Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nový navigační soft pro Čr a zbytek Evropy za dveřmi

pantata_ce4you (149)|11.6.2005 11:56
Cena necena :) vypada to pouzitelne ... Moznost stazeni instalace s CR treba po zaplaceni faktury (podobne jak u aponie) by vubec nebyla spatna, je to obvykle nejrychlejsi cesta, jak sw ziskat. Tech parset mega na dnesnich sitich uz problem moc neni ...
DK_ce4you (43)|11.6.2005 12:44
mapové podklady super, ale ty screeny mi taky příjdou nějak zmatené, snad ty stromečky jdou vypnout? :sarcastic:

Pravdou je, že pokud si někdo koupít PDA-čko za 10, program za 10 a GPS-ko za 5 + stojanek za 2 litry, tak za cenu 27 000,-- sežene origoš navigaci do VW a ještě Vám zbyde... :?
hybo (3107)|11.6.2005 13:00
[QUOTE="DK"]mapové podklady super, ale ty screeny mi taky příjdou nějak zmatené, snad ty stromečky jdou vypnout? :sarcastic:

Pravdou je, že pokud si někdo koupít PDA-čko za 10, program za 10 a GPS-ko za 5 + stojanek za 2 litry, tak za cenu 27 000,-- sežene origoš navigaci do VW a ještě Vám zbyde... :? [/QUOTE]

A co to vse umi? PIM? Synchronizaci s outlookem? Word, Excel, zaznam zvuku? Nebo dokonce i telefonovani? ;)
gm_ce4you (176)|11.6.2005 13:12
Asi fakt trošku předražené....Ale funkčnost-teda pokud bude bez problémů vypádá velice dobře.:)
pantata_ce4you (149)|11.6.2005 13:17
[QUOTE="DK"]
Pravdou je, že pokud si někdo koupít PDA-čko za 10, program za 10 a GPS-ko za 5 + stojanek za 2 litry, tak za cenu 27 000,-- sežene origoš navigaci do VW a ještě Vám zbyde... :? [/QUOTE]
PDA se da poridit i s tou GPS pod 10, takze to je porad levnejsi nez 1DIN do auta. Original navigaci s bar. displayem jsem pod 60k snad ani nevidel :). A updaty na DVD taky zadarmo nejsou ...
ipf (2136)|11.6.2005 13:40
Navrhuji, aby někdo z tvůrců přijel v září do MARIADOLu i s cihlou a my zúčastnění mu tam navigaci otestujeme a zrecenzujeme ;) .
DK_ce4you (43)|11.6.2005 14:02
[QUOTE="hybo"][QUOTE="DK"]mapové podklady super, ale ty screeny mi taky příjdou nějak zmatené, snad ty stromečky jdou vypnout? :sarcastic:

Pravdou je, že pokud si někdo koupít PDA-čko za 10, program za 10 a GPS-ko za 5 + stojanek za 2 litry, tak za cenu 27 000,-- sežene origoš navigaci do VW a ještě Vám zbyde... :? [/QUOTE]

A co to vse umi? PIM? Synchronizaci s outlookem? Word, Excel, zaznam zvuku? Nebo dokonce i telefonovani? ;) [/QUOTE]

To možná ne, ale zase k tomu máš perfektní autorádio, které hraje opravdu výborně a dokonce i televizi...

Jestli si to pod 60 neviděl, tak mi napiš a za tu cena co jsem psal výše se můžem domluvit... ;-)
našrot (126)|11.6.2005 15:06
Moc se mi to líbí, trochu to vypadá jak Garmin Que ;o) Hlavně ten seznam toho, co to umí, ergonomie ovládání vypadá u Dynamixu lépe. Ale co bych chtěl od výrobce:

a) šlo by implementovat Garminí protokol? Je volně dostupný, tedy by to neměl být z hlediska licencí apod. problém. Totiž fakt bych si ten soft pouřídil, ale moje GPS neumí žádný jiný protokol a Atlas 10R pro Garmin má podklady vcelku ne mnohdy zrovna dvakrát použitelné, takže si ho za ty prachy kupovat nebudu ;o)
b) bude k dispozici čistě jen ČR bez průjezdní mapy Evropy?


