapnuty?
3) Modra sviti nebo blika? Sviti trvale by nemela. Uspesna komunikace je indikovana rychle blikajici (asi jednou za sekundu) modrou diodou
4) Kdyz visulalGPSce dostava data, tak blika indikator prijmu vpravo dole
JanHavlicek (635)|18.9.2005 12:13
1) šance jistě byla, zapínal jsem to v autě s výborným výhledem na nebe
2) jak dlouho ? Přes 5 minut
3) nene, trvale svítí čefveně jen ta červeno-oranžovo-zelená dioda. Dioda bluetooth bliká po 1 sekundě, jako že je s PDA spojena
4) to je taky v pohodě, indikátor přijmu bliká červeně, akorát nevím, jestli mám dobře nastavený baudrate, mám ho standardně nastavený na 4800, ale zkoušel jsem taky 38400 a dopadlo to stejně.

bluetooth by mělo být nastavený dobře, sériový profil mám vytvořený. Co se týče softu na bluetooth na MDAII, tak mám standartní + k tomu BT profile a BT icon service od Buzze lightyear
kopec_ce4you (236)|18.9.2005 12:22
to auto to taky nevim jestli je dobry.... prece jenom je to kovova klec. Mas aspon nejaky "Satellites in View" kdyz ne "In Use"?

Me taky nejdriv cervena jen svitila, klidne i 1/4 hodiny. pak jsem to zapl cestou do skoly a po tech 45 min se to chytlo (i bez spojeni s PDA) a uspesne to funguje az do ted!
Saman_ce4you (1451)|18.9.2005 12:49
Kdyz to auto jede, tak obvykle trva dyl ziskani fixu. Taky zalezi co mas za auto, kdyz mas GPSku pod prednim sklem a mas vyhrivani predniho skla, tak mas smulu.
Vlastne jsi nenapsal, jestli ti jen vadi,ze to trva dlouho dostat fix, a zda uz ale jinak normalne prijimas, nebo zda od ty doby co to mas, ze jsi fix "nevidel"
JanHavlicek (635)|18.9.2005 14:31
no tak nyní jsem pod širým nebem a visualgpsce mi hlásí satelits in view : 11, ale in use žádný. Fix is not avaible. co teď ? Díky za odpovědi
yasmeene2 (794)|18.9.2005 14:37
A v záložce Sig/nav chytáš nějaký "sloupec"?
JanHavlicek (635)|18.9.2005 14:45
jj, chytám, už se to chytlo mám tu 4 satellits in use a už to valí, chtělo to jen počkat, až to chytí fix. všem díky za rady :)
kopec_ce4you (236)|18.9.2005 17:53
no 4 sats in use nani moc... pod sirou oblohou chytam tak 8 in use. jednou i devet, ale to jsem byl na skoro nejvyssim miste v okoli.
Latexman (28)|18.9.2005 18:03
[QUOTE="Saman"]Kdyz to auto jede, tak obvykle trva dyl ziskani fixu. Taky zalezi co mas za auto, kdyz mas GPSku pod prednim sklem a mas vyhrivani predniho skla, tak mas smulu.
Vlastne jsi nenapsal, jestli ti jen vadi,ze to trva dlouho dostat fix, a zda uz ale jinak normalne prijimas, nebo zda od ty doby co to mas, ze jsi fix "nevidel"
[/QUOTE]

Dovolím si nesouhlasit s tím vyhřívaným předním sklem. Četl jsem to už mnohokrát a podle mě a mých zkušeností to není pravda. Mám Ford Mondeo s vyhřívaným předním sklem a GPS Nemerix mě chodí normálně. Jestli tam je nějaká ztráta signálu, tak skoro neznatelná. Toť má zkušenost. Možná ma někdo nějakou jinou, ale byl bych rád, aby se tady nešířily zbytečně nějaké fámy.
JanHavlicek (635)|18.9.2005 19:32
[QUOTE="kopec"]no 4 sats in use nani moc... pod sirou oblohou chytam tak 8 in use. jednou i devet, ale to jsem byl na skoro nejvyssim miste v okoli.[/QUOTE]
no tak ono to nebe zas nebylo tak širé, byly tam stromy a tak, napsal jsem to blbě, chytal jsem tam tak 3-4 satelity, ale to je celkem jedno, důležitý je, že teď už mi to fungovalo naprosto skvěle i v autě a to jsem potřeboval
Saman_ce4you (1451)|18.9.2005 22:36
[QUOTE="Latexman"]Dovolím si nesouhlasit s tím vyhřívaným předním sklem. Četl jsem to už mnohokrát a podle mě a mých zkušeností to není pravda. Mám Ford Mondeo s vyhřívaným předním sklem a GPS Nemerix mě chodí normálně. Jestli tam je nějaká ztráta signálu, tak skoro neznatelná. Toť má zkušenost. Možná ma někdo nějakou jinou, ale byl bych rád, aby se tady nešířily zbytečně nějaké fámy.[/QUOTE]

No, to neni fama. Kolega s Focusem a vyhrivanym prednim sklem ma Yakumu Delta (nevim presne kterou) a chyta jen na externi antenu. Pod prednim sklem ani nahodou..
S474N (660)|19.9.2005 08:51
Jestli si to nahodou nekdo neplete s termosklem - tj. to, co nepropousti teplo, protoze obsahuje castecky kovu - lze poznat zepredu, protoze ma nafialovelou barvu. Ja mam na aute termosklo a na palubni desce mam o nekolik satelitu mene, nez na zadnim platu ci venku.
Saman_ce4you (1451)|19.9.2005 10:37
Ja urcite myslim vyhrivany sklo :D Tam je ve skle takova jemna mrizka z topneho vedeni a to je urcite pro GPS signal dost velka prekazka. Ale jako vzdy zalezi na dalsich podminkach, takze neni nemozny aby tam nekdo signal chytil..
J-T. (5)|19.9.2005 10:57
Prosím o radu jsem bezradnej :-( Mám iPAQ3715 s PocketKim a teď jsem si koupil GPS Nemerix, neinstaloval jsem žádnej SW.
Problém je že se mě to nechce zaregistrovat z cca 30 pokusů se to chytlo jen 4x.
Zapnu PDA a GPS pře BT se top normálně spojí ale ani po hodině to nenajde ani jedinej satelit - červená dioda furt svítí (zkoušeno všude možně i na poli) jen asi 4x se to našlo 4 až 7 satelitů prostě nevim co stim :-( nemůžu mít vadnej kus?
Budu vděčnej za každou radu.
Díky
Saman_ce4you (1451)|19.9.2005 11:18
No, kde se ti to chytlo a kde ne? Jak dlouho jsi cekal?
Pro diagnostiku signalu je asi rozumensi pouzit neco jinyho, treba nejznamnesi VisualGPSce (free).
Pak zalezi ze i kdyz cekas na fix, tak jesli GPSka ma vubec nejakej signal (ukazatele urovne signalu)