Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

GPS Nemerix Adapt BT

S474N (660)|12.12.2005 16:05
Netusim cim muze byt vypadek signalu, nicmene pro opetovne ziskani je potreba stat na miste, nez chyti tzv. fix. Za jizdy to je docela problem a tem 30ti minutam se ani nedivim.
kopec_ce4you (236)|12.12.2005 19:33
no ja nevim, kdyz za jizdy stratim signal, treba jedu tunelem, tak to GPS Fix najde hned jak vyjedu aniz bych zastavoval.
Vystavěl (43)|12.12.2005 20:25
S tím tunelem jsem na tom stejně, ale potom tomu rupne v bedně a zamrzne to... Pikantní je, že většinou v tu nejméně vhodnou dobu...:no: Nepomůže ani vypnutí GPS a její zapnutí, a to je jedno jestli ihned nebo po několika minutách. Tak nevím... Mám pocit jestli není nějaký HW kolaps v tom mém kusu GPS.:( :?:
beecher (9270)|12.12.2005 20:41
Kopec: Jiste, to je ale tzv. reaquisition time, ale ne kdyz je ta GPSka delsi doby vypnuta, tak to ji pak rozhodne hodne dlouho trva, nez se chytne - tedy TTF - time to first fix... ;)

Vystavel: Urcite ji nemate dele jak 2 roky, takze sup s ni na reklamaci... ;)
kopec_ce4you (236)|12.12.2005 21:07
[QUOTE="Vystavěl"]S tím tunelem jsem na tom stejně, ale potom tomu rupne v bedně a zamrzne to... Pikantní je, že většinou v tu nejméně vhodnou dobu...:no: Nepomůže ani vypnutí GPS a její zapnutí, a to je jedno jestli ihned nebo po několika minutách. Tak nevím... Mám pocit jestli není nějaký HW kolaps v tom mém kusu GPS.:( :?: [/QUOTE]

No me se jeste obcas stane (teda mozna je to jenom muj vymysl, protoze jsem hrozne netrpelivej) ze GPSka nechce nabehnout, nenachazi zadny satelity, tak ji vypnu a jenom na kratko (t<1s) vyndam baterku a zase zandam a pak to nabehne ;-)

[QUOTE="beecher"]Kopec: Jiste, to je ale tzv. reaquisition time, ale ne kdyz je ta GPSka delsi doby vypnuta, tak to ji pak rozhodne hodne dlouho trva, nez se chytne - tedy TTF - time to first fix... ;)[/QUOTE]

No tak ale kdyz mu za jizdy vypadne signal tak to je reaquisition, ne? Rozhodne to nezni jako time to first fix.
Wizzy_ce4you (0)|10.1.2006 15:38
Zdravím.
Sháním pro svůj iPAQ 3970 nějakou vhodnou BT GPSku a narazil jsem na tuto. Je mi velmi sympatická, našel jsem i obchod, kde ji mají za velmi rozumné peníze:
http://gsmobil.inshop.cz/inshop/scripts/detail.asp?itemid=5782

Měla by být identická s tím, co prodává Alzasoft pod názvem Qstarz BT-Q770.
http://www.alzasoft.cz/DetailPage.asp?DPG=54430&CatId=18845947

Trochu mě ale zarazilo, že ač tam Alzasoft uvádí "...Je založen na moderním čipsetu SiRF III ...", tak i v jeho odkazu na stránky výrobce se o SIRFu nikde nemluví, v informačním PDF u Nemerixu taky ne, pouze, že má čipset Nemerix.
Dozvěděl jsem se, že mapové softy jsou optimalizované pro SIRF. Nevíte někdo prosím, jak to teda je? Má to SIRF, nemá... Nebo to nějak SIRF emuluje nebo co?
co?
S474N (660)|10.1.2006 16:02
Nema, je tam chipset Nemerix, ktery je o rad horsi nez SIRF3, radeji doporucuji koupit Itec 339
Saman_ce4you (1451)|10.1.2006 16:51
Zas tak hrozny to neni, ze by mela byt o rad horsi.. Neni tak cstliva, ale zas pozice pri stani na miste stoji na miste a nekvrdla porad kolem
S474N (660)|10.1.2006 18:36
Ano, to je tvuj nazor, ja ti ho neberu. Urcite ho mas podepren i osobni zkusenosti...