ipf: k tomu tvému chválení nezbytného 3d pohledu při průjezdu kruhovými objezdy - já se svojí navigací jezdím v noci s vypnutým displayem, protože mi pořád moc svítí a tedy oslňuje a vedení hlasem mi naprosto stačí kdekoliv ;o) A na kruhových objezdech 100% - hláška "take 3rd exit" je snad samozřejmostí, ne? Chápu, že problém nastane, když je kruhový objezd novější, než mapa, ale tak v tom případě se buď člověk řídí hláškou "turn right/left" a nebo žádnou, když má jet "rovně". Nebo obecně, když mapa nesedí, tak se člověk stejně řídí intuitivně...
Kocir (836)|11.6.2005 15:07
[QUOTE="beecher"][QUOTE="Kocir"]...VIDELI JSTE NEKDY POLSKOU AUTOMAPU (TEN PRODUKT SE TAK JMENUJE)...[/QUOTE] No koukam tady http://automapa.com.pl/?pg=SS na to a nejake vektory a vubec 3D pohled nevidim... :oops:
A pokud porovnam podle nabidnutych obrazku (jinak to ani nejde), tak rozhodne na mne Dynavix pusobi daleko lepsim dojmem a bych rekl, ze ergonomii je na tom Dynavix na tom daleko lepe...[/QUOTE]

3D to nema, to je pravda. Moznost vyzkouseni je (nebo aspon tam byla) myslim, ze Wroclav demo.


ipf (2136)|11.6.2005 15:17
[QUOTE="našrot"]..k tomu tvému chválení nezbytného 3d pohledu při průjezdu kruhovými objezdy ....[/QUOTE]
Nechválím, jen znám v ČR minimálně 3 kruhové objezdy, kde s hláškou "druhý výjezd" neuspěješ, protože z kruháku je nesmyslný výjezd nikam, anebo zapomenutá stavební cesta bez svodidel.
našrot (126)|11.6.2005 15:22
ipf: ale to je pak úplně jedno, jestli máš 3d pohled nebo ne, pokud je to v mapě jinak než ve skutečnosti... Které jsou to např. kruhové objezdy - kouknu do mapy a zkusím, co to bude hlásit ;o) ?
Jan Svoboda (91)|11.6.2005 19:56
NO,IKDYZ SI SHRNU VSECHNY PRO A PROTI,TAK TAKHLE VYSOKO NEVYSKOCIM.:(
ipf (2136)|11.6.2005 20:09
Ještě k té ceně. Pochybuji, že ji bude firma dodávat automobilce za tuto cenu, takže někdo to prostě zaplatit musí. Ono je to o poměru cena/užitek. Pro běžné ježdění je (alespoň) pro mne dnes dostačující SmartMaps. Sice netrefí od čísla popisného k číslu popisnému, ale do ulice trefí a popisné číslo si už najdu sám. A pokud jedu do ciziny, také nepotřebuji dojet přesně až ke dveřím. Takže 10 tisíc najde jiné uplatnění.
Martin Nenička (25)|11.6.2005 21:44
[QUOTE="Telematix Software"]Co se týče betatesterů, tak těch máme v tuto chvíli již dostatek.
Protože ale v dohledné době nebude jiná šance, jak si Dynavix Mobile 2005 vyzkoušet (nemůžeme poskytnout demoverze kvůli licencím na mapové podklady), dáme ji k otestování PDA serverům a jiným médiím. (ce4you.cz je prvním z nich - již si betaverzi nainstalovali).[/QUOTE]


Jestli jsem to dobře pochopil, tak někdo ce4yoy má již betaverzi nainstalovanou a vesele testuje:cool: Nechce se nám ten neznámý betatester "odtajnit" a postupně nám uvolňovat své "první dojmy" ???? Pak by jsme možná tolik netápali (třeba o tom jestli je obecně cena hodně/nebo málo) a bylo by alespoň víceméně možné porovnávat SW mezi sebou, takhle mi to připadá jako "prognostický ústav".
Tak že, vyzývám "tajného testera" (pokud Telematix nemlží) aby se vystoupil z anonymity a poskytl první info :D :D :D
beecher (9270)|11.6.2005 21:54
[QUOTE="Martin Nenička"]...někdo ce4yoy má již betaverzi nainstalovanou a vesele testuje[/QUOTE] Ano, ma... Zkus hadat k do z ce4you.cz to muze mit... ;)
Martin Nenička (25)|11.6.2005 21:58
Nenech mně ( a určitě i ostatní) trápit, a " vyklop to " ....prosím:sarcastic:
beecher (9270)|11.6.2005 22:01
[QUOTE="Martin Nenička"]Nenech mně ( a určitě i ostatní) trápit, a " vyklop to " ....prosím:sarcastic: [/QUOTE] Klikni si na ten link ce4you.cz...
Martin Nenička (25)|11.6.2005 22:06
Odkaz hlásí :
Při běhu programu se bohužel vyskytla chyba, zkuste to prosím za chvíli.
Děkujeme za pochopení.

........a jsem tam kde jsem byl a jaký jsem byl ( raději nepíšu)
:mad:
ipf (2136)|11.6.2005 22:16
Žeby se náš velký vládce projížděl po Praze s novou navigací? ;)
viz. tento odkaz zcela odtržený od této diskuze.
Martin Nenička (25)|11.6.2005 22:35
Datum uveřejnění obou příspěvků je shodné (10.06.2005), vládce odpoledne uveřejňuje (screenshot Praha uveřejněný v příspěvku-nikde jinde jsem ho nezaregistroval - otázka zní kde se (jej) vzal???, telematix večer konstatuje že ce4you.cz již testuje........:O
asconn_ce4you (2)|12.6.2005 10:39
Ze zacatku teto konference se psalo, ze zacatkem cervna bude tento software dostupny na trhu a stale nic.Za chvili je dovolena a rad bych si tento softik odzkousel a mozna i koupil.....Takze kde se to da sehnat?
P800 (66)|12.6.2005 11:18
Jak bylo uvedeno, 20.červen je ten správný den..
ipf (2136)|12.6.2005 11:41
[QUOTE="asconn"]...rad bych si tento softik odzkousel a mozna i koupil....[/QUOTE]
Nebuď línej pořádně si přečíst pár předchozích stránek. Možná zjistíš, že na dovolenou ještě pořád budeš muset s papírovou mapou.
beecher (9270)|12.6.2005 12:03
[QUOTE="Martin Nenička"]...vládce odpoledne uveřejňuje (screenshot Praha uveřejněný v příspěvku-nikde jinde jsem ho nezaregistroval - otázka zní kde se (jej) vzal???[/QUOTE] No, ja ten Pavluv screenshot nasel mezi prvnimi screenshoty v teto diskuzi... ;)
Martin Nenička (25)|12.6.2005 12:15
No pravda..... pro samé stromy nevidím les....:sarcastic: Ale přece jenom by mně zjímalo jak ten SW hodnotí, jak se mu podle toho jezdí:D
Zdenek Malinsky (9781)|12.6.2005 12:28
[QUOTE="Martin Nenička"]Ale přece jenom by mně zjímalo jak ten SW hodnotí, jak se mu podle toho jezdí:D [/QUOTE]Když jsem s ním mluvil naposledy, tak říkal, že jede vyzkoušet nějakou novou navigaci. A od té doby o něm nikdo nic neví.:(
ipf (2136)|12.6.2005 12:37
Už se přiznal, je to on, kdo testuje. Takže si jdu honem založit server www.ce4ich.cz a už se hlásím jako betatester :D :D :D .
Martin Nenička (25)|12.6.2005 12:41
Nebo že by jsme mu obstarali na to testování do auta nějakou spolujezdkyni ??? (samozřejmě jako ON Line informátorku průběhu testování Dynavixu) :D :D :cool:
pantata_ce4you (149)|12.6.2005 13:02
[QUOTE="Zdenek Malinsky"][QUOTE="Martin Nenička"]Ale přece jenom by mně zjímalo jak ten SW hodnotí, jak se mu podle toho jezdí:D [/QUOTE]Když jsem s ním mluvil naposledy, tak říkal, že jede vyzkoušet nějakou novou navigaci. A od té doby o něm nikdo nic neví.:( [/QUOTE]
:D Taky reklama na navigaci, akorat nevim jestli spatna nebo dobra ;)
ipf (2136)|12.6.2005 13:08
Takže: Vyhlašuji pátrání po olivové Cé pětce, řidič vypadá unaveně (celou noc nespal) a snaží se dojet do Prahy. Kdo ho najdete, nakrmte ho, nechte ho u sebe troch prospat a dnes večer dopravte na Barranďák, dál už trefí sám :D .
Zdenek Malinsky (9781)|12.6.2005 13:38
Cé 5? Já myslel, že za pochvalnou recenzi dostane nějaké pořádné auto pro velké kluky.:O
beecher (9270)|12.6.2005 13:53
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Cé 5? Já myslel, že za pochvalnou recenzi dostane nějaké pořádné auto pro velké kluky.:O [/QUOTE] Vsak ji jeste nenapsal... :D
Logman (95)|12.6.2005 14:36
[QUOTE="Telematix Software"]
Těm z Vás, kterým cena přijde příliš vysoká, musím jen vysvětlit, že jsme nakoupili nejlepší možné mapy - proto máme data jak Navteq (pro mapy Evropy), tak Teleatlas (pro mapu ČR)- to bohužel dost zvýšilo cenu, ale výsledek je také o něčem jiném. Bohužel ani Mercedes nekopíme za cenu Žigulíka.[/QUOTE]