Ja mam ale osobni zkusenost jinou a vysledky mam zde:
http://g.s474n.com/GPSsrovnani/

Obrazky myslim dost jasne hovori za vse....
Saman_ce4you (1451)|10.1.2006 22:55
Ano, mam osobni zkusenost. Ale o tom tu jiz diskuze byly... Vim, ze pod otevrenou oblohou kdyz neni mooc spatny pocasi si jsou prakticky rovny. Ale jak jsem psal, chipset SS3 je citlivejsi.
K tomu testu, test na jednom miste je hezka vec (navic tam neni popis, jakej obrazek je za jakych podminek), ale o presnosti to nic neukazuje, teprve s mapou to neco ukaze.
Navic SS3 ma posunutou nadmorskou vysku..
S474N (660)|11.1.2006 08:33
[QUOTE="Saman"]Ano, mam osobni zkusenost. Ale o tom tu jiz diskuze byly... Vim, ze pod otevrenou oblohou kdyz neni mooc spatny pocasi si jsou prakticky rovny. Ale jak jsem psal, chipset SS3 je citlivejsi.
K tomu testu, test na jednom miste je hezka vec (navic tam neni popis, jakej obrazek je za jakych podminek), ale o presnosti to nic neukazuje, teprve s mapou to neco ukaze.
Navic SS3 ma posunutou nadmorskou vysku..[/QUOTE]

No pod primou otevrenou oblohou budou mit GPS pochopitelne obecne stejny "signal". Problem ovsem nastava v zastavbe, ve vozidle s termosklem apod.

Kdyby ses na ten test poradne podival, tak bys zjistil minimalne ze dvou indicii, ze se nejednalo o test na jednom miste.
1) minimalne podle souradnick
2) zkratky v nazvech souboru jsou taky ruzne:
Jar = Praha, Jarov
PS = Praha, Prazske sluzby
Vys = Praha, Vysocany

Test jsem schvalne udelal na trech ruznych mistech a za stejnych podminek, prave kvuli takovym stouralum jako ses ty. Pokud si dosel k jinym vysledkum, tak je laskave prezentuj a doloz screeny, jako jsem to udelal ja. Jinak je tvuj prispevek stylu JPP - Jedna Pani Povidala.
Saman_ce4you (1451)|11.1.2006 10:18
Je hezky, ze si sdelil kde to bylo, ale ne pri jakych podminkach. Jedine z fotky GPSek lze odhadovat, ze bylo jasno a ze byly asi v aute, mozna na palubce.

Par statickejch obrazku neni test GPSek. Ukazuje to, kolik zrovna v DANOU CHVILI drzely satelitu a jak silnej signal reportovaly. NIC VIC. Na zaklade toho nelze posuzovat receivery.
Tohle je test. Test kde je videt jak presna je GPS vzhledem ke spravny pozici (pro jednoduchost staci ukazatel pozice na mape). Zde je patrno, ze na bezne jezdeni to staci, jak tady na serveru zkusenosti uzivatelu dokazuji. Jen v hodne huste zastavbe se Nemerix moc nechyta

Na to, aby jsi tvrdil ze je neco radove horsi nemas prokazatelny udaje v podobe namerenych hodnot a jejich odchylek od skutecnosti.
S474N (660)|11.1.2006 11:33
Usmevne, kdyz se tedy ohanis nejakym testem a ne "testem", ktery jsem provadel ja. Tak ten test prosim laskave udelej. Urcite to bude velmi zajimave nejenom pro me, ale i ostatni ctenare tohoto serveru.