Souhlasím, že nic není zadarmo, ale z této ceny mi vychází, že produkt bude ve středu zájmu spíš firem či větších společností než v zorném poli běžných uživatelů. Ale i banky po čase pochopily, když otevřely účty 'spodině', že toto je cesta k velmi tučnému výdělku ;) Kvantita, roznesla v prach kvalitu.

Ale co mě hlavně zajímá je strategie marketingového oddělení. I když si pořídím mapu ČR a Evropy za tuto cenu, na kolik mě příjdou roční aktualizace map? Bez aktualizací je mapa za rok nepoužitelná! ! ! A to je drahej luxus.

Dále, bude možné dokupovat různé moduly - jako třeba - body zájmů? Bude se vůbec někdo o aktualizace těchto bodů starat? Jak tedy bude pečováno o zákazníka?

Logman (95)|12.6.2005 14:51
[QUOTE="Telematix Software"]- Využití dostupných aktuálních dopravních informací pro výpočet trasy přes RDS-TMC nebo GSM sítě (jakmile budou v ČR k dispozici) [/QUOTE]

A k tomuto chci poznamenat, že jakmile tohle bude funkční, přestane být pro mne GPS pouhým koníčkem, ale životní nutností ! Zvláště při každodenních toulkách v Praze a Brně! Na tohle čekám už poměrně dlouho a jsem ochoten si za takové služby připlatit (adekvátní sumou samozřejmě)
vichr_ce4you (47)|13.6.2005 09:45
Chvili jsem si hral s Alturionem a na VGA displeji zobrazuje prilis tenke ulice. Pri jizde je to pak prakticky nepouzitelne - clovek skoro nic nevidi a musi se vicemene spolehnout na hlasovou navigaci.
U tech screen shotu, co tu byly par stranek zpatky, mi prislo, ze to je u tohohle programu podobne. Nemohli byste ty ulice kreslit tlustsi? Nebo je to nastavitelne? Rikali jste neco o tom, ze to zkoumali "odbornici na ergonomii", ci jakousi hygienu, ci co ;-) Na vysledku to ale neni moc videt.
Jan Hendrych (8)|13.6.2005 10:10
Nekdo tu rikal ze je to prilis strohe jednoduche. Musim rici ze ta jednoduchost je SUPER lepsi nez prilis ikonek a buh vi ceho co cloveka odvadi od informaci ktere potrebuje jen tak dal. Vypada to fakt dobre jen ta cena :(
libor_m (1026)|13.6.2005 10:19
Cena není zase tak přemrštěná, pokud navigace obsahuje opravdu skvělé mapové podklady. Jen ale nebude napomáhat masovému rozšíření. Pokud se cena nehne, tak já osobně třebas radši zůstanu u SmartMaps, i když nebudou mít tolik fíčur.
jenicek001_ce4you (0)|13.6.2005 12:39
Proč je Dynavix omezen na Windows Mobile 2003? Neuvažujete též o verzi pro Windows Mobile 2002?
Erikt68i (266)|13.6.2005 13:54
Chci trochu reagovat na některé „moc chytré“ připomínky. Asi o tom nevíte(nesledujete) ale před cca 3 lety proběhl výzkum financovaný několika velkými autokoncerny zaměřený na budoucnost navigačního zařízení v autech. Výsledky tohoto výzkumu jsou částečně přístupné na fakultě dopravní a na ministerstvu dopravy, ostatní je soukromý majetek firem a není veřejně přístupno. Jako červená nit se celou studií vine otázka bezpečnosti silničního provozu, na to si hlavně v EU obzvláště potrpí, takže zásadní doporučení je následující – buď navigace hlasová, nebo přímý průmět navigační mapy na čelní sklo (zaostřeno do nekonečna.) Tak jako HUD na moderních letadlech! Ovšem i samozřejmě cena HUDu.
Proč? Protože jen přeostření lidského oka a vyhledání obrazovky PDA trvá cca 0,7sec a pokud chcete vůbec si vybavit informaci tak podle stupně únavy a světelných podmínek přičtěte ještě další 1 až 1,5 sec a pak návrat na silnici dalších 0,7 sec. Jedu-li rychlostí 36 km/hod pak v průměru jedu 25 m poslepu!!! A s přibývající rychlostí to setsakra narůstá. Jedu – li 108km/hod pak je to 75 m . Jen představa neřízeného mnohatunového kamionu je děsivá. Proto orientovat se v kritické situaci někde v noci na kruhovém objezdu pohledem na PDA, (mimochodem studie prokázala ve stresu pohledy testovaných řidičů na displej přes 5sec!!!) může jen sebevrah (i když ten to přežije a odskáče si to nevinný v protijedoucím malém autě!) Proto jako nejlepší řešení pro „malou“ navigaci bylo doporučeno v dostatečné době před řešením odbočování, zobrazit schéma manévru dostatečně velké na obrazovce, aby se řidič s ním seznámil a pak již podle hlasové navigace reagoval.
Pokud tedy autoři navigačního softu se s touto studií seznámili a doporučení zapracovali do řešení, můžeme jim jen poděkovat. A že soft pečlivě zkoušeli o tom svědčí 2 roky nepřetržitého testování v provozu a to jak „svátečních“ řidičů tak i profíků. Ostatně systém v jiné zemi s příslušnými mapovými podklady včetně integrace dopravních hlášení již úspěšně 2 roky funguje a je v normálním provozu!
Úvahy o tom co je dobré pro tento typ softu jsou totiž dost osobně založeny. Připadá mě to jako když jdu dole Václavákem a vždy neodolám vůni dobře rožněných klobásek a jednu si zakoupím i když mi to lékař zakázal. Protože zdravotní problémy si odskáču jen já. A okamžitý požitek z klobásky přehluší obavu z pravděpodobných problémů.
Ovšem u navigace? Neuposlechnu-li doporučení odborníků tak pravděpodobně časem ohrozím nejenom sebe ale a to hlavně ostatní účastníky silničního provozu. A kdo hodně jezdíte, a to i v noci, tak asi znáte tu obligátní noční můru – neosvětlený chodec, cyklista. Takže luštit na PDA jak dál a neuvidět? Na tohle si každý musí odpovědět sám. A mluvit jen za sebe.
xcrack (24)|13.6.2005 13:58
Opravdu neuvažujete o samotné mapě Česka s cenou řekněme do 6 kKč? Podle mě je to velká chyba :(
Ivanm_ce4you (466)|13.6.2005 14:41
Jeste k te cene.
Jiz vyse bylo napsano, ze to bude spise pro firmy a ridice hodne jezdici. jenze se tim dostane mimo hru okruh lidi, kteri to maji spise z fandovstvi a nadseni /tam se radim asi i ja/. Rozhodne to neni nic, bez ceho se neobejdu /cena 6.000 a vic/, ale pokud by to bylo pristupne, s radosti bych si to koupil /asi tak do 4.000/. 4-6 KKc je takova nerozhodna hranice. Pro me to je proste hracka... Kazda firma ma nejakou cenovou politiku, ale spousta jich take diferencuje- dle mistnich moznosti. U noveho produktu na nasem trhu /nejake 2 roky pouzivani kdesi tu nehraji roli/ bude pro velkou cast potencialnich zakazniku cena dominujicim kriteriem.
Ano, bude to mit nejpresnejsi podklady pro CR, co ted jsou, umi to skoro od dveri ke dverim, o Evrope ani nemluve a za tu kvalitu ta cena je OK, jenze je proste vysoka. BMW a Mercedes za tu kvalitu taky stoji, no nekupte to. Free for personal use tady nikdo nepozaduje, ale hodne lidi asi zamackne slzu a zustane u SM Navigatora.
Kocir (836)|13.6.2005 15:23
A je tech odhadovanych 8000 bez nebo s DPH?
ipf (2136)|13.6.2005 15:23
[QUOTE="Erikt68i"]..Takže luštit na PDA jak dál ... [/QUOTE]