Dale bych te chtel poprosit, abys me nepodsouval neco, co jsem nepsal - konkretne nejake radove. Jedine co jsem psal, ze chipset je o rad horsi a za tim si stojim, protoze Nemerix je podobny SiRF2. SiRF3 je chipset nove generace a tudiz musi byt pochopitelne o rad (o JEDEN rad) lepsi nez neco starsiho. Pokud nechapes vyznam slov, nechej si je prosim vysvetlit (rad ti pomohu i s pochopenim vyznamu slov ve vetnych celcich, ale to uz radeji soukrome).
Dahlik (37)|7.2.2006 23:39
lidi mohli by jste mi prosim misto toho hadani poradit? Chci si koupit NEMERIX k notebooku ale chtel bych ho pouzivat i s N70. Je to mozny? funguje to nejak spolu? A sou nejaky mapy pro Symbian 8.1a ???Dik moc za odpoved ja se v tom moc nevyznam a schanim informace po forech.
Surgical (2364)|8.2.2006 07:59
[QUOTE="Dahlik"]lidi mohli by jste mi prosim misto toho hadani poradit? Chci si koupit NEMERIX k notebooku ale chtel bych ho pouzivat i s N70. Je to mozny? funguje to nejak spolu? A sou nejaky mapy pro Symbian 8.1a ???Dik moc za odpoved ja se v tom moc nevyznam a schanim informace po forech.[/QUOTE]

1) Nekupuj NEMERIX, kup neco se SIRF III.
2)Funguje to notebookem, PDA, N70 a cimkoli dalsim.
3)Mapy...co mas na mysli? Navigaci, geocaching, turistiku, cyklistiku? Jo existuji. Ale tyhle stranky se jmenuji CE for You, tak sem pls netahej Symbiana....
beecher (9270)|8.2.2006 10:22
[QUOTE="Saman"]Tohle je test...

Jen v hodne huste zastavbe se Nemerix moc nechyta...[/QUOTE]Ano, ten test ve svem zaveru jasne zvyraznil SiRF III chipset jako nejlepsi GPS chipset. ;)
Ad husta zastavba: No a to je prave to, co mi na Nemerixu vadi. Prakticke zkusenosti s pesich pochuzek po stare Praze s mym i-Tecem mi davaji za pravdu, ze tech 800 Kc navic, co jsem za svou GPSku dal oproti Nemerixu, stalo za to. SiRF III je naprosto nekompromisni GPS chipset. :yes:
Saman_ce4you (1451)|8.2.2006 10:51
No, ja to netvrdim ze neni, jinak bych ho nemel :D . Jen jsem se snazil podotknout, ze ten Nemerix neni uplne k zahozeni..
Tom&Tom (101)|25.3.2006 18:39
Snazil jsem se zde najit odpoved na moji otazku, ale tato diskuze je uz tak velka, ze nevim, jestli se nebudu ptat na jednou jiz zotpovezeny dotaz. Ale kdyz tak prosim odpovezte mi :-)

Mam BT-3369 (max. spokojenost) Precetl jsem si ci je Power Save a WAAS/AGNOS. Kdyz zapnu GPS Info, tak tyto dve hodnoty jsou odskrtle. Jakmile je zaskrtnu vypise se

$PSRF
...OK

Policko zustane zaskrtnute...
Jakmile vsak pustim GPS Info znovu, tak policka jsou odsrtnuta. Jsou i tak tyto fce. zapnute? Jeste bych dodal, ze kdyz spustim VisualGPSXP a tam konzoli, tak pise $PSRFTXT,WAAS Disable.
Surgical (2364)|25.3.2006 19:05
Kdyz po vypsani oznameni o provedeni prikazu
$PSRF
...OK
v GPSInfo zadas Close GPS, mela by v tomto rezimu zustat zapnuta po otevreni v jinem programu.
Kdyz znova pustis GPSInfo, jeho inicializacni string vyreseti GPSku do defaultniho nastaveni.
Tom&Tom (101)|25.3.2006 19:15
Diky! Zrovna jsem to zkusil a je to tak.
Tom&Tom (101)|25.3.2006 20:32
[QUOTE="Surgical"]Kdyz po vypsani oznameni o provedeni prikazu
$PSRF
...OK
v GPSInfo zadas Close GPS, mela by v tomto rezimu zustat zapnuta po otevreni v jinem programu.
Kdyz znova pustis GPSInfo, jeho inicializacni string vyreseti GPSku do defaultniho nastaveni.
[/QUOTE]
Jeste dotaz. Zustane toto nastaveni ulozene i po vypnuti GPS?
Surgical (2364)|25.3.2006 21:05
Melo by, pokud neprovedes "hardreset" GPSky vyndanim ci uplnym vybitim baterie.
oggyoggy (1)|19.8.2006 20:03
Nabíječka je k mání přímu u T-Mobile za nějakých 200 kč[