Vyčerpávající příspěvek a názor, který zde zatím nikdo nevyslovil. Bohužel nahrává i mé představě o dokonalé navigaci: 3D zobrazení, jedna až dvě čáry znázorňující silnici, zvýrazněná trasa a navigační šipka. Zbytek je na nic, včetně názvů ulic, popiných čísel, lesa a vody okolo. Cihlu vozím navlečenou přes sluneční clonu, takže v zorném poli a občasná kontrola správnosti jízdy mi zabere stejně času jako kontrola rychlosti.
Zkráceně: TomTomNavigátor v 3D zobrazení prozatím nemá konkurenci.
Martin Nenička (25)|13.6.2005 15:45
[QUOTE]Kocir - A je tech odhadovanych 8000 bez nebo s DPH? [/QUOTE][QUOTE] Telematix - Doporučená koncová cena včetně DPH je za navigaci s podrobnou mapou ČR + průjezdní sítí Evropy 7.950,- Kč. Verze s podrobnou mapou celé Evropy bude 9.800,- Kč (tato verze bude k dispozici až ve 3Q 2005)[/QUOTE] Ach to čtení....

Ad. Ipf - co se týče navigace - souhlas, ale domnívám se že pokud už mám něco takového v PDA tak v případě "pochůzky" neznámým městem jsou názvy ulic a " grafika okolo + body zájmu" celkem přínosem (alespoň tedy pro mně).
vichr_ce4you (47)|13.6.2005 17:23
[QUOTE="Erikt68i"]Chci trochu reagovat na některé „moc chytré“ připomínky...... Takže luštit na PDA jak dál a neuvidět? Na tohle si každý musí odpovědět sám. A mluvit jen za sebe. [/QUOTE]

Sorry, ale tohle neni moc logicky prispevek. Znamena to, ze pokud neni bezpecne koukat na mapu na PDA, tak ji udelame tak, aby tam stejne nebylo nic videt (male ulicky, ze kterych boli oci a lepsi na ne nekoukat)? Super. Tak to ja si radsi koupim takovou, na ktere neco videt bude. Jako treba na Navigonu - ten je asi tak tisickrat hezci nez to, co mate na screenshotech.
Kocir (836)|13.6.2005 19:08
[QUOTE="vichr"][QUOTE="Erikt68i"]Chci trochu reagovat na některé „moc chytré“ připomínky...... Takže luštit na PDA jak dál a neuvidět? Na tohle si každý musí odpovědět sám. A mluvit jen za sebe. [/QUOTE]

Sorry, ale tohle neni moc logicky prispevek. Znamena to, ze pokud neni bezpecne koukat na mapu na PDA, tak ji udelame tak, aby tam stejne nebylo nic videt (male ulicky, ze kterych boli oci a lepsi na ne nekoukat)? Super. Tak to ja si radsi koupim takovou, na ktere neco videt bude. Jako treba na Navigonu - ten je asi tak tisickrat hezci nez to, co mate na screenshotech.[/QUOTE]

Taky souhlasim s tebou. Je totiz potreba rozlisit mezi tim co se ma ukazovat pri navigaci (velky symbol, jednoducha trasa pred vozidlem (TT)) a v modu mapy.

Jinak souhlasim, ze ridic ma byt navygovat hlavne podle hlasu, ale ne vzdy to je mozne, proto kdyz mrkne na navigaci tak musi se rychle zorientovat. A tady trosku nechapu jednu vec. PDA vyhovuje pro ono "kouknuti" behem jizdy daleko vice bezpecnosti. Ono kazdy si ho da vetsinou na drzak nad palubni desku, takze je vice v zornem poli. Kdezto vetsina vestavenych navigaci je montovana na miste autoradi ve vysce kolen...
Erikt68i (266)|13.6.2005 21:52
Přesně takovou reakci jsem očekával:D :D :D Bohužel pánové, Vaše názory jsou jen Vaše názory, objektivní měření jsou úplně jinde. Co naděláme. Takže si klidně názory nechte jaké máte a jezděte podle toho co Vám vyhovuje a nám obyčejným smrtelníkům dovolte vybrat si program, který nám vyhovuje. (Třeba SmartMaps) -- OK? Veřejná kritika např. provedení, podkladů i ceny tohoto produktu je základním právem každého jednotlivce ale vydávat svůj vlastní názor za jedině správný je omezenost a pitomost! A uvědomuji si, že toto se vztahuje i na mne!
Další debaty na podobné téma proto ztrácejí smysl a jak říká p. Klaus - trh rozhodne. Zítra to jde do tisku a 20. června je již setsakra blízko.
Kocir (836)|13.6.2005 22:02
Ale notak Eriku. Nad cim se rozcilujes to nechapu? To ze se ne kazdy ve vsem s tebou shodne? Bere ti pravo nekdo pouzivat Smartmaps? Proc jsou naziory jine nez ten tvuj "hloupe"? Jsou to nazory, zkusenosti, poznatky a navrhy.
Trochu me to zavanim pojmem ktery se pouzival v dobach ktere jsou nastesti pryc, kdy soudruzi rikavali "Ano, kritiku jiste, ale soudruzi pouze konstruktivni a pozitivni kritiku. My si socialismus rozvracet nedame".

Ber tuto diskuzi jako rozmluvu lidi, kteri neco vedi a neber to jako boj, kdy kdyz ti nekdo oponuje, tak ze prohravas.
Martin Nenička (25)|13.6.2005 22:19
Pánové, tak nevím, ale zatím to tu hodnotíme z pozice " jak asi chutná ta uzená kýta co maj támhle za výkladem" - vesměs všichni víme jak vypadá, tušíme jak asi voní ALE nikdo z nás do ní ještě nekousl ( až na nejvyššího bosse z ce4you), takže si myslím že žádný názor v této fázi nemůže být striktně označen za pitomost, ale pouze jako domněnka na základě dostupných informací.
Celkem mně tedy ale zaráží že zítra to jde do tisku ( asi reklamní kampaň) a oficiální stránky dynavix.com jsou vímce méně statické, což je dle mého soudu velká škoda pro výrobce, protože reklama je sice bezva věc, ale informce (zejména pro potencionální zákazníky) je nepostradatelná (už k vůli tolikrát diskutované ceně/výkon/už.komfort). Když už se vývoji věnovala taková doba ( jak psal Erikt68i řádově několik let) tak včas uvolněné informace a hlavně otevřené fórum u výrobce by podle mne udělalo stejně dobrou práci jako reklama, neli větší neboť ti kdož vlastní "milaschky" tak dřív nebo později skončí na tomto serveru.....
psaf (81)|13.6.2005 22:36
Již to tu několikrát zaznělo. Většina z nás, která použije mapový SW 1x za 14 dní je uváděná cena příliš vysoká. Osobně mám u takového SW taky limit 4000kc i když by byl tak vynikající.
Nechci dělat "čerta" na zeď, ale prodejnost asi nebude ve velkém počtu mezi normálnimi uživateli